Udostępnij
Skomentuj

Jaki blender wysokoobrotowy wybrać?

Blender pozwala na szybkie przygotowanie koktajlów czy zup. Na jaki model wysokoobrotowy warto postawić?

Wysoka moc i prędkość działania sprawia, że omawiany sprzęt bez problemu poradzi sobie nie tylko z miękkimi warzywami oraz owocami, ale również z lodem, orzechami i innymi, twardymi produktami. Oczywiście taki sprzęt musi spełniać szereg kryteriów. Warto podkreślić, że blender wysokoobrotowy przeważnie występuje w wersji kielichowej, dlatego w tej kategorii warto szukać urządzeń gwarantujących szczególnie szybkie i mocne działanie.

Polecane blendery kielichowe

Jak jednak zwykle w przypadku takich urządzeń bywa, blender kielichowy występuje w sklepach w wielu wersjach, zróżnicowanych pod względem sposobu i jakości wykonania, a także konkretnych parametrów technicznych.

Jaki blender wysokoobrotowy wybrać?

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto przed wydaniem pieniędzy sprawdzić, jaki blender kielichowy wysokoobrotowy okaże się najlepszym wyborem. Zdecydowanie najważniejszym parametrem będzie moc urządzenia. To ona bowiem w dużej mierze decyduje o jego możliwościach, jak również rodzaju produktów, które mogą być blendowane. Jak pod tym względem wygląda oferta rynkowa? Blendery możemy podzielić na 3 grupy.

 • Blendery o mocy do 500 W. W tej grypie znajdziemy mnóstwo urządzeń do przygotowywania smoothie i różnego rodzaju koktajlów owocowych i warzywnych. Ze względu na niewielką moc, takie sprzęty radzą sobie wyłącznie z produktami miękkimi. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza blender kielichowy z bidonami – umieszczamy w nich niezbędne składniki, blendujemy, a następnie zabieramy bidon ze sobą. Doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie.

Oczywiście na rynku oferowane są też modele standardowe. Taki kielichowy blender można polecić między innymi do przygotowywania zup, kremów oraz różnego rodzaju napojów owocowych i warzywnych.

 • Blendery o mocy od 500 do 1000 W – wzrost mocy zapewnia szybsze blendowanie produktów oraz możliwość umieszczania w pojemniku twardszych produktów. W tej kategorii często dostęne są blendery będące w stanie kruszyć lód. Dzięki temu, możliwości ich wykorzystania okażą się znacznie szersze.
 • Blendery o mocy powyżej 1000 W – mocny blender pozwoli zmiksować niemal wszystko. Będzie to dobry wybór dla osób, które zamierzają często i długo korzystać ze sprzętu. Taki mikser kielichowy sprawdzi się więc u dużej rodziny, a także osób, które codziennie przygotowują koktajle, zupy, kremy i wiele innych potraw. Duża moc sprawia, że blender stojący jest w stanie pracować przez naprawdę długi czas na wysokich obrotach.

Jeśli nie jesteście do końca przekonany, jaka moc blendera okaże się odpowiednia, zwróćcie uwagę na opisy poszczególnych urządzeń. Producenci bardzo często wskazują bowiem konkretne przeznaczenie swoich urządzeń. W wielu przypadkach wypisywane są nawet przykłady produktów, które mogą zostać zblendowane. Tego typu informacje okażą się bardzo pomocne podczas dobierania blendera wysokoobrotowego do wybranych działań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze blendera wysokoobrotowego?

Moc, choć ważna, jest jednym z wielu parametrów technicznych, które mają wpływ na możliwości oraz sposób działania omawianych urządzeń. Przed zakupem warto wiec przeanalizować również inne kryteria.

