Udostępnij
Skomentuj

Jaka bieżnia do 1000 zł? Polecane modele

Sprawdzamy, czy tysiąc złotych to wystarczająca kwota, by kupić dobrą bieżnię. Przekonaj się, co warto wybrać.

Tanie bieżnie elektryczne wcale nie muszą być słabej jakości. Ceny sprzętu treningowego regularnie spadają, dlatego już teraz za stosunkowo niewielkie pieniądze można znaleźć bieżnie magnetyczną do domu, które pozwolą na wygodny, efektywny trening. Zarówno wytrzymałościowy, jak i ogólnorozwojowy. Wciąż jednak otwarte zostaje pytanie, ile trzeba wydać na takie właśnie urządzenia.

Polecane bieżnie

Dobra bieżnia do 1000 zł – czy to możliwe?

Żeby to sprawdzić, postanowiliśmy przeanalizować najniższą półkę cenową. Uzbrojeni w budżet w wysokości tysiąca złotych ruszyliśmy na poszukiwania, które pozwoliły nam stworzyć profil standardowej bieżni do ćwiczeń z tego właśnie przedziału cenowego. W poniższej tabeli możecie zapoznać się z jej specyfikacją.

Bieżnia do 1000 zł – możliwe parametry

Elektryczne bieżnie domowe do 1000 zł – czy warto?

Nie można powiedzieć, by sprzęty treningowe mieszczące się w wyznaczonym przedziale cenowym były przesadnie rozbudowane pod względem technicznym. Będą to bieżnie do domu, wyposażone w silniki elektryczne o dość ograniczonej mocy (przeważnie około 1,5 KM). Elektryczny system sprawia jednak, że to pas bieżny napędza silnik, nie zaś osoba ćwicząca. Jest to na pewno zaleta tych urządzeń, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że mają one nam posłużyć do standardowych aktywności.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bieżnie do 2000 złotych rzadko umożliwiają bieg szybszy niż 10 km/h. Maksymalna prędkość najczęściej wynosi około 6 km/h, choć zdarzają się wyjątki. Odpuścić je sobie powinni więc doświadczeni biegacze, jak również osoby chcące zbudować formę na maraton bądź innego rodzaju bieg.

Dla kogo więc są przeznaczone bieżnie za mniej niż tysiąc złotych? Wymienić należy przede wszystkim osoby:

  • starsze – silniki o mniejszej mocy bez trudności spełnią ich oczekiwania, zniknie też problem zbyt wielu opcji regulacji obciążenia,
  • z dużą nadwagą – trening w ich przypadku nie powinien być zbyt intensywny. Trzeba zaczynać od małych kroków, do czego takie bieżnie na pewno się przydadzą,
  • wracające po kontuzji – w tej sytuacji także nie warto nadmiernie przemęczać organizmu. Mogłoby to bowiem doprowadzić do odnowienia urazu,
  • początkujące – mowa tu o wszystkich chcących spróbować swoich sił na bieżni, ale bez parcia na bicie rekordów czy też uzyskiwanie kolejnych osiągnięć. Bieżnie do 1000 zł będą dobre do spokojnego treningu w niskim tempie.

Tanie bieżnie dobrze spełnią wymagania każdej z wyżej wymienionych osób. Nie obsługują ani szerokiego zakresu regulacji ani wielu funkcji dodatkowych, co jednak nikogo nie powinno dziwić. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto przyjrzeć się im bliżej przed dokonaniem zakupu.

Bieżnia do domu za 1000 zł – co sprawdzić?

Największe obawy klientów poszukujących tanich bieżni związane są z jakością wykonania sprzętu. Tanie bieżnie nie zawsze są w stanie wytrzymać wysokich obciążeń przez lata stosowania. Zazwyczaj wynika to oczywiście z oszczędności, jakie poczynił producent. Dobierane materiały nie są tak mocne, jak te, z którymi mamy do czynienia w urządzeniach z wyższych półek cenowych.

Nie oznacza to jednak, że każda bieżnia za mniej niż tysiąc złotych będzie w stanie pracować tylko przez kilka lat. Jeśli chcecie mieć pewność, czy interesujący Was przyrząd podoła próbie czasu, zwróćcie uwagę na recenzje publikowane w sieci oraz opinie innych użytkowników. Opisywane są w nich zarówno mocne, jak i słabe strony bieżni, dzięki czemu jeszcze przed zakupem dowiecie się, czy coś jest z nimi nie tak.

Zanim wydacie pieniądze, sprawdźcie również wymiary urządzenia, a zwłaszcza długość i szerokość pasa treningowego. Jeśli będzie dla Was za krótki lub zbyt wąski, komfortowy i bezpieczny bieg może okazać się niemożliwy. Bieżnie do 1000 zł zalecane są nie tylko do domów jednorodzinnych, ale też mieszkań. Wszystko dlatego, ponieważ wiele z nich wyróżnia się składaną konstrukcją. Po skończonym treningu można je więc łatwo schować – do szafy, piwnicy, na strych czy na balkon.

Ostatnim parametrem, któremu warto się przyjrzeć, jest nośność. Wskazuje ona maksymalną wagę użytkownika. Jak nietrudno się domyślić, przekroczenie limitu może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Dostępne funkcje w bieżniach do 1000 zł

Choć nie ma ich dużo, na niektóre z nich warto zwrócić uwagę. Co ciekawe, nawet najtańsze bieżnie do ćwiczeń są wyposażane w komputery z mniejszym bądź większym wyświetlaczem, na których wyświetlane będą następujące dane:

  • czas treningu,
  • pokonany dystans,
  • uzyskana prędkość,
  • ilość spalonych kalorii.

Poza funkcjami pomiarowymi, niektóre bieżnie do 1000 zł mogą obsługiwać łączność Bluetooth, co pozwala na sparowanie ich z urządzeniami mobilnymi. Na przykład smartfonami. W ten sposób użytkownik może zaplanować trening i przeglądnąć uzyskane osiągi bądź dane historyczne.

Bieżnia domowa do 1000 zł to dobry sprzęt dla osób, które nie oczekują dostępu do rozbudowanych funkcji dodatkowych czy szerokiego zakresu regulacji. Tego typu urządzenia umożliwią realizację podstawowych planów treningowych, dzięki którym można zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić organizm.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.