Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Podpowiadamy

Hulajnogi elektryczne są coraz częstszym widokiem. Jaką hulajnogę wybrać? Dowiedz się, na co zwracać uwagę.

Hulajnoga elektryczna jest środkiem transportu, który pozwala uniknąć konieczności stania w korkach w miastach. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, która z nich będzie dla Ciebie idealna

Jaka hulajnoga elektryczna sprawdzi się najlepiej?

Hulajnoga elektryczna jest środkiem transportu, który pozwala uniknąć konieczności stania w korkach w miastach. Warto także podkreślić, że to urządzenie jest w pełni ekologiczne, a przy tym poręczne. Jego użytkowanie nie wymaga specjalnych umiejętności, a może dać wiele frajdy i satysfakcji kierującemu. Jeśli zastanawiasz się, jaką hulajnogę elektryczną wybrać i zauważasz, ile korzyści wynika z jej użytkowania, sprawdź, co jest najważniejsze.

Hulajnoga elektryczna to dość tani i szybki środek transportu. Kupując ten sprzęt, warto sprawdzić, czy charakteryzuje się takimi cechami, jak lekkość i solidność konstrukcji. Chcąc jeździć na tym urządzeniu, dobrze zdecydować się na któryś z polecanych modeli miejskich. Inne parametry należy brać pod uwagę, gdy wybierana jest hulajnoga elektryczna dla dorosłych, a inne, gdy kupowana jest hulajnoga elektryczna dla dzieci. Godną podkreślenia cechą dobrego urządzenia, powinna być także możliwość jego składania, co wpływa na wygodę i poręczność w użyciu.

Ile kosztują hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczne nie są tanie, jednak wynika to z jakości i faktu, że mogą służyć wiele lat. Ceny poszczególnych modeli kształtują się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z reguły urządzenia dziecięce są tańsze, niż hulajnogi dla dorosłych. Wynika to oczywiście z wyposażenia, ale też parametrów sprzętu. Opcje dla starszych rozwijają większe prędkości niż te, które adresowane są osobom najmłodszym. Oferty na rynku są bardzo zróżnicowane, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jedną z najpopularniejszych marek jest hulajnoga elektryczna Xiaomi. Oczywiście dostępne są różne modele tego sprzętu, które charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami. Jednak według wielu opinii, to Xiaomi spełnia niemal wszystkie oczekiwania konsumentów. Większość z tych urządzeń osiąga prędkość nawet do 35 km na godzinę i posiada silny akumulator, co pozwala ładować hulajnogę dość rzadko. Sprzęt można używać bezpiecznie i wygodnie, a przy tym nie kosztuje zbyt dużo. Jest to z pewnością bardzo dobra i rozsądna inwestycja, która szybko Ci się zwróci.

Polecane hulajnogi elektryczne

Jak jeździć bezpiecznie hulajnogą elektryczną?

W założeniu hulajnogi elektryczne są przeznaczone niemal dla każdego. Czy łatwo zatem jest jeździć tym sprzętem? Analizując to, warto zauważyć, że silniki napędzające hulajnogi mogą osiągać nawet 5400 W mocy. Oznacza to, że umożliwiają osiąganie bardzo dużych prędkości. Takie modele polecane są osobom doświadczonym. Na początku lepiej wybrać tańsze urządzenie, do 1000 zł. Wiele hulajnóg ma silnik o mocy 1000 W, co pozwala osiągnąć rozsądną prędkość osobie dorosłej. Dzieciom dedykowany jest sprzęt o zdecydowanie mniejszych parametrach. Dla własnej wygody możesz też zdecydować się na hulajnogę z siodełkiem.

Hulajnoga elektryczna wyposażona jest w różnego rodzaju koła, które mogą być większe lub mniejsze. Nie ma w tym zakresie reguł, chodzi przede wszystkim o przeznaczenie danego modelu. Warto także zauważyć, że na dużych hulajnogach jeździ się trudniej, bo wymagają większej wprawy i umiejętności. Jeśli nie posiada się żadnego doświadczenia z używaniem takiego sprzętu, dobrze jest na początku poćwiczyć w bezpiecznym miejscu. Nie wolno ruszać od razu w zakorkowany teren miejski. Musisz o tym pamiętać, jeśli chcesz cieszyć się przyjemną jazdą.

Niektóre z hulajnóg elektrycznych pozwalają przebywać duże odległości. Oczywiście, żeby było to możliwe, sprzęt należy regularnie ładować. Wiele modeli wyposażonych jest w bezpieczne, wymienne baterie. Część posiada także podwójne systemy hamowania, które zapewniają wysoki komfort jazdy. Jednak bez wątpienia, jednym z najlepszych rozwiązań jest stosowanie aplikacji dostępnych dla hulajnóg miejskich. Taka aplikacja ułatwia Ci wypożyczanie urządzenia i swobodne jego użytkowanie na terenie miasta.

W jaki sposób zabezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Użytkowanie hulajnogi elektrycznej wymaga stosowania się do instrukcji oraz wymogów bezpieczeństwa. Gdy już nauczysz się pewnie jeździć, musisz pamiętać także o innych ważnych aspektach. Przede wszystkim parkując hulajnogę, powinieneś brać pod uwagę wygodę oraz bezpieczeństwo innych osób. W wielu miastach dość irytującym widokiem są urządzenia pozostawiane na środkach placów, skwerów, a nawet przejść czy chodników dla pieszych.

Innym ważnym aspektem prawidłowego użytkowania hulajnogi elektrycznej, jest jej odpowiednią ochronę. Wiadomo, że mówimy o sprzęcie nie tanim, a więc może on stanowić obiekt zainteresowania potencjalnych złodziei. Dobrze zatem po zaparkowaniu hulajnogi, zabezpieczyć ją w taki sposób, żeby osoby trzecie nie miały o niej dostępu. W tym celu warto skorzystać z oferty specjalnych zapięć czy blokad antykradzieżowych. Na rynku można znaleźć bardzo wiele takich propozycji. Nie zapomnij także o chronieniu hulajnogi przed trudnymi warunkami atmosferycznymi – warto używać specjalnych pokrowców.

Decydując się na hulajnogę elektryczną, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. Jeśli kupisz model, który Cię nie satysfakcjonuje, zawsze możesz go sprzedać jednak lepiej dokładnie zapoznać się z parametrami i właściwościami urządzeń dostępnych w sklepach. Wiele z nich dedykowanych jest osobom niedoświadczonym oraz dzieciom, a więc nie wahaj się z zakupem, tylko dobrze zapoznaj się z rynkową ofertą producentów hulajnóg.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 05:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.