Udostępnij
Skomentuj

Jaki blender kielichowy do twardych warzyw wybrać?

Blendowanie twardych warzyw to zadanie wymagające dość dużej mocy. Jaki blender sobie z nim poradzi?

Blender to jedno z tych urządzeń, które nie jest niezbędne w kuchni, ale potrafi odmienić codzienną pracę każdego miłośnika gotowania. Użytkownicy posiadający blendery kielichowe Zelmer czy innej znanej marki zazwyczaj nie chcą już wracać do życia sprzed zakupu. Nic w tym dziwnego – stojący, wielofunkcyjny rozdrabniacz ułatwi Ci przyrządzanie zdrowych deserów czy aksamitnych sosów. Srebrny lub kolorowy sprzęt prezentuje się także gustownie w kuchni.

Polecane blendery kielichowe

Jaki blender kielichowy do twardych warzyw najlepszy?

Warto mieć blender – można z jego pomocą miksować ciasta, kruszyć lód albo robić koktajle. Z łatwością daje się go też używać do przygotowywania obiadów dla dzieci. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rynek oferuje szeroki wybór modeli różnych producentów. Wśród wielu propozycji znajdziesz sprzęty AGD o różnych parametrach. Jak w takim razie wybrać dobry i tani blender do pracy z twardymi warzywami i nie tylko?

Blender kielichowy różni się od ręcznego tym, że ma budowę stacjonarną. Podstawa zazwyczaj jest wyposażone w gumowe nakładki, dzięki którym akcesorium stoi w miejscu podczas pracy. Kiedy warto wybrać blender kielichowy zamiast ręcznego? Istotny parametr to moc urządzenia – zazwyczaj większa w przypadku stojących narzędzi. Z tego względu miłośnicy twardych warzyw powinni postawić na mocny sprzęt z kielichem.

Różnorodność propozycji dotyczących blenderów jest na tyle duża, że łatwo poczuć się zagubionym. Jeśli planujesz kupić rozdrabniacz kielichowy – zajrzyj do sekcji komentarzy dotyczących poszczególnych modeli. Opinie innych użytkowników powiedzą Ci, czy dana maszyna w praktyce prezentuje się tak, jak przewidział to producent. Pomocny będzie również ranking, w którym zebrano artykuły najczęściej wybierane przez konsumentów.

Które warzywa są twarde dla blendera kielichowego?

Zblendowanie twardych produktów spożywczych wymaga zastosowania dużej liczby obrotów noży. Blendery ręczne o niskiej mocy (około 500 W lub mniej) poradzą sobie z miękkimi owocami, ale mogą nie sprostać trudniejszym zadaniom. Blendery kielichowe Philips lub innej polecanej marki cechujące się mocą 800 W albo większą to rozwiązanie dla osób wykorzystujących w kuchni twarde produkty – marchew, orzechy czy czekoladę w kostkach.

Rozdrabniacze o mocy 1200 W to urządzenia, dzięki którym odtworzysz najbardziej skomplikowane przepisy na zupy-krem czy koktajle. Wirujące z dużą prędkością noże zblendują tak twarde warzywa jak marchew. Nie przeszkodzi im nawet surowy stan produktu. Można wykorzystać je także do lodu – umieszczone w kielichu kostki z dodatkiem owoców i jogurtu stanowią pyszny deser, który da się mrozić i zostawić na później.

Nie tylko twarde warzywa mogą być problemem dla słabszych blenderów. Osoby chcące własnoręcznie przyrządzać masło orzechowe albo nawet mielić ziarna zbóż na mąkę powinny zaopatrzyć się w maszynę o mocy 1400 W lub większej. Taki parametr często cechuje profesjonalny sprzęt gastronomiczny, ale nie tylko. Silnik z wyższej półki sprawi, że bez problemu zrobisz gładkie masło z migdałów, ale liczne ustawienia prędkości pomogą Ci zrobić na przykład majonez, który potrzebuje wolniejszych obrotów.

W jaki sposób zblendować twarde warzywa blenderem kielichowym?

Użytkowanie maszyn do rozdrabniania żywności nie należy do trudnych zadań. Blendery kielichowe Tefal i wszystkie inne produkty zawsze zawierają w swoim wyposażeniu dokument, jakim jest instrukcja obsługi. Warto dokładnie ją przeczytać – dowiesz się dzięki niej, które elementy urządzenia można myć w zmywarce, jak rozkręcać zestaw albo do czego wykorzystywać ustawienie prędkości „Max”. Dołączona do kompletu karta gwarancyjna pozwoli Ci zwrócić sprzęt w razie wady produkcyjnej.

Artykuły umieszczane w kielichu blendera warto połączyć z czymś płynnym – wodą, mlekiem czy bulionem. Ułatwi to pracę maszyny i zniweluje ryzyko zaklinowania ostrzy. Poza tym zawsze należy rozpoczynać blendowanie od najniższej prędkości i stopniowo ją zwiększać – dzięki temu nie zmusza się narzędzia do pracy na najwyższych obrotach wtedy, gdy nie jest to konieczne. Po użyciu urządzenie trzeba opłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Chociaż rozmiar stacjonarnych blenderów wymaga wygospodarowania miejsca, to warto zdecydować się na nie wtedy, gdy potrzeba rozdrabniacza do twardych produktów. Porządny sprzęt o dużej mocy jest cichy i wygodny w użytkowaniu. Cena zależy oczywiście od modelu – na rynku znajdziesz blendery kielichowe, które wcale nie kosztują majątku. Artykuły wzbogacone o dodatkowe technologie, takie jak blendery próżniowe, naturalnie będą kosztować więcej.

Czy twarde warzywa mogą uszkodzić blender kielichowy?

Zanim zaczniesz korzystać ze swojej maszyny, koniecznie zapoznaj się z jej specyfikacją techniczną. Dlaczego to takie ważne? Blender o niskiej mocy nie poradzi sobie z niektórymi produktami – nie tylko ich nie zblenduje, lecz także może wręcz spalić się podczas pracy, jeśli dane artykuły będą dla niego zbyt twarde. Warto stawiać na mocne blendery kielichowe Bosch lub od innych producentów, jeżeli w grę wchodzą orzechy czy nasiona.

Maszyna o mocy powyżej 1000 W powinna dać sobie radę z twardymi marchewkami, cebulą czy kostkami lodu. Nie ma więc ryzyka, że silnik spali się podczas zwyczajnej pracy. Mimo to zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Istotne jest również odpowiednie czyszczenie urządzenia. Większość narzędzi posiada opcję mycia – wystarczy wlać do kielicha wodę z detergentem i uruchomić program. Metalowy nóż wyczyści się sam, chociaż od czasu do czasu warto rozłożyć blender i umyć go ręcznie.

Niektóre części blenderów kielichowych można myć w zmywarce, jednak należy najpierw poznać zalecenia producenta na ten temat. Nie wszystkie szklane czy metalowe elementy są do tego przystosowane. Czyszczenie maszyn tuż po użyciu narzędzia zazwyczaj jest bardzo proste – świeże resztki jedzenia łatwo usunąć. Bezprzewodowy sprzęt obsługuje się w podobny sposób jak ten podłączany do gniazdka elektrycznego.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.