Udostępnij
Skomentuj

Jaka kosa spalinowa do 300 zł?

Kosa spalinowa jest urządzeniem, bez którego trudno zadbać o ogród. Czy warto kupować wykaszarki do 300 zł?

300 zł to naprawdę niewielki budżet na zakup kosy spalinowej. Czy za taką cenę można nabyć dobry jakościowo sprzęt? Wszystko zależy od tego, jak intensywnie chcesz eksploatować wykaszarkę. Moc silnika tańszych modeli jest z reguły niewielka, dlatego okażą się odpowiednie, jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś przyjemności pracować ze sprzętem ogrodowym tego typu. Również w przypadku, kiedy konserwacja Twojej działki jest ograniczona do podcinania trawy raz w miesiącu lub sporadycznego wyrywania twardych chwastów, to zakup niedrogiego sprzętu może być trafnym wyborem.

Jaką kosę spalinową do 300 zł kupić?

Kosa spalinowa do 300 zł to maszyna, której kupienie musi być poprzedzone zebraniem informacji na temat dostępnych na rynku modeli. Nie wszystkie bowiem narzędzia tego typu są warte Twojej uwagi. Oczywiście w omawianym przedziale cenowym próżno szukać wyrobów firm pokroju Stihl czy Husqvarny. Profesjonalne produkty, jak choćby kosa spalinowa Honda to akcesoria ogrodowe, za które zapłacić trzeba znacznie więcej. Nie oznacza to jednak, że dysponując mniejszym budżetem nie znajdziesz porządnej wykaszarki. Najlepsze kosy, za które zapłacisz kilkaset złotych, to kosy spalinowe NAC, Hecht, Demon oraz kosy spalinowe Makita.

Jaką kose spalinową poniżej 300 zł kupić? Nie decyduj się na najtańsze wersje. Na rynku są dostępne maszyny, za które zapłacisz niewiele ponad 100 zł, ale taki sprzęt ma mało wspólnego z kosą spalinową. Lepiej wybrać któreś z narzędzi z górnego pułapu cenowego. Pamiętaj też, by szukać modeli z największą mocą. Kilkuset watowe wykaszarki mogą nie poradzić sobie z pielęgnacją wymagającego terenu. Jeśli urządzenie jest wyposażone w żyłkę tnącą, lepiej zdecydować się na tę o większej średnicy, ponieważ z większym powodzeniem ścina gęste zarośla.

Polecane kosy spalinowe do 300 zł

Zastosowanie kos spalinowych do 300 zł

Kosy spalinowe — a w zasadzie podkaszarki, bo właśnie taki sprzęt nabędziesz za 300 zł — to w dużej mierze maszyny ogrodowe dostosowane do pielęgnacji trawnika. Co to oznacza? Pilarki, ze względu na swój podłużny kształt, zmieszczą się tam, gdzie nie wjedzie tradycyjna kosiarka. Dzięki temu umożliwiają pozbycie się wybujałej zieleni z trudnodostępnych miejsc. Okolice krawężników, przestrzeń wokół drzew, kwiatów czy dekoracji ogrodowych, jak również wąskie, trudno dostępne partie murawy — podkaszarka wciśnie się prawie wszędzie. Kosa mechaniczna często pełni więc funkcję narzędzia uzupełniającego.

Tanie urządzenia spalinowe są wyposażone zazwyczaj nie w noże do cięcia trawy, lecz w nylonową żyłkę, dlatego też podkaszarki najlepiej sprawdzą się przy pielęgnacji małych i średnich połaci zieleni. Regularnie koszona murawa w przydomowym ogrodzie to miejsce idealne dla tego typu urządzeń. Maszyna, za którą zapłacimy mniej niż 300 zł, świetnie poradzi sobie także z oczyszczeniem kamienistego podłoża. Niedroga pilarka to również opcja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno narzędzi elektrycznych, gdyż na ich działce nie ma możliwości podpięcia sprzętu do prądu.

Podkaszarka spalinowa do 300 zł to maszyna dość wydajna i w przeciwieństwie do kosiarki sprawdzi się podczas pielęgnacji ogrodu lub działki o nieregularnym ukształtowaniu terenu. Innym, godnym uwagi atutem pilarek, to cecha, która powoduje, że pozwolą się one pozbyć się nie tylko trawy, lecz także bardziej uciążliwych chwastów. Ekonomiczne wersje co prawda nie wyrównają żywopłotu ani też nie przytną mniejszych krzewów (do tego nadaje się sprzęt wyposażony w tarczę tnącą lub noże), ale właścicielom miejskich ogrodów wystarczą w zupełności.

