Udostępnij
Skomentuj

Jaki depilator do twarzy?

Walczysz z nadmiernym owłosieniem na twarzy? Sprawdź, jaki depilator spełni Twoje oczekiwania.

Na rynku dostępny jest m.in. depilator Panasonic i inne różne modele depilatorów do twarzy. Są one odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Aby wybrać ten odpowiedni dla Ciebie, musisz wziąć pod uwagę, jakie owłosienie posiadasz, czy chcesz efektu długotrwałego oraz to, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na to urządzenie. Depilatory różnią się nie tylko techniką, za pomocą której usuwają owłosienie, lecz także różnymi dodatkowymi funkcjami, które mają ułatwić depilację lub poszerzyć możliwości urządzenia.

Polecane depilatory do twarzy

Dobry depilator do twarzy – czyli jaki?

Jeśli oczekujesz długotrwałego efektu, zdecyduj się na depilator laserowy. Dzięki zastosowanej w nim technologii włoski na długo pozostają nieaktywne, a co za tym idzie, nie odrastają. W przypadku depilatorów Panasonic, które usuwają włosy wraz z cebulką, uczucie gładkości będzie trwało krócej. Jeśli Twoje włoski są cienkie i rzadkie, możesz wybrać depilator pęsetowy lub EPISTICK, które pomogą Ci pozbyć się większej ilości owłosienia na raz niż zwykła pęseta. W przypadku grubszych, gęstszych włosów najlepiej sprawdzi się depilator dyskowy. Jeśli chodzi o cenę, najwięcej wydasz na depilator laserowy, a najtaniej zakupisz EPISTICK, którego ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Producenci często wyposażają swoje produkty w dodatkowe funkcje, które mają ułatwić depilację i uczynić ją mniej bolesną. Istnieją urządzenia wodoodporne, których możesz używać podczas kąpieli, lub w łatwy sposób czyścić, płucząc pod bieżącą wodą. Niektóre depilatory posiadają lampkę doświetlającą depilowane miejsca, co ma ułatwić dokładne pozbycie się owłosienia. Nakładki chłodzące i masujące skórę mają złagodzić ból związany z wyrywaniem włosków.

Co to jest depilator do twarzy?

Depilator Rowenta lub produkt innego producenta to urządzenie, dzięki któremu pozbędziesz się z twarzy zbędnego owłosienia. Urządzenia te są bardzo popularne, gdyż w znaczący sposób ułatwiają i przyśpieszają proces depilacji. W przeciwieństwie do golenia maszynką powoduje dość nieprzyjemnie i niekomfortowe odczucia, ale skóra przyzwyczaja się do tego po kilku razach. Depilator zwycięża jednak z maszynką, jeśli chodzi o długość trwania efektów po zabiegu. Użycie depilatora zapewnia gładką skórę nawet na okres kilku tygodni.

Ponadto depilacja nie powoduje podrażnień chemicznych związanych ze stosowaniem preparatów do golenia z nieodpowiednim składem. Zabieg depilacji pozostawia po sobie jedynie małe, czerwone kropki, które są śladami po wyrwanych włoskach. Małe punkciki szybko znikają, a Ty możesz cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Skóra twarzy jest delikatna, więc gorzej znosi depilację woskiem czy specjalnymi kremami, które mogą wywoływać zaczerwienienie oraz świąd. Depilator usuwa włosy bez potrzeby używania preparatów, dzięki czemu unikniesz reakcji alergicznych.

Depilator do twarzy ma mniejszą głowicę, dzięki czemu można precyzyjnie usunąć owłosienie. Nie poleca się ich jednak do okolic bikini, ponieważ w tych delikatnych miejscach może pojawić się podrażnienie skóry. Aby depilacja była skuteczna, warto przeprowadzić peeling przed zabiegiem, aby pozbyć się martwego naskórka. W przypadku depilatorów laserowych należy to zrobić tydzień wcześniej. Jeśli nie jest to depilacja laserowa, wystarczy zrobić go dzień przed planowanym zabiegiem. Zapobiegnie to wrastaniu włosków, które może się zdarzać także przy tradycyjnej depilacji.

