Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka kamera samochodowa do 1000 zł będzie najlepsza?

Jednym z najczęściej kupowanych przez kierowców w ostatnim czasie urządzeń usprawniających jazdę jest kamera samochodowa. Jakie polecacie najczęściej?

Czy na taki sprzęt trzeba wydać dużo pieniędzy? Które kamery warto kupić? Czym powinien charakteryzować się dobry rejestrator jazdy w przedziale cenowym 400 do 1000 zł? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Do czego służy kamera samochodowa i dlaczego warto ją kupić?

Powodów, dla których warto zainstalować w swoim samochodzie rejestrator jazdy jest co najmniej kilka. Najważniejszy z nich, na który powołują się nie bez racji wszyscy zwolennicy kamer samochodowych to przydatność nagrania w każdej sytuacji spornej na drodze. Niezależnie od tego, czy mieliśmy drobną stłuczkę, czy poważny wypadek, kamera samochodowa często może rozstrzygnąć o winie lub rzucić nowe światło na zeznania świadków. Oko ludzkie jest wspaniałym narządem, ale człowiek ma skłonność do nadinterpretacji, często przeinaczając nieświadomie i bez złych intencji przebieg wydarzeń. Kamera w swojej beznamiętnej dokładności bywa „świadkiem” zdecydowanie bardziej wiarygodnym.

Kolejnym powodem, który skłonić nas może do zastanowienia nad montażem kamery w aucie jest weryfikacja słuszności nałożonego mandatu. Niestety nie zawsze jest tak, że dostajemy mandat za przekroczenie prędkości czy niezgodne z zasadami ruchu zachowanie zasłużenie. Nie rozwijając tematu ponad miarę, wystarczy uświadomić sobie, że również w sporze z drogówką kamera może stać się naszym niemym świadkiem i wybawić nas z kłopotów.

Kolejnym argumentem za rejestratorem są wszelkiego rodzaju sytuacje, kiedy zostawiamy samochód na parkingu przed blokiem czy sklepem, a następnie po przyjściu na parking stwierdzamy wgniecenie czy rysę, której wcześniej tam nie było. I oczywiście żadnej informacji. Warunkiem takiego wykorzystania kamery jest jednak wyposażenie jej w tzw. tryb parkingowy.

Kamery samochodowe są również dobrym sposobem na zdyscyplinowanie niesfornych pracowników, którzy używają samochodów służbowych do celów prywatnych podczas godzin pracy. I wreszcie mogą także stanowić materiał do nauki na własnych błędach dla początkujących kierowców.

Polecane kamery samochodowe

Jaka kamera samochodowa do 1000 zł spełni moje oczekiwania pod względem parametrów technicznych?

Rejestratory w przedziale cenowym od 400 do 1000 zł, to urządzenia, których estetyka i design są znakomicie dopracowane, a ich reklamy nie są tak ogólnikowe, jak tańszych modeli i powołują się na konkretne osiągnięcia. Jednak to nie profesjonalny wygląd, producent czy dobra reklama decyduje o ich wysokiej jakości.

Niezależnie od tego, jakiej firmy kamera samochodowa wyda nam się najbardziej profesjonalna, przy wyborze rejestratora jazdy koniecznie należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry techniczne urządzenia, i przede wszystkim na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. Do najbardziej istotnych parametrów wideorejestratorów należą przede wszystkim:

 • rozdzielczość - w tej grupie cenowej przeważają zdecydowanie urządzenia oferujące możliwość nagrywania w rozdzielczości 1920 x 1080,
 • przekątna ekranu - przekątne ekranu kamer samochodowych do 1000 zł wynoszą najczęściej od 2 do 2,7 cala, ale dostępne są również modele z ekranami o przekątnej ponad 4 cale,
 • możliwość wykonywania zdjęć – w większości przypadków kamery samochodowe mają możliwość wykonywania zdjęć,
 • rodzaj wyświetlacza – większość kamer ma zainstalowany wyświetlacz LCD,
 • złącza – większość kamer ma wyjścia USB oraz HDMI, ale popularnie występują również wyjścia micro USB, mini USB, oraz TV,
 • format zapisu – zdecydowanie najbardziej popularny jest format MP4 oraz MOV,
 • obsługiwane karty pamięci – olbrzymia większość rejestratorów korzysta z zapisu na karcie microSD,
 • możliwość wykonywania zdjęć – co do zasady, kamery samochodowe mają możliwość wykonywania zdjęć,
 • kąty widzenia kamery - im większe kąty widzenia, tym oczywiście lepiej dla jakości filmów. Rejestratory jazdy w przedziale cenowym od 400 do 1000 zł mają najczęściej kąty widzenia powyżej 140 do 170˚,
 • GPS – dość wiele kamer do 1000 zł jest w funkcję GPS, co może być pomocne, kiedy nie mamy w samochodzie innego GPS a nie chcemy wykorzystywać w tej funkcji naszego smartfona,
 • zasilanie – kamery wyposażone są najczęściej w akumulatory, przy czym jest to najbardziej popularne rozwiązanie, niezależne od przedziału cenowego,
 • wymiary urządzenia - kamery w tym segmencie cenowym charakteryzują się niewielkimi, kompaktowymi wymiarami.

