Udostępnij
Skomentuj

Jaki powerbank 20000 mAh wybrać? Na ile ładowań wystarczy?

Wybierz powerbank o pojemności 20000 mAh i już na zawsze zapomnij o problemie z rozładowanym telefonem.

We współczesnym świecie jesteśmy otoczeni elektroniką, nieustannie towarzyszącą nam w życiu. Urządzenia towarzyszące nam na co dzień to nie tylko smartfon, ale również czytnik ebooków, smartwatch, e-papieros lub odtwarzacz MP3. Każde z nich pełni dla nas ważną rolę i zwykle nie potrafimy już sobie wyobrazić dłuższego rozstania z naszym smartfonem. 

Polecane powerbanki 20000mAh

Gadżety te nie tylko umilają czas, ale również pełnią ważną funkcję użytkową. Gwarantują zarówno rozrywkę, jak i dostęp do kalendarza, notatnika, umożliwiają także kontakt z pracodawcą lub znajomymi. Dlatego tak popularne stały się powerbanki dzięki nim niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz i tego, czy oferuje ono dostęp do prądu, będziesz w stanie naładować baterie swoich sprzętów. Ze względu na dużą ofertę, odpowiedź na pytanie, jaki powerbank wybrać, nie zawsze jest prosta.

Jaki powerbank do 20000 mAh wybrać?

Powerbank jest podręcznym ”pojemnikiem” na energię, bez trudu mieszczącym się w plecaku, torebce czy nawet kieszeni. Pozwala on na uzupełnienie baterii urządzeń elektrycznych w przypadku, gdy nie masz dostępu do ładowarki i gniazdka elektrycznego. Stanowią one niezbędny element każdej podróży nie chciałbyś przecież znaleźć się w obcym mieście lub kraju z rozładowanym telefonem, bez możliwości sprawdzenia mapy, znalezienia miejsca na nocleg, czy kontaktu z bliskimi.

Powerbanki różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością baterii czyli tym, ile razy będziesz mógł naładować rozładowane baterie. Pojemność energetyczna powerbanków jest zwykle znacznie większa, niż elektroniki, której używamy na co dzień.

Garść danych technicznych o powerbankach

Pojemność powerbanków opisuje się jednostką mAh. Im ta wartość wyższa, tym większa pojemność jego baterii. Większe pojemności powerbanków oznaczają większe, cięższe i droższe modele. Zastanawiając się, jaki powerbank wybrać dla siebie, warto wiedzieć, jaka jest pojemność baterii urządzeń, które masz na co dzień przy sobie. Informację tę sprawdzisz na stronie producenta.

Zaleca się, aby pojemność powerbanku była co najmniej dwukrotnie większa, niż pojemność sprzętu, na którego ładowaniu najbardziej Ci zależy. Niektórzy z producentów zamiast miliamperogodzinami [mAh] posługują się watogodzinami [Wh]. W takim przypadku, aby uzyskać wartość w mAh, należy wartość podaną w mAh podzielić przez napięcie podane w V, a następnie pomnożyć wynik przez 1000.

To, czy wybrany powerbank będzie w stanie naładować posiadane przez Ciebie urządzenia, zależy od natężenia jego prądu wyjściowego, podanego w amperach [A]. Do współpracy z większością elektroniki wystarczy napięcie 1 A, jednak niektóre, te o bardziej pojemnej baterii, jak na przykład tablet, wymagają napięcia co najmniej 2,1 A.

Powerbank 20000 mAh. Ile razy naładuje urządzenie?

Pojemność baterii większości smartfonów oscyluje w okolicach 3000-6000 mAh, a szczegółową informację na ten temat znajdziesz na stronie ich producentów. Aby dowiedzieć się, ile razy będziesz mógł naładować swój telefon wybranym powerbankiem, wystarczy podzielić pojemność powerbanku przez pojemność baterii telefonu. Jeżeli Twój smartfon posiada 4000 mAh, wtedy powerbank o parametrze 20000 mAh wystarczy na cztery pełne ładowania.

Czym się kierować, wybierając powerbank?

