Udostępnij
Skomentuj

Jaki jonizator wody kupić?

Jonizator zmienia odczyn wody i czyni ją alkaliczną. Czy warto stosować jonizator do wody? Jaki wybrać?

Picie wody alkalicznej ma wielu zwolenników. Do jej przyrządzenia służą jonizatory do wody, które zmieniają jej odczyn. Oferta urządzeń tego rodzaju jest dość szeroka, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie kupić jonizator wody i jak go wybrać.

Dlaczego warto stosować jonizator do wody?

Jonizator do wody to urządzenie, którego zadaniem jest właśnie jonizacja wody, która poddana procesowi elektrolizy zmienia swój odczyn i staje się alkaliczna. Picie wody alkalicznej ma wiele zalet:

 • Jest ona korzystniejsza dla zdrowia.
 • Regularne picie wody alkalicznej wspomaga witalność i pomaga zwalczyć nadmierne zakwaszenie organizmu.
 • Woda alkaliczna ma silniejsze właściwości nawadniające, dlatego pomaga przeciwdziałać skutkom odwodnienia.
 • Picie wody alkalicznej wspomaga procesy trawienne, korzystnie wpływa na koncentrację, wspomaga odchudzanie oraz oczyszcza organizm.

Do przyrządzania wody alkalicznej służą jonizatory wody. Z ich pomocą można przygotować wodę alkaliczną we własnym zakresie. Będzie ona miała odczyn powyżej 7.5 pH, co oznacza, że będzie to woda zasadowa, która nie zakwasza organizmu. 

Warto wiedzieć!

Woda alkaliczna bywa nazywana również „żywą wodą”. Jej spożywanie jest niezwykle popularne w Japonii, gdzie woda alkaliczna jest postrzegana, jako substancja lecznicza. Warto jednak pamiętać o tym, że choć jest to woda o cennych właściwościach, to w żadnym stopniu nie zastępuje leczenia i nie powinna być traktowana, jak lekarstwo.

Wodę alkaliczną można kupić już w postaci gotowej do spożycia (najczęściej butelkowanej tak, jak woda mineralna), ale jest ona droższa od wody źródlanej lub mineralnej – czasami nawet kilkakrotnie. By nie przepłacać, warto rozważyć jonizator wody, co będzie się wiązało z jednorazowym wydatkiem, a samo urządzenie posłuży użytkownikowi przez długi czas. Ile kosztuje jonizator wody? Najczęściej jest to kwestia ponad tysiąca złotych za większe i zaawansowane modele, ale są też małe butelki jonizujące za kilkaset złotych, a także profesjonalne jonizatory o bardzo dużej wydajności za kilka tysięcy złotych. 

Jak wybrać jonizator wody? Na co zwrócić uwagę?

Choć picie wody alkalicznej ma wielu zwolenników, to nie każdy decyduje się na zakup jonizatora. Warto jednak wziąć tę opcję pod uwagę, bo urządzenie tego rodzaju pozwoli na oszczędności przy długotrwałym użytkowaniu, a przy tym jest to rozwiązanie ekologiczne – o wiele lepiej przyrządzić wodę alkaliczną w domu niż kupować ją w plastikowych butelkach. Jaki jonizator wody kupić? Na co zwrócić uwagę? To najważniejsze kwestie:

