Udostępnij
Skomentuj

Jaka suszarko lokówka obrotowa najlepsza?

Obrotowa końcówka w suszarko-lokówce jest dużym udogodnieniem. W tym artykule przyglądamy się tej funkcji.

W zależności od tego, jakiego rodzaju są nasze włosy oraz jaki efekt chcemy osiągnąć za pomocą suszarko-lokówki, odpowiedź na to pytanie będzie się różnić. Jednego możemy być jednak pewni – automatyczny system obrotowy to technologia ułatwiająca życie wszystkim miłośnikom ciekawych stylizacji, które można stworzyć stosunkowo szybko.

Jaką suszarko-lokówkę obrotową wybrać?

Wiele marek produkuje suszarko-lokówki z tą wygodną funkcją. Przyjrzyjmy się zatem kilku z nich. Suszarko-lokówki Babyliss w większości posiadają system obrotowy. Dbają one o właścicieli każdego rodzaju włosów, oferując wszelakie wymienne końcówki. Krótkie, cienkie lub łamliwe włosy również zostały wzięte pod uwagę. Urządzenia mają dużą moc – do 1000 W. Obrotowa szczotka zaoszczędza nam mnóstwo czasu oraz pracy, samodzielnie nawijając pasma. Suszarko-lokówka Babyliss 1000 posiada dwa możliwe kierunki obrotów, dzięki czemu nie musisz martwić się zdejmowaniem gotowego loka z urządzenia – możesz go po prostu odwinąć. Babyliss oferuje urządzenia z funkcją jonizacji, która chroni włosy, sprawiając, że ich łuski nie otwierają się pod wpływem wysokiej temperatury.

Suszarko-lokówki Remington to również dobry wybór. Mogą poszczycić się mocą do 1200 W, a ich nowoczesna technologia zapewnia włosom ochronę przed przykrymi skutkami modelowania w wysokiej temperaturze. Różnorodność wymiennych nakładek sprawia, że przy pomocy jednego urządzenia możesz suszyć, prostować lub kręcić włosy. Zwłaszcza suszarko-lokówka Volume & Curl świetnie sprawdza się przy stylizacji włosów. Jej automatyczny system obrotowy daje możliwość nawijania włosów w dwóch kierunkach, a szczotka z chowanym włosiem sprawia, że zdjęcie perfekcyjnie zakręconego pasma nie jest problemem. Remington oferuje cichy, funkcjonalny sprzęt w przystępnej cenie.

Suszarko-lokówki Philips obrotowe posiadają funkcję Care, która zapobiega przesadnemu nagrzaniu włosów dzięki utrzymaniu optymalnej temperatury przez cały czas użytkowania. Duża moc zapewnia efektywną stylizację, a powłoka wykonana z turmalinu lub ceramiki to dodatkowa ochrona dla włosów, ponieważ materiały te mają naturalne właściwości jonizujące. Obrotowe szczotki suszarko-lokówek Philips posiadają najczęściej dwa możliwe kierunki obrotów, a także końcówki do każdego rodzaju włosów oraz różnych stylizacji.

Polecane suszarko-lokówki

Co to jest suszarko-lokówka obrotowa?

Marzysz o pięknych lokach, ale nie masz czasu kręcić ich za pomocą lokówki? Rozejrzyj się za suszarko-lokówką. Urządzenie to łączy w sobie dwie funkcje – suszy oraz stylizuje włosy. Pozwala to na zaoszczędzenie cennych minut, które inaczej trzeba byłoby poświęcić na dokładne wysuszenie kosmyków zwykłą suszarką przed rozpoczęciem modelowania.

Wiemy już zatem, czym jest sprzęt elektryczny do stylizacji włosów zwany suszarko-lokówką. Skupmy się więc na specyficznym typie suszarko-lokówek – obrotowym.

Suszarko-lokówki obrotowe posiadają specjalny system, który wprawia szczotkę zamieszczoną na jego końcu w ruch. Koniec z manualnym nawijaniem pasm włosów na sprzęt do modelowania. Jeśli masz w swoim posiadaniu suszarko-lokówkę z tą poręczną funkcją, wystarczy, że rozdzielisz włosy na części i przyłożysz je jedna po drugiej do szczotki. Urządzenie samodzielnie je nawinie. Jedyne, co musisz zrobić to trzymać suszarko-lokówkę w miejscu odpowiednią ilość czasu, aż włosy się zakręcą lub podniosą.

Jak używać lokosuszarki obrotowej?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, sposób użycia będzie nieco inny. Jeśli chcesz jedynie podnieść włosy u nasady, poczekaj, aż podeschną, a następnie pozwól szczotce nawinąć je w kierunku głowy. Szczotka obrotowa świetnie sprawdza się przy zwiększaniu objętości włosów. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kierunek obrotów, jeśli jest to system, który ma obie opcje, nawijania oraz odwijania.

Tworzenie loków za pomocą suszarko-lokówki obrotowej jest już nieco bardziej skomplikowane. Po pierwsze należy wybrać odpowiednią nakładkę. Do krótkich włosów i drobniejszych loków nada się mniejsza szczotka, a do dłuższych kosmyków oraz miękkich, romantycznych fal ta większa. Rozdzielamy włosy na pasma i nawijamy je na suszarko-lokówkę, po czym trzymamy kilka sekund. Z automatycznym nawijaniem trzeba uważać przy tworzeniu loków, ponieważ może ono skutkować poparzeniem skóry głowy. Dlatego lepiej najpierw spróbować zrobić to kilka razy manualnie.

Jakie są zalety i wady suszarko lokówek obrotowych?

Największym plusem jest oszczędność czasu. Urządzenie zrobi większość za Ciebie, podczas gdy Ty decydujesz jedynie, jaki dokładnie chcesz osiągnąć efekt końcowy i kierujesz suszarko-lokówką tak, aby spełniła Twoje życzenia. Użytkownicy chwalą sobie system obrotowy, ponieważ eliminuje on element żmudnego nawijania pasm włosów na suszarko-lokówkę. W sytuacji, gdy sprzęt wykonuje tę funkcję, Twoje ręce nie męczą się, a loki wyglądają profesjonalnie, ponieważ obrotowa szczotka dodatkowo rozczesuje włosy oraz nadaje im miękkość i gładkość.

Za wadę można uznać system obrotowy, który posiada jedynie jedną prędkość obrotów. Może to sprawić nieco kłopotu przy nauce obsługi urządzenia. W przypadku krótkich włosów musimy uważać na poparzenia. Materiał kratki, przez którą przedostaje się gorące powietrze, może być wykonany z metalu lub ceramiki zamiast plastiku. Ceramika jest dobra dla włosów ze względu na naturalne właściwości jonizujące, które chronią włosy przed zniszczeniem. Jeśli jednak modelujemy włosy urządzeniem z niej wykonanym, istnieje ryzyko poparzenia skóry głowy, zwłaszcza przy systemie obrotowym. Najlepiej unikać uruchamiania go, gdy chcemy stworzyć na głowie drobniejsze loki.

Zdecydowana większość użytkowników poleca suszarko-lokówki obrotowe, ponieważ są niezwykle wygodne. Jeśli marzysz o wspaniałych lokach i brakuje Ci czasu na używanie klasycznej lokówki, rozważ kupno lokówko-suszarki z automatycznym systemem obrotowym. Sprawi ona, że osiągniesz wspaniały, profesjonalny efekt w zaledwie kilka minut.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.