Udostępnij
Skomentuj

Jaki pendrive do PS5? Czy można zainstalować grę na PlayStation 5 z pendrive?

Nie wiesz, czy można zainstalować grę na PS5 z flash USB? Dowiedz się, jak może Ci pomóc szybki pendrive.

Dostępność PS5 znacząco się zwiększyła względem ostatnich lat. Choć to naprawdę mocna konsola, tak jej dysk jest względnie mały względem ilości danych, jakie nowoczesne gry zajmują. Właśnie dlatego chcielibyśmy wam przedstawić rozwiązanie, które może być kluczem do przechowywania jeszcze większej ilości produkcji bez konieczności kompromisów. Mowa oczywiście o Pendrive do PS5!

Razem z Tobą zgłębimy, jakie są zalety korzystania z dodatkowej pamięci, jakie typy nośników warto rozważyć i na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni pendrive do PS5. Jeśli jesteś gotów na rozszerzenie granic swojej konsolowej przygody, to poniżej znajdziesz odpowiedzi na to, jaki pendrive do PS5 wybrać. Miłej lektury!

Polecane pendrive'y

Jaki pendrive do PlayStation 5 wybrać?

Wybór odpowiedniego pendrive'a dla konsoli PlayStation 5 (PS5) może mieć istotny wpływ na komfort i wydajność użytkowania. Aby zapewnić sobie optymalne doświadczenie, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim, zaleca się wybór pendrive'a o odpowiedniej pojemności, aby pomieścić liczne gry, aktualizacje oraz dane użytkownika. Warto rozważyć modele z pojemnością 256 GB lub więcej, aby uniknąć problemów z brakiem miejsca.

Ponadto istotne jest, aby pendrive był zgodny z wymaganiami technicznymi konsoli PS5. Zalecane jest wybranie modelu posiadającego interfejs USB 3.0 lub nowszy, aby zapewnić szybki transfer danych i minimalizować opóźnienia podczas odczytu oraz zapisu. Przy wyborze pendrive'a warto również zwrócić uwagę na renomę producenta oraz ewentualne recenzje innych użytkowników, aby upewnić się co do jakości i niezawodności produktu.

Ostatnim ważnym aspektem jest cena, która może być zróżnicowana w zależności od pojemności i marki. Warto znaleźć korzystny stosunek jakości do ceny, przy zachowaniu odpowiednich parametrów technicznych. Dobrze dobrany pendrive pozwoli cieszyć się pełnym potencjałem konsoli PS5, umożliwiając przechowywanie dużej ilości danych i zapewniając płynne przejście między grami oraz aplikacjami.

Jaką pamięć USB możemy podłączyć do PS5?

Sony rekomenduje, aby pamięć USB dołączana do ich najnowszej konsoli była przede wszystkim wysoce wydajna. Współpracujący z nią dysk zewnętrzny SSD lub pendrive powinien być w pełni kompatybilny z możliwościami konsoli. Wewnętrzny, błyskawiczny dysk SSD w PS5 zapewnia transfer danych przekraczający 5 GB/s, co przewyższa aktualne możliwości dysków zewnętrznych.

Z tego powodu producent konsol PS4 i PS5 nie wskazuje konkretnego modelu ani parametrów zewnętrznej pamięci, skupiając się natomiast na rekomendacji wykorzystania urządzeń USB z interfejsem USB 3.0.

Formatowanie pendrive’a do konsoli PS5

Konsola PlayStation 5, podobnie jak jej poprzedniczka, obsługuje standardy plików FAT32 oraz nowszy exFAT. Zdarza się jednak, że pewne pendrive'y działają w standardzie pośrednim, jakim jest NTFS. W takiej sytuacji konsola nie jest w stanie odczytać zawartości nośnika. To jednak nie jest kwestia wady sprzętu czy błędu oprogramowania; rozwiązaniem jest sformatowanie pamięci flash. Procedurę tę można przeprowadzić za pomocą komputera z systemem operacyjnym Windows, który jest kompatybilny ze wszystkimi standardami plików.

Aby sformatować pendrive, warto wcześniej wykonać kopię danych zgromadzonych na pamięci USB, a następnie wybrać opcję Formatuj. W trakcie tego procesu należy zaznaczyć komendę Przywróć ustawienia domyślne i wybrać system plików exFAT. Po dokonaniu formatowania skopiowane wcześniej pliki mogą zostać przekopiowane z powrotem na pamięć flash. Następnie wystarczy podłączyć przygotowany pendrive do konsoli i cieszyć się funkcjonalnością bez żadnych przeszkód.

