https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-nawilzacz-powietrza-jaki-najlepszy/615/ 2019-04-18 11:45:15.000000

Jak wybrać nawilżacz powietrza? Jaki najlepszy?

Analizujemy ofertę rynkową nawilżaczy powietrza. Na który z nich warto się dzisiaj zdecydować?

Okres grzewczy (jesień-zima) jest dla organizmu okrutny. Zbyt suche powietrze powoduje problemy z oddychaniem, z cerą, u niektórych pojawia się kaszel czy występuje osłabienie układu odpornościowego. Częściej jednak objawy chorobowe tłumaczy się wirusami, czy „sezonem na chorowanie”, niż szuka przyczyn bliżej – w zaciszu własnego domu. Tymczasem jakość powietrza, którym się oddycha w domu oraz poziom jego nawilżenia mają ogromny wpływ na działanie niemal całego organizmu. Suche powietrze oznacza szybsze wysuszanie i podrażnianie śluzówek, a co za tym idzie – częstsze infekcje. Także nadmierne łzawienie, przekrwienie czy szczypanie oczu to obrona przez wysuszonym powietrzem. Odpowiada ono również za kłopoty z koncentracją oraz niską jakość snu. Wszystko to sprawia, że warto w domu dysponować odpowiednim sprzętem, który w sposób skuteczny nawilży powietrze – nie tylko w okresie grzewczy, ale przez cały rok. Najlepiej w tej roli sprawdzą się oczywiście specjalne nawilżacze powietrza.

Nawilżacz powietrza – ranking

Warto zdać sobie sprawę, że podobnych urządzeń jest na rynku bardzo dużą. Różnią się one przede wszystkim budową, ale również sposobem i skutecznością działania. Zdecydowanie najtańsze będą produkty w formie nakładki, którą montujemy na kaloryferze.

Taki nawilżacz powietrza jest napełniany wodą, natomiast działa pod wpływem ciepła, powoli nawilżając powietrze. Jest to urządzenia tanie, jednak, jak można się domyślić, mało skuteczne. Jest w stanie „obsłużyć” bardzo ograniczony obszar, dlatego okaże się przydatne tylko w niewielkich pomieszczeniach, a do tego wymaga naprawdę gorącego kaloryfera Jeżeli zależy nam na wyższe skuteczności, powinniśmy decydować się na sprzęty podłączane do prądu. Ich podział dotyczy następujących rodzajów:

 • Nawilżacz parowy - w przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania, nawilżacz parowy potrzebuje do działania energii elektrycznej. Zgromadzona woda w pojemniku jest podgrzewana, a następnie wyrzucana w formie sterylnej, ciepłej mgiełki, w minimalnym stopniu podnoszącą temperaturę w pomieszczeniu. Warto podkreślić, że nawilżacze parowe nie tylko nawilżają, ale również oczyszczają powietrze, dlatego są polecane przede wszystkim do pokojów dziecięcych oraz osobom, które dodatkowo chcą mieć możliwość przeprowadzania inhalacji. Po stronie ich wad należy natomiast zapisać dość wysoki pobór energii elektrycznej, a także niewielki wzrost temperatury panującej w pomieszczeniu. Na rynku widać spore zróżnicowanie cenowe, jeśli chodzi o ten rodzaj nawilżaczy. Najtańszy można kupić już za niecałe 50zł. Przykładem może być nawilżacz powietrza Remax Lante Series czy niewiele droższy Esperanza Cool Vapor. Będą to urządzenia podstawowe, ale bardzo dobrze spełniające swoje zadania. Z kolei na tych, którzy chcieliby nawilżacz z funkcją oczyszczania, znajdą się droższe modele, np. Philips Combi 2w1 lub Boneco S200.
 • Nawilżacz ewaporacyjny - po uruchomieniu pochłania (zasysa) powietrze z pokoju, które jest nawilżane, a następnie wypuszczone w postaci chłodnej mgiełki na zewnątrz. W przeciwieństwie do urządzenia parowego, powietrze nie jest podgrzewane. Tutaj także można wybierać zarówno spośród tańszych, jak i droższych modeli. W granicach 400 – 600zł można wybrać np. nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar, a można także sroższy model z oczyszczaczem, np. Ideal AW 60.
 • Nawilżacz ultradźwiękowy - Urządzenie wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody i tym samym wytworzenia mgiełki. W zależności od wykorzystanego mechanizmu, para może być podgrzewana lub pozostać chłodna. Wiele modeli jest wyposażonych w higrometr, który odpowiada za mierzenie stopnia nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Co ważne, wspomniane fale ultradźwiękowe są słyszalne dla zwierząt, dlatego praca urządzenia może być dla nich męcząca. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem sprzętu.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Na rynku znaleźć można również specjalne modele wyposażone w jonizator. Na jakiej zasadzie działają? Podczas pracy, nawilżacze generują jony ujemne (aniony), które neutralizują jony dodatnie (kationy) zawarte w powietrzu.

Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na skuteczne oczyszczenie organizmu. Jony dodatnie źle wpływają również na nasz organizm (mogą prowadzić do niedotlenienia), dlatego dysponowanie takim sprzętem okaże się korzystne w sposób podwójny. Źródłem szkodliwych jonów są wszelkie urządzenia elektroniczne (stąd też mówi się o elektrosmogu),, np. kineskopy telewizorów, ale także mniej oczywiste produkty, np. soczewki aparatów fotograficznych, a nawet zegarki jonizujące materiałami luminescencyjnymi.

Nawilżacz powietrza – jak wybrać?

Skoro wiemy już, jakie typy urządzeń występują na rynku, możemy przejść do najważniejszych parametrów technicznych, które decydują o ich możliwościach. Ich przeanalizowanie jest konieczne, jeśli zależy nam na zakupie sprzętu dostosowanego do naszych indywidualnych preferencji.

 • Wydajność. Absolutnie najważniejszy parametr. Co istotne, podawany jest on na dwa sposoby. Pierwszy, bardziej powszechny, dotyczy powierzchni nawilżania, a więc obszaru, który zostanie nawilżony przez urządzenie. Najczęściej wartość prezentowana jest w metrach kwadratowych. Pod tym względem urządzenia dostępne na rynku są niezwykle zróżnicowane. Wymienić możemy bowiem modele przeznaczone do niewielkich pomieszczeń (są w stanie nawilżyć powierzchnię do 10 metrów kwadratowych), a także takie, które poradzą sobie z kilkoma pokojami lub całym mieszkaniem czy też domem jednorodzinnym. W ich przypadku powierzchnia nawilżania może wynieść od 15 do nawet 300 metrów kwadratowych. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. W przypadku nawilżaczy parowych, spotkać możemy się również z parametrem określanym jako wydajność parowania. Określa on, ile zostało wytworzonej pary w podanym czasie. Najczęściej parametr ten wyznaczany jest w ml/h lub w litrach na dobę. Przy 40 m2 powierzchni, wystarczy nawilżacz o pojemności 5-6 litrów na dobę. Warto wiedzieć, że nawilżacz parowy, dedykowany do większych pomieszczeń, równie dobrze poradzi sobie z nawilżeniem małego pokoju, jednak nie działa to w drugą stronę. Dlatego chcąc używać nawilżacza w różnych pomieszczeniach, należy brać pod uwagę metraż największego pokoju i nim się sugerować przy zakupie odpowiedniego urządzenia.
 • Moc. W tym przypadku mamy do czynienia z parametrem, który informuje nas o ilości energii pobieranej podczas pracy sprzętu. Warto pamiętać, że urządzenia o wyższej mocy są w stanie szybciej nawilżyć powietrze, dlatego mogą działać krócej. Warto wziąć to pod uwagę i, z racji oszczędności, nie decydować się na siłę na modele o niewielkiej mocy. Rozbieżność jest dość duża - od urządzeń o mocy poniżej 50W, np. nawilżacz Overmax OVH-AERI 6.0 po takie o mocy powyżej 200W, np. Beurer  LB 88.
 • Pojemność zbiornika na wodę. Większy pojemnik pozwoli na rzadsze uzupełnianie zbiornika wodą. Najczęściej wydajniejsze modele, mają większy pojemnik, choć niestety zdarzają się wyjątki. Dużą pojemność (7l) posiada np. nawilżacz powietrza Boneco S450.
 • Filtry. Dla zwiększenia higieny, w nawilżaczach bardzo często montuje się filtry, które dodatkowo rozszerzają zakres działania sprzętu. Wymienić możemy między innymi filtr węglowy, który redukuje przyjemny zapach, usuwający kamień filtr ceramiczny, a także niezwykle popularny filtr HEPA, skutecznie usuwając z powietrza alergeny i drobinki kurzu.
 • Hałas. Jest podawany w decybelach. Oferowane nawilżacze przeważnie nie są zbyt głośne, jednak zawsze warto to sprawdzić. Do wyjątkowo cichych urządzeń należy  nawilżacz King Home (25dB).
 • Funkcje i wyposażenie dodatkowe. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim higrometr, który analizuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu i na tej podstawie reguluje pracę nawilżacza. Co więcej, niektóre modele pozwalają również przeprowadzić procesor inhalacji (przydane dla osób, które mają problemy z zatokami lub chorują na astmę) bądź aromaterapii, w ramach której wykorzystywane są specjalne olejki zapachowe.

