Udostępnij
Skomentuj

Jaki antywirus na iPhone? Czy na iPhone konieczny jest antywirus?

Zależy Ci na bezpieczeństwie telefonu? Podpowiadamy, jaki antywirus jest najlepszy dla Twojego iPhone’a!

Jak wybrać odpowiedni program antywirusowy na iPhone? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Jaki antywirus na iOS?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych aplikacji, które zabezpieczają systemy Apple. Producenci oferują minimalnie zróżnicowane opcje, jednak każda z nich ma na celu przede wszystkim ochronę wrażliwych danych osobowych, które często potrafią łatwo rozejść się na odwiedzanych stronach internetowych. Wielu użytkowników zastanawia się, czy jest to w ogóle potrzebne. Jednak jeśli chcesz zapewnić sobie nieograniczony, a przede wszystkim bezpieczny dostęp do wszystkich aplikacji w każdym miejscu i na każdej sieci, powinieneś rozważyć dodatkową ochronę. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przedstawienie najlepszych antywirusów na rynku oraz ich orientacyjnych cen.

Polecane antywirusy na iOS

Jaki darmowy antywirus na iPhone?

Avast Mobile Security to bezpłatna oraz najbardziej popularna aplikacja zabezpieczająca dla systemu iOS. Nadaje się do instalacji na najnowszych modelach, lecz także jest to antywirus na iPhone SE (pierwszej generacji). To innowacyjne narzędzie skupia się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa online, bez względu na to, czy korzystasz z prywatnej czy publicznej sieci WiFi. Twoje personalne dane nie są wykorzystywane na odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych, a logowanie do bankowości mobilnej nie naraża Cię na finansowe straty, które często są wynikiem ataków hakerskich.

Ulepszona wersja aplikacji to Avast Mobile Security Pro, która zapewnia dostęp do niezawodnej sieci VPN, dzięki której Twoje dane są szyfrowane i przekierowywane przez serwer, dzięki czemu możesz przeglądać strony internetowe całkowicie anonimowo. Cena wynosi około 100 zł za rok użytkowania.

Popularne aplikacje antywirusowe na iPhone

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie przez cały czas i niestraszne są Ci drobne opłaty, przedstawiamy zestawienie najbardziej skutecznych antywirusów oraz ich najlepsze zalety. Oto one:

  • TOTALAV (ochrona cyfrowa Apple iOS 5.1 lub wyższa) to antywirus między innymi na iPhone 4s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 8 oraz na iPhone 11. Dzięki skanowaniu w czasie rzeczywistym Twoje urządzenie będzie pod stałą, całodobową ochroną. Zapomnisz o złośliwych i szantażujących oprogramowaniach, trojanach, programach szpiegujących, a także nie padniesz ofiarą wyłudzenia poufnych, osobistych informacji. Aplikacja zapewni Ci także ochronę zdalnej zapory sieciowej.Cena to około 150 zł rocznie.
  • Norton (osobista zapora sieciowa Apple iOS 8.0 lub wyższa) to antywirus między innymi na iPhone 8 oraz na iPhone 11, który również zapewnia skanowanie w czasie rzeczywistym. Aplikacja zyskała popularność głównie ze względu na zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej, które mają na celu ochronę dzieci w Internecie. Lokalna zapora sieciowa jest całodobowo chroniona. Dodatkowo, jeśli nie posługujesz się biegle językiem angielskim, aplikacja pozwala na przetłumaczenie komunikatów na język ojczysty. Dzięki temu jest to jedyny antywirus po polsku, jeśli chodzi o ochronę dla systemu Apple. Cena wynosi około 170 zł na rok.
  • McAfee (ochrona sieciowa Apple iOS 9.0 lub wyższa) – świetnie nada się jako antywirus na iPhone 11. Producent oferuje osobistą zaporę sieciową, całodobową ochronę poprzez skanowanie w czasie rzeczywistym, zabezpieczenie przed oprogramowaniami złośliwymi oraz szantażującymi, wyłudzaniem poufnych informacji osobistych, a także chroni przed programami szpiegującymi. Cena to około 200zł w skali rocznej. Antywirus jest bardzo podobny do aplikacji BullGuard, który jest trójwarstwową ochroną Apple iOS 10.0 lub wyższą.
  • Avira (bezpieczne korzystanie z przeglądarki internetowej Apple iOS 8.0 lub wyższej) – ten antywirus na iPhone 8 oraz iPhone 11 zapewni Ci ochronę nie tylko przed złośliwymi oprogramowaniami, trojanami i wyłudzaniem poufnych, informacji osobistych, ale także przed oprogramowaniem ransomware, które całkowicie blokuje dostęp do systemu, a następnie żąda okupu w zamian za przywrócenie urządzenia do pierwotnego stanu. Cena aplikacji to około 350 zł rocznie.
  • ScanGuard (całkowita ochrona Apple iOS 10.0 lub wyższy) – ten antywirus również świetnie sprawdzi się na iPhone 11, a gdy będziesz z niego korzystać, nikt nie wyłudzi od Ciebie poufnych informacji. Osobista zapora sieciowa stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed atakami piratów internetowych. Cena orientacyjna to 15 zł miesięcznie, czyli 180 zł w skali roku.
  • KASPERSKY (całodobowa ochrona Apple iOS 7.0 lub wyższy) – świetnie nada się jako antywirus na iPhone 8, zwłaszcza jeśli jego posiadaczem jest osoba niepełnoletnia. Ta aplikacja, podobnie jak Norton, umożliwia kontrolę rodzicielską, jednak dostępna jest jedynie obcojęzyczna wersja. Bezpieczeństwo Twojego dziecka w sieci nie musi być już dłużej problemem! Antywirus chroni przed programami szpiegującymi, złośliwymi oprogramowaniami szantażującymi, wyłudzaniem poufnych, osobistych informacji. Posiada ochronę zdalnej zapory sieciowej. Koszt waha się między 120 zł a 1130 zł.

Czy iPhone potrzebuje antywirusa?

Jeśli inwestujesz w iPhone’a, warto też zainwestować w zabezpieczenie informacji, które będą w nim przetwarzane. Antywirus na iPhone pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia w każdym miejscu i o każdej porze. Twoje dane osobowe są dodatkowo chronione, ponieważ aplikacja ostrzega Cię o potencjalnych zagrożeniach płynących z publicznych sieci WiFi. Bezpieczna przeglądarka VPN nie przekazuje Twoich danych osobowych odwiedzanym przez Ciebie stronom internetowym, a dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu omija Cię spam natrętnymi reklamami na portalach społecznościowych oraz pozostałych witrynach.

Skanowanie w czasie rzeczywistym zapewnia Ci ochronę zapory sieciowej przez całą dobę. Antywirus chroni Cię przed kradzieżą tożsamości w przypadku hakowania danych zapisanych na telefonie, a przy tym oferuje Ci zwiększony poziom zabezpieczeń przed niebezpieczeństwami internetowego ruchu. Z antywirusem przesyłasz wrażliwe dane oraz logujesz się na stronie banku bez żadnych obaw. Dlaczego to takie ważne?

Korzystanie z urządzeń mobilnych jest większym zagrożeniem oraz przetwarzanie za ich pomocą Twoich danych osobowych jest o wiele bardziej ryzykowne, niż korzystanie ze stacjonarnych komputerów. Aplikacje takie jak Messenger czy WhatsApp same w sobie nie są odpowiednio przystosowane do przesyłania – na przykład – skanu dowodu tożsamości, informacji na temat Twojego aktualnego pobytu czy sytuacji finansowej. Każdy użytkownik iPhone’a narażony jest na atak hakerski, zwłaszcza jeśli korzysta z publicznych, niezabezpieczonych sieci WiFi. W takiej sytuacji wszystkie wiadomości, zdjęcia, kontakty, czy dane mogą wypłynąć do ogólnodostępnych witryn internetowych, bądź zostać wykorzystane z premedytacją przez jedną osobę.

Antywirus chroni urządzenie przed kradzieżą informacji, a użytkownika przed poważnymi problemami, które mogłyby nastąpić w wyniku tak przykrego zdarzenia. Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo już dziś, wybierając najlepszą oraz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.