Jak podłączyć pendrive’a do PlayStation 5?

Porty USB na konsoli PS5 służą do podłączania zarówno pendrive'ów, jak i dysków zewnętrznych. Sony rekomenduje korzystanie z portu USB-C znajdującego się z przodu urządzenia do kopiowania i odczytywania danych gier. Dodatkowo, na przedniej części obudowy PS5 dostępny jest także port USB-A, który działa w standardzie USB 3.0. Warto zaznaczyć, że producent zaleca podłączanie pendrive'ów z interfejsem USB-A wyłącznie do slotów umieszczonych z tyłu konsoli, które obsługują standard USB 3.1, zapewniając tym samym optymalną wydajność transferu danych.

Czy można zainstalować grę na PS5 z flash USB?

Na konsoli PlayStation istnieje opcja instalacji gier przy użyciu pamięci USB, a także przechowywania zapisów gier na zewnętrznym nośniku. Niemniej ograniczone jest to wyłącznie do produkcji z PS4. Gry w wersji na PS5 można zainstalować wyłącznie na dysku konsoli. Dynamiczne zdolności konsoli PlayStation 5 sprawiają, że nowo wydane gry już nie będą współpracować z obecnymi dyskami zewnętrznymi. W takiej sytuacji użytkownicy muszą polegać na nadziei, że przeniesienie niecałych 800 GB danych z dysku konsoli na przyszłe wersje sprzętu będzie możliwe.

PS5 pendrive: TOP 10 modeli

Szukasz dobrego pendrive do PS5? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę 10 najlepszych modeli, które na pewno sprawdzą się z PlayStation 5. Jeśli jednak żadne z poniższych urządzeń Ci nie odpowiada i wolisz poszukać czegoś na własną rękę, to musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach!

Po pierwsze – pendrive musi być w standardzie USB 3.0. Po drugie jego pojemność może maksymalnie wynosić 8 TB. Po trzecie – pendrive nie podłączysz do PS5 za pomocą koncentratora USB. Warte zapamiętania jest też to, że do konsoli wprawdzie możesz podłączyć kilka urządzeń pamięci masowej jednocześnie, ale możesz z nich korzystać wyłącznie pojedynczo. Niestety nie ma też gwarancji, że wszystkie urządzenia będą współpracować z PS5.

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe (256 GB)

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe (256 GB)

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe to doskonały, dwufunkcyjny nośnik flash, który stanowi idealne rozwiązanie dla Twojej konsoli PS5. Dysk ten oferuje zarówno złącze USB-C, jak i USB-A. Czujesz potrzebę większej przestrzeni na swojej PlayStation 5? Rozwiązaniem jest podłączenie dysku flash SanDisk Ultra Dual Drive Luxe, który pozwoli Ci przechować jeszcze więcej gier, zrzutów ekranu oraz filmów wideo na konsoli.

Oto specyfikacja SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

 • Pojemność: 256 GB
 • Szybkość odczytu: 150 MB/s
 • Szybkość zapisu: Brak danych
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) / USB-C 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

Kingston DataTraveler Exodia (256 GB)

 

Kingston DataTraveler Exodia (256 GB)

Kolejnym pendrive do PS5 wartym uwagi jest Kingston DataTraveler Exodia! To pamięć o wysokiej wydajności oparta na standardzie USB 3.2 Gen 1, gwarantująca szybki dostęp do danych zarówno na PlayStation 5, jak i laptopach, komputerach stacjonarnych, monitorach oraz innych urządzeniach elektronicznych.

Dzięki DT Exodia możliwy jest błyskawiczny transfer oraz wygodne przechowywanie gier, zrzutów ekranu, filmów i różnych danych. Dzięki praktycznemu designowi i modnym kolorom ta pamięć to idealne narzędzie do codziennego użytku w pracy, domu, szkole czy w dowolnym miejscu, gdzie potrzebujesz dostępu do danych.

Oto specyfikacja Kingston DataTraveler Exodia:

 • Pojemność: 256 GB
 • Szybkość odczytu: 200 MB/s
 • Szybkość zapisu: 60 MB/s
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

SanDisk Ultra (512 GB)

SanDisk Ultra (512 GB)

Wartym uwagi Pendrive do PS5 jest też z pewnością SanDisk Ultra. Dzięki prędkości przesyłania sięgającej aż do 130 MB/s pamięć SanDisk Ultra USB 3.0 znacząco redukuje czas oczekiwania podczas kopiowania plików np. z komputera na pendrive. Wykorzystując standard USB 3.0, ta pamięć umożliwia przenoszenie dużych plików nawet pięciokrotnie szybciej niż tradycyjne pamięci USB 2.0, co sprawia, że proces ten jest znacznie bardziej efektywny i wydajny. To czyni ten pendrive świetnym wyborem do PS5, aby bezproblemowo cieszyć się rozgrywką na Twojej konsoli PlayStation 5.

