Udostępnij
Skomentuj

Jaki pilot do prezentacji wybrać – polecane modele

Profesjonalna prezentacja multimedialna musi odbywać się za pomocą pilota do przełączania slajdów.

Pilot do prezentacji należy do obowiązkowych akcesoriów towarzyszących przeprowadzaniu profesjonalnych prezentacji. Musisz go mieć! Regularne przeprowadzanie wystąpień publicznych wymaga odpowiedniego przygotowania. Mowa jest tu nie tylko o doskonałym przygotowaniu merytorycznym, bo to jest oczywiste. Osoba występująca przed nawet najmniejszą publicznością i wykładająca kwestię, wygląda dużo bardziej profesjonalnie, gdy przedstawia wszystko na klarownych i prostych rysunkach, które uzupełniają treść wypowiadaną ustnie. Prezentacje wymagają więc odpowiedniego sprzętu. Wśród wykładowców akademickich, ale także osób referujących na przykład dane analityczne w firmie da się dostrzec trend częstego i umiejętnego korzystania z różnego rodzaju rzutników, ekranów, czy . W przypadku korzystania z takich urządzeń warto pamiętać o akcesoriach, które wyniosą naszą prezentację na zupełnie inny poziom. Jednym z nich są piloty i wskaźniki do przełączania slajdów.

Czym kierować się przy wyborze pilota do prezentacji?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętne korzystanie z tego niepozornego urządzenia nie tylko może wprawić słuchaczy w zachwyt, ale po prostu w połączeniu z komputerem i rzutnikiem tworzy idealny zestaw do przejrzystego referowania danej sprawy. Korzystanie z pilota do prezentacji wygląda profesjonalnie i znacząco podnosi wartość referatu. Na jakie funkcjonalności pilota zwrócić szczególną uwagę? Jaki model wybrać? Podpowiadamy!Wybierając idealny pilot do prezentacji pamiętajmy, że obecnie są to w zasadzie niezależne, często bardzo rozwinięte urządzenia, które można zaprogramować w wygodny dla siebie sposób. Jednak już podstawowy wariant oraz funkcje sprawiają, że można bardzo ubarwić swoje wystąpienie publiczne. Istnieje kilka cech charakterystycznych dobrego pilota, które powinniśmy poznać przed zakupem:

- działanie

Przed dokonaniem zakupu powinniśmy poświęcić chwilę na dobre zapoznanie się z produktem. Chodzi o funkcje poszczególnych przycisków. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten element, ponieważ bywa tak, że niektóre modele mogą być zwyczajnie niewygodne i nielogiczne w obsłudze.

- komfort użytkowania

W tym przypadku mowa jest o takich elementach, jak wygoda chwytu, waga urządzenia, a także ogólne wrażenia. Pamiętajmy, że piloty do prezentacji niejednokrotnie używane są przez kilka godzin. Bardzo ważne jest więc nawet subiektywne odczucie używania sprzętu, co do którego mamy pewność, że nas nie zawiedzie.

- sposób działania

W sklepach możemy spotkać kilka rodzajów pilotów, które wykorzystują do swojego działania różnego rodzaju technologie. Niektóre są mniej inne bardziej precyzyjne. Jeszcze inne modele łączą w sobie nawet trzy różne technologie. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikowi możliwie najbardziej stabilne działanie niezależnie od tego, z jakim rodzajem urządzenia współpracuje. Wyróżniamy piloty pracujące w technologii radiowej, na podczerwień oraz w technologii Bluetooth. Najbardziej problematyczna i jednocześnie najstarsza z wyżej wymienionych zmusza użytkownika do nakierowania strumienia podczerwieni na konkretny punkt. Tylko wówczas może dojść do przełączenia na kolejny slajd. Dwie pozostałe technologie dają nieco więcej swobody w trakcie korzystania. Często właśnie ta swoboda ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście wystąpień publicznych.

- jakość wykonania

Piloty do prezentacji, jak wiele urządzeń elektronicznych niezbyt dobrze znoszą upadki. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów je wykonano. Tańsze modele mogą nieco odstawać właśnie w tej kwestii. Nawet upadek z niewielkiej wysokości może dla nich oznaczać uszkodzenia uniemożliwiające dalszą pracę.