Jak działa depilator do twarzy?

Pierwszym typem jest laserowy depilator Philips lub innej marki. Urządzenie to pozwala pozbyć się zbędnego, widocznego owłosienia samodzielnie w domu. Dzięki temu, że nie musisz udawać się do kosmetyczki, możesz zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na inne aktywności. Efekty, jakie daje zabieg, są długotrwałe, a i on sam jest bezbolesny. Działanie depilatora laserowego polega na tym, że wykorzystuje on wiązkę światła, która przenika do wnętrza włosa i niszczy jego komórki odżywcze. Efektem jest to, że włos obumiera i nie odrasta, jednak taki zabieg trzeba powtórzyć kilka razy.

Depilator elektryczny jest o wiele tańszy niż depilator laserowy. Chociaż cena tego urządzenia jest niższa, sam zabieg może być bardziej uciążliwy i bolesny, ponieważ podczas depilacji wyrywa ono włosy wraz z cebulkami. Podczas pierwszego użycia pojawia się dość intensywny ból, który może zniechęcić niedoświadczonego użytkownika. Z czasem jednak skóra przyzwyczai się do tego zabiegu. Jednak w przypadku delikatnej cery depilator elektryczny może powodować podrażnienia. Jego szybkie działanie sprawia, że natychmiast pozbędziesz się niechcianego owłosienia.

Najmniej kosztować będzie Cię depilator typu EPISTICK. Jest to małe, pozbawione części mechanicznych, proste urządzenie. Składa się ze sprężynki, za pomocą której złapiesz i wyrwiesz włoski. Dzięki prostej konstrukcji produkt nie psuje się i będzie służył bardzo długo. Polecany jest przede wszystkim kobietom, które nie potrzebują wyjątkowo wysokiej precyzji zabiegu, ponieważ ich włoski na twarzy są słabsze i rzadsze niż włoski mężczyzn. Od zwykłej pęsety odróżnia go to, że jednocześnie jest w stanie chwycić i wyrwać więcej owłosienia.

Jakie zalety ma depilator do twarzy?

Zaletą, którą posiada laserowy depilator Braun lub inny model jest to, że zabieg nim przeprowadzany jest całkowicie bezbolesny. Długość fali, dobrze dobrane wiązki i precyzyjnie wyliczony czas pomiędzy impulsami pozwalają skórze odpocząć i oddać minimum 50% energii zgromadzonej po każdym strzale, co zapobiega przegrzaniu tkanek i niweluje ryzyko poparzenia. Dzięki dogłębnemu działaniu promieniowania, włoski na długo pozostają nieaktywne, przez co efekty depilacji utrzymują się o wiele dłużej niż w przypadku innych depilatorów.

Depilatory elektryczne odznaczają się bardzo dobrym stosunkiem jakości urządzenia do jego ceny. Na rynku dostępne są depilatory wyposażone w pęsety oraz dyski. Pęsety delikatnie usuwają cienkie włoski, nie powodując podrażnień. Dyski o wiele lepiej sprawdzą się w przypadku grubszego owłosienia. Dzięki sprawnemu, mocnemu chwytowi wyrywają kępki gęstsze kępki mocno osadzonych włosków. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z depilacją lub masz wrażliwą skórę, możesz kupić model, który wyposażony jest w nakładkę chłodzącą lub masującą, która czyni zabieg mniej bolesnym.

Depilator EPISTICK to urządzenie w najbardziej przystępnej cenie. Dzięki swojej prostej budowie i braku elektrycznych mechanizmów rzadko się psuje i będzie służył Ci bardzo długo. Pozwala na raz usunąć więcej włosków niż zwykła pęseta. Jego użytkowanie jest bardzo proste. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się w kosmetyczce, czy chociażby w damskiej torebce, dzięki czemu w każdym momencie możesz pozbyć się niechcianego owłosienia. Używanie go jest też mniej bolesne niż depilacja elektrycznym depilatorem.

Polecane artykuły
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.