http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-zasilacz-do-komputera-jaki-najlepszy-jaki-model/567/ 2018-04-12 10:14:20.000000

Jak wybrać zasilacz do komputera? Jaki najlepszy? Jaki model?

Wybieramy dobry zasilacz komputerowy

Wiele podzespołów komputerowych przy zakupie jest traktowanych po macoszemu. Większość osób przykłada dużą wagę do wyboru karty graficznej, procesora, pamięci RAM czy dysku twardego, zapominając jednocześnie o tak podstawowych elementach jak zasilacz, od którego zależy nie tylko dostarczenie energii, ale także bezpieczeństwo komputera, a tym samym danych.

Z tego względu na zasilaczu nie warto oszczędzać i należy poświęcić mu kilka chwil, by zapoznać się z jego parametrami i wybrać właściwy model.

Ranking zasilaczy komputerowych 2017

1.

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
2.

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
3.

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zobacz aktualny ranking

Na co zwracać uwagę?

W poradniku zostały zebrane najważniejsze informacje, parametry i zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę, kupując nowy zasilacz.

Moc

Moc jest najważniejszym parametrem zasilacza i określa ile energii może dostarczyć zamontowanym w obudowie komputera podzespołom. Nie jest to wartość równa ilości prądu pobranego z sieci elektrycznej, gdyż zależy ona przede wszystkim od sprawności zasilacza. Warto również pamiętać, że moc zasilacza jest wartością, na którą składają się wszystkie linie zasilania.

Często klienci boją się, że kupienie zasilacza o wyższej mocy będzie automatycznie skutkować wyższym poborem prądu (i wyższymi rachunkami). Jednak wartość deklarowana przez producenta, to wartość nominalna, jaką może dostarczyć zasilacz, jeśli zajdzie taka konieczność. Dodatkowo moc rozłożona jest na wszystkie linie znajdujące się w urządzeniu.

Warto wiedzieć!

Mniej znani producenci, którzy mają w swojej ofercie przede wszystkim tanie zasilacze, mogą podawać w specyfikacji nie moc stałą zasilacza, a maksymalną, która jest osiągalna przez krótką chwilę (np. kilka sekund).

Sprawność

To właśnie ona wpływa na wielkość pobranej energii. Przykładowo sprawność równa 80% oznacza, że 80% pobranej energii zostało dostarczone do podzespołów komputera. Im wyższa sprawność zasilacza, tym mniej energii jest tracone, a tym samym urządzenie jest bardziej energooszczędne.Certyfikat sprawnościPoszczególnym modelom zasilaczy przyznawane są certyfikaty (nie zawsze producenci decydują się na przyznanie certyfikatu, gdyż wymaga to uiszczenia dodatkowej opłaty wpływającej na cenę samego urządzenia), które dokładnie określają jaką sprawnością charakteryzuje się zasilacz przy danym obciążeniu.

Chłodzenie

W zasilaczach można spotkać się z trzema rodzajami chłodzenia:

 • aktywnym (wentylator) – montowany jest w przypadku konstrukcji o większej mocy. Im większa średnica, tym ciszej i lepiej pracuje wentylator.
 • pasywnym – w zasilaczu nie ma zamontowanych wiatraków. Tego typu chłodzenie najczęściej pojawia się w drogich zasilaczach dostarczających dużo mniej mocy. Na konstrukcje z chłodzeniem pasywnym powinny decydować się przede wszystkim osoby, którym zależy na bardzo cichej pracy komputera, a jednocześnie nie mają dużych wymagań odnośnie wydajności komputera.
 • półpasywnym – zamontowany wiatrak uruchamia się w momencie, gdy zaistnieje taka potrzeba (np. następuje chwilowe zapotrzebowanie na wydajną pracę procesora czy karty graficznej).

Najlepsze zasilacze.

W tańszych zasilaczach mniej renomowanych firm montowane są wentylatory o maksymalnej średnicy 120 mm, które pracują dość głośno, a są przy tym mniej wydajne. W lepszych urządzeniach spotyka się wiatrak o większej średnicy (co najmniej 135 mm), dzięki czemu zapewniona jest wyższa kultura pracy oraz lepsze chłodzenie.Układ PFCPFC (Power Factor Correction) odpowiada za korektę współczynnika mocy. Co w dużym skrócie oznacza minimalizowanie strat energii. Zasilaczy z pasywnym układem należy unikać, gdyż wykorzystuje przestarzałe rozwiązania, pomimo że ich cena jest niższa niż w przypadku aktywnego PFC.Złącza (przewody)Przy podłączaniu kabli należy uważać, by włożyć je do odpowiedniego gniazda (dotyczy to przede wszystkim zasilaczy modularnych). W przeciwnym razie można doprowadzić do awarii, a nawet uszkodzenia komputera. Zasilacze są wyposażone w:

 • P1 (Main Power Connector) – przeznaczone dla głównej wtyczki płyty głównej ATX wyposażonej w 24 piny. Dzięki podzieleniu wiązki na dwie części (20+4), można je wykorzystać również dla starszych modeli płyt dysponującymi gniazdem zasilającym 20-pinowym. W przypadku P1 wystarczy 1 wtyczka rozdzielna (20+4 pin)
 • P4/EPS – jest to wtyczka (wtyczki) podłączana do płyty głównej, ale zasilająca procesor. Występują dwie wersje wiązek – 4 oraz 8-pinowe (lub 4+4). Obecnie najczęściej spotykaną wersją jest gniazdo 8-pinowe.
 • PCIe – wtyczka do zasilenia karty graficznej. Może występować w dwóch wersjach: 6 lub 8-pinowej (6+2). Z dodatkowego zasilania korzystają przede wszystkim wydajne karty graficzne o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię. Niektóre modele z najwyższej półki mogą wymagać podłączenia do nawet dwóch linii zasilających.
 • SATA – wtyczka służy do zasilenia takich urządzeń jak dyski twarde, SSD czy napęd optyczny. W zależności od ilości posiadanych urządzeń (bądź też planowej w przyszłości rozbudowy) należy dobrać zasilacz z odpowiednią liczbą kabli z wtyczką SATA (minimalna liczba to 4).
 • FDD – służy do zasilania kart dźwiękowych
 • Molex – złącze wykorzystywane do zasilania dysków IDE czy starszych napędów optycznych.

 Maksymalne obciążenie linii 12 VJak już wcześniej zostało wspomniane, producenci podają moc, która jest sumą wszystkich linii zasilających. Jednak należy również zwrócić uwagę, jaką moc gwarantuje producent na linii 12 V, która w dużej mierze odpowiada za dostarczenie energii procesorowi oraz karcie graficznej. W typowym komputerze domowym pobór mocy dla obu podzespołów może wynieść ponad 300 W, dlatego należy z należytą starannością zapoznać się z tabliczką znamionową zamieszczoną na zasilaczu.Może się również zdarzyć (szczególnie w zasilaczach modularnych), że urządzenie ma wydzielonych kilka linii 12 V. Należy jednak pamiętać, by nie sumować ich obciążalności deklarowanej przez producenta, gdyż w rzeczywistości będzie to wartość niższa.ZabezpieczeniaJako że komputer jest urządzeniem wrażliwym na skoki napięcia, warto sprawdzić, w jaki zabezpieczenia został wyposażony zasilacz (najlepiej zapoznać się z testami/recenzjami, które zweryfikują deklaracje producentów). Mogą to być:

 • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpiecza przed zbyt wysokim napięciem
 • UVP (Under Voltage Protection)– zabezpiecza przed zbyt niskim napięciem
 • OPP (Over Power Protection)– zabezpieczenie przed przeciążeniem zasilacza
 • SCP (Short Circuit Protection)– zabezpiecza przed zwarciem
 • OTP (Over Temperature Protection) – zabezpieczenie termiczne

Warto wiedzieć!

Zastanawiasz się nad nowym zestawem komputerowym? Dzięki naszemu asystentowi bez najmniejszych problemów odnajdziesz i dopasujesz do siebie podzespoły, z których chcesz stworzyć swoją konfigurację. Dobierz usuługę montażu, jeśli chcesz aby nasz serwis złożył komputer za Ciebie. Powodzenia!

