Udostępnij
Skomentuj

Jaki monitor 165Hz wybrać? Czy warto?

Wyświetlacz z wyższą częstotliwością odświeżania do codziennego użytku — poznaj cechy najlepszych modeli.

Dobry monitor komputerowy powinien gwarantować wysoką jakość wyświetlanego obrazu, aby codzienne użytkowanie sprzętu nie było męczące, ale jak najbardziej przyjemne i komfortowe. Im lepsze wrażenia z widoku prezentowanego na ekranie, tym większa wygoda korzystania ze wszystkich możliwości urządzenia. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebny jest produkt o wysokiej częstotliwości odświeżania, dzięki czemu płynność i dynamika zadowoli każdego.

Polecane monitory 165 Hz

Jak wybrać odpowiedni monitor 165 Hz?

Obecnie, na współczesnym rynku elektronicznym coraz popularniejsze stają się monitory z wartością wspomnianego parametru na poziomie 165 Hz. Są to urządzenia peryferyjne z wyższej półki, które doskonale sprawdzają się zarówno przy prostych czynnościach, tj. pracy biurowej, uruchamianiu nieskomplikowanych programów czy przeglądaniu stron internetowych, jak i podczas wirtualnej rozgrywki nawet w najbardziej wymagających grach. Ten rodzaj wyświetlacza stanowi uniwersalny sprzęt dla wszystkich użytkowników.

Dla kogo monitor 165 HZ warto kupić?

Wiadomo, że tak profesjonalny produkt, choć na pewno sprosta oczekiwaniom każdej osoby, to zwyczajnie nie jest niezbędny np. ludziom planującym używać ekranu 165 Hz podczas codziennego korzystania z komputera. Zalety monitora o wysokiej częstotliwości odświeżania najlepiej odpowiadają potrzebom przede wszystkim graczy. Uruchamiając najnowsze tytuły, zawsze chcą widzieć piękną grafikę, unikając jednocześnie smużenia i tearingu, aby doświadczyć w pełni realistycznych wrażeń.

Przed zakupem modelu wyświetlacza tej klasy warto zastanowić się najpierw, do czego będzie on wykorzystywany. Jeśli zależy Ci na odpowiedniej płynności i dynamiczności obrazu, bo często grasz w gry komputerowe, to jest to z pewnością fajny sprzęt, w który opłaca się zainwestować. Jednak jeżeli Twój PC służy Ci wyłącznie do przeglądania stron internetowych i multimediów czy pracy z programami biurowymi, wybór urządzenia z takimi parametrami może okazać się przesadzony. Wówczas w zupełności wystarczy przecież nowy monitor o niższej częstotliwości odświeżania.

Cechy monitora 165 Hz

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, dobrze, abyś wiedział, czym charakteryzują się opisywane tutaj wyświetlacze. Z tymi informacjami będziesz w stanie nie tylko wytypować odpowiedni model dla siebie, ale również polecać urządzenia znajomym i przyjaciołom. Jakie są zatem cechy monitora 165 Hz? Podstawową wymieniono już wcześniej — płynny i dynamiczny obraz to największa zaleta tego rodzaju sprzętu. Nie ma mowy o spowolnieniach, dzięki czemu komputer wydaje się działać szybciej i sprawniej, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Taki wyświetlacz warto podłączyć do PC również ze względów zdrowotnych. Wysoka częstotliwość odświeżania sprawia, że długotrwałe patrzenie w ekran nie męczy  wzroku, a przynajmniej czyni to w mniejszym stopniu, niż w przypadku modeli z innymi parametrami. To duży atut, bo możesz przez długi czas pracować, grać lub czytać bez potrzeby robienia wielu przerw wybijających z rytmu. Patrząc pod tym kątem, nie znajdziesz na rynku lepszego rozwiązania.

Nawet sprzęt z najwyższej półki ma jednak zawsze pewne, mniejsze lub większe wady. W tym przypadku jedną z nich jest cena. Wyświetlacze odznaczające się odświeżaniem na poziomie 165 Hz, szczególnie te od najpopularniejszych producentów, mogą kosztować sporo. Nieważne, czy planujesz zakupić przykładowo profesjonalny monitor Lenovo, monitor Acer, monitor Samsung czy może dobry monitor HP. Na każdy z nich wydasz więcej, niż wówczas, kiedy szukałbyś modeli o niższej częstotliwości. Mimo to warto, ponieważ jakość działania wszystko rekompensuje.