- widoczność wskaźnika

Przeprowadzając wystąpienie publiczne z wykorzystaniem rzutnika i pilota do prezentacji, mówca często wykorzystuje także możliwość precyzyjnego wskazania konkretnego elementu laserowym wskaźnikiem. Jeśli wiemy, że funkcja ta będzie nam niezbędna, przed zakupem powinniśmy sprawdzić widoczność wskaźnika. Jeśli świeci on zbyt słabo, efekt może być wręcz niedostrzegalny dla słuchaczy.

Polecane piloty do prezentacji

Jaki pilot do prezentacji wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszym modelem pilota do przełączania slajdów jest . Producent zwraca uwagę na szczególnie ergonomiczne i intuicyjne rozmieszczenie przycisków, a także dużą łatwość w instalacji urządzenia. Otóż wystarczy podpiąć niewielki odbiornik do gniazda USB, umieścić baterie AAA w pilocie i już możemy korzystać z pełnej funkcjonalności. Wyraźne, czerwone światło lasera zdecydowanie pomaga w zwracaniu uwagi słuchaczy na konkretne elementy prezentacji. Pilot Logitecha zapewnia nawet kilka godzin ciągłej pracy, co jest bardzo istotne zwłaszcza w kontekście długich wystąpień przepełnionych elementami graficznymi uruchamianymi z poziomu naszego pilota. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości wykonania i bardzo dobrym zasięgu, powinniśmy zwrócić uwagę na model Kensington Presenter Expert. Mowa tu o nieco droższym, ale bardzo dobrym urządzeniu wykorzystywanym w profesjonalnej pracy wielu mówców publicznych. Jego zielone, bardzo wyraźne światło wskaźnika laserowego nie męczy publiczności, a jednocześnie bardzo skutecznie zwraca uwagę na konkretne elementy prezentacji. Dużym atutem w tym przypadku jest zasięg aż 50 metrów od komputera. To sprawia, że możemy przeprowadzać prezentację de facto nie stojąc nawet w pobliżu ekranu, na którym się ona wyświetla. Jeśli duże znaczenie ma dla nas to, by nie wydać za dużo na pilot do prezentacji, ciekawym rozwiązaniem będzie zakup . Urządzenie można kupić za niecałe 50 zł, a w zamian otrzymujemy wygodny, skuteczny i niedrogi wskaźnik laserowy. Użytkownicy wskazują na nienajgorszą jakość wykonania oraz zaskakująco duży zasięg, według producenta sięgający nawet 200 metrów, ale realnie jest to około 100. Wracając do pilotów ze zdecydowanie najwyższej półki, jest jeszcze jeden model Logitecha, który cieszy się niesłabnącą popularnością zwłaszcza wśród profesjonalnych mówców regularnie występujących publicznie. To pilot Logitech Spotlight Plus. Urządzenie kosztuje co prawda ponad 500 zł, za to odwdzięcza się zdecydowanie najlepszą jakością użytych do produkcji materiałów, niezwykłą ergonomią i komfortem użytkowania oraz wieloma dodatkowymi funkcjami, których nie znajdziemy w innych modelach. Mowa jest na przykład o aktywnym żyroskopie i alarmie wibracyjnym, który może dodatkowo wspomóc mówcę w uatrakcyjnieniu publicznego wystąpienia.

W przypadku zakupu pilota do prezentacji wyjątkowo ważne są subiektywne odczucia osoby, która planuje użytkowanie takiego urządzenia. Stąd też nawet najbardziej konkretne sugestie i wskazania mogą nie mieć żadnego znaczenia w sytuacji, kiedy komuś dany model pilota po prostu bardziej odpowiada od innych. A ten czynnik może mieć bardzo duży wpływ nie tylko na sam komfort użytkowania, ale także jakość całej prezentacji w ogóle. Dlatego też przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko internetowe opinie innych użytkowników, ale wziąć sprawy w swoje ręce i samemu sprawdzić, który pilot będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.