  Jak dobrać moc zasilacza do komputera?

Jest to najtrudniejsze zadanie podczas wyboru odpowiedniego zasilacza. Producenci pozostałych podzespołów (jak procesor czy karta graficzna) bardzo często podają zawyżone wartości, by mieć pewność (i zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami), że użytkownik nie uszkodzi urządzeń podłączając zbyt słaby zasilacz. Najbardziej prądożernymi elementami wyposażenia komputera jest procesor i karta graficzna. Producenci pierwszego z nich (CPU) podają w specyfikacji TDP (czyli moc jaką pobiera jednostka), ale nie jest ona dokładna i pozwala określić tylko w przybliżeniu pobieraną wartość. Na pudełkach kart graficznych podawane są wspomniane zawyżone wartości, przez co można niepotrzebnie zakupić zasilacz o zbyt dużej mocy (co wiąże się z jego wyższą ceną). Dlatego też warto skorzystać z pomocy jaką przygotowali producenci zasilaczy i nie tylko. Na ich stronach można znaleźć kalkulatory PSU, które umożliwiają w szybki sposób określić na podstawie zakupionych podzespołów potrzebną (i bezpieczną) moc do pracy komputera. Przykładami tego typu narzędzi jest kalkulator na stronie beQuiet http://www.bequiet.com/pl/psucalculator/quick czy Enermax http://www.enermax.outervision.com/Dodatkowe certyfikaty - certyfikat nVidia SLI oraz AMD CrossfireX – istotna informacja dla overclockerów i prawdziwych entuzjastów gamingowych. Certyfikat gwarantuje, że zasilacz może obsłużyć kilka kart graficznych jednocześnie.

Czy kable są odpinane? Niektóre zasilacze są określane jako modularne. Oznacza to, że urządzenie charakteryzuje się odłączanymi kablami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie przy rozbudowanych zestawach (lub kupowaniu zasilacza do komputera, który będzie w przyszłości rozszerzany; sprawdza się również w przypadku małych obudów), gdyż pozwala zostawić tylko te kable, które są aktualnie wykorzystywane. Mniejsza ilość przewodów wpływa na nie tylko na utrzymanie porządku na stanowisku pracy, ale również ułatwia swobodniejszy przepływ powietrza i lepsze chłodzenie zasilacza oraz samej stacji. Przeznaczenie zasilaczaW zależności od zestawu i przeznaczenia składanego komputera stacjonarnego, można przyjąć kilka cech charakteryzujących daną grupę zasilaczy (choć oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji warto najpierw skorzystać z kalkulatora online). Zasilacz do komputera biurowego

 • energooszczędność (wysoka sprawność przy niskim obciążeniu)
 • wysoka kultura pracy
 • długość gwarancji

Do typowych zastosowań biurowych jak praca z dokumentami, przeglądanie stron www itp. wystarczą podzespoły o średniej wydajności, a tym samym prądożerności. Dlatego też nie ma konieczności kupowania zasilacza o mocy większej niż 400 W i o cenie wyższej niż 200 zł.Zasilacz do komputera dla gracza

   • duża moc (adekwatna do zamontowanego procesora jak i karty graficznej); najlepiej z pewnym zapasem
   • wysoka sprawność
   • odpowiednia liczba wtyczek PCIe do zasilania karty graficznej (lub kilku układów).

Podsumowanie

Wybór zasilacza nie powinien być kwestią marginalną, gdyż zapewnia bezpieczeństwo komputera i zgromadzonych danych. Źle dobrany może przyczynić się do awarii lub uszkodzenia podzespołów (np. płyty głównej). Dlatego też kupując zasilacz nie należy kierować się tylko ceną lub mocą, ale także sprawnością, kulturą pracy czy wykorzystanymi zabezpieczeniami. Warto również zapoznać się z białą i czarną listą producentów zasilaczy, a także testami poszczególnych modeli.

Wiele podzespołów komputerowych przy zakupie jest traktowanych po macoszemu. Większość osób przykłada dużą wagę do wyboru karty graficznej, procesora, pamięci RAM czy dysku twardego, zapominając jednocześnie o tak podstawowych elementach jak zasilacz, od którego zależy nie tylko dostarczenie energii, ale także bezpieczeństwo komputera, a tym samym danych.