Oto specyfikacja SanDisk Ultra:

 • Pojemność: 512 GB
 • Szybkość odczytu: 130 MB/s
 • Szybkość zapisu: 30 MB/s
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe (1 TB)

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe (1 TB)

Pozostając w obszarze urządzeń SanDisk, warto też wspomnieć o SanDisk Ultra Dual Drive Luxe. To świetny pendrive do PS5. Ten dwufunkcyjny nośnik flash, stanowi doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy konsoli PlayStation 5. Ten dysk oferuje zarówno złącze USB-C, jak i USB-A, co pozwala na wszechstronne wykorzystanie. Jeśli odczuwasz potrzebę zwiększenia dostępnego miejsca na swojej PS5, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dysku flash SanDisk Ultra Dual Drive Luxe. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać jeszcze większą liczbę gier, zrzutów ekranu oraz materiałów wideo na swojej konsoli.

Oto specyfikacja SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

 • Pojemność: 1 TB
 • Szybkość odczytu: 150 MB/s
 • Szybkość zapisu: Brak danych
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) / USB-C 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

Kingston DataTraveler Max (1 TB)

Kingston DataTraveler Max (1 TB)

W pamięciach flash USB z serii Kingston's DataTraveler Max wykorzystywany jest najnowszy standard USB 3.2 Gen 2, zapewniający wyjątkową prędkość odczytu i zapisu sięgającą aż 1000/900 MB/s. Charakteryzujące się innowacyjną konstrukcją obudowy z prążkowanym wzorem, pamięci te zapewniają ochronę złącza w momencie nieużywania, a jednocześnie umożliwiają łatwe odsunięcie go jednym ruchem.

Dostępność wersji ze złączami USB typu C i typu A pozwala na wszechstronne wykorzystanie, zarówno z PS5 jak i nowoczesnymi laptopami oraz komputerami stacjonarnymi. Pamięci z serii DT Max wyróżniają się nie tylko najwyższą wydajnością, ale również dużą pojemnością, co sprawia, że są doskonałym wyborem do przenoszenia i przechowywania dużych plików cyfrowych, takich jak gry, zrzuty ekranu czy filmy.

Oto specyfikacja Kingston DataTraveler Max:

 • Pojemność: 1 TB
 • Szybkość odczytu: 1000 MB/s
 • Szybkość zapisu: 900 MB/s
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 2 (3.1/3.1 Gen 2)
 • Szyfrowanie: Nie

Patriot Supersonic Rage Prime (1 TB)

Patriot Supersonic Rage Prime (1 TB)

Jaki jeszcze pendrive do PS5 warto kupić? Z pewnością jest to Patriot Supersonic Rage Prime! Pendrive został wyposażony w nowoczesny interfejs USB 3.2 Gen 2, który zapewnia szybki transfer danych oraz bezproblemową wydajność. Ten powszechnie stosowany i rozpoznawalny standard złącza obecny jest w większości laptopów oraz komputerach stacjonarnych.

Ten konkretny pendrive stanowi optymalne rozwiązanie do przenoszenia i przechowywania dużych plików, a także doskonale sprawdza się w połączeniu z konsolą PS5. Jego znaczna pojemność zapewnia wystarczającą przestrzeń na przechowywanie różnych gier.

Oto specyfikacja Patriot Supersonic Rage Prime:

 • Pojemność: 1 TB
 • Szybkość odczytu: 600 MB/s
 • Szybkość zapisu: brak danych
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 2 (3.1/3.1 Gen 2)
 • Szyfrowanie: Nie

PNY Attaché 4 (1 TB)

 

PNY Attaché 4 (1 TB)

Podczas wyboru pendrive do PS5 warto też zastanowić się nad PNY Attaché 4! Pendrive ten został wyposażony w interfejs USB 3.2 Gen 1, co jest gwarancją szybkiego transferu danych oraz sprawnego działania. Dlatego też z pewnością świetnie sprawdzi się w PlayStation 5.

Pendrive 1 TB to doskonałe rozwiązanie do przechowywania gier na konsoli PS5. Taka znaczna przestrzeń pozwala na magazynowanie nie tylko gier, ale także zrzutów ekranów oraz różnych filmów.

