Udostępnij
Skomentuj

Jaka karta dźwiękowa do HyperX Cloud? Polecane modele

Aby w pełni wykorzystać potencjał słuchawek HyperX Cloud, niezbędna jest wysokiej jakości karta dźwiękowa. Jaką kartę muzyczną do HyperX Cloud 2 wybrać?

Zestawy słuchawkowe HyperX Cloud od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród graczy, jak i użytkowników ceniących doskonałe brzmienie. Wygoda i komfort użytkowania oraz solidność wykonania to tylko niektóre z cech charakteryzujących HyperX Cloud. Słuchawki te zapewniają krystalicznie czysty i precyzyjny dźwięk, jednak jego osiągnięcie nie byłoby możliwe bez karty dźwiękowej o najlepszych parametrach. Zwykła „integra” nie jest tutaj rozwiązaniem wystarczającym, bo jej ograniczone pasmo przenoszenia czy częstotliwość próbkowania nie są w stanie sprostać wymaganiom. Pojawia się więc zasadnicze pytanie, jaka karta dźwiękowa do HyperX Cloud, Cloud 2 czy Cloud Alpha sprawdzi się najlepiej?

Polecane karty dźwiękowe

Co to jest HyperX Cloud?

Zestawy słuchawkowe HyperX Cloud to produkty pochodzące z oferty dobrze znanej konsumentom firmy Kingston Technology. Wysokowydajne słuchawki HyperX oferowane są w kilku wariantach: Cloud, Cloud Alpha, Cloud Stringer, Cloud Revolver, Cloud Flight oraz Cloud MIX. Tym, co wyróżnia produkty HyperX spośród innych zestawów słuchawkowych, jest ponadprzeciętna jakość. Słuchawki dedykowane są co prawda graczom, ale każdy użytkownik ceniący brzmienie na najwyższym poziomie również powinien po nie sięgnąć.

HyperX Cloud są zgodne z komputerami PC, a także popularnymi konsolami m.in. Xbox czy PlayStation, można z nich korzystać również na urządzeniach mobilnych. Słuchawki z rodziny HyperX Cloud wykonane są z najlepszych materiałów, a zastosowane w nich komfortowe podkładki z pianki „zapamiętują” kształt i doskonale przylegają do uszu. Audiofile na pewno będą zachwyceni nie tylko niebanalnym wyglądem i wygodą użytkowania słuchawek, ale przede wszystkim ich możliwościami. HyperX Cloud oferują dźwięk przestrzenny 7.1, a zastosowane w nich przetworniki są źródłem czystego, precyzyjnego i głębokiego brzmienia, w którym łatwo wychwycić każdy detal.

Karta dźwiękowa do HyperX Cloud Alpha – czy potrzebna?

Pomimo iż słuchawki z rodziny HyperX Cloud oferują najwyższą jakość, osiągnięcie krystalicznie czystych i wyraźnych dźwięków nie jest możliwe bez zastosowania wysokowydajnej karty dźwiękowej. To właśnie karta muzyczna odpowiada za rejestrowanie, przetwarzanie oraz odtwarzanie dźwięków i ma zasadnicze znacznie dla oferowanej jakości. Zdecydowana większość zestawów komputerowych dostarczanych przez producentów wyposażona jest w tzw. zintegrowane karty dźwiękowe. Są to układy wbudowane w płytę główną urządzenia, które stanowią jej integralną część. Zintegrowane karty dźwiękowe nadają się do codziennego użytkowania: przeglądania internetu, odtwarzania prostych filmików czy sporadycznego grania w gry PC. Na próżno szukać tutaj głębokiego i wyraźnego brzmienia, karty te mają ograniczone możliwości i nie są odpowiednimi komponentami ani dla graczy, ani dla miłośników muzyki. Karta dźwiękowa do HyperX Cloud 2 musi charakteryzować się o wiele lepszymi parametrami, aby można było w pełni wykorzystać potencjał słuchawek.

Jaka karta dźwiękowa do HyperX Cloud Alpha – wewnętrzna czy zewnętrzna?

Alternatywę dla kontrolerów zintegrowanych stanowią dedykowane karty dźwiękowe, które można kupić jako układy wewnętrzne lub układy zewnętrzne. Czym różnią się oba wymienione rozwiązania? Przede wszystkim budową oraz sposobem podłączenia do komputera. Pod względem funkcjonalności znaczenia nie ma typ karty, ale konkretne rozwiązania zastosowane przez producenta.

