Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka słuchawka Bluetooth najlepsza? Którą wybrać?

Czy słuchawka Bluetooth do rozmów i słuchania muzyki to dobry zakup? Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth to urządzenie bezprzewodowe, które można łatwo połączyć ze smartfonem, a także z innymi sprzętami, np. tabletem lub komputerem. Używając go podczas rozmowy lub słuchania muzyki, masz wolne ręce, dzięki czemu równolegle możesz wykonywać inne czynności – np. jeździć samochodem lub notować ważne informacje przekazane przez rozmówcę. Do niedawna w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych wykorzystywane były metody transmisji danych oparte na podczerwieni, dziś króluje Bluetooth!

Jaką słuchawkę Bluetooth wybrać?

Dzięki technologii Bluetooth odległość pomiędzy telefonem i zestawem słuchawkowym może wynosić nawet 10 metrów i sygnał nie będzie zakłócony. Słuchawki Bluetooth do rozmów i słuchania muzyki wyróżnia wygodna regulacja głośności oraz możliwość sprawnego wykonywania i odbierania połączeń. Jak wybrać odpowiedni model? Niniejszy artykuł odpowiada na to i wiele innych pytań związanych ze słuchawkami Bluetooth.

Najważniejsze parametry techniczne, które mają wpływ na wygodę użytkowania słuchawek Bluetooth do rozmów to:

  • rodzaj – na rynku są dostępne dwa rodzaje zestawów słuchawkowych – mono (pojedynczy zestaw słuchawkowy) i stereo. Te drugie zapewniają dźwięk wyższej jakości;
  • konstrukcja – urządzenie może posiadać regulowane zaczepy na ucho (pozwalające dopasować je do kształtu uszu) lub do zestawu mogą być załączone zdejmowane wymienne nakładki w różnych wymiarach;
  • jakość dźwięku – to najważniejszy parametr, odtwarzany dźwięk powinien być czysty i głośny.

Na jakość dźwięku wpływają takie parametry, jak: pasmo przenoszenia, poziom ciśnienia akustycznego oraz moc dźwięku. Pasmo przenoszenia to zakres przenoszonej częstotliwości, warunkuje ono słyszalne niskie i wysokie tony, w dobrych słuchawkach Bluetooth wartość ta oscyluje w granicach 20-20000 Hz. Poziom ciśnienia akustycznego to inaczej głośność, w dobrym sprzęcie wynosi ona do 100 dB. Natomiast moc dźwięku to parametr, który może wynosić od 100 mW do 2000 mW.

Inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze słuchawki bezprzewodowej do telefonu to:

  • pojemność akumulatora – im jest ona większa, tym dłużej sprzęt audio posłuży w podróży;
  • zasięg Bluetooth – jeśli zestaw słuchawkowy ma być wykorzystywany w dużym domu lub biurze, jest to istotny parametr;
  • dodatkowe funkcje – dobra słuchawka Bluetooth pozwala nie tylko słuchać muzyki, ale i odbierać połączenia telefoniczne.

Przed zakupem zawsze warto także upewnić się, czy noszenie danego modelu jest komfortowe.

Polecane zestawy słuchawkowe GSM

Czym powinna charakteryzować się najlepsza słuchawka Bluetooth?

Jakie cechy powinna posiadać najlepsza słuchawka Bluetooth? Wiele urządzeń dostępnych na rynku zapewnia dodatkowe funkcje i rozwiązania, które mogą nie tylko poprawić komfort użytkowania, ale także rozszerzyć jego możliwości. Należy do nich np. obsługa dwóch sprzętów naraz – ta funkcja jest szczególnie przydatna dla osób, które mają dwa telefony – służbowy oraz prywatny i chcą mieć możliwość odbierania połączeń z obu bez konieczności ponownej konfiguracji urządzenia.

Inne ciekawe funkcje słuchawki Bluetooth do samochodu i nie tylko to alarm głosowy – specjalny sygnał dźwiękowy ma za zadanie informować o stanie naładowania urządzenia oraz połączeniach. Dostępne są także zestawy słuchawkowe z aktywną redukcją szumów z otoczenia, strumieniowym przesyłaniem plików multimedialnych oraz takie, które są uniwersalne i można je nosić zarówno na lewym, jak i na prawym uchu.

Jaka słuchawka Bluetooth do Iphone będzie najlepsza? Warto wypróbować zestaw słuchawkowy GSM Baseus. To sprzęt audio kompatybilny z szeroką gamą urządzeń, w tym także z telefonami i laptopami firmy Apple. Na rynku dostępne są modele wyposażone w elastyczne nakładki, obsługiwane za pomocą poleceń głosowych, a nawet posiadające certyfikat IP55 świadczący o wysokiej odporności na pył i zalanie.