Który nawilżacz powietrza wybrać?

Biorąc pod uwagę informacje podane powyżej, ostateczny wybór będzie zależny przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Modele parowe będą bardzo skuteczne, jednak pamiętać należy o tym, że podnoszą temperaturę powietrza. Jeśli będzie to dla nas problem, powinniśmy decydować na nawilżacze ewaporacyjne. Sprzęty ultradźwiękowe zapewniają nam natomiast bogaty wybór funkcji regulacyjnych. Niezależnie od tego, czy wybierze się nawilżanie ultradźwiękowe czy nawilżanie parowe, należy pamiętać o systematyczności korzystania z urządzenia, bo tylko ona zapewni dobre efekty.

Oczywiście nie możemy zapominać także o cenach. Jak już wspomnieliśmy, najtańsze będą nawilżacze tradycyjne (od kilku do kilkunastu złotych za sztukę). Urządzenia parowe i ewaporacyjne kosztują od około 100 złotych, a ultradźwiękowe od 50 złotych – w ich przypadku modele rozbudowane będą jednak bardzo drogie. Oczywiście niezależnie od wybranego rodzaju nawilżacza, nie powinniśmy zapominać o najważniejszych parametrach technicznych.

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Na rynku dostępne są nie tylko nawilżacze, ale również oczyszczacze, które jednak mogą również obsługiwać funkcję nawilżania. Są to urządzenia, które powinno znaleźć się w domu każdego alergika i astmatyka, ale także w mieszkaniach, gdzie np. przebywają zwierzęta domowe. Oczyszczacz powietrza pozwoli również pozbyć się bakterii, wirusów czy pleśni.

Na działanie oczyszczacza powietrza może składać wielostopniowa filtracja powietrza. Jednak każde urządzenie zasysa powietrze do środka, by tam zostało oczyszczone za pomocą specjalnych filtrów. Niektóre modele są wyposażone w funkcję jonizacji czy też we wspomaganie procesu poprzez wykorzystanie lamp UV.

Jeżeli chodzi o dobór oczyszczacza, powinien on przebiegać w podobny sposób, jak przy okazji zakupu nawilżacza. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jego wydajność, liczbę stopni oczyszczania, wykorzystywane filtry, a także dostępność ewentualnych dodatków, takich jak chociażby czujