Udostępnij
Skomentuj

Jaka bieżnia do 2000 zł? Polecane modele

Wskazujemy, jakie bieżnie do biegania można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł. Który model wybrać?

Choć bieżnie magnetyczne najczęściej widujemy w siłowniach i klubach fitness, producenci sprzętu sportowego dostarczają na rynek również wiele urządzeń domowych. Kierowanych są one do osób, które nie chcą wiązać się długim karnetem i narażać się na ewentualne wyrzuty sumienia z powodu jego niewykorzystania. Bieżnie do 2 tysięcy złotych doskonale spełniają te kryteria. Co ważne, występują w wielu nowoczesnych, całkiem rozbudowanych wersjach.

Polecane bieżnie do 2000 zł

Kupujemy najlepszą bieżnię za mniej niż 2000 zł. Czym powinna się wyróżniać?

Oczywiście dobór konkretnych przyrządów zawsze będzie kwestią indywidualną. Bieżnia do biegania pozwoli na spalenie wielu kalorii, jednak dobrze byłoby, aby jej obsługa okazała się po prostu komfortowa. To zaś wymaga przeanalizowania wszystkich najważniejszych funkcji oraz parametrów. Dzięki poniższej tabeli dowiedzie się, na jakie urządzenia możecie sobie pozwolić przy budżecie w wysokości 2000 zł.

Bieżnia do 2000 zł – możliwe parametry

Bieżnie domowe do 2000 zł – czy warto?

Choć wydawać się może, że świetne efekty (w postaci na przykład spalenia wielu kalorii) uzyskać możemy wyłącznie na sprzęcie profesjonalnym, rzeczywistość pokazuje, że bieżnie domowe doskonale spełniają oczekiwania tak zwanych zwykłych użytkowników. Będą to osoby, które chcą zadbać o kondycję, ale nie mają czasu na regularne wizyty na siłowni, a także wszyscy pragnący schudnąć.

Warto nadmienić, że w przyjętym przedziale cenowym znajdują się bieżnie elektryczne. Wyposażane są więc w silnik, który napędza pas biegowy. Nie trzeba go rozpędzać siłą własnych mięśnie, co dla wielu użytkowników okaże się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zwłaszcza że takie bieżnie do biegania umożliwia wygodną regulację obciążenia. Przeważnie odbywa się to przy użyciu wbudowanego komputera.

Godzinny trening na bieżni pozwala spalić od 600 do nawet 1000 kcal (w zależności do wagi). Bardzo dobrze pokazuje to, jak przydatny może być to sprzęt. Nie tylko w rękach sportowców.

Bieżnia do biegania do 2000 zł – na co zwrócić uwagę?

Dobre oceny wielu bieżni domowych wcale nie oznaczają, że każdy tego typu sprzęt okaże się strzałem w dziesiątkę. Ćwiczenia będą komfortowe i efektywne wówczas, gdy dostosujemy najważniejsze parametry techniczne do własnych potrzeb oraz możliwości. Zakup „na ślepo” lub zwracanie uwagi wyłącznie na cenę może skończyć źle. W ten sposób zakupimy bowiem bieżnię, która okaże się niewygodna, awaryjna lub słabo przygotowana do konkretnych planów treningowych. Co więc warto sprawdzić, by uniknąć podobnych sytuacji?

  • Moc silnika. Ten parametr ma wpływ na szybkość rozpędzania się pasa biegowego oraz maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć. Jeśli więc zamierzacie biegać w szybkim tempie, celujcie w bieżnie z silnikami o mocy około 3 KM.
  • Maksymalna prędkość. Najlepsze bieżnie do biegania w kategorii cenowej do 2 tysięcy złotych są w stanie rozpędzić pas biegowy do prędkości ponad 15 km/h, co pozwoli na realizację bardziej intensywnych programów treningowych.
  • Długość i szerokość pasa. W sieci często można napotkać pytania, jak dobrać bieżnię do wzrostu. Oczywiście korzystać można z każdego urządzenia, jednak dłuższe nogi wymagają odpowiedniej przestrzeni, która zapewni komfortowy bieg bez ryzyka upadku. Jeśli Wasz wzrost jest większy niż 170 cm, celujcie w bieżnie z pasek o długości około 120 cm i szerokości w okolicach 40 cm.
  • Maksymalna waga użytkownika. Parametr często pomijany, jednak zawsze przed zakupem trzeba zwrócić na niego uwagę. Jeśli bowiem będziemy zbyt ciężcy, bieżnia podczas użytkowania może ulec uszkodzeniu. Najbardziej narażony na usterki jest pas biegowy oraz amortyzatory.

Budżet w wysokości 2000 zł wystarczy, aby znaleźć sprzęt o wysokiej jakości wykonania. Producenci korzystają ze specjalnie wzmacnianych materiałów, które dobrze znoszą wieloletnie obciążenia. Co ciekawe, w katalogu produktowym znajdzie się również bieżnia składana. Warto o niej pomyśleć w przypadku niewielkiego metrażu. Taki sprzęt łatwo można bowiem schować, nie musi cały czas stać rozłożony w sypialni, salonie czy innymi pokoju.

Funkcje i wyposażenie bieżni do 2000 zł – na co mogę liczyć?

Analiza parametrów technicznych to dopiero połowa zadania, jaka nas czeka. Równie ważne (a czasem nawet ważniejsze) okażą się funkcje obsługiwane przez wbudowany komputer. Pod tym względem sprzęty w przyjętym przedziale cenowym są bardzo zróżnicowane. Ćwiczenia na bieżni okażą się znacznie wygodniejsze, jeśli zakupimy model korzystający z następujących możliwości.

  • Funkcje pomiarowe – tanie bieżnie mają to do siebie, że mierzą wyłącznie podstawowe parametry, takie jak czas treningu oraz przebyty dystans. Budżet w wysokości 2000 zł pozwoli jednak na zakup bardziej zaawansowanego sprzętu. Komputer może analizować na przykład ilość spalonych kalorii, puls, a także osiągane prędkości.
  • Regulacja obciążenia – dobra bieżnia do biegania umożliwi łatwe dostosowanie prędkości od kilku do kilkunastu kilometrów na godzinę. Dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco zmieniać tempo biegu, w zależności od własnych możliwości lub przyjętego planu treningowego.
  • Bluetooth i współpraca z urządzeniami mobilnymi – mowa o obsłudze łączności bezprzewodowej, dzięki której bieżnię można sparować na przykład ze smartfonem. Zainstalowana na nim aplikacja treningowa rozszerzy funkcjonalność sprzętu.
  • Wgrane programy treningowe – mogą być manualne lub stałe. Znacznie ułatwiają dopasowanie prędkości i obciążenia. Wystarczy jeden przycisk, by bieżnia do biegania zmieniła swoje ustawienia. Warto zaznaczyć, że takie programy są specjalnie dostosowywane dla konkretnych użytkowników – od osób początkujących po doświadczonych biegaczy.

Poza funkcjami, uwagę trzeba zwrócić także na wyposażenie bieżni. Możemy podzielić je na dwie kategorie. W pierwszej znajdą się elementy niezbędne do komfortowej obsługi sprzętu (np. wyświetlacz, kółka transportowe, uchwyty), a w drugiej wszelkiego rodzaju dodatki. Jednym z tych najbardziej przydatnych będzie system regulacji kąta nachylenia pasa biegowego. Dzięki niemu nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby urządzenie imitowało bieg pod górę.

Wpływ na wygodę treningu może mieć również gniazdo słuchawkowe, port USB czy też uchwyty na bidon i urządzenia mobilne (np. na smartfona). Nie są to elementy niezbędne podczas treningu, ale na pewno przydatne.

Czy warto kupić bieżnię za mniej niż 2000 zł?

Choć odpowiedź na tak postawione pytanie jest mocno uzależniona od indywidualnych preferencji osoby kupującej, w większości przypadków będzie ona twierdząca.

Bieżnia do biegania w tej cenie spełni wszystkie najważniejsze wymagania użytkowników domowych, którzy poszukują dobrego sprzętu do regularnej aktywności fizycznej. Rozczarowane mogą być wyłącznie osoby oczekujące po urządzeniu rozbudowanych funkcji dodatkowych oraz sporej prędkości pasa, która pozwoliłaby na szczególnie intensywny trening. Jeśli więc zależy Wam na wygodnych, dobrze wykonanych bieżniach, opisana wyżej kategoria cenowa okaże się jak najbardziej wystarczająca.

Oczywiście pod warunkiem, że przed wydaniem pieniędzy zwrócicie uwagę na wspomniane parametry oraz funkcje. Pomocne w wyborze okażą się także nasze rankingi popularności i opinie innych użytkowników.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.