 • Typ urządzenia – zastanawiając się nad tym, jaki jonizator wody wybrać, trzeba zdecydować się na konkretny typ urządzenia, a w sprzedaży można znaleźć mobilne jonizatory dzbankowe i butelkowe, nieco większe jonizatory stacjonarne oraz jonizatory przepływowe. Modele dzbankowe są najmniejsze, mają niższą wydajność, ale za to są najtańsze. Jonizatory stacjonarne nalewowe są droższe, ale za to wydajniejsze i bardziej funkcjonalne. Najbardziej zaawansowana opcja to jonizator wody przepływowy, który podłącza się bezpośrednio do instalacji wodnej w domu. 
 • Wydajność – by podjąć decyzję, jaki jonizator wody będzie najlepszy, warto zerknąć na wydajność poszczególnych urządzeń. Im wyższa, tym szybciej przygotujemy sporą porcję wody alkalicznej. Jeśli urządzenie ma być intensywnie użytkowane (np. w firmie albo do zastosowań profesjonalnych), warto wydać nieco więcej, ale za to zyskać wysoką wydajność działania. Do zastosowań domowych wystarczą podstawowe modele. 
 • Zakres obsługiwanego pH – im szerszy zakres, tym większe możliwości przygotowania wody o preferowanych parametrach.
 • Dodatkowe funkcje – zastanawiając się nad tym, jaki jonizator wody kupić, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on jakiekolwiek opcje dodatkowe (np. miejsce na umieszczanie dodatkowych minerałów, które wzbogacą właściwości wody). 
 • Cena – jeśli chodzi o jonizatory wody cena bywa wysoka, a szczególnie w przypadku urządzeń przepływowych, profesjonalnych i o bardzo dużej wydajności. Jonizator wody ceny może mieć niższe wówczas, gdy jest to model dzbankowy lub butelkowy. 
 • Wymiary urządzenia – to kolejny ważny parametr. Jonizator wody jaki wybrać warto powinien być dopasowany do wymiarów kuchni lub pomieszczenia, w którym będzie użytkowany. 
 • Opinie kupujących, popularność – przed zakupem warto jeszcze sprawdzić ranking jonizatorów wody i uważnie przyjrzeć się topowym modelom. Zestawienia typu jonizatory wody ranking prezentują te urządzenia, które są wybierane najchętniej. Łatwo zauważyć, że są one popularne także przez wzgląd na ceny oraz na parametry. 

To najważniejsze z kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze jonizatora. Niektórzy mają jednak wątpliwości, co do tego, czy warto kupić takie urządzenie.

Jonizator wody – czy warto?

By odpowiedzieć sobie na pytanie: jonizator wody, czy warto? trzeba zastanowić się nad tym, czy zamierza się pić wodę alkaliczną regularnie. Jeśli tak, to zdecydowanie warto kupić takie urządzenie, bo umożliwi przygotowywanie wody alkalicznej we własnym zakresie, co jest wygodniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne niż kupowanie takiej wody w butelkach. Choć jonizator wody ceny ma stosunkowo wysokie, to już po kilku lub kilkunastu miesiącach użytkowania okaże się, że koszt zakupu był niższy niż ewentualne wydatki na wodę butelkowaną alkaliczną. 

Polecane modele dzbanków filtrujących

Polecane modele jonizatorów

Oferta jonizatorów jest dość szeroka i zróżnicowana. Jeśli chodzi o jonizator wody cena może wynosić od kilkuset zł do nawet kilku tysięcy, ale też warto pamiętać o tym, że przy zakupie urządzenia takiego, jak jonizator do wody cena, choć wysoka, może zwrócić się po jakimś czasie, a szczególnie w porównaniu z kosztem zakupu wody butelkowanej alkalicznej. Przed zakupem warto zerknąć na najpopularniejsze modele jonizatorów do wody:

 • Dzbanek alkalizujący wodę Biocera – nie jest to typowy jonizator elektroniczny lecz rodzaj dzbanka do filtracji i jonizacji wody. Konieczne jest regularne zmienianie specjalnych filtrów, które umożliwią przygotowanie wody alkalicznej.
 • Jonizator wody Aquator classic 3l – dzbankowy jonizator wody, który cieszy się ogromną popularnością. Jego cena jest dość przystępna, a szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to urządzenie, które można będzie użytkować przez wiele lat.
 • Jonizator wody BIONTECH BTM-207D Ultimate 7Plus – a to już zaawansowany jonizator przepływowy. Jego koszt to ponad 3,5 tys. złotych, ale za to jest to urządzenie o bardzo wysokiej wydajności. 

To tylko kilka spośród popularnych i polecanych jonizatorów do wody. Wybierając urządzenie tego rodzaju warto więc zwracać uwagę na cenę i parametry techniczne. Jeszcze jedną istotną kwestią, którą warto uwzględnić przy zakupie jonizatora jest marka urządzenia i miejsce zakupu. Jonizator wody gdzie kupić? Najlepiej w sprawdzonym sklepie z elektroniką, a nie na bazarze lub importowany z Chin, gdyż urządzenia kupione w takich miejscach mogą nie spełniać norm europejskich. 

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.