Udostępnij
Skomentuj

Jaka drukarka atramentowa z napełniaczami?

Drukarki atramentowe od lat mają swoje grono zwolenników. Najnowsze modele zostały ulepszone dzięki CISS.

O drukarkach atramentowych mówi się zwykle, że są wyjątkowo niewydajne. Z tego schematu wybijają się nowoczesne drukarki atramentowe CISS, wyróżniające się niezwykłą wydajnością i oszczędnością pracy. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tego sprzętu.

Jaką drukarkę atramentową z napełniaczami wybrać?

Mając przed sobą decyzję związaną z wyborem odpowiedniej drukarki atramentowej, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, jak dużą kwotę chcesz na nią przeznaczyć. W dzisiejszych czasach na rynku znajdziesz tak wiele różnych propozycji, że zakup takiego urządzenia wcale nie musi wiązać się z wydaniem bardzo dużej sumy pieniędzy. Jeśli poszukujesz sprawdzonego sprzętu, weź pod uwagę drukarki atramentowe HP, które od lat przodują w rankingach.

Wybierając drukarkę atramentową z napełniaczami, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów:

  • Szybkość pracy - Jeśli szybkość drukarki jest dla Ciebie ważna, zwróć uwagę na to, jakie tempo pracy gwarantuje producent w przypadku konkretnego modelu. Jeżeli poszukujesz czegoś naprawdę szybkiego i wydajnego, poszukaj takiej drukarki atramentowej, która pozwoli Ci na wydrukowanie nawet do trzydziestu pięciu stron na minutę. Takie wymagania spełniają drukarki atramentowe Epson. Dodatkową cenną cechą tego typu sprzętu jest krótki czas, który jest potrzebny urządzeniu na rozgrzanie przed rozpoczęciem pracy.
  • Możliwość druku dwustronnego - Jeżeli wiesz, że korzystając z drukarki, będziesz regularnie drukował bardzo wiele stron, przydatnym rozwiązaniem może być dla Ciebie opcja druku dwustronnego. Najcenniejszą zaletą jest tutaj przede wszystkim zaoszczędzenie bardzo wielu arkuszy papieru, ale także Twoja wygoda i łatwiejsze utrzymanie porządku w dokumentach. Warto mieć świadomość, że drukarka z opcją powielania dwustronnego nie musi kosztować wiele. Spośród dobrych i solidnych, ale jednocześnie przystępnych cenowo, najlepiej sprawdzą się drukarki atramentowe Canon.
  • Połączenie z innymi urządzeniami - Nowoczesne drukarki zapewnią Ci dużą wygodę, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model, który nie wymaga połączenia z komputerem czy telefonem za pomocą kabla. Coraz więcej propozycji na rynku to drukarki atramentowe Wifi oraz możliwość przesyłania danych za pomocą Bluetooth. Dzięki temu można przygotować materiały do powielenia, nawet będąc w innym miejscu niż drukarka.

Polecane drukarki atramentowe

Czym jest drukarka atramentowa CISS?

Coraz częściej poszukując drukarki można spotkać się z niewiele mówiącym skrótem CISS. Co się pod nim kryje? Rozwinięcie to Continuous Ink Supply System, czyli system stałego zasilania atramentem. Jest to nowoczesna technologia, którą posiada drukarka atramentowa z pojemnikami na tusz. Innymi słowy, jest to proces, dzięki któremu część urządzenia odpowiedzialna za drukowanie jest bez przerwy zasilana tuszem.

Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu z CISS, musisz mieć świadomość, że będziesz musiał zapłacić za nią więcej, niż kosztuje tradycyjna drukarka atramentowa z napełniaczami. Ceny urządzeń wyposażonych w tę technologię zaczynają się od pięciuset złotych wzwyż. Dodatkowo, jeśli poszukujesz sprzętu obsługującego nietypowe i mniej spotykane formaty papieru, na przykład drukarki atramentowe A3, powinieneś liczyć się z jeszcze większym wydatkiem. Warto jednak pamiętać o tym, że ostatecznie koszt drukarki z czasem się zwróci i dodatkowo zapewni zgromadzenie oszczędności związanych z eksploatacją tego sprzętu. Dzięki posiadaniu własnej drukarki atramentowej nie będziesz musiał tracić czasu na każdorazowe powierzanie wydruku specjalistycznym punktom obsługi ksero. Zaoszczędzisz też dzięki temu dość dużą sumę pieniędzy.

Jak działa system stałego zasilania w drukarkach atramentowych?

