Udostępnij
Skomentuj

Jaką pralko-suszarka do 2500 zł? – ranking sprawdzonych marek

Sprawdź ranking polecanych pralko-suszarek do 2500 zł! Poznaj zalety i wady modeli popularnych producentów!

Czym jest pralko-suszarka?

Pralko-suszarka to urządzenie 2w1 łączące funkcję piorącą z suszącą. Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli nie lubisz widoku rozwieszonego na kaloryferach prania albo po prostu nie masz na to miejsca. Zastanawiasz się, czy warto kupić pralko-suszarkę? Sprawdź nowe zestawienie i przekonaj się do zmodernizowanych funkcji tego typu akcesorium. Wybierz sprzęt, który odpowiada Twoim potrzebom.

Polecane pralko-suszarki

Pralko-suszarka LG F4J6TG0W

Pralko-suszarka LG posiada silnik inwerterowy Direct Drive, dzięki czemu pracuje bardzo cicho, jednocześnie oferując wysoką prędkość wirowania do 1400 obrotów na minutę. Zaletą urządzenia jest pojemność komory wynosząca 8 kilogramów w trybie prania i 5 kilogramów w trybie suszenia. Zastosowana technologia napędu bezpośredniego 6 Motion generuje ruch bębna w wielu kierunkach, zapewniając optymalną czystość i pielęgnację ubrań. Szeroki wybór spośród 13 programów prania (w tym: Steam Spa Antyalergiczne, Dziecięce parowo) i 10 opcji (m.in. Blokada przed dziećmi, Suszenie do prasowania, Dodaj odzież) pomogą pozbyć się plam i odświeżyć tkaniny. Z produktem od LG możesz się połączyć za pomocą smartfona poprzez system SmartThinQ. Dzięki temu zyskujesz dostęp do funkcji Tag On NFC z dodatkowymi programami prania oraz do programu Smart Diagnosis, który rozpoznaje i definiuje ewentualne usterki sprzętu, przypisując im kod. Zgłoszenie wady staje się niezwykle proste i ogranicza się do podania obsłudze Klienta LG wygenerowanego kodu.

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston wyróżnia się niepowtarzalnym designem. Zastosowane w budowie urządzenia materiały pochłaniające dźwięk oraz trójfazowy silnik, zapewniają cichą pracę przy zachowaniu dużej efektywności wirowania wynoszącej 1400 obrotów na minutę. Duży wsad (do 10 kilogramów dla trybu prania, do 7 kilogramów dla funkcji suszenia) z powodzeniem ograniczy liczbę prań, co będzie dużą zaletą docenianą w kilkuosobowych gospodarstwach domowych. Technologia Super Wash zapewnia odpowiednie dobranie wody, temperatury i prędkości obrotów bębna do rodzaju i wagi prania, natomiast certyfikowany system Woolmark Platinum Care gwarantuje bezpieczne pranie delikatnych, wełnianych ubrań. Godna Twojej uwagi może okazać się funkcja Mniej zagnieceń lub program antyalergiczny. Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston posiada także blokadę panelu sterowania oraz przedwczesnego otwarcia drzwi. Minusem urządzenia jest podstawowa paleta programów prania, która nie obejmuje funkcji parowych.

Pralko-suszarka Indesit IWDE 7105 B EU

Pralko-suszarka Indesit posiada wygodny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem, w związku z czym z obsługą urządzenia poradzą sobie osoby starsze. Pojemność bębna pozwala w jednym cyklu uprać do 7 kilogramów odzieży, natomiast w trybie suszenia maksymalna ładowność to 5 kilogramów. Wydajny silnik Indesit IWDE 7105 B EU wytwarza moc wirowania do 1000 obrotów na minutę w zależności od wybranej funkcji prania. Model wyposażono w 10 programów prania oraz 3 opcje suszenia. Zwróć szczególną uwagę na innowacyjny program Antistain, który zapewnia usuwanie silnych zabrudzeń oraz Wash&Dry pozwalający w czasie około 45 minut wyprać i wysuszyć lekko zabrudzone ubranie. Pralko-suszarka od Indesit w funkcji Eco Time dobierze do niewielkich zabrudzeń odpowiednie ruchy bębna, temperaturę i wodę, umożliwiając szybkie i oszczędne pranie. Jesteś aktywny? Z pewnością przydatną uznasz opcję wyprania i wysuszenia obuwia sportowego w programie Obuwie special. Model IWDE 7105 B EU nie posiada szerokiej palety programów specjalnych, niemniej, jest to godna uwagi pozycja w swojej klasie cenowej. Z pewnością znajdzie zwolenników wśród ceniących skuteczność i łatwość obsługi.

