Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak zabudować zmywarkę? Montaż zmywarki do zabudowy – najważniejsze zasady

Zmywarka pomaga nam uporać się z brudnymi naczyniami. Używana na co dzień w kuchni może zostać zabudowana

Zmywarka pomaga nam uporać się z brudnymi naczyniami. Używana na co dzień w kuchni może zostać zabudowana

Samodzielny montaż zmywarki do zabudowy, jak to zrobić?

Z reguły do zadań związanych z instalacją różnego rodzaju wyposażenia zatrudnia się fachowców. W przypadku zmywarki nie jest to jednak konieczne, gdyż z powodzeniem możesz wykonać samodzielny montaż tego urządzenia. Aby służyła ona tak jak należy, jej podłączanie trzeba zrealizować zgodnie z kilkoma ważnymi zasadami. Reszta zależy już tylko od Twoich zdolności manualnych i umiejętności posługiwania się konkretnymi narzędziami. Co powinieneś wiedzieć o podpinaniu i zabudowie sprzętu do mycia naczyń?

Pierwsza i najistotniejsza kwestia to doprowadzenie wody i zasilania do maszyny czyszczącej przed jej wkomponowaniem w wewnętrzny układ mebli. Oznacza to, że jeżeli podejmujesz się przeprowadzenia całego procesu bez żadnej pomocy, najpierw musisz zadbać o przyłącze doprowadzające wodę, a także skuteczny odpływ przeznaczony do wypuszczana tej zużytej i brudnej. Później zatroszcz się o prawidłowe podłączenie zmywarki do prądu, kluczowe dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania układu.

Przystępując do montażu zapoznaj się z dokładną charakterystyką budowy, którą odznacza się dana zmywarka wolnostojąca, a najlepiej zrób to przed jej zakupem. Poszczególne modele mogą różnić się bowiem lokalizacją wejść i wtyków. Korzystając z oferty Morele na pewno uda Ci się znaleźć ten odpowiadający Twoim potrzebom i warunkom, z jakimi masz do czynienia we własnej kuchni. Wszelkie natomiast działania instalacyjne podejmuj zgodnie z instrukcją, jaka została udostępniona przez producenta.

Zmywarka do zabudowy – o czym warto pamiętać?

Po wprowadzeniu do najważniejszych zagadnień związanych z samodzielnym podłączeniem zmywarki pozostaje przedstawienie kwestii samej zabudowy. Tutaj chodzi przede wszystkim o jej dogodne umiejscowienie, pośrednio związane z tematem omówionym wyżej. Urządzenie do mycia naczyń powinno znaleźć się jak najbliżej źródeł wody i energii elektrycznej, o ile pozwolą na to meble, a zwłaszcza szafki wokół wybranej lokacji. Konieczne może okazać się dobranie egzemplarza o gabarytach i cechach konstrukcyjnych umożliwiających bezproblemowe zaadoptowanie go do wnętrza.

Szukając sprzętu trzeba zatem zwrócić uwagę na jego rozmiar, który bywa różny. Najbardziej znaczące wymiary to oczywiście szerokość oraz wysokość. Ich właściwe wartości zagwarantują efektywne dopasowanie do wysokości blatu kuchennego i elementów wokół wyznaczonego miejsca. Warto pamiętać, że to jak ostatecznie będzie wyglądał ukończony projekt zależy też od innych czynników, takich jak chociażby zastosowane w modelu rozwiązania ułatwiające jego równe osadzenie na posadzce, np. czy posiada on regulowane nóżki przy podstawie.

Znalezienie odpowiedniej zmywarki nie powinno sprawić większych trudności, jeśli skorzysta się ze sprawdzonej oferty Morele. W dostępnym asortymencie znajdują się zarówno standardowe zmywarki do zabudowy 45 cm, jak i nieco większe zmywarki do zabudowy 60 cm, a jedna z tych wersji na pewno się spisze. Oprócz tego cechują je dodatkowe funkcje lub akcesoria pozytywnie wpływające na ich późniejszą eksploatację. Jeśli zechcesz, Twoim wyborem może być zmywarka z ukrytym panelem o wysokiej kulturze pracy i jakości wykonania.

Polecane modele zmywarek do zabudowy

Na czym polega montaż i podłączenie zmywarki do zabudowy

Tak naprawdę montaż i zabudowa są ze sobą ściśle powiązane i należy rozpatrywać je równocześnie. Całe zadanie polega przede wszystkim na bezbłędnym podpięciu przyłącza wody, zapewnieniu stałego dostępu do energii, a także estetycznym wpasowaniu urządzenia w umeblowane wnętrze. W związku z tym potrzebna jest sprawna instalacja elektryczna oraz wolny zawór, z optymalnym ciśnieniem w środku. Niezbędna będzie też właściwie przystosowana zmywarka do zabudowy. Amica jest jedną z firm wprowadzającą na rynek właśnie takie modele.

Do tego trzeba dodać poboczne sprawy, do których zalicza się dokładne odzwierciedlenie osobistych założeń. Mowa o tym, aby zmywarka była rzeczywiście użyteczna, a to stanie się możliwe gdy krok po kroku przemyślisz jej instalację, wspierając się tym poradnikiem. To zaś musi iść w parze z doborem zgodnego z potrzebami rodzaju i tego co powinna mieć dana zmywarka do zabudowy. Electrolux to przykład wytwórcy projektującego i wykonującego sprzęty częściowo zintegrowane lub w pełni zintegrowane, a więc z inaczej zastosowanym panelem sterującym.

Przytoczone zintegrowanie lub jego brak to znacząca kwestia. W pierwszym przypadku dużo prostsze jest zachowanie spójności wystroju, natomiast w drugim zapewniony większy komfort użytkowania. Ponadto każde urządzenie do mycia kompletów naczyń może posiadać kompletnie inny front, wpływający nie tylko na jego wygląd, ale również praktyczność. Jeśli w naszym domu jest mała kuchnia, wówczas dobrym rozwiązaniem okaże się przód z drzwiami wysuwanymi wraz z całą zawartością wewnętrzną, a nie otwieranymi. O takich szczegółach warto pamiętać.

Montaż zmywarki do zabudowy – czy wymaga fachowca?

Tak jak zostało napisane na początku tego poradnika, nie powinieneś obawiać się samodzielnego montażu zmywarki. Wymienione wskazówki będą dla Ciebie drogowskazem. Jeżeli jednak masz wątpliwości czy temu podołasz, zadzwoń po fachowca, który bez wątpienia Ci pomoże. Specjalistyczny sprzęt kuchenny potrzebuje w końcu pewnej ręki, tym bardziej gdy w grę wchodzi mała zmywarka do zabudowy. Samsung produkuje takie modele, a one wymagają dużej precyzji.

Profesjonalne urządzenie do mycia naczyń skutecznie zastąpi tradycyjny zlewozmywak, zadowalając domowników. Dzięki niemu zmywanie będzie szybsze i niemal w całości zautomatyzowane, bo ograniczy się jedynie do wkładania brudnych oraz wyciągania czystych przedmiotów. Bez względu na to, czy zamierzasz wykorzystać w domu zmywarki do zabudowy Bosch lub Twój wybór to zmywarki do zabudowy Whirlpool, musisz zapewnić ich sprawność. Czasem nie obędzie się bez serwisu, a wtedy bez wahania wezwij eksperta.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.