Udostępnij
Skomentuj

Jaki gamepad do 200 zł wybrać? Który najlepszy?

Wydajny pad umożliwia prowadzenie wirtualnych rozgrywek na wysokim poziomie. Jak wybrać dobry gamepad do PC do 200 zł?

Wygodny, wydajny, wytrzymały – taki powinien być idealny kontroler do konsol, komputerów czy telewizorów. Zakup wysokiej jakości pada, szczególnie oficjalnych wersji dedykowanych konkretnym urządzeniom, to wydatek często przekraczający możliwości finansowe amatorów cyfrowych potyczek. Czy tańsze gamepady od razu skazane są na porażkę? Oczywiście, że nie! Wśród gadżetów do 200 zł można znaleźć rozwiązania, które wprowadzą gracza na znacznie wyższy poziom. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając pad PS4 do 200 zł? Czym kierować się kupując pada do PC? Podpowiadamy w niniejszym poradniku.

Polecane pady do 200 zł

Gamepad czy myszka i klawiatura?

O ile użytkowanie padów przewodowych czy padów bezprzewodowych w przypadku konsoli wydaje się czymś naturalnym, o tyle miłośnicy wirtualnych potyczek toczonych na komputerach stacjonarnych nierzadko mają opory przed zakupem ergonomicznego i komfortowego gamepada. Zestaw w postaci myszki i klawiatury jest wykorzystywany tutaj znacznie częściej, a wybór pada przez niektórych użytkowników wywołuje u pozostałych uśmiech na twarzy. Całkiem niesłusznie. Część gier komputerowych stworzona została właśnie z myślą o znanych z konsol kontrolerach. Pady pozwalają na większą precyzję ruchów, a programowalne przyciski umożliwiają dostosowanie gadżetu do indywidualnych potrzeb. Dobrej jakości gamepad może całkowicie zastąpić dwa urządzenia, a w cenie do 200 zł kupić można wysokiej jakości sprzęt. Co więcej, gamepady na PC są często kompatybilne również z konsolami, a to kolejna oszczędność.

Na co zwrócić uwagę wybierając gamepad do 200 zł?

Aby gamepad do 200 zł spełniał wszystkie pokładane w nim nadzieje – był wygodny, niezawodny, wytrzymały i umożliwiał granie na najwyższym poziomie, musi zostać odpowiednio dobrany do użytkownika. Wiele z poniżej wymienionych parametrów należy dostosować do indywidualnych potrzeb, są też czynniki, które w sposób ogólny charakteryzują możliwości danego rozwiązania. Czym kierować się podczas zakupu gamepada do 200 zł? Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • komunikacja – dostępne w sprzedaży pady mogą komunikować się z komputerem lub konsolą – bezprzewodowo lub przewodowo. Bardzo często producenci decydują się na połączenie obu funkcjonalności i do kontrolerów bezprzewodowych dołączają również kable USB. Przykładem takiego rozwiązania jest popularny pad XBOX One. Gamepady przewodowe mają jedną zasadniczą wadę – ich zasięg ogranicza długość przewodu, który często plącze się, a podczas emocjonujących rozgrywek nierzadko zostaje „wyrwany” z portu. Pady przewodowe są jednak stabilniejsze i charakteryzują się znacznie mniejszymi opóźnieniami. W przypadku kontrolerów bezprzewodowych komunikujących się za pomocą Wi-Fi czy Bluetooth można mówić o większej wygodzie i swobodzie ruchów, ale konieczność ładowania akumulatorów czy wymiany baterii podczas grania, to znaczne utrudnienie;
  • kompatybilność – gamepad do PC do 200 zł czy gamepad do PS4 do 200 zł? Kompatybilność zarówno z urządzeniami, jak i konkretnymi grami to podstawa podczas zakupu kontrolerów. W ofertach producentów znaleźć można rozwiązania dedykowane konkretnym konsolom czy komputerom PC, na rynku nie brakuje jednak padów uniwersalnych. Może wydawać się to nieco dziwne, ale niektóre gry nie są w stanie w pełni wykorzystać możliwości kontrolerów – nie są z nimi kompatybilne, przez co nie obsługują części przycisków;
  • rozmiar i kształt – ergonomiczny gamepad do 200 zł powinien dobrze leżeć w dłoniach i zapewniać maksimum komfortu w czasie prowadzenia cyfrowych potyczek. Kupując kontroler, warto dostosować go do wielkości dłoni, a także zwrócić uwagę na kształt pada. Jego budowa musi zapewniać pewny i mocny chwyt, co przełoży się na bardziej precyzyjne i dokładne ruchy podczas wielogodzinnych seansów;
  • liczba, rodzaj i umiejscowienie przycisków – często mówi się, że im jest ich więcej, tym lepiej. Jest to poniekąd prawda, gdyż programowalne przyciski pozwalają w 100% spersonalizować kontroler, warto jednak zwrócić uwagę również na ich umiejscowienie. Źle rozmieszczone przyciski będą mniej komfortowe w użytkowaniu, a to z kolei przełoży się również na jakość gry. Czasem warto wybrać kontroler z sześcioma dodatkowymi przyciskami, a nie z dwunastoma, ale cieszyć się większą wygodą grania. Jakich przycisków nie powinno zabraknąć na pokładzie dobrej jakości gamepada do 200 zł? Przede wszystkim gałki analogowej (najlepiej dwóch), przycisków akcji, a także d-pada, czyli popularnego „krzyżaka”;
  • materiał wykonania – ma on znaczenie nie tylko dla wyglądu pada, ale również dla jego ergonomii. Kontrolery pokryte powłoką antypoślizgową znacznie lepiej trzyma się w dłoniach i nawet podczas kilkugodzinnych, emocjonujących rozgrywek zapewniają pewny chwyt. Poza powłoką antypoślizgową warto zwrócić uwagę również na twardość i wytrzymałość tworzywa sztucznego, z jakiego wykonana jest obudowa. Nie ma co ukrywać – pady po przegranej batalii często z dużym impetem lądują na podłodze. Jeśli gadżet wykonany został z cienkiego i mało wytrzymałego plastiku, popęka i będzie nadawał się do wyrzucenia.