Procesem, który umożliwia stałe zasilanie, jest podciśnienie wytwarzane w tonerze, dzięki któremu tusz jest zasysany na bieżąco do głowicy. Budowa takiego urządzenia wcale nie jest bardzo złożona, wobec czego z łatwością samodzielnie uzupełnisz kartridż. Zewnętrzny pojemnik na tusz jest połączony z tonerami przy pomocy cienkich rurek. Całość często posiada także odpowiednie czujniki, które pomagają Ci kontrolować stan tuszu. Technologia CISS zapewnia drukarkom atramentowym osiągnięcie wydajności tak dużej, jaką posiadają te bardziej nowoczesne, laserowe. Dzięki temu szybkość drukowania materiałów jest jeszcze większa. Dobry wybór to drukarki atramentowe z napełniaczami, opinie o nich są najlepsze spośród wszystkich rodzajów tego typu sprzętów. Są o wiele wydajniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Pozytywne cechy drukarek atramentowych z CISS z pewnością docenią przede wszystkim te osoby, które regularnie drukują duże ilości materiałów, a jednocześnie zależy im na płynności i szybkości pracy urządzenia. Faktem, który powinien ucieszyć wszystkie osoby, które nie lubią wydawać dużych sum pieniędzy, jest możliwość wykorzystywania zarówno oryginalnych tonerów przeznaczonych do danego modelu drukarki, jak i ich tańszych, a przy tym tak samo dobrych zamienników.

Wady i zalety drukarek atramentowych z napełniaczami

Jeśli zdecydujesz się na drukarkę atramentową z napełniaczami, powinieneś mieć świadomość, że tak jak w przypadku innych urządzeń – czasami cena idzie w parze z jakością. Z tego powodu sprzęt z niższej półki cenowej może nie być tak długowieczny, jak ten nieco droższy. Dlatego stawiając na drukarkę z CISS postaraj się wybrać jedną z lepszych, jak na przykład drukarka atramentowa HP. Warto także zwrócić uwagę na obudowę. Jeśli jest wykonana z dobrej jakości tworzywa, co prawdopodobnie zagwarantuje długowieczność i wytrzymałość.

Drukarka atramentowa z dolewanym tuszem ma przewagę nad tymi z tradycyjnymi kartridżami, ponieważ jest ona zawsze gwarancją wydruków wysokiej jakości. Przyczynia się do tego przede wszystkim świetna jakość tuszu, który dzięki CISS jest nieustannie w ruchu, dzięki czemu jest to drukarka atramentowa niezasychająca.

Cenną zaletą jest także sama pojemność zewnętrznych zbiorników na tusz. Przerasta ona nawet dwudziestokrotnie możliwości, jaką zapewniają tradycyjne tonery. W drukarkach z CISS zmieścisz około stu mililitrów tuszu, a w zwykłych urządzeniach jedynie pięć do dziesięciu mililitrów.

Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości drukowanych materiałów, możesz być pewny, że tego typu sprzęt Ci to zapewni. Drukarki atramentowe są właśnie z tego znane i dzięki temu argumentowi zyskują wysokie miejsca w rankingach.

Elementem, który przypadnie do gustu każdemu, komu nie jest obojętny los naszej planety, jest fakt, że eksploatacja drukarki atramentowej z napełniaczami będzie o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż zdecydowanie się na taką bez CISS. Dzięki wielokrotnie większej pojemności zbiorników na tusz kupisz i wyrzucisz do śmieci o wiele mniej plastikowych opakowań.

Dodatkowo bogata oferta rynkowa umożliwia Ci wybranie takiego modelu sprzętu, który będzie harmonijnie wpasowywał się w Twoje wnętrze. Dostępne kształty oraz kolory drukarek mogą stanowić ciekawy element wystroju gabinetu lub dyskretnie wtopić się w otoczenie i nie rzucać w oczy dzięki oszczędnemu designowi.

Jedyną wadą wskazywaną przez użytkowników drukarek atramentowych z napełniaczami jest krótki okres gwarancyjny tego typu urządzeń, jednak tak naprawdę jest on zależny wyłącznie od danego producenta.

Czy warto kupić drukarkę atramentową z napełniaczami?

Stosunek wymienionych zalet do wad powinien jednoznacznie rozstrzygnąć dylemat, czy warto kupić drukarkę atramentową z napełniaczami – warto! Tego typu rozwiązanie zapewni Ci wiele korzyści:

  • zaoszczędzisz czas, posiadając swoją własną drukarkę w domu,
  • przyczynisz się do dbania o środowisko naturalne,
  • zapewnisz sobie najwyższą jakość drukowanych materiałów,
  • zadbasz o własny komfort pracy bez wychodzenia z domu,
  • zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy,
  • zyskasz na czasie dzięki dużej prędkości pracy urządzenia,
  • uzupełnisz wystrój swojego gabinetu.


Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup konkretnego modelu – koniecznie zobacz ofertę naszego sklepu, w której znajdziesz różnorodne drukarki atramentowe z napełniaczami, które na pewno sprostają Twoim wymaganiom.

Udostępnij
2,9
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.