Z tego względu na zasilaczu nie warto oszczędzać i należy poświęcić mu kilka chwil, by zapoznać się z jego parametrami i wybrać właściwy model.

Ranking zasilaczy komputerowych 2017

1.

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)
2.

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
3.

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166
Zobacz aktualny ranking

Na co zwracać uwagę?

W poradniku zostały zebrane najważniejsze informacje, parametry i zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę, kupując nowy zasilacz.

Moc

Moc jest najważniejszym parametrem zasilacza i określa ile energii może dostarczyć zamontowanym w obudowie komputera podzespołom. Nie jest to wartość równa ilości prądu pobranego z sieci elektrycznej, gdyż zależy ona przede wszystkim od sprawności zasilacza. Warto również pamiętać, że moc zasilacza jest wartością, na którą składają się wszystkie linie zasilania.

Często klienci boją się, że kupienie zasilacza o wyższej mocy będzie automatycznie skutkować wyższym poborem prądu (i wyższymi rachunkami). Jednak wartość deklarowana przez producenta, to wartość nominalna, jaką może dostarczyć zasilacz, jeśli zajdzie taka konieczność. Dodatkowo moc rozłożona jest na wszystkie linie znajdujące się w urządzeniu.

Warto wiedzieć!

Mniej znani producenci, którzy mają w swojej ofercie przede wszystkim tanie zasilacze, mogą podawać w specyfikacji nie moc stałą zasilacza, a maksymalną, która jest osiągalna przez krótką chwilę (np. kilka sekund).

Sprawność

To właśnie ona wpływa na wielkość pobranej energii. Przykładowo sprawność równa 80% oznacza, że 80% pobranej energii zostało dostarczone do podzespołów komputera. Im wyższa sprawność zasilacza, tym mniej energii jest tracone, a tym samym urządzenie jest bardziej energooszczędne.Certyfikat sprawnościPoszczególnym modelom zasilaczy przyznawane są certyfikaty (nie zawsze producenci decydują się na przyznanie certyfikatu, gdyż wymaga to uiszczenia dodatkowej opłaty wpływającej na cenę samego urządzenia), które dokładnie określają jaką sprawnością charakteryzuje się zasilacz przy danym obciążeniu.

Chłodzenie

W zasilaczach można spotkać się z trzema rodzajami chłodzenia:

 • aktywnym (wentylator) – montowany jest w przypadku konstrukcji o większej mocy. Im większa średnica, tym ciszej i lepiej pracuje wentylator.
 • pasywnym – w zasilaczu nie ma zamontowanych wiatraków. Tego typu chłodzenie najczęściej pojawia się w drogich zasilaczach dostarczających dużo mniej mocy. Na konstrukcje z chłodzeniem pasywnym powinny decydować się przede wszystkim osoby, którym zależy na bardzo cichej pracy komputera, a jednocześnie nie mają dużych wymagań odnośnie wydajności komputera.
 • półpasywnym – zamontowany wiatrak uruchamia się w momencie, gdy zaistnieje taka potrzeba (np. następuje chwilowe zapotrzebowanie na wydajną pracę procesora czy karty graficznej).

Najlepsze zasilacze.

W tańszych zasilaczach mniej renomowanych firm montowane są wentylatory o maksymalnej średnicy 120 mm, które pracują dość głośno, a są przy tym mniej wydajne. W lepszych urządzeniach spotyka się wiatrak o większej średnicy (co najmniej 135 mm), dzięki czemu zapewniona jest wyższa kultura pracy oraz lepsze chłodzenie.Układ PFCPFC (Power Factor Correction) odpowiada za korektę współczynnika mocy. Co w dużym skrócie oznacza minimalizowanie strat energii. Zasilaczy z pasywnym układem należy unikać, gdyż wykorzystuje przestarzałe rozwiązania, pomimo że ich cena jest niższa niż w przypadku aktywnego PFC.Złącza (przewody)Przy podłączaniu kabli należy uważać, by włożyć je do odpowiedniego gniazda (dotyczy to przede wszystkim zasilaczy modularnych). W przeciwnym razie można doprowadzić do awarii, a nawet uszkodzenia komputera. Zasilacze są wyposażone w:

 • P1 (Main Power Connector) – przeznaczone dla głównej wtyczki płyty głównej ATX wyposażonej w 24 piny. Dzięki podzieleniu wiązki na dwie części (20+4), można je wykorzystać również dla starszych modeli płyt dysponującymi gniazdem zasilającym 20-pinowym. W przypadku P1 wystarczy 1 wtyczka rozdzielna (20+4 pin)
 • P4/EPS – jest to wtyczka (wtyczki) podłączana do płyty głównej, ale zasilająca procesor. Występują dwie wersje wiązek – 4 oraz 8-pinowe (lub 4+4). Obecnie najczęściej spotykaną wersją jest gniazdo 8-pinowe.
 • PCIe – wtyczka do zasilenia karty graficznej. Może występować w dwóch wersjach: 6 lub 8-pinowej (6+2). Z dodatkowego zasilania korzystają przede wszystkim wydajne karty graficzne o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię. Niektóre modele z najwyższej półki mogą wymagać podłączenia do nawet dwóch linii zasilających.
 • SATA – wtyczka służy do zasilenia takich urządzeń jak dyski twarde, SSD czy napęd optyczny. W zależności od ilości posiadanych urządzeń (bądź też planowej w przyszłości rozbudowy) należy dobrać zasilacz z odpowiednią liczbą kabli z wtyczką SATA (minimalna liczba to 4).
 • FDD – służy do zasilania kart dźwiękowych
 • Molex – złącze wykorzystywane do zasilania dysków IDE czy starszych napędów optycznych.

 Maksymalne obciążenie linii 12 VJak już wcześniej zostało wspomniane, producenci podają moc, która jest sumą wszystkich linii zasilających. Jednak należy również zwrócić uwagę, jaką moc gwarantuje producent na linii 12 V, która w dużej mierze odpowiada za dostarczenie energii procesorowi oraz karcie graficznej. W typowym komputerze domowym pobór mocy dla obu podzespołów może wynieść ponad 300 W, dlatego należy z należytą starannością zapoznać się z tabliczką znamionową zamieszczoną na zasilaczu.Może się również zdarzyć (szczególnie w zasilaczach modularnych), że urządzenie ma wydzielonych kilka linii 12 V. Należy jednak pamiętać, by nie sumować ich obciążalności deklarowanej przez producenta, gdyż w rzeczywistości będzie to wartość niższa.ZabezpieczeniaJako że komputer jest urządzeniem wrażliwym na skoki napięcia, warto sprawdzić, w jaki zabezpieczenia został wyposażony zasilacz (najlepiej zapoznać się z testami/recenzjami, które zweryfikują deklaracje producentów). Mogą to być:

 • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpiecza przed zbyt wysokim napięciem
 • UVP (Under Voltage Protection)– zabezpiecza przed zbyt niskim napięciem
 • OPP (Over Power Protection)– zabezpieczenie przed przeciążeniem zasilacza
 • SCP (Short Circuit Protection)– zabezpiecza przed zwarciem
 • OTP (Over Temperature Protection) – zabezpieczenie termiczne

Warto wiedzieć!

Zastanawiasz się nad nowym zestawem komputerowym? Dzięki naszemu asystentowi bez najmniejszych problemów odnajdziesz i dopasujesz do siebie podzespoły, z których chcesz stworzyć swoją konfigurację. Dobierz usuługę montażu, jeśli chcesz aby nasz serwis złożył komputer za Ciebie. Powodzenia!

  Jak dobrać moc zasilacza do komputera?

