Udostępnij
Skomentuj

Jaki filtr prywatyzujący wybrać?

Filtr prywatyzujący chroni widok ekranu przed oczyma ciekawskich. Jaki filtr prywatyzujący wybrać? Czy warto?

Czym jest filtr prywatyzujący?

Filtr prywatności to specjalna nakładka na ekran urządzeń mobilnych i komputerów. Filtr ukrywa ekran przed osobami patrzącymi z boku. Działa poprzez ograniczenie kątów widzenia, co zabezpiecza wyświetlane informacje przed niepożądanymi spojrzeniami.

Filtr prywatyzujący zapewnia wyższy komfort pracy w miejscach publicznych, a także sprawia, że wprowadzane dane oraz informacje nie są tak bardzo narażone na spostrzeżenie przez nieodpowiednie osoby.

Dla kogo filtr prywatności?

Jeśli pracujemy w zacisznym biurze, w oddzielnym pomieszczeniu lub we własnym domu, to nie musimy raczej interesować się filtrem prywatności, ale niektórym osobom i w niektórych sytuacjach będzie on bardzo przydatny:

 • Osobom pracującym na laptopie lub tablecie w miejscach publicznych – bez względu na to, czy zajmujemy się analizą danych marketingowych, pisaniem artykułów na bloga czy prowadzeniem profilu firmowego w social media, powinniśmy zadbać o prywatność oraz komfort pracy. Ciekawskie spojrzenia z sąsiednich stolików mogą rozpraszać, ale mogą też powodować, że ważne informacje dotyczące firmy wyciekną na zewnątrz, a to może być już całkiem poważny problem. Filtr prywatyzujący sprawi, że nasz ekran będzie niewidoczny dla osób patrzących na niego od boku.
 • Osobom korzystającym często ze smartfona do wykonywania przelewów i płatności telefonem – filtry prywatności sprawdzają się dobrze nie tylko na ekranie monitora, ale także na wyświetlaczu smartfona lub tabletu. To bardzo dobry sposób na ochronę wrażliwych danych, jak hasła do kont czy numery PIN do płatności, które w przeciwnym razie mogłyby zostać podejrzane przez innych.
 • Osobom pracującym w dużym i w pełni otwartym biurze – open space ma swoje zalety, ale mankamentem jest bardzo ograniczona prywatność. Jeśli nie chcemy, by każda rzecz, którą się zajmujemy była widoczna dla osób siedzących przy sąsiadujących biurkach, to warto rozważyć zakup ekranu prywatyzującego.

Polecane filtry prywatyzujące

Do jakich urządzeń można kupić filtr prywatności?

Filtry prywatyzujące są dostępne w wielu wariantach, wśród których można znaleźć:

 • Filtr prywatyzujący na monitor PC – dostępny w wielu różnych rozmiarach. Idealnie dopasowany do konkretnych wielkości ekranu. Chroni prywatność użytkownika, ale też zapewnia redukcję odblasków i lustrzanych odbić od monitora.
 • Filtr prywatyzujący do laptopa – dostępny w różnych rozmiarach i dopasowany do konkretnych wymiarów wyświetlaczy. Świetnie chroni również przed zarysowaniami.
 • Folia prywatyzująca na smartfony i tablety – dostępne w wielu różnych wariantach, które pasują na większość dostępnych urządzeń mobilnych.

Jak wybrać filtr prywatyzujący?

Oferta filtrów prywatności jest dość szeroka, choć jest to stosunkowo nowy produkt na rynku. Można spodziewać się, że z czasem opcji przybędzie, bo coraz więcej osób ceni sobie poczucie prywatności i bezpieczeństwa. By wybrać odpowiedni egzemplarz folii prywatyzującej, warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry:

 • Dokładne wymiary – pozwolą upewnić się, czy wybrany filtr będzie idealnie dopasowany do użytkowanego urządzenia.
 • Dedykowana przekątna ekranu – to kolejny parametr związany z wielkością filtra, na który warto zwrócić uwagę.
 • Funkcje filtra – filtr prywatności może zapewniać wyłącznie ograniczenie kątów widzenia i ochronę prywatności, a może również świetnie chronić ekran przed zarysowaniem, a nawet ograniczać odbłyski i odbicia od ekranu, które męczą wzrok i utrudniają pracę.
 • Kolor – zdecydowana większość filtrów prywatności jest czarna, ale są również filtry prywatności złote oraz w innych wariantach. Kolor filtra wpływa na to, jak widziany jest ekran od boku. Jeśli wybierzemy kolor czarny, to od boku będzie widoczny czarny ekran. Jeśli wybierzemy filtr złoty, to od boku będzie widoczny błyszczący, złoty ekran.
 • Marka – filtry tego typu są dostępne w ofercie różnych marek, ale najlepiej wybierać je spośród asortymentu renomowanych producentów. Dużą popularnością cieszą się filtry prywatyzujące 3M, Fellowes lub Kensington.
 • Cena – koszt zakupu folii prywatyzującej to przynajmniej kilkadziesiąt złotych, a często wielokrotnie więcej. Na cenę wpływa wielkość ekranu, ale też renoma marki. Warto porównywać różnorodne rozwiązania, by móc wybrać najkorzystniejsze z nich.

Jak zamontować filtr prywatyzujący?

Montaż filtrów tego typu jest prosty i szybki. Ekran powinien zostać dokładnie wyczyszczony i pozbawiony wszelkich drobinek kurzu. Filtr mocuje się przy pomocy pasków samoprzylepnych. Łatwo go założyć oraz usunąć w razie potrzeby.

Czy filtr prywatyzujący może uszkodzić ekran?

Wręcz przeciwnie! Filtr prywatyzujący chroni ekran przed zarysowaniem i zabrudzeniami. Paski samoprzylepne w żaden sposób nie uszkadzają ekranu, a pozostałości po nich można błyskawicznie usunąć przy pomocy lekko zwilżonej ściereczki.

Filtr prywatyzujący to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często pracują w miejscach publicznych, cenią sobie prywatność i bezpieczeństwo danych. Bez problemu można dobrać odpowiedni filtr do każdego ekranu – komputera, laptopa, a nawet do tabletu.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.