Udostępnij
Skomentuj

Jaki prezent na święta dla rodziców?

Nie wiesz jaki prezent dla rodziców na święta wybrać? Sprawdź co kupić rodzicom pod choinkę!

Poszukiwania prezentu dla rodziców na święta nigdy nie jest łatwe. Podarunek powinien być dostosowany do zainteresowań, wieku i preferencji osób obdarowywanych. Co więcej, trzeba też zdecydować, czy lepiej kupić coś każdemu z osobna, czy jednak skupić się na wspólnym prezencie dla rodziców na święta.

Do tego wszystkiego oczywiście dochodzi kwestia posiadanego budżetu. Często kwota do wydania jest ograniczająca, jednak gdy zakup zaczniemy planować odpowiednio wcześnie i podejdziemy do tego z głową, w końcu uda się znaleźć coś, co będzie miało szansę spodobać się zarówno mamie, jak i tacie. W poniższym poradniku postaramy się poszukać inspiracji i interesujących propozycji na prezent dla rodziców na święta. Mamy nadzieję, że nasze pomysły załatwią Wasz problem.

Prezent dla rodziców na święta – wspólny czy osobno?

Pomysłów na prezent dla rodziców na święta może być wiele. W najlepszej sytuacji są osoby, których mama i tata mają wspólne pasje. Łatwo jest wtedy dobrać jeden sprzęt lub produkt – mamy wtedy pewność, że nasz podarunek okaże się po prostu pożyteczny. Jeśli jednak mówimy o zupełnie innych zainteresowaniach, sprawa wcale nie jest beznadziejna. Nie musimy w końcu na siłę szukać wspólnego prezentu dla rodziców. Na święta możemy skupić się na osobnych upominkach, tak aby każdy był zadowolony.

Nie ma tutaj złych rozwiązań. Zarówno wspólny prezent dla rodziców na święta, jak i osobne podarunki, mogą być optymalnymi opcjami. Poprzez oddzielne upominki dla mamy i taty możemy jeszcze bardziej pokazać, jak doskonale ich znamy – nie tylko przez pryzmat pary, ale jako indywidualne osoby. W pełni spersonalizowane prezenty potrafią być wręcz wzruszającym gestem. Mogą to być całkowicie różne produkty – warto tylko określić na nie zbliżony budżet, aby jeden upominek nie odstawał od drugiego. To jest właśnie ryzyko osobnych prezentów, tzn., że nie wstrzelimy się równie dobrze z oboma pomysłami, przez co sytuacja może stać się niezręczna.

Przy wspólnym prezencie dla rodziców na święta poszukiwania często trwają krócej. Wystarczy znaleźć tę jedną rzecz, która okaże się idealna na upominek. Co więcej, budżet nie jest podzielony na dwa osobne podarunki, a przy większej kwocie zdecydowanie łatwiej znaleźć coś, co okaże się praktyczne dla obojga. W związku z tym jest to też idealna koncepcja, gdy mamy mniej pieniędzy. Musi być to jednak przedmiot, z którego zarówno mama, jak i tata będą korzystać w takim samym stopniu. Jeśli zdecydujemy się na coś, z czego w praktyce będzie używać głównie jedna osoba, to tej drugiej może być przykro.

Jak widać, decyzja nie jest najprostsza. Najlepiej jednak zaufać intuicji przy poszukiwaniach. Pora zatem przejść do konkretnych pomysłów na prezent dla rodziców na święta, które mogą być wręczone zarówno jako wspólny podarunek, jak i w ramach oddzielnych upominków.

Pomysły na prezent dla rodziców na święta

Oczywiście rynek jest tak szeroki, że propozycje moglibyśmy wymieniać bez końca. Skupiliśmy się jednak na tych, naszym zdaniem, najciekawszych. Być może znajdziecie tu coś, co przynajmniej przybliży Was do rozwiązania tej trudnej kwestii.

Gramofony. Bardzo ciekawy pomysł na wspólny prezent dla rodziców na święta, zwłaszcza jeśli kochają oni muzykę i mają sentyment do dawnych czasów, kiedy to gramofony były znacznie bardziej powszechne niż dzisiaj. Trzeba przyznać, że obecnie moda na te urządzenia wraca, co oczywiście działa na naszą korzyść. Bez problemu znajdziemy bowiem stylowy sprzęt, który zapewni zadowalającą jakość dźwięku.

Decydując się na gramofon, warto zastanowić się, czy lepszy okaże się model z wbudowanymi głośnikami lub bez (w tym przypadku konieczne będzie podłączenie go do zewnętrznego systemu grającego). Ceny standardowych gramofonów wahają się od ok. 300 zł do ponad 2000 zł. Jako uzupełnienie prezentu na święta dla rodziców dorzucić możemy również płyty winylowe ulubionych artystów. Mogą to być piosenkarze z lat młodości rodziców, jak również współcześni muzycy (obecnie płyty bardzo często wydawane są także na winylu). Chcesz stworzyć prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę? Kolędy puszczone z gramofonu z pewnością to załatwią!

Soundbary. Skoro jesteśmy przy dźwiękach, warto pomyśleć o zakupie urządzenia, które znacząco odmieni sposób, w jaki Wasi rodzice będą oglądać telewizję. Soundbar zapewni zupełnie inne doznania płynące z oglądania filmów, a także słuchania muzyki, od tego, na co możemy liczyć podczas korzystania z głośników wbudowanych. Soundbary występują w wielu odmianach, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Wydamy na nie od 70 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Zdecydowanie będzie to prezent dla rodziców na święta, który przyda się tak samo mamie i tacie.