 • Wewnętrzna karta dźwiękowa – podpinana jest do komputera bezpośrednio do slotu PCI na płycie głównej i w większej części chowana w obudowie. Na zewnątrz wystaje jedynie panel z gniazdkami audio, do których podpina się słuchawki, mikrofon czy głośniki. Wewnętrzne kontrolery dźwiękowe wyglądem nie różnią się niczym od dobrze znanych kart rozszerzeń stosowanych w komputerach. Funkcjonalność i możliwości poszczególnych modeli zależą od producenta, ale nawet najprostsza i najtańsza dedykowana karta wewnętrzna jest lepsza od „integry”. Do zalet tego rodzaju kontrolerów należy dobra jakość oferowanego dźwięku, a także fakt, że podczas użytkowania nie zajmują portu USB, który wykorzystać można na podłączenie innych akcesoriów i sprzętów. Niemniej jednak wewnętrzne karty dźwiękowe nie zapewniają mobilności, gdyż ich montaż i demontaż wiążą się z koniecznością zdejmowania obudowy i wypinania karty.
 • Zewnętrzna karta dźwiękowa – wyposażona może być w złącze USB, rzadziej FireWire lub Thunderbolt. Karty dźwiękowe USB mają postać niewielkich akcesoriów przypominających pendrive’a lub większych „pudełek”. Pierwsze z wymienionych zazwyczaj oferują gorszą jakość, dlatego poszukując karty dźwiękowej USB do HyperX Cloud, lepiej od razu zainteresować się nieco większymi i wydajniejszymi rozwiązaniami. Zewnętrzne karty muzyczne wyposażone mogą być nie tylko w jedno czy dwa gniazda słuchawkowe i jedno mikrofonowe, ale w znacznie więcej użytecznych złączy np. RCA, HDMI, microUSB, miniUSB czy S/PDIF.

Jaka karta dźwiękowa do HyperX Cloud? Czym kierować się podczas zakupu?

Zewnętrzna karta dźwiękowa do HyperX Cloud powinna wyróżniać się doskonałymi parametrami. Przed zakupem warto więc przeprowadzić analizę oferowanych rozwiązań i wybrać najlepsze. Na jakie elementy zwrócić uwagę?

 • Rodzaj karty dźwiękowej – do wyboru są wspomniane wyżej karty zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te drugie można łatwo zabrać ze sobą w podróż czy nawet na uczelnię. Kontrolery wewnętrzne zastosowanie znajdą tylko w przypadku komputerów stacjonarnych.
 • Pasmo przenoszenia – to zakres częstotliwości, jakie jest w stanie wygenerować karta dźwiękowa. Częstotliwość minimalna odpowiada za tony niskie, z kolei maksymalna – za tony wysokie. Należy pamiętać, iż zintegrowane karty dźwiękowe wyróżniają się wąskim pasmem przenoszenia i m.in. stąd wynika słaba jakość oferowanego przez nie brzmienia. Dedykowane karty dźwiękowe powinny charakteryzować się pasmem przenoszenia na poziomie 20-20000 Hz.
 • Współczynnik IMD – informuje o poziomie zniekształceń intermodulacyjnych. Parametr ten wyrażany jest w skali procentowej i im jest niższy, tym lepsza jakość kontrolera.
 • Współczynnik THD – to z kolei wielkość określająca wartość całkowitych zniekształceń harmonicznych, a więc słabszych niechcianych sygnałów pojawiających się podczas generowania sygnału o określonej częstotliwości. Współczynnik THD również wyrażany jest w skali procentowej, a jego wartość powinna być jak najbliższa zeru.
 • Współczynnik SNR – jest to stosunek mocy sygnału użytecznego do mocy szumu w określonym paśmie częstotliwościowym. Parametr SNR podawany jest w decybelach i im wyższa jego wartość, tym lepiej. Karta dźwiękowa do HyperX Cloud powinna charakteryzować się współczynnikiem SNR na poziomie 95 dB lub wyższym.
 • Poziom szumów – parametr ten dostarcza informacji o poziomie szumów w czasie, w którym nie jest generowany żaden sygnał audio. Im niższa jego wartość, tym z lepszą kartą dźwiękową ma się do czynienia. Przyjmuje się, że poziom szumów w dobrej jakości kontrolerach nie powinien przekraczać -90 dBA.
 • Częstotliwość i głębia próbkowania – pierwszy z wymienionych elementów określa liczbę próbek na sekundę, które używane są podczas zamiany sygnału analogowego na cyfrowy. Częstotliwość próbkowania wyrażana jest w hercach i dla słuchawek HyperX Cloud powinna kształtować się na poziomie 96-192 kHz. Drugi z wymienionych parametrów, czyli głębia próbkowania nazywana też głębią bitową określa liczbę bitów wykorzystywanych do opisania każdej pojedynczej próbki. Im większa głębia próbkowania, tym łatwiej zredukować szumy kwantyzacji.
 • System dźwięku – współcześnie oferowane karty dźwiękowe mogą współpracować z różnymi systemami dźwięku. Kupując kontroler do HyperX Cloud, warto zwrócić również uwagę na ten parametr i możliwość podpięcia do karty posiadanych głośników. Obsługiwane systemy dźwięku przez karty dźwiękowe to: 2.0, 2.1, 5.1, a nawet 7.1.
 • Dodatkowe gniazda – w najprostszych kartach muzycznych na USB przeważnie spotkać można dwa lub trzy gniazda – jedno lub dwa słuchawkowe oraz jedno mikrofonowe. Większe i wydajniejsze kontrolery oferują znacznie więcej portów – od RCA, poprzez S/PDIF, aż po HDMI i USB.
Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.