Jaka słuchawka Bluetooth dla kierowcy będzie najlepsza? Bardzo dobre zestawy produkuje uznana firma – Sennheiser. Większość modeli tej marki to kompaktowe gadżety, zapewniające dźwięk wysokiej jakości, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i w trakcie rozmów telefonicznych. Słuchawki Bluetooth mogą korzystać z systemu powiadomień głosowych, które informują o stanie baterii i połączenia, obsługują także przesyłanie strumieniowe. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie oraz szybkie ładowanie za pomocą kabla USB.

Ciekawa propozycja dla zawodowych kierowców to także zestaw słuchawkowy GSM Jabra. Słuchawki z wyższej półki wyróżnia bezprzewodowe strumieniowanie GPS i multimediów oraz możliwość pracy przez 10 godzin (po jednym ładowaniu). Warto rozważyć również zestaw słuchawkowy GSM Plantronics. Marka jest znana z produktów, które zapewniają wysoką jakość dźwięku i mogą odbierać połączenia jednocześnie z dwóch różnych urządzeń, dzięki czemu zarządzanie telefonem służbowym i prywatnym jest bajecznie proste.

Do czego przyda się słuchawka Bluetooth?

Wygodna słuchawka Bluetooth to nieodłączne narzędzie osoby, która w pracy korzysta często z telefonu. Tego typu sprzęt jest wykorzystywany nie tylko w biurze, lecz także w pracy w terenie oraz przez zawodowych kierowców. Trzymanie telefonu w dłoni podczas jazdy skutkuje nie tylko mandatem, ale stwarza również zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Rozmowa przez telefon może być bezpieczna, pod warunkiem, że prowadzący używa słuchawki Bluetooth.

Opinie na temat słuchawek Bluetooth są w większości pozytywne. Poza zawodowymi kierowcami tego typu sprzęt doceniają osoby, które pracują w ciągłym biegu – koordynatorzy, organizatorzy eventów, asystenci, biznesmeni, dziennikarze. Słuchawki Bluetooth są często wykorzystywane także przez rodziców – np. podczas robienia zakupów, sprzątania mieszkania lub prowadzenia samochodu. Dzięki nim nie muszą oni się zatrzymywać, by odebrać połączenie od swojego dziecka, ani też używać do tego rąk.

Słuchawki bezprzewodowe przydają się również osobom, które lubią ćwiczyć – zestawy słuchawkowe nie krępują ruchów w takim samym stopniu, jak te podłączone kablem do telefonu czy odtwarzacza MP3. Dzięki nim można w trakcie treningu w wygodny sposób słuchać ulubionych audiobooków lub muzyki. Słuchawki dla sportowców także posiadają zazwyczaj wbudowany mikrofon, co pozwala prowadzić rozmowy w trakcie wykonywania innych czynności.

Czy warto kupić słuchawkę Bluetooth?

Czy warto zatem kupić słuchawki bezprzewodowe Bluetooth? Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który pozwala odbierać połączenia bez wyjmowania telefonu, jest lekki i oferuje dodatkowe funkcje, współdziałając ze smartfonem, zdecydowanie tak! O ile nie przeszkadza Ci konieczność regularnego ładowania i specyfika korzystania, czyli ciągłe noszenie słuchawek na uchu lub przy uchu. Warto pamiętać także, że słuchawka Bluetooth nie może być wykorzystana do wszystkich funkcji oferowanych przez telefon, nie nadaje się np. do obsługi radia FM.

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe, powinieneś najpierw określić swoje priorytety. Inne modele są zalecane do słuchania muzyki, oglądania filmów i seriali lub grania w gry, podczas gdy inne są przeznaczone do użytkowania na świeżym powietrzu, w dużym biurze lub w samochodzie. Do oglądania filmów zaleca się korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych w postaci nauszników, natomiast jeśli celem użytkownika jest korzystanie z zestawu podczas grania w gry video, warto rozważyć zakup słuchawek z dźwiękiem przestrzennym.

Jeśli Twoim priorytetem jest prywatność, zestaw słuchawkowy Bluetooth będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Taki sprzęt sprawdzi się podczas podróżowania z pasażerami w aucie, na zakupach, a także w czasie spacerów z dziećmi. Natomiast w sytuacji, gdy zależy Ci na bezprzewodowym systemie, którego nie trzeba trzymać przy uchu, lepszą opcją będzie zestaw głośnomówiący. Należy się jednak wtedy liczyć z tym, że rozmowy będą podsłuchiwane przez pasażerów oraz osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu.

Udostępnij
4,1
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.