Sprzęt cardio. Odchodzimy już od urządzeń audio, by zastanowić się nad zakupem czegoś, co pozwoli rodzicom utrzymać formę. Zdecydować można się na bieżnie, niezwykle rozbudowane orbitreki, a także rowerki treningowe. Bardzo interesujące mogą okazać się także steppery oraz wioślarze. Zachowanie aktywności fizycznej jest bardzo istotne, aby zapobiec wielu schorzeniom, które wychodzą z wiekiem.

Na prezent świąteczny dla rodziców warto rozważyć też zakup dwóch akcesoriów do ćwiczeń (zamiast jednego urządzenia). Dzięki temu będą oni mogli razem jednocześnie poświęcić się nowemu zajęciu i wzajemnie motywować się do zmiany nawyków.

Zdrowie i uroda. Bardzo szeroka kategoria, w której jednak znajdziemy ciekawe propozycje zarówno dla taty, jak i dla mamy. Ciekawie prezentuje się chociażby sprzęt do aromaterapii (np. dyfuzory zapachowe oraz aromatyzery), które z pewnością umilą kąpiel i chwilę relaksu, a także produkty do domowego SPA.

Jeśli decydujemy się na osobne prezenty dla rodziców na święta, to dla taty można wybrać m.in. wysokiej jakości trymer lub golarkę. W przypadku mamy warto wiedzieć, co jest jej w danym momencie najbardziej potrzebne, lub jaki sprzęt wymaga wymiany. Może to być zarówno suszarka, lokówka czy prostownica do włosów, jak i depilator i profesjonalne urządzenia do pielęgnacji twarzy. Uniwersalną opcją dla każdego będą z kolei nowoczesne szczoteczki elektryczne – mowa tu między innymi o modelach sonicznych.

Kamery cyfrowe. Przydatny prezent dla rodziców, którzy lubią podróżować, a także uwieczniać swoje przygody i wszelkie rodzinne okoliczności. Na rynku znajdziemy mnóstwo kamer, gwarantujących nagrywanie w rozdzielczości od Full HD do 4K, a także obsługę wielu przydatnych funkcji, związanych chociażby ze stabilizacją obrazu czy też wykorzystaniem połączenia internetowego. Być może nie będzie to tani prezent dla rodziców na święta – ale dla osób, które lubią powspominać minione wydarzenia z życia własnego i najbliższych, będzie to idealny podarunek.

Choć wybór prezentu dla rodziców może wydawać się trudny, często rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zastanowić się nad wspólnymi zainteresowaniami mamy i taty lub postawić na coś, co okaże się po prostu przydatne. Chwila poszukiwać może wystarczyć, by znaleźć coś, co okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który nie zrujnuje naszego budżetu.

Tani prezent dla rodziców na święta

Podaliśmy kilka ciekawych pomysłów na prezent dla rodziców na święta. Problem w tym, że przy dużych ograniczeniach budżetowych, wiele z tych inspiracji może być nieosiągalnych. Oczywiście istnieje wiele alternatyw, chociażby w postaci tańszych urządzeń. Można też np. zamiast gramofonu skupić się na samych płytach winylowych, albo też nie kupować kamery cyfrowej, lecz aparat do robienia zdjęć z funkcją nagrywania. Mimo to postaramy się zasugerować jeszcze parę tanich prezentów dla rodziców na święta.

Sprzęt cardio to dobry pomysł, ale zamiast profesjonalnych urządzeń, które zajmują wiele miejsca w domu, można na początek sprezentować rodzicom akcesoria fitness. Jeszcze inną opcją mogą być smartbandy, które obecnie można kupić naprawdę tanio. Pomogą one nie tylko zmotywować starsze osoby do większej aktywności, ale przy tym możliwe jest szybkie zweryfikowanie tętna, jakości snu itp.

Kawiarki. Większość dorosłych uwielbia kawę. Chodzi nie tylko o smak, ale również o sam rytuał rozpoczęcia dnia. Twoi rodzice też z przyzwyczajenia od lat piją kawę rozpuszczalną? W takim razie dobrym prezentem na święta może być kawiarka. Smak małej czarnej z takiego akcesorium jest zdecydowanie lepszy od zwykłej rozpuszczalnej, a podczas jej przygotowywania przyjemny aromat kawy wręcz unosi się po całym mieszkaniu.

Książki. Przy naprawdę ograniczonym budżecie również można trafić na genialny prezent. Z pewnością każdy z nas przeczytał opowieść, która na lata zapadła w pamięć. Dla niektórych będą to klasyki George’a Orwella, a dla innych np. historyczna książka na faktach. Znając zatem gust rodziców, łatwo możesz znaleźć literaturę za niewielkie pieniądze, która będzie później jeszcze długo wspominana z sentymentem. Wystarczy też dopisana na początku krótka i szczera dedykacja, aby prezent nabrał dodatkowej symboliki dla mamy i taty.

Puzzle. To rozrywka, która zawsze umożliwia przyjemnie spędzić razem czas. Te składające się z ponad 2000 elementów mogą wystarczyć na kilka długich wieczorów. Warto podkreślić, że puzzle pozwalają się odstresować i wyciszyć, a do tego rozwijają umiejętność koncentracji. Czy rodzice należą do zapracowanych i zabieganych ludzi? W takim razie taki prezent może być zarówno tanim, jak i bardzo praktycznym podarunkiem pod choinkę na święta.

Choć wybór prezentu dla rodziców może wydawać się trudny, często rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zastanowić się nad wspólnymi zainteresowaniami mamy i taty lub postawić na coś, co okaże się po prostu przydatne. Chwila poszukiwać może wystarczyć, by znaleźć coś, co okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który nie zrujnuje naszego budżetu.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Literatura faktu - Muzyka - Kije trekkingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.