Udostępnij
Skomentuj

Jak zdjąć głowicę z podkaszarki?

Podkaszarka ma wiele elementów, które trzeba regularnie wymieniać. Zalicza się do nich również głowicę.

Podkaszarki akumulatorowe to bardzo przydatne urządzenia, które nie tylko wpływają na tempo prac wykonywanych w przydomowej przestrzeni, ale jednocześnie poprawiają wygląd ogrodu. Ten sprzęt jest szczególnie przydatny w przypadku pielęgnacji terenów pagórkowatych, na których znajduje się dużo nierówności, krzewów i drzew. Operowanie kosiarką może okazać się nieco problematyczne, ale mniejsza maszyna sprawdza się znakomicie. Musisz jednak pamiętać, że część elementów wymaga regularnej wymiany. Jak zdjąć głowicę z kosy spalinowej?

Jak odkręcić głowicę podkaszarki?

Demontaż głowicy podkaszarki to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w trakcie serwisu urządzenia. Jest to niezbędne w trakcie wymiany żyłki albo zużycia innych elementów tnących (noży plastikowych albo metalowych). Wszystkie te czynności wymagają zdjęcia górnej części obudowy, która odpowiada za ochronę urządzenia z każdej strony. Najwięcej problemów możesz mieć z żyłką, gdyż często się plącze, a nawet wylatuje. W omawianej sytuacji ściągnięcie głowicy pozwoli rozwiązać wszystkie problemy.

Jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej NAC? Wszystkie urządzenia dostępne na rynku mają bardzo podobny system odkręcania górnej części. Jeszcze zanim przystąpisz do pracy, pamiętaj o odłączeniu maszyny z prądu. To bardzo ważna czynność, która zapewni Ci bezpieczeństwo i ocali kosę przed zwarciem. W dalszej kolejności podkaszarka Gardena powinna znaleźć się na ziemi (spód głowicy ma znaleźć na górze, żeby był dobrze widoczny). Twoim oczom ukażą się dwa zaczepy występujące po każdej stronie.

Jak zdjąć głowicę z kosy spalinowej? W celu zwolnienia głowicy musisz w tym samym czasie nacisnąć oba zaczepy, a w niektórych modelach jeden po drugim. Czasem ta czynność jest utrudniona, gdyż urządzenie do koszenia trawy ma specjalny gwint. Odkręć go przy pomocy odpowiedniego kluczyka. Pod żadnym pozorem nie siłuj się z urządzeniem, gdyż zwiększasz ryzyko zniszczenia wybranych części albo całego mechanizmu, co dla Ciebie może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Polecane podkaszarki

W jaki sposób wymienić głowicę w podkaszarce?

Podkaszarka elektryczna przydaje się przez większą część roku. Jej używanie zaczyna się już wczesną wiosną – w tym czasie służy do wyrównywania powierzchni po zimie oraz ścinania pierwszych traw. Z kolei latem nad naszym krajem występują intensywne opady deszczu, dlatego trawa rośnie w bardzo szybkim tempie. Z tego względu kosy spalinowej używasz co kilka tygodni. Jesienią roślinność nie jest już tak bujna, ale mimo wszystko wymaga regularnego wyrównywania. Przez intensywne użytkowanie pewne części urządzenie wymagają wymiany.

Demontaż głowicy podkaszarki poprzedza włożenie nowej części. Pamiętaj jednak, że każda wykonana przez Ciebie czynność powinna być wykonywana z należytą precyzją, gdyż masz do czynienia z bardzo delikatnymi elementami. Kiedy udało Ci się ściągnąć zużytą głowicę, możesz zabrać się do włożenia zakupionego elementu. W pierwszej kolejności sprawdź, która strona powinna znaleźć się w górnym odcinku, a co występuje na dole urządzenia. W tej kwestii musisz zachować precyzję, gdyż odwrócenie w złym kierunku może przyczynić się do zniszczenia całej kosy.

W trakcie ponownego wkładania głowicy upewnij się, że część dobrze leży w urządzeniu, nic nie odstaje i dodatkowo usłyszałeś jakże charakterystyczne kliknięcie. Od tego momentu kosa powinna ponownie pracować na najwyższych obrotach. Pamiętaj, w takcie wymiany głowicy musisz przede wszystkim wybrać właściwy zamiennik, który został zarekomendowany przez producenta (nie stosuj najtańszych opcji), dzięki czemu Twoja maszyna będzie pracować precyzyjnie i skutecznie.