Kamera samochodowa Dod Tech LS500W

Najważniejsze funkcje dobrego rejestratora jazdy

Dobrej jakości kamery samochodowe wyposażone są przez producenta w liczne funkcjonalności, które po pierwsze pozwalają na zautomatyzowanie korzystania z wideorejestratorów, a po drugie, posiadają przydatne użytkownikowi udogodnienia. W przedziale cenowym, którym zajmujemy się w tym artykule, do nabycia są modele kamer wyposażone m. in. w:

 • czujnik ruchu – odpowiada za wykrywanie ruchu w obiektywie kamery,
 • czujnik wstrząsów (G-Sensor) – wykrywa wstrząs (np. na skutek kolizji),
 • tryb parkingowy – kamera po wyłączeniu pozostaje w trybie czuwania i załącza się, kiedy korzystając z odczytów czujnika G-Sensor, rozpozna, że samochód jest w ruchu. Kiedy natomiast rozpozna, że samochód jest zaparkowany, automatycznie przechodzi w stan czuwania i reaguje włączeniem jedynie na wstrząs lub normalny ruch samochodu,
 • tryb nocny – umożliwia nagrywanie dobrej jakości filmów w porze nocnej (podczas ciemności),
 • nagrywanie automatyczne – załączanie nagrywania automatycznie po wykryciu ruchu samochodu (normalny ruch lub wstrząs),
 • nagrywanie w pętli – umożliwia nagrywanie bez względu na pojemność karty pamięci. Po wykorzystaniu dostępnego miejsca na karcie kamera nagrywa nadal nadpisując obraz,
 • automatyczne włączenie - kamera automatycznie włącza się po wykryciu ruchu samochodu
 • automatyczne wyłączenie – kamera automatycznie wyłącza się po wykryciu braku ruchu samochodu (przechodzi w stan czuwania),
 • mikrofon – służy do nagrywania audio-video,
 • głośnik – umożliwia odtwarzanie filmu w trybie audio-video.

Rejestrator jazdy bez wyświetlacza – czy to dobre rozwiązanie?

Część kierowców, zwłaszcza zawodowych albo często podróżujących autem, odczuwa ciągłą pracę kamery jako uciążliwą. Nie chodzi tu oczywiście o samą rejestrację obrazu, lecz raczej o stałe wyświetlanie obrazu z kamerki, widziane mimo woli kątem oka. Takie długotrwałe, mimowolne obserwowanie obrazu może rzeczywiście męczyć wzrok, a także nasz mózg. Okazuje się jednak, że bardzo trudno kupić rejestrator jazdy całkowicie pozbawiony wyświetlacza. Zresztą funkcja wyświetlania obrazu jest w gruncie rzeczy przydatna, dlatego nie zawsze warto z niej rezygnować. Można jednak zdecydować się na zakup rejestratora wyposażonego w wygaszacz ekranu, co powinno rozwiązać uciążliwy problem.

Jaka kamera samochodowa do 1000 zł będzie dla mnie najlepsza?

Poniższe zestawienie parametrów technicznych i funkcjonalności konkretnych kamer samochodowych w cenie założonej w naszym budżecie, czyli w przedziale pomiędzy 400 a 1000 zł, powinno dać czytelnikowi pogląd na to, które funkcje rzeczywiście stanowią standardowe wyposażenie kamer podobnej klasy, które są raczej rzadko spotykane, a które, choć występują w teorii, trudno znaleźć w rzeczywistych urządzeniach. Poniżej zaprezentowane zostały losowo wybrane z założonego przedziału cenowego kamery:

 • NavRoad myCAM HD Q-PRO – producent NavRoad. Przekątna ekranu to 2,7 cala, kąt widzenia kamery 170˚, rozdzielczość 1920 x 1080, format zapisu MOV(H.264), zapis na karcie micro SD, micro SDHC i SDHC. Rejestrator wyposażony jest w funkcję nagrywania dźwięku, robienia zdjęć, akcelerometr, automatyczne nagrywanie, czujnik ruchu, G-sensor oraz tryb nocny. Posiada złącze micro USB, mini HDMI i mini USB oraz GPS.
 • XBLITZ P100 + karta SD 16 GB – producent XBLITZ. Przekątna ekranu to 2,3 cala, kąt widzenia kamery 170˚, rozdzielczość 1920 x 1080, format zapisu MOV, zapis na karcie micro SD. Rejestrator wyposażony jest w funkcję nagrywania dźwięku, robienia zdjęć, automatyczne nagrywanie, czujnik ruchu, G-sensor oraz głośnik, mikrofon i nagrywanie w pętli. Posiada złącze micro USB, USB oraz wyjście TV.
 • MIO C570 – producent MIO. Przekątna ekranu to 2 cale, kąt widzenia kamery 150˚, rozdzielczość 1920 x 1080, format zapisu MP4, zapis na karcie micro SD. Rejestrator wyposażony jest w funkcję nagrywania dźwięku, robienia zdjęć, tryb parkingowy i automatyczne włączanie oraz GPS. Posiada ekran dotykowy i zasilany jest akumulatorowo.
 • Lamax DRIVE S5 Navi+ – producent Lamax. Przekątna ekranu to 4,3 cala, kąt widzenia kamery 120˚, rozdzielczość 1920 x 1080, zapis na karcie micro SD. Rejestrator wyposażony jest w głośnik i mikrofon, tryb parkingowy i Wi-Fi oraz automatycznego włączenia. Posiada GPS, złącze mini USB i USB.
 • TrueCam A7s (TRUECAMA7S) – producent TrueCam. Przekątna ekranu to 2,7 cala, kąt widzenia kamery 130˚, rozdzielczość 1920 x 1080, format zapisu MOV(H.264), zapis na karcie micro SD. Rejestrator wyposażony jest w funkcję nagrywania dźwięku, robienia zdjęć, czujnik ruchu, G-sensor oraz tryb nagrywania w pętli i automatycznego włączania Posiada złącze USB i HDMI oraz GPS.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.