Pralko-suszarka Bosch WVG30460PL

Pralko-suszarka Bosch została wyposażona w innowacyjny, bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive zapewniający wysoką trwałość, cichą pracę oraz oszczędność energii przy zachowaniu wysokiej wydajności wirowania nawet do 1500 obrotów na minutę. Wnętrze bębna VarioSoft posiada konstrukcję w kształcie kropel wody oraz wbudowane asymetryczne zabieraki, zapewniające optymalne efekty prania. Model WVG30460PL jest wydajny dzięki takim rozwiązaniom jak m.in. SpeedPerfect przyspieszający czas prania nawet do 65% oraz ActiveWater Plus dobierający wodę do wielkości prania. Koniecznie zwróć uwagę na nowatorski program HygieneCare, który eliminuje bakterie z odzieży poprzez podgrzanie wnętrza pralko-suszarki do wysokich temperatur jeszcze przed uruchomieniem docelowego trybu prania. Urządzenie posiada także blokadę przed dziećmi oraz wielostopniową ochronę przed zalaniem. Łatwą obsługę zapewnia intuicyjny panel kontrolny wsparty czytelnym wyświetlaczem LED. Za wadę w tej półce cenowej można uznać brak funkcji parowych.

Pralko-suszarka Amica AWDG7512CL

Pralko-suszarka Amica posiada nienaganny design, a wzrok przyciąga zaciemnione okno z osłoną, która nie nagrzewa się podczas prania w wysokich temperaturach. Efektywny silnik AWDG7512CL gwarantuje maksymalną prędkość wirowania do 1200 obrotów na minutę, w zależności od wybranego trybu działania. Urządzenie posiada obudowę typu boomerang, wspierającą tłumienie drgań i niwelującą emisję hałasu. Sprzęt daje do dyspozycji 15 programów prania (w tym m.in. Antyalergiczny, Express 15') oraz 2 funkcje suszenia. Zwróć szczególną uwagę na opcję AutoSensor, która dobiera ilość wody w zależności od programu oraz rodzaju odzieży optymalizując proces prania. Warte uwagi jest zastosowanie w konstrukcji AWDG7512CL zaworu kulowego AquaBall, który zapobiega marnowaniu detergentu, utrzymując przez cały cykl odpowiednią ilość środka piorącego. Jeżeli posiadasz małe dzieci, powinien zainteresować Cię systemem Child Lock, zabezpieczający przed przypadkową zmianą ustawień. Na minus produktu przemawia brak funkcji parowych oraz średnia klasa energooszczędności.

Pralko-suszarka Beko HTV8732XAW

Pralko-suszarka Beko HTV8732XAW jest wyposażona w silnik inwerterowy, zapewniający żywotność oraz cichą pracę produktu bez utraty efektywności działania. Dodatkowo ściany boczne zostały zaprojektowane na kształt litery S, redukując w ten sposób wibracje w trakcie pracy. Nowy wzór bębna pozwala chronić delikatne tkaniny, a zbieraki AquaWave wpływają na efektywność prania. Godna uwagi jest pojemność bębna wynosząca odpowiednio 8 kilogramów w trybie prania i 5 kilogramów w opcji suszenia. Sterowanie pralko-suszarką odbywa się poprzez duży wyświetlacz dotykowy lub z pomocą smartfona i aplikacji HomeWhiz, która umożliwia sterowanie funkcjami sprzętu. Urządzenie oddaje do dyspozycji 15 programów prania (m.in. Wypierz&Ubierz, BabyProtect+) oraz 6 funkcji (m.in. czyszczenie bębna). Twoją uwagę powinna zwrócić opcja AquaFusion zapewniająca lepsze wykorzystanie detergentów oraz Steam Cure poprawiająca świeżość ubrań i pozbawiająca je zagnieceń. Beko HTV8732XAW to ciekawa propozycja w przystępnej cenie. Niezwykle trudno doszukać się większych wad w opisywanym modelu od Beko. Te mogą stanowić jedynie braki programów, które odpowiadałyby Twoim indywidualnym potrzebom.

Pralko-suszarka LG F2J7HG2W

Ranking pralko-suszarek zamyka LG F2J7HG2W. Z uwagi na swoje rozmiary, doskonale wpasowuje się w mniejsze przestrzenie. Silnik inwerterowy Drive Direct z technologią 6 Motion, zapewnia cichą pracę urządzenia. Model oferuje 12 programów prania (m.in Allergy Care, Pierz i wysusz) oraz 12 funkcji (m.in. Blokada przed dziećmi, Suszenie do prasowania, Dodanie prania, Suszenie w niskiej temperaturze). Inteligentne pralko-suszarki LG przy wsparciu technologii SmartThinQ dają możliwość połączenia się poprzez Wi-Fi z Twoim smartfonem, dzięki czemu zyskujesz m.in. pomoc w monitorowaniu cyklu prania i zużycia energii. Jedynym minusem, który można przypisać LG F2J7HG2W, jest przeciętna klasa energetyczna.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.