Udostępnij
Skomentuj

Jaki telefon stacjonarny przewodowy wybrać? Polecane modele

Przewodowe telefony stacjonarne wciąż cieszą się zainteresowaniem. Jaki telefon przewodowy wybrać?

Telefon stacjonarny przewodowy – zalety i wady

Telefony stacjonarne przewodowe nie są już tak powszechnie stosowane, jak przed laty, ale wciąż cieszą się zainteresowaniem i bywają kupowane do różnorodnych zastosowań. To urządzenia w pełni stacjonarne – ich mobilność jest ograniczona przewodową konstrukcją, ale nie jest to typowa wada, lecz cecha, którą można uznać jednocześnie i za atut, i za mankament. Jakie są wady i zalety telefonów tego typu?

Zalety i wady telefonów przewodowych

ZALETY

 • Przewodowa, stacjonarna konstrukcja sprawia, że telefon zawsze ma swoje miejsce.
 • Słuchawka na kablu nie może zostać wyniesiona, zgubiona, odłożona w niewłaściwe miejsce.
 • Telefon stacjonarny ma stałe zasilanie, nie trzeba martwić się tym, że baterie się wyczerpią.
 • Stacjonarne telefony przewodowe są wygodne w użytkowaniu.

WADY

 • Brak mobilności to także mankament – nie można zabrać jej ze sobą, by kontynuować rozmowę, gdy musimy oddalić się od telefonu.
 • Przewodowe telefony stacjonarne wydają nie nieco anachroniczne.

Polecane telefony przewodowe

Aparaty telefoniczne stacjonarne mają swoje mocne i słabsze strony. Choć obecnie dominują już telefony bezprzewodowe i komórkowe, to i tak urządzenia przewodowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu miejscach.

Dla kogo stacjonarny telefon przewodowy?

Telefon stacjonarny przewodowy może wydawać się nieco staroświecki, ale jest to rozwiązanie, które okazuje się bardzo praktyczne w wielu sytuacjach. Stacjonarny aparat telefoniczny może się przydać:

 • W domu – szczególnie w domu lub mieszkaniu osoby starszej, która jest przyzwyczajona do urządzeń stacjonarnych, które są proste w obsłudze.
 • W biurze – szczególnie w przypadku stacjonarnych stanowisk pracy (na przykład w dziale telefonicznej obsługi klienta albo na recepcji).
 • W punktach handlowo-usługowych, gdzie jeden telefon bywa odbierany przez różne osoby – często w takich miejscach dochodzi do przemieszczania się z telefonem bezprzewodowym i odkładania go w niewłaściwe miejsce. Wymiana telefonu bezprzewodowego na przewodowy powinna ograniczyć chaos związany z podobnymi sytuacjami.

Czy brak klasycznej linii telefonicznej uniemożliwia korzystanie z telefonu stacjonarnego?

Choć mogłoby się wydawać, że brak podłączenia do klasycznych linii telefonicznych powoduje, że nie będzie można stosować telefonu stacjonarnego, to sytuacja wygląda nieco inaczej – brak linii telefonicznej oznacza tylko tyle, że konieczny będzie zakup odpowiedniego modelu telefonu stacjonarnego, a jest to telefon stacjonarny na kartę.

Współcześnie bardzo duża część telefonów stacjonarnych przewodowych i bezprzewodowych to telefony z obsługą karty sim. To powoduje, że urządzenia te można zastosować wszędzie tam, gdzie tylko sięga zasięg operatorów komórkowych.

Jaki telefon stacjonarny przewodowy wybrać?

Asortyment telefonów stacjonarnych przewodowych nie jest mały. Można wybierać spośród wielu różnych urządzeń, dlatego warto zwracać uwagę na kluczowe parametry techniczne i funkcjonalne urządzenia:

 • Rodzaj telefonu – konieczne będzie dokonanie wyboru pomiędzy klasycznym telefonem stacjonarnym oraz telefonem na kartę. Telefon stacjonarny GSM może być dobrym wyborem, gdy nie posiada się dostępu do klasycznej linii telefonicznej, a chciałoby się zastosować w domu lub biurze telefon stacjonarny.
 • Funkcje – telefony stacjonarne przewodowe mogą posiadać różnorodne opcje dodatkowe, jak choćby wyświetlanie informacji o dacie albo szybkie wybieranie numerów. Warto zwrócić uwagę na dokładną listę udogodnień wybranych urządzeń, by móc porównać je właśnie pod względem funkcjonalności.
 • Wyświetlacz – w telefonie stacjonarnym także można znaleźć wyświetlacz, a na nim różnorodne informacje (na przykład bieżącą godzinę i datę, wybierany numer lub numer, z którego przychodzi połączenie). Nie wszystkie telefony stacjonarne będą wyposażone w wyświetlacz, dlatego warto się zastanowić, czy będzie on potrzebny i ewentualnie skupić się na tych telefonach, które go posiadają.
 • Automatyczna sekretarka – przydatna i funkcjonalna opcja, która jest polecana szczególnie do zastosowań biurowych.
 • Cena – telefon stacjonarny GSM może kosztować kilkadziesiąt złotych, a może kosztować wielokrotnie więcej. Cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości urządzenia, dlatego warto spojrzeć nie tyle na sam koszt zakupu, co na stosunek ceny do jakości i funkcjonalności urządzenia.
 • Marka – telefony stacjonarne przewodowe można znaleźć w asortymencie wielu różnych producentów. Warto wybierać urządzenia wiodących marek, które są cenione właśnie za dobrej klasy telefony stacjonarne. Urządzenia tego typu znajdziemy, między innymi, w ofercie marek: Panasonic, Alcatel, Maxcom i wielu innych firm.
 • Design – telefon stacjonarny staje się częścią wyposażenia biura lub domu. Warto dobrać go tak, by był nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i dopasowany do wystroju wnętrza.

Asortyment telefonów stacjonarnych na kartę i klasycznych telefonów stacjonarnych przewodowych jest bardzo szeroki. Są w nim zarówno najprostsze w obsłudze urządzenia, jak również bardziej zaawansowane telefony z wielofunkcyjnym wyświetlaczem. Warto zwracać uwagę na wszelkie detale techniczne podczas zakupu, by mieć pewność, że wybrane urządzenie faktycznie spełnia określone oczekiwania nabywcy.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.