Udostępnij
Skomentuj

Jaki iPhone do 2000 zł wybrać? Polecane telefony Apple

Znajdź sprzęt stworzony specjalnie dla Ciebie i nie przepłacaj. Bez trudu wybierzesz wymarzonego smartfona!

Który iPhone do 2000 zł kupić?

Chociaż telefony oferowane przez Apple nie należą do szczególnie tanich, a modele flagowe niejednokrotnie przesuwają granice półek cenowych, to trzeba przyznać, że można znaleźć też smartfony w niższych cenach. I nie musisz od razu porywać się na używane sprzęty! iPhone za 2000 zł zaoferuje większość potrzebnych funkcji, zadziała sprawnie i często nadal będzie wspierany przez producenta. Jest to istotne, ponieważ wiele starszych modeli traci na wartości przez brak dostępu do aktualizacji. Na które telefony warto zatem zwrócić uwagę?

Jeżeli nie oczekujesz od swojego smartfona wielu nowoczesnych funkcji, a raczej potrzebujesz telefonu obsługującego rozmowy i SMSy, to nie musisz myśleć, gdzie znajdziesz używane iPhone’y w dobrej jakości i cenie. Możesz skupić się na starszych urządzeniach, które nadal są stylowymi komunikatorami o dobrych parametrach i – jak zwykle w produktach Apple – świetnych aparatach. Tego typu rozwiązaniem będzie zakup modelu 5S lub innych wychodzących w podobnym okresie. Należy jednak pamiętać, że to stary sprzęt bez wsparcia twórców.

Nie powinno raczej dziwić, że obecnie mało kto kupuje telefon jedynie po to, aby z niego dzwonić i wysyłać SMSy. Z dużym prawdopodobieństwem oczekujesz od swojego smartfona czegoś więcej. Z tego powodu możesz przyjrzeć się bliżej ofercie iPhone’ów do 2000 zł. Na wstępnie najlepiej zwrócić uwagę na modele Apple iPhone 7, 6S oraz 6S Plus. Nie są to oczywiście najnowsze produkty, jednak wystarczająco dobrze spełnią swoją rolę podczas codziennego użytkowania. Ich parametry nadal nie wypadają źle na tle konkurencji.

Jeżeli bardzo zależy Ci na dobrej specyfikacji i jak najwyższej wydajności, to telefon Apple do 2000 zł znajdziesz także w wersji używanej. Oczywiście tutaj również nie ma mowy o najnowszych modelach, jednak produkty takie jak iPhone XR czy iPhone XS nadal są urządzeniami wartymi uwagi. Bez trudu powinieneś znaleźć te urządzenia w cenach nieprzekraczających 2000 zł. Ich ogromną zaletą jest pewność, że Apple nadal wspiera te modele oraz prawdopodobnie wciąż posiadają gwarancję na sprzęt.

Polecane smartfony Apple do 2000 zł

Najważniejsze cechy smartfonów Apple do 2000 zł

Kupując telefon tej legendarnej już marki, z pewnością oczekujesz, że będzie to wydajny smartfon. Oczywiście w dniu premiery każdy z tych modeli prezentował się fantastycznie, jednak trzeba mieć na względzie, że technologia pędzi naprzód w zatrważającym tempie. Szczęśliwie urządzenia Apple całkiem nieźle znoszą próbę czasu. Co zatem zaoferować może iPhone za 2000 zł? Wodoszczelny i odporny na pył jest każdy kolejny model od iPhone 7 w górę. Nie ma potrzeby zatem martwić się o wytrzymałość i bezpieczeństwo sprzętu.

Starsze wersje dysponują procesorami Apple A9 lub Apple A10, które oferują odpowiednio dwa lub cztery rdzenie. Oznacza to, że nawet wprowadzony na rynek w czwartym kwartale 2015 roku iPhone 6S wciąż świetnie powinien poradzić sobie z obsługą podstawowych aplikacji. Interesuje Cię jednak iPhone do 2000. 2020 rok oferuje znacznie lepsze rozwiązania, którym nie tak daleko do tych wykorzystanych w modelach XS i XR. Używane egzemplarze tych smartfonów swoją wydajność zawdzięczają technologii Apple A12 – mowa o sześciordzeniowym procesorze.

W każdym ze wspomnianych telefonów należy spodziewać się aktualizacji do nowszych wersji systemu iOS – nawet do iOS 14. Ta informacja istotna jest ze względu na to, że modele 6S czy 6S Plus operowały pierwotnie na iOS 9 i nie ma pewności, że wszystkie współczesne aplikacje nadal byłby kompatybilne z tymi telefonami. Jak widać, nawet używany iPhone może nadal działać przyzwoicie dzięki usprawnieniom zapewnionym przez producenta. Nie powinno być natomiast zaskoczeniem, że różnice między telefonami przejawiają się w innych parametrach.

Nawet jeżeli opisywane urządzenia będą działały sprawnie, to z czasem można zauważyć delikatne problemy z używaniem aplikacji wymagających większych ilości RAM – ten problem szczególnie szybko dotknie użytkowników iPhone 6S czy 6S Plus, a nawet iPhone 7. Wszystkie trzy wyposażone są w jedynie 2 GB pamięci, co może okazać się niewystarczające do płynnego działania nowoczesnych programów. Na plus przemawia natomiast świetna jakość kamery iPhone’a w każdym z tych urządzeń, do czego zresztą Apple zdążył przez lata przyzwyczaić swoich klientów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając iPhone do 2000 zł?

Naturalnie lista rzeczy, które należy rozważy przed wyborem tego, jaki smartfon wybrać, zależna będzie od tego, czy decydujesz się na zakup nowego sprzętu, czy raczej wybierasz bardziej wydajne – lecz używane – urządzenie z drugiej ręki. Istotna jest wiedza, jak może wyglądać przyszła aktualizacja. iPhone wiele swojej płynności zawdzięcza systematycznym poprawkom oprogramowania dostępnym nawet dla starszych modeli. Jeżeli niedługo producent zakończy wsparcie, to należy mieć na względzie fakt, że telefon zacznie drastycznie spowalniać i niewiele można z tym zrobić.

Z jakimi funkcjami spotkasz się, kupując iPhone za 2000? Z NFC, GPS, szeregiem czujników – zaczynając na akcelerometrze, a kończąc na wykrywaniu twarzy czy odcisku palców. Jednak podczas rozważań nad modelami 6S i 6S Plus należy pamiętać, że to telefony z 2015 roku i warto dokładniej przyjrzeć się, czy posiadają wszystkie funkcje, które obecnie bywają dość oczywiste, a wówczas mogły dopiero być wprowadzane w smartfonach. Paradoksalnie sytuacja może być też odwrotna – wersje XS i XR nie mają obecnego w starszych telefonach wejścia audio 3,5 mm.

Ostatecznie jednak najważniejszym aspektem, na jaki należy zwracać uwagę, jest to, czy telefon sprawdzi się w zastosowaniach, do których go użyjesz. Może potrzebny Ci dobry wodoodporny smartfon, ponieważ często jesteś w plenerze? Albo szukasz telefonu pomocnego w odnajdywaniu się wśród setek powiadomień?? W zależności od tego, czego wymagasz, musisz spojrzeć na inne parametry – budowę, żywotność baterii, rozmiar ekranu czy ilość pamięci RAM, bez której aplikacje nie będą działać tak płynnie, jak mógłbyś oczekiwać.

Czy warto kupić iPhone do 2000 zł?

Jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele, a mimo to zainwestować w telefon wysokiej klasy, który wyszedł spod szyldu zaufanego producenta, to iPhone za 2000 zł będzie idealnym rozwiązaniem. Styl i wydajność idące w parze definiują każdy kolejny model tego smartfona i bez wątpienia nie zawiedziesz się jego osiągami, jeżeli nie planujesz wykorzystywać go do bardzo wymagających zadań. Koniec końców, musisz mieć na względzie, że masz do czynienia z telefonami, które nie są nowościami na rynku – wciąż jednak zajmują na nim istotną pozycję.

Przewagą iPhone’ów nad telefonami z Androidem w tym wypadku będzie dostępność aktualizacji dla starszych urządzeń, dzięki czemu producent zapewnia wydajniejsze działanie nawet kilkuletnim podzespołom. Procesory iPhone są naprawdę efektywnymi podzespołami i nadal sprawdzają się idealnie jako serca telefonów, a jedynym mankamentem w działaniu może być ilość pamięci RAM. Opinie użytkowników sugerują jednak, że nie jest to tak powszechny problem, jak mogłoby się wydawać.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

iPhone 14 - iPhone 13 - iPhone 12 - iPhone 11 - iPhone SE

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.