 • Regulacja prędkości. W przypadku tego typu urządzeń jest wręcz kluczowa. Warto jednak nadmienić, że blendery wysokoobrotowe obsługują różne systemy regulacji. Może być to mechanizm skokowy z różnymi poziomami prędkości (od 1 do 12), płynny, a także elektroniczny. Najwygodniejszy i najdokładniejszy będzie oczywiście ten ostatni. Dobry blender powinien pozwalać łatwe oraz szybkie dostosowywanie własnej pracy, tak aby możliwe stało miksowanie różnych składników.
 • Pojemność. Kolejny ważny parametr. W przypadku urządzeń do smoothie i koktajlów (mowa tu zwłaszcza o blenderach z bidonami) pojemność rzadko przekracza 1 l. Niektórzy producenci dodają do zestawów więcej niż jedną butelkę, dzięki czemu pozwalają one na przygotowanie napojów dla więcej niż jednej osoby. Jeśli zaś chodzi o modele większe, parametr ten wynieść może nawet 2,5 l. Wszystko więc zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.
 • Dodatkowe funkcje. Poza kruszeniem lodu, dobry blender kielichowy obsługuje tryb pulsacyjny, który uruchamia silnik w sposób przerywany. Ułatwia to miksowanie twardszych produktów. Do tego wszystkiego dodać można nowoczesne technologie miksowania, funkcję turbo (praca silnika na maksymalnych obrotach przez pewien czas) oraz różnego rodzaju zabezpieczenia (na przykład przeciw przegrzaniu).
 • Wykonanie kielicha. Mało osób zwraca uwagę na to, w jaki sposób oferowane urządzenia zostały wykonane. Tak się jednak składa, że najlepszy blender zapewni nie tylko obsługę wielu funkcji dodatkowych i sporą moc, ale również doskonałą wytrzymałość mechaniczną.

Na rynku często można znaleźć blendery wyposażone w kielichy z tworzyw sztucznych. Nie tłuką się, a do tego często pozwalają na obniżenie ceny sprzętu. Problemem może okazać się jednak ich design oraz fakt, iż dość szybko ulegają zarysowaniu. Niektóre osoby mogą mieć też problem z wykorzystania plastiku do przyrządzania napojów i jedzenia. Na szczęście na rynku pełno jest blenderów wykonanych bezpiecznych tworzyw sztucznych, niezmieniających smaku produktów.

Optymalnym wyborem okazać się może też blender kielichowy szklany. Estetyczny kielich doskonale pasuje do każdej kuchni. Warto jednak celować w urządzenia korzystające ze szkła o sporej grubości. W przeciwnym wypadku kielich łatwo może się stłuc. Osobną kategorię tworzą blendery ze stali nierdzewnej, choć one występują dość rzadko na rynku. Ich największą zaletą jest bez wątpienia doskonała wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na wpływ wszelakich czynników zewnętrznych.

 • Producent. Jaki blender wybrać? Najlepiej wykonany przez uznaną firmę, która nieraz udowodniła, że potrafi przygotować naprawdę jakościowy sprzęt. Spośród producentów dostarczających na rynek blendery wysokoobrotowe, sporym uznaniem cieszy się na przykład Sencor, Philips, Bosch, Russell Hobbs, Clatronic, Eseranza, Noveem, Saturn, G21, Arzum, Sage oraz Camry.
 • Cena. Jest ona uzależniona od typu sprzętu, wykonania, a także wspomnianych parametrów technicznych. Najtańsze blendery zakupicie już za 50-60 złotych, podczas gdy ceny modeli bardziej rozbudowanych wynieść mogą od 100 do nawet 3000 złotych.

Polecane modele blenderów wysokoobrotowych

Jeśli pomimo analizy wszystkich wskazanych kwestii i parametrów dalej nie wiecie, jaki sprzęt warto wybrać, skorzystajcie z naszych propozycji. Poniżej przedstawiamy kilka modeli blenderów kielichowych, które cieszą się szczególną popularnością wśród użytkowników sklepu. Być może na tej liście znajdziecie sprzęt spełniające Wasze wymagania.

 • Camry CR 4058 – blender kielichowy szklany, wyróżniający się mocą na poziomie 1500 W. Zapewni więc skuteczne miksowanie niezwykle zróżnicowanych składników, także tych twardych. Pojemność kielicha wynosi 1,3 l, sprzęt obsługuje dwa poziomy prędkości oraz tryb pulsacyjny. Kosztuje 203,99 zł.
 • Philips HR3655/00 – kolejny blender kielichowy szklany, tym razem o pojemności 2 l i mocy 1400 W. Obsługuje płynną regulację prędkości. Sam kielich jest wykonany z grubego szkła, dlatego zapewnia odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Obecnie kosztuje 391,32 zł.
 • Russell Hobbs smoothie Nutri Boost – jak sama nazwa wskazuje, blender do smoothie. W zestawie znaleźć można kilka kubków o różnej pojemności, a także zakrętki pełne oraz z dziubkiem. Może być wykorzystywany jako typowy blender, młynek i koktajler. Jego moc wynosi 700 W. Cena? 257,40 zł.

Kolejną pomocą w wyborze najlepszego sprzętu okazać się może ranking blenderów, który jest generowany na podstawie danych sprzedażowych. Oznacza to, że znaleźć w nim można modele cieszące się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Informacje pozyskane z rankingu uzupełnić możecie za sprawą opinii na temat konkretnych blenderów znajdujących się w ofercie sklepu.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.