Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić masło mikserem?

Masło to produkt, który możesz przygotować samodzielnie. Dowiedz się, jak zrobić to za pomocą miksera.

Ubicie masła w domowym zaciszu jest procesem niezwykle prostym. Większość osób posiada już odpowiedni sprzęt, czyli mikser. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wiele możliwości oferuje to urządzenie. Jedną z nich jest właśnie przygotowanie masła. Oprócz tego mikser nada się także do ciast oraz zawsze wtedy, gdy przygotowywane danie wymaga, by ubić lub blendować jakiś składnik. Nawet starsze modele posiadają różne rodzaje końcówek. Niektóre miksery wyposażone są też w szatkownicę, którą możesz mielić orzechy lub czekoladę.

W jaki sposób zrobić masło mikserem?

Bardzo łatwo jest zrobić masło w domu. Wystarczy cierpliwie mieszać śmietanę mikserem do momentu, gdy uzyskasz część płynną – maślankę – oraz zwartą – masło. Następnie musisz oddzielić je od siebie za pomocą sitka. Nie wyrzucaj maślanki, ponieważ świetnie nada się ona do koktajli lub wypieków. Masło należy ugniatać, aby wypłukać z niego pozostałości płynu.

Mikser ręczny Bosch to urządzenie, do którego dołączone są specjalne końcówki, pozwalające na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów podczas ubijania. W zależności od potrzeb Bosch oferuje modele z jednym rodzajem końcówek lub, dodatkowo, ze stopą blendującą oraz hakami ze stali nierdzewnej, które poradzą sobie z każdym rodzajem ciasta. Duża moc urządzenia zapewnia wydajność oraz oszczędność czasu. Mikser ręczny Bosch może spienić śmietanę, nadając jej niesamowitą objętość. Szybko i łatwo przygotujesz za jego pomocą także ciasto na pizzę czy właśnie masło.

Polecane miksery ręczne

Co potrzeba do przygotowania masła mikserem ręcznym?

Jedyne, czego potrzebujesz, to śmietana, z której powstanie masło, oraz mikser, by ją ubić. Jeżeli nie chcesz zabrudzić swojej kuchni, to powinnaś zacząć miksować masło, dopiero gdy upewnisz się, że używane naczynie jest odpowiednio wysokie. Jeśli Twój mikser nie ma specjalnej miski, w zupełności wystarczy zwykła. Świetnie sprawdzi się też garnek. Do większości urządzeń dostępnych obecnie na rynku dołączony jest jednak obrotowy stojak z miską, który znacznie ułatwia używanie sprzętu.

Marka Philips zbiera pozytywne opinie o wielu produktach. Miksery ręczne z miską także należą do polecanych urządzeń. Mikser ręczny Philips może być sprzętem do użytku całkowicie manualnego. Istnieją też jednak modele, które da się zamontować na stojaku, aby wykonywały pracę automatycznie. Dołączony jest do nich zestaw końcówek oraz duża miska obrotowa. Możesz więc zostawić mikser samemu sobie i poczekać na gotowe masło lub wziąć sprawy w swoje ręce. Użytkownicy chwalą lekkość sprzętu Philips, która wyróżnia produkty tej marki na tle innych.

Jakie obroty miksera kuchennego ustawić do zrobienia masła?

Proces wyrabiania masła jest niezwykle prosty. Trzeba jednak pamiętać o kilku szczegółach. Jednym z nich jest sitko, potrzebne do wyłowienia wyodrębnionego masła. Kolejna istotna kwestia to przygotowanie 1 litra zimnej wody w osobnym naczyniu. Jest to niezbędne, ponieważ właśnie tam musi trafić masło po tym, jak mikser pomoże Ci oddzielić je od maślanki. Aby jednak udało się otrzymać ten rezultat, należy zwrócić uwagę na prędkość obrotów miksera. Na początek ubijać należy na średnich obrotach. Po około 2 minutach przełącz mikser na wysokie obroty.

Miksery ręczne Braun posiadają aż do 9 trybów prędkości, zapewniając pełną kontrolę nad miksowaniem. Możesz dostosować obroty do potrzeb, wybierając inny tryb do każdego rodzaju urabianych składników. Jeśli przepis wymaga naprawdę dużej prędkości, włącz efektywny tryb TURBO. Miksery marki Braun wyposażone są także w technologię SmartMix, która zapewnia o 40% mniej wysiłku, włożonego w używanie sprzętu. Silnik znajduje się z przodu urządzenia, nad mocowanymi elementami, dzięki czemu mikser nie jest ciężki nawet dla dzieci.

Mikser ręczny MPM jest niezwykle ergonomicznym urządzeniem. Posiada 6 trybów prędkości obrotów. Największa zaleta tego sprzętu to jego poręczność. Wyposażony jest bowiem w specjalny uchwyt do mocowania i przechowywania końcówek mieszających, dzięki czemu możesz być pewny, że żaden element się nie zgubi. Przydatną funkcją jest również zabezpieczenie przed przypadkowym wyjęciem mieszadeł podczas pracy. Do zestawu dołączone są haki, którymi można wyrabiać ciasto, i końcówki trzepakowe do ubijania piany.

Jaki typ końcówki miksera wybrać do przygotowania masła?

Dobry mikser posiada kilka różnych mieszadeł. Podstawowe końcówki służą do ubijania. Czasem zwane są trzepakowymi i to właśnie za ich pomocą własnoręcznie przygotujesz masło. Przygotowane w domu nie zawiera konserwantów i stabilizatorów, które dodawane są do produktów, jakie znajdziesz w sklepie. Zrobienie go jest wyjątkowo łatwe, a Twoja dieta stanie się dzięki niemu nieco zdrowsza. Trzeba jednak liczyć się z tym, że proces może trochę potrwać, a śmietana powinna być w temperaturze pokojowej. Użycie zimnego produktu znacznie wydłuży miksowanie.

Aby mikser sprawdził się w przygotowaniu masła, jego silnik musi mieć dużą moc. Mikser ręczny Kenwood to bardzo poręczne urządzenie, które zawiera dwa typy końcówek oraz posiada moc aż 450 W. Dzięki temu sprzęt jest wydajny i pozwala Ci oszczędzić czas. W rankingach najlepszych mikserów znajdziesz najczęściej produkty marki Bosch, jednak czasem trafi się również urządzenie Kenwood. Jego zaletą jest bardzo przystępna cena i funkcjonalność.

Przygotowanie masła to proces łatwy i szybki, jeśli tylko posiadasz mikser ręczny. W przypadku, gdy Twoje urządzenie ma już trochę lat i zaczyna szwankować, bez problemu znajdziesz zaawansowany technologicznie sprzęt w dobrej cenie. Na rynku dostępne są miksery o przeróżnym designie oraz specyfikacji. Chcesz, aby Twój sprzęt był cichy? Sprawdź produkty marki Bosch. Potrzebujesz wielu różnych końcówek? Braun oferuje urządzenia, dające cztery możliwości przetwarzania produktów. Ręczny mikser gastronomiczny to zaawansowany sprzęt, niezbędny w Twojej kuchni.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.