Trzeba pamiętać też o tym, że aby wykorzystać w pełni możliwości produktu, należy zapewnić mu współpracę z naprawdę wydajną kartą graficzną i odpowiednio ustawić parametry wyświetlacza. Tylko wtedy masz gwarancję, że niesamowity potencjał, jakim charakteryzuje się monitor 165 Hz, nie zostanie zmarnowany. W wyborze urządzenia peryferyjnego oraz wspomnianego podzespołu pomoże Ci dowolny, darmowy ranking dostępny w Internecie.

Dodatkowe technologie i funkcje monitorów 165 Hz

Podczas poszukiwania modelu dla siebie zwróć również uwagę na dodatkowe, innowacyjne funkcje, dzięki którym korzystanie ze sprzętu jest jeszcze bardziej komfortowe. Warto polecić tutaj np. technologię AMD FreeSync lub G-Sync synchronizuje częstotliwość generowanego i wyświetlanego obrazu, co zapobiega smużeniu oraz zjawisku tearingu. Przydaje się szczególnie w rozbudowanych graficznie grach z wysokiej jakości, dynamiczną animacją. Na rynku znajdziesz, chociażby monitor Asus 165 Hz z takim udoskonaleniem, ale inne firmy też stosują takie rozwiązanie.

Free Flicker to kolejny moduł instalowany w opisywanych tutaj urządzeniach, który wpływa pozytywnie na wygodę użytkowania i jakość działania. Odpowiedzialny jest za pozbywanie się migotania w ekranach typu LED, chroniąc tym samym Twoje oczy przed niekorzystnym wpływem tego zjawiska. We wspomnianą technologię swoje produkty wyposaża m.in. firma Dell. Monitor 165 Hz od tego producenta gwarantuje dzięki temu wygodę i spokój o zdrowie wzroku.

Nie sposób nie wymienić tutaj funkcji HDR, czyli High Dynamic Range, stanowiącej nowoczesny system wyświetlania obrazu. Dzięki niemu kolory są żywe, intensywne, a dodatkowo zdecydowanie bardziej dynamiczne w trakcie rozgrywki. Oprócz tego zwiększony jest kontrast pomiędzy ciemnymi a jasnymi tonami, co sprawia, że grafika wygląda naturalnie. W dzisiejszych czasach tę technologię ma niemal każdy monitor 165 Hz. Asus to jeden z producentów wykorzystujący HDR w swoich modelach, ale spokojnie znajdziesz wspomniany moduł w modelach innych firm, jak chociażby MSI. Monitor 165 Hz od tego wytwórcy też często wyposaża się w technikę High Dynamic Range. Kiedy w sprzęcie zainstalowano dodatkowo tuner TV, możesz cieszyć się jej możliwościami, oglądając telewizję.

W tym miejscu dobrze wspomnieć też o zakrzywionych wyświetlaczach. Nieustannie zyskują one na popularności, szczególnie wśród graczy. Gwarantują ogromny komfort podczas użytkowania. Wrażenie podczas korzystania z takiego ekranu jest naprawdę niesamowite. Dlatego warto zakupić wykonany w ten sposób monitor 165 Hz. Asus oferuje wysokiej jakości modele charakteryzujące się łukowatą budową, podobnie jak firma AOC. 165 Hz — monitor o takiej częstotliwości i z zaokrągloną konstrukcją znajdziesz również w ofercie tego producenta.

Jeśli interesują Cię wyświetlacze o częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz, to dobrze trafiłeś. W ofercie Morele masz szeroki wybór wysokiej klasy modeli od najpopularniejszych producentów. Chciałbyś kupić profesjonalny monitor HP? A może szukasz sprzętu od firm azjatyckich i bierzesz pod uwagę jakiś innowacyjny monitor Acer, zakrzywiony monitor Samsung lub monitor Lenovo z najnowszymi technologiami? W Morele zakupisz idealne urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.