Jest to najtrudniejsze zadanie podczas wyboru odpowiedniego zasilacza. Producenci pozostałych podzespołów (jak procesor czy karta graficzna) bardzo często podają zawyżone wartości, by mieć pewność (i zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami), że użytkownik nie uszkodzi urządzeń podłączając zbyt słaby zasilacz. Najbardziej prądożernymi elementami wyposażenia komputera jest procesor i karta graficzna. Producenci pierwszego z nich (CPU) podają w specyfikacji TDP (czyli moc jaką pobiera jednostka), ale nie jest ona dokładna i pozwala określić tylko w przybliżeniu pobieraną wartość. Na pudełkach kart graficznych podawane są wspomniane zawyżone wartości, przez co można niepotrzebnie zakupić zasilacz o zbyt dużej mocy (co wiąże się z jego wyższą ceną). Dlatego też warto skorzystać z pomocy jaką przygotowali producenci zasilaczy i nie tylko. Na ich stronach można znaleźć kalkulatory PSU, które umożliwiają w szybki sposób określić na podstawie zakupionych podzespołów potrzebną (i bezpieczną) moc do pracy komputera. Przykładami tego typu narzędzi jest kalkulator na stronie beQuiet http://www.bequiet.com/pl/psucalculator/quick czy Enermax http://www.enermax.outervision.com/Dodatkowe certyfikaty - certyfikat nVidia SLI oraz AMD CrossfireX – istotna informacja dla overclockerów i prawdziwych entuzjastów gamingowych. Certyfikat gwarantuje, że zasilacz może obsłużyć kilka kart graficznych jednocześnie.

Czy kable są odpinane? Niektóre zasilacze są określane jako modularne. Oznacza to, że urządzenie charakteryzuje się odłączanymi kablami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie przy rozbudowanych zestawach (lub kupowaniu zasilacza do komputera, który będzie w przyszłości rozszerzany; sprawdza się również w przypadku małych obudów), gdyż pozwala zostawić tylko te kable, które są aktualnie wykorzystywane. Mniejsza ilość przewodów wpływa na nie tylko na utrzymanie porządku na stanowisku pracy, ale również ułatwia swobodniejszy przepływ powietrza i lepsze chłodzenie zasilacza oraz samej stacji. Przeznaczenie zasilaczaW zależności od zestawu i przeznaczenia składanego komputera stacjonarnego, można przyjąć kilka cech charakteryzujących daną grupę zasilaczy (choć oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji warto najpierw skorzystać z kalkulatora online). Zasilacz do komputera biurowego

 • energooszczędność (wysoka sprawność przy niskim obciążeniu)
 • wysoka kultura pracy
 • długość gwarancji

Do typowych zastosowań biurowych jak praca z dokumentami, przeglądanie stron www itp. wystarczą podzespoły o średniej wydajności, a tym samym prądożerności. Dlatego też nie ma konieczności kupowania zasilacza o mocy większej niż 400 W i o cenie wyższej niż 200 zł.Zasilacz do komputera dla gracza

   • duża moc (adekwatna do zamontowanego procesora jak i karty graficznej); najlepiej z pewnym zapasem
   • wysoka sprawność
   • odpowiednia liczba wtyczek PCIe do zasilania karty graficznej (lub kilku układów).

Podsumowanie

Wybór zasilacza nie powinien być kwestią marginalną, gdyż zapewnia bezpieczeństwo komputera i zgromadzonych danych. Źle dobrany może przyczynić się do awarii lub uszkodzenia podzespołów (np. płyty głównej). Dlatego też kupując zasilacz nie należy kierować się tylko ceną lub mocą, ale także sprawnością, kulturą pracy czy wykorzystanymi zabezpieczeniami. Warto również zapoznać się z białą i czarną listą producentów zasilaczy, a także testami poszczególnych modeli.

Kategoria: Poradniki
Data: 13.10.2017
Social
4,7
5 ocen
5 komentarzy
Moja ocena
Grzegorz
Wtyk FDD nie służy do zasilania kart dźwiękowych, a napędu dyskietek 3,5cala.
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-11-12
Adrian
no właśnie...
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-11-25
Artur
Pewnie szanowny autor miał na myśli kartę graficzną, bo takiego złącza wymagały np. Radeony.
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-11-30
Nikodem
jeżeli podłącze zasilacz z wyższą mocą niż potrzebna to czy komputer jest narażony na uszkodzenie lub jego części np. procesor itd.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-05-17
Kacper
Witam,
nie wszystko będzie działać nic się nie spali itd.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-06-18