Kosa spalinowa Honda wymaga od Ciebie regularnych przeglądów. Tylko w takiej sytuacji bezustannie kontrolujesz stan żyłki, która jest dosyć problematyczną częścią urządzenia, ale jednocześnie sprawdzasz, czy używane elementy nie wymagają wymiany albo serwisu. Ważne jest także czyszczenie, gdyż zakurzona maszyna, do której przyczepiło się sporo źdźbeł trawy, nie będzie pracować na tak wysokich obrotach, jak nowa i czysta kosa.

Kiedy warto wymienić głowicę w podkaszarce?

Podkaszarka elektryczna to bardzo ważne urządzenie wykorzystywane do pielęgnacji ogrodu. Jednak wszystkie elementy po pewnym czasie przestają pracować, tak jak powinny albo na skutek regularnego koszenia trawy – wymagają wymiany. Głowica to jedna z trwalszych części, ale ona również ulega uszkodzeniom i zużyciu. Zderzenie z ostrym, twardym przedmiotem może zakończysz się uszkodzeniem. Konieczność zakupu nowej części może być również elementem niewłaściwego używania.

Jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej NAC? Wystarczy nacisnąć dwa przyciski zwalniające, ściągnąć zepsutą część i przystąpić do włożenia całkiem nowego elementu. Problemy w trakcie demontażu mogą przyczynić się do zniszczenia albo osłabienia głowicy, dlatego tak ważne jest zachowanie precyzji i delikatności. Pamiętaj, że źle zamontowane albo uszkodzone części mogą stać się przyczyną wielu problemów. Maszyna traci moc, niedokładnie kosi trawę, dodatkowo może się również zacinać.

Problemy z głowicą i konieczność jej wymiany to również efekt zastosowania niewłaściwej części. Jeśli więc chciałeś zaoszczędzić i sięgnąłeś po produkt, który nie pochodzi od renomowanego producenta, również musisz liczyć się z koniecznością ponownej wymiany. Gorszej jakości głowica nie chroni dobrze silnika oraz elementów tnących, co przekłada się na mniejszą efektywności Twojej pracy. Ma również wpływ na tempo koszenia.

Czym zastąpić głowicę w podkaszarce?

Podkaszarki akumulatorowe psują się tak jak każde inne urządzenia wykorzystywane do prac w domu czy ogrodzie. Jedną z najczęstszych przyczyn wymiany głowicy jest uszkodzenie na skutek zderzenia z ostrym, twardym przedmiotem. Możesz przypadkowo zahaczyć o kawałek blachy albo inny wystający element (nawet dekoracyjny), który znajduje się w Twoim ogrodzie. Kiedy serwis jest zamknięty, a Ty nie masz w domu nowej głowicy, istnieją sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które pomogą rozwiązać ten problem.

Do naprawy możesz wykorzystać na przykład rolkę pasową od pralki. Ta część powstaje z bardzo wytrzymałych materiałów. Zanim jeszcze poskładasz wszystkie elementy razem to zwiększyć średnicę otworu. Tak przygotowany element wystarczy wcisnąć w trzpień znajdujący się na kosie. Jeśli którakolwiek z części jest za duża, wystarczy ją delikatnie zeszlifować, aż do momentu, kiedy wszystko się ze sobą połączy.

Zmiana głowicy w serwisie może okazać się bardzo drogą inwestycją, dlatego, jeśli nie masz w domowym zaciszu żadnych skutecznych elementów zamiennych, możesz wziąć pod uwagę zakup całkiem nowej kosy. Oczywiście, jeśli Twoje urządzenie cały czas podlega gwarancji, skorzystaj z przysługującego Ci prawa i oddaj maszynę w ręce specjalistów. Zwróć uwagę, że reklamacje są uwzględniane, kiedy głowica ucierpiała na skutek niezależnych od Ciebie sytuacja albo miała wady fabryczne, w przeciwnym wypadku musisz zapłacić za naprawę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.