Jaki powerbank wybrać? Pierwszym pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć, to z jak wielu sprzętów korzystasz, jak bardzo są one dla Ciebie niezbędne oraz jak często ulegają rozładowaniu. Czytniki e-booków cechują się bardzo dużą wydajnością baterii i potrafią działać przez kilka tygodni regularnego ich wykorzystywania. Inaczej sprawa ma się jednak ze smartfonami lub e-papierosami akcesoria te rzadko wystarczają na dłużej, niż jeden dzień, szczególnie kiedy są intensywnie użytkowane.

Im więcej urządzeń elektronicznych posiadasz przy sobie, tym bardziej pojemny powinien być Twój powerbank. Jeśli na co dzień korzystasz z gadżetów innych niż tylko telefon, warto rozważyć bardziej pojemne powerbanki. Pamiętaj, że oszczędność na takim akcesorium, to oszczędność jedynie pozorna. Lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych do pojemniejszej wersji, niż ryzykować konieczność kupienia zwykłych papierosów, gdy rozładowaniu ulegnie Twój znacznie tańszy w użytkowaniu e-papieros.

Drugim pytaniem, na które musisz znać odpowiedź, to jak często zdarza Ci się nie mieć dostępu do gniazdka elektrycznego. Inną pojemność wybierzesz w przypadku, kiedy powerbank ma stanowić jedynie zabezpieczenie w drodze do pracy lub weekendowego wypadu nad morze. Jeżeli czeka Cię długa, trwającą dwa tygodnie lub dłużej podróż – wybierzesz model o większej pojemności.

Powerbank – niezbędne wyposażenie każdej podróży

Warto zastanowić się również, w jakim stopniu dostępne są gniazdka elektrycznie w miejscu, do którego się wybierasz. Jeśli planujesz podróż do Paryża lub do Berlina dostęp do elektryczności będzie znacznie łatwiejszy niż w przypadku biwakowania w lesie, lub wycieczki do mniej rozwiniętych krajów azjatyckich.

Jeśli posiadasz wiele urządzeń lub wybierasz się w miejsce, po którym spodziewasz się braku lub ograniczonego dostępu do elektryczności – wybierz powerbank 20000 mAh lub większej. Zabierając ze sobą powerbank 5000 mAh na kilkudniowy camping w lesie, nie może spotkać Cię rozczarowanie. Nie chciałbyś przecież, aby bliscy stracili z Tobą kontakt, kiedy znajdujesz się w miejscu trudnym do zlokalizowania, lub cechującym się pewnym poziomem niebezpieczeństwa. Wybranie bardziej pojemnego modelu pozwoli na zaoszczędzenie stresu zarówno Twojego, jak i Twoich najbliższych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeżeli posiadasz kilka urządzeń wymagających częstego ładowania, wygodnie będzie zaopatrzyć się w powerbank o dwóch wyjściach usb. Takie wersje są tylko odrobinę droższe, a oferowany przez nie komfort użytkowania jest tego wart. Mając nieograniczony budżet, wybierz model o maksymalnym prądzie wyjściowym wyższym niż 1 [A] wyższa wartość pozwala na szybsze ładowanie, ponadto takim powerbankiem naładujesz na przykład tablet. Nawet kiedy nie masz go teraz, nie oznacza przecież, że nie zdecydujesz się na dodanie go do listy swoich gadżetów za pół roku.

Najnowsze modele powerbanków często wyposażone są w wyświetlacz informujący o poziomie jego naładowania. Pozwala on uniknąć przykrych niespodzianek, w postaci zapalenia się diody informującej o niskim poziomie naładowania baterii w najmniej oczekiwanym momencie. Niekiedy powerbanki wyposażone są również w latarkę, która może okazać się przydatna na przykład przy wypadzie pod namiot.

Pamiętaj też, że w przypadku pojemności powerbanków – lepiej mieć za dużo, niż za mało. Wybierając odpowiedni dla siebie model zalecane jest, aby kupić taki, którego pojemność jest większa, niż Twoje oszacowane zapotrzebowanie na dodatkową energię. Urządzenia te cechuje przystępna cena, opłaca się także dopłacić do bardziej pojemnego modelu. Dzięki temu zainwestujesz w gwarancje stale naładowanego smartfona.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.