Udostępnij
Skomentuj

Jaki switch przemysłowy do firmy wybrać? Który będzie najlepszy?

Potrzebny Ci dobry Switch przemysłowy? Poznaj charakterystykę funkcjonalnego sprzętu i kryteria selekcji.

Switch to urządzenie służące nie tylko do budowy i uporządkowania sieci lokalnej, za jego pomocą można również zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Jaki Switch przemysłowy do firmy wybrać?

Switch przemysłowy (zwany często przełącznikiem) to narzędzie umożliwiające zbudowanie sieci komputerowej. Niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu do złożonej struktury w dużym przedsiębiorstwie, czy chcesz zainstalować go w małej firmie, warto zdecydować się na jego zakup. Dzięki inwestycji w to praktyczne urządzenie wyeliminujesz ryzyko przerw w transmisji danych oraz unikniesz zbytniego obciążenia ruchu. Ponadto akcesorium ma za zadanie łączyć poszczególne segmenty informatyczne w jedną spójną całość.

Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi przełącznikami sieciowymi? W ofercie sklepu Morele znajdziesz Switch przemysłowy 4-portowy, a nawet Switch przemysłowy 16-portowy, który dopasujesz pod względem indywidualnych potrzeb. Ponadto nie wszystkie narzędzia posiadają analogiczną funkcjonalność i w zależności od tego, czego od nich oczekujesz, postaw na te mniej lub bardziej rozbudowane, oferujące prędkości transmisji gwarantującą lepszą efektywność działania w Twojej firmie.

Oprócz wymienionych różnic związanych z ilością portów zauważysz także odmienność dotyczącą obsługi, a także materiałów, z których Switch przemysłowy został wykonany. Niektóre urządzenia służą do tworzenia struktury mniejszej sieci LAN, takie jak Switch LAN, a inne rodzaje typu Switch Cisco pozwolą na rozbudowanie konfiguracji oraz dadzą możliwość lepszych zabezpieczeń. Te potężniejsze rozwiązania wiążą się oczywiście ze wzrostem ceny zakupu narzędzia.

Polecane switche przemysłowe

Na co zwrócić uwagę wybierając Switch do firmy?

Kupując Switch do firmy, warto dokładnie przeanalizować specyfikację konkretnego urządzenia tak, aby odpowiednio dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli Twój przełącznik ma być częścią sieci biurowej, zwróć uwagę przede wszystkim na możliwości sprzętowe urządzenia. Za to Switch do infrastruktury przemysłowej, powinien charakteryzować się odpowiednią konstrukcją oraz odpornością na różnorodne warunki zewnętrzne, takie jak wysoka temperatura bądź wstrząsy. Zarówno w przypadku większych, jak i mniejszych sieci przeanalizuj następujące parametry:

  • tablica adresów MAC – to kluczowy element w rozbudowanej strukturze – im większy ma rozmiar, tym bardziej wzrasta liczba pozycji do zmieszczenia;
  • mocowanie – w tej kwestii chodzi o zainstalowane uchwyty, które na przykład pozwalają na montaż w szafach rackowych. Switch przemysłowy może mieć budowę modułową lub działać jako narzędzie wolnostojące. Ten drugi typ przykręcasz do ściany, dzięki czemu w biurze nie zajmuje miejsca na blacie stołu. Warto zwrócić uwagę na wykonanie zaczepów – im solidniejsze materiały, tym lepsza trwałość;
  • porty – tak jak już wyżej wspomniano, znajdziesz urządzenia z różną ilością wejść. Switch przemysłowy 8-portowy gwarantuje optymalne warunki, jeśli obsługuje transmisje o wielu prędkościach 10 Mbps, 100 Mbps lub 1000 Mbps. Jeśli kompletujesz sprzęt do małego biura, wystarczy Ci ilość 4 złączy, które z pewnością wydajnie obsłużą transfer w sieci;
  • sterowanie przełącznika – do Twojej dyspozycji jest kilka typów urządzeń, a wśród nich między innymi popularny Switch przemysłowy zarządzalny. Taki wariant pozwala na dopasowanie metody przekazywania ramek, dzięki czemu masz bezpośredni wpływ na długość transferu oraz utrzymanie stabilnego przepływu danych;
  • marka – w rankingach produktów znajdziesz wiele firm oferujących sprawdzone rozwiązania. Niewątpliwie warto postawić na narzędzie ulokowane na wysokiej pozycji z renomą – nawet konieczność zapłacenia wyższej ceny nie powinna powstrzymywać przed wyborem niezawodnego Switcha.