Właściwości kos spalinowych do 300 zł

W przypadku, kiedy interesuje Cię sprzęt o dużej mocy silnika jak kosa spalinowa 3km, powinieneś rozpocząć poszukiwania w wyższym przedziale cenowym. Maszyny spalinowe do 300 zł charakteryzują się niższą siłą napędową. Niektóre modele pilarek — takich jak kosa spalinowa McCulloch — osiągają rozmach do 600 W. Potencjał tych najsilniejszych natomiast, dochodzi do nieco ponad 1000 W. Taka moc daje Ci duże pole do popisu i pozwala na wykonanie większości podstawowych prac ogrodowych związanych z pielęgnacją trawnika.

Motor napędzający kosy spalinowe o mniejszej mocy to silnik dwusuwowy. Nie jest on może najbardziej wydajnym z możliwych, ale wystarczający dla sprzętów przeznaczonych do przycinania trawy w przydomowym ogródku. Ten rodzaj napędu cechuje duża wytrzymałość, odpowiednio pielęgnowany powinien więc posłużyć Ci dłużej. Niestety bywa, że temperatura takiego ogniwa szybko rośnie. Aby uniknąć przegrzania maszyny, niezbędna jest odpowiednia konserwacja. Regularna wymiana oleju to czynność, o której lepiej nie zapominać.

Podkaszarki tej klasy zazwyczaj są wyposażone w żyłkę tnącą — tylko niektóre modele bywają zaopatrzone w tarczę. Jeżeli chcesz, by Twoja kosa cięła nie tylko trawę, lecz także twardą roślinność, montuj żyłki o większej średnicy. Do zalet niedrogich pilarek zaliczamy niewielkie gabaryty oraz mniejszą wagę. Praca z lżejszą podkaszarką okaże się więc bardziej komfortowa. Planując zakup maszyny za maksymalnie 300 zł, warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest wykonany sprzęt. Takie egzemplarze kos często składane są z mało wytrzymałych części.

Popularni producenci kos spalinowych do 300 zł

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „jaka kosa spalinowa do 300 zł?”, spostrzeżesz, że asortyment tańszych narzędzi ogrodowych jest całkiem pokaźny. Więcej — możesz znaleźć całkiem sporo maszyn, których cena nie przekracza 200 zł. Niestety nie każdy z nich zasługuje na uwagę. Ekstremalnie niski koszt często idzie w parze z nieco gorszą jakością. Ponadto rynek niedrogich akcesoriów do ścinania trawy obfituje w imitujące dobry sprzęt podkaszarki, produkowane przez całkowicie nieznane firmy, — które odrobinę ironicznie nazywane są no-name’ami.

Najbezpieczniej kupić kosę spalinową znajdującą się w ofercie jednego z wymienionych już producentów. Marka Hecht oferuje swoim klientom kosy w naprawdę niskich cenach. To, którą z nich wybierzesz, zależy od tego, jak duży jest Twój ogród. Najtańsze podkaszarki o niskiej mocy mogą wybrać jedynie właściciele niewielkiej działki. Modele droższe, z adekwatnie większą siłą silnika, okażą się odpowiednie podczas pielęgnacji większych połaci zieleni. Kosa spalinowa Hecht całkiem dobrze radzi sobie w roli taniej, lecz wydajnej maszyny.

Kosa spalinowa, za którą przyjdzie zapłacić niecałe 300 zł, nie jest dla każdego. To sprzęt dobrze spełniający swoje zadanie w przypadku, jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś przyjemności pracować z podkaszarką. Niewielka waga urządzenia sprawi, że przycinanie zarośli nie będzie stanowiło wyzwania nawet dla laika. Niedrogie narzędzie do pielęgnacji zieleni jest maszyną stworzoną dla właścicieli mniejszej posesji, które nie wymagają szczególnie czasochłonnej i skomplikowanej opieki, jak również dla tych, których działkę zdobi nie tylko trawa, lecz także liczne kwiaty.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.