Oto specyfikacja PNY Attache 4:

 • Pojemność: 1 TB
 • Szybkość odczytu: 80 MB/s
 • Szybkość zapisu: 30 MB/s
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

Patriot Rage Pro (512 GB)

Patriot Rage Pro (512 GB)

Kolejny model od firmy Patriot! Rage pro to świetny pendrive do PS5, którym bez wątpienia warto się zainteresować. RAGE Pro z interfejsem USB 3.2 pierwszej generacji jest wynikiem wysiłków globalnego lidera w dziedzinie zaawansowanych nośników pamięci. Produkt z serii Supersonic RAGE wykorzystuje zaawansowany tryb USAP, co gwarantuje osiągnięcie imponujących prędkości odczytu i zapisu danych, zbliżających się do poziomu 420 MB/s. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą grać w gry na PS5 z pendrive.

Ten pendrive, stworzony z myślą o niezwykle imponującej wydajności 4K IOPs, umożliwia błyskawiczne uruchamianie wielu przenośnych aplikacji. Jego dynamiczna prędkość stanowi atrakcyjną alternatywę do dodatkowego dysku w laptopie lub komputerze stacjonarnym, oferując niezwykłe możliwości.

Oto specyfikacja Patriot Rage Pro:

 • Pojemność: 512 Gb
 • Szybkość odczytu: 420MB/s
 • Szybkość zapisu: 415 MB/s
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1)
 • Szyfrowanie: Nie

ADATA UE800 (512 GB)

ADATA UE800 (512 GB)

Kolejnym pendrive do PS5, którego warto wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu nośnika, to ADATA UE800. Dzięki technologii USB 3.2 Gen2 i imponującej przepustowości sięgającej 10 Gb/s pamięć UE800 oferuje niewiarygodnie szybkie możliwości odczytu i zapisu plików, niezależnie od ich rozmiaru. To urządzenie, które wystarczy podłączyć, aby cieszyć się dynamicznym transferem danych, a dzięki funkcji Plug and Play proces ten staje się jeszcze bardziej wygodny. Co więcej, pamięć jest w pełni wstecznie kompatybilna z urządzeniami obsługującymi standard USB 2.0, co zwiększa jej wszechstronność.

Kompaktowa pamięć UE800 zapewnia niezwykłą wydajność odczytu i zapisu dochodzącą do 1000 MB/s, co stanowi imponujący wzrost o dziesięć razy w porównaniu z pamięcią USB 3.2 Gen1. Wykorzystanie złącza USB typu C dodatkowo podkreśla wygodę podłączania, niezależnie od orientacji, oraz jest zgodne z różnorodnymi urządzeniami – od komputerów stacjonarnych i laptopów po smartfony i tablety, co sprawia, że korzystanie z niej jest wyjątkowo praktyczne i wszechstronne.

Oto specyfikacja ADATA UE800:

 • Pojemność: 512 Gb
 • Szybkość odczytu: 1000 MB/s
 • Szybkość zapisu: 1000 MB/s
 • Interfejs: USB-C 3.2 Gen 2 (3.1/3.1 Gen 2)
 • Szyfrowanie: Nie

Patriot Supersonic Rage Prime (250 GB)

Patriot Supersonic Rage Prime (250 GB)

Ostatnim pendrive do PS5 w zestawieniu jest Patriot Supersonic Rage Prime! Pendrive został wyposażony w nowoczesny interfejs USB 3.2 Gen 2, poprzednio znany jako USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, co gwarantuje błyskawiczny transfer danych i bezawaryjne działanie. Ten powszechnie stosowany i rozpoznawalny standard złącza jest obecny w większości laptopów oraz komputerów stacjonarnych, a jego wsteczna kompatybilność pozwala na podłączenie do różnych wersji tego złącza, zarówno nowszych, jak i starszych.

Osiągnij wybitną wydajność z pomocą pendrive'a Patriot Supersonic Rage Prime. Nośnik flash wykorzystuje najszybszy standard USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s), co umożliwia osiągnięcie niezwykle imponujących prędkości transferu, przewyższających o pięciokrotnie te oferowane przez pamięci flash wykorzystujące USB 3.0. Dzięki zaawansowanej technologii Supersonic Rage Prime jest najlepszym wyborem do przesyłania dużych plików i zwiększania wydajności w wymagających projektach.

Oto specyfikacja Patriot SUpersonic Rage Prime:

 • Pojemność: 250 Gb
 • Szybkość odczytu: 600 MB/s
 • Szybkość zapisu: brak danych
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 2 (3.1/3.1 Gen 2)
 • Szyfrowanie: Nie
Udostępnij
5,0
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.