Poznałeś podstawowe kryteria wyboru, a przy tym także powinieneś przemyśleć, jakiego typu produktu szukasz. Popularnym modelem na rynku jest Switch przemysłowy PoE, który opiera swe działanie na technologii Power over Ethernet. Dzięki temu przesyła on energię za pomocą kabla i znajduje zastosowanie we współpracy ze sprzętami peryferyjnymi, takimi jak kamery. Duży atut to brak konieczności podpinania dodatkowego zasilania – dla przykładu przy zastosowaniu PoE+ każdy z portów daje sposobność równoczesnego dostarczania energii urządzeniom o mocy do 30 W.

Jakie cechy powinien posiadać Switch do firmy?

Zastanawiasz się, jakie jeszcze komponenty decydują o wydajności przełącznika sieciowego? W celu dokładnej analizy tematu warto sprawdzić, co oferują Ci poszczególne modele i dzięki temu łatwiej będzie dopasować narzędzie do swoich potrzeb. Spójrz zatem na poniższy opis konkretnych typów urządzeń:

  • zarządzalne – to nowoczesny przełącznik, gwarantujący dobrą kontrolę dostępu i możliwość śledzenia portów. Z pewnością docenisz także kwestie efektywnej przepustowości, którą sterujesz w zależności od rodzaju użycia. Użytkownicy za jedyną wadę takich Switchy uznają dość wysoki koszt zakupu;
  • niezarządzalne – jest prostszym urządzeniem bez sposobności regulowania parametrów sieci. W tego typu produkcie podłączysz kilku użytkowników adekwatnie do ilości portów, jednak za minus uznasz niewątpliwie brak dostępu do filtrowania adresów MAC. Jeśli potrzebujesz wzmocnienia bezpieczeństwa sieci, powinieneś postawić na dodatkowe rozwiązania w postaci innych wspomagających sprzętów;
  • inteligentne – te Switche doskonale sprawdzają się w roli mniej wymagających narzędzi, na przykład w niewielkim biurze obsługującym od kilku do kilkunastu stanowisk. Spośród wymienionych modeli są one najtańsze, a przy tym umożliwiają ustawienie podstawowej konfiguracji, co jest ich niezaprzeczalnym atutem.

Dlaczego warto kupić Switch do firmy?

Switch przemysłowy sprawnie obsługuje sieć, gwarantując dobre warunki transmisji bez opóźnień czy zgrzytów między poszczególnymi stanowiskami komputerowymi. Jeśli postawisz na tego typu rozwiązanie, zapewne docenisz wydzielanie konkretnych kanałów przesyłu danych, dzięki czemu unikasz wystąpienia kolizji i możesz dopasowywać oddzielny dostęp do uprawnień dla każdego pracownika. Ponadto zaawansowane urządzenia gwarantują przestrzeganie wysokich standardów bezpieczeństwa.

Decydując się na zakup przełącznika, możesz także dodatkowo zainwestować w HDMI Switch, który zda egzamin w sytuacji brakujących złączy na sprzęty multimedialne, takie jak rzutniki, telewizory bądź monitory. Switche to funkcjonalne i praktyczne urządzenia usprawniające wykonywanie wielu zadań, dodatkowo pozwalające na oszczędność czasu pracy, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Adaptery AV - Adaptery Bluetooth - Kable AV

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.