Jaki gamepad do 200 zł kupić?

Gamepad przewodowy do 200 zł, gamepad bezprzewodowy do 200 zł, a może hybryda? Wśród rozwiązań w podanym zakresie cenowym znaleźć można naprawdę wysokiej jakości rozwiązania. Aby ułatwić wybór i podpowiedzieć, na które pady warto zwrócić szczególną uwagę, prezentujemy kilka najczęściej wybieranych przez naszych klientów rozwiązań.

  • Pad Microsoft XBOX One S. W cenie niecałych 200 zł nabyć można w Morele.net pad dedykowany najnowszym konsolom Microsoft. Bezprzewodowy kontroler XBOX One S wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, lepszą przyczepnością, ale także ciekawym wyposażeniem – na jego pokładzie znaleźć można choćby technologię Bluetooth pozwalającą na użytkowanie pada w systemie Windows 10. Kontroler zasilany jest dwoma bateriami typu AA.
  • Pad Esperanza EG102. To bardzo tani – kosztuje niecałe 20 zł, ale i wydajny pad, dedykowany użytkownikom, którzy na PC czy konsolach grają sporadycznie. Można go podłączyć pod komputer, kompatybilny jest także z PS3. Poszukując taniego gamepada przewodowego USB do 200 zł, warto zwrócić uwagę na prezentowany model. Ergonomiczny i dopasowany do dłoni kształt, a także dwie analogowe gałki, dwanaście przycisków akcji oraz ośmiokierunkowy krzyżak zapewniają wygodę w czasie grania. Kontroler może pracować w trybie cyfrowym lub analogowym.
  • Pad PDP XO Pad. Oferowany w cenie niecałych 150 zł kontroler wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań nie tylko doskonałą jakością, ale również niesztampowym designem. Można go połączyć z komputerem stacjonarnym, a także konsolą XBOX One. Producent zdecydował się na zastosowanie antypoślizgowych, teksturowanych przycisków oraz spustów, dzięki czemu użytkowanie kontrolera jest o wiele wygodniejsze. Pad wyposażono w dwanaście przycisków, w tym dwa spusty, ośmiokierunkowy d-pad, a także dwie gałki analogowe.
  • Pad HORI Horipad Mini. Na końcu prezentujemy rozwiązanie dedykowane nieco młodszym amatorom gier komputerowych. Za niewiele ponad 100 zł można kupić w naszym sklepie ergonomiczny Horipad Mini stworzony z myślą o młodych graczach – jest o 40% mniejszy niż popularny DualShock 4. Pad wyposażony został w osiemnaście przycisków – w tym dwie gałki analogowe, dwa spusty i ośmiokierunkowy dual-pad. Kompatybilny jest on z konsolą PS4 i ma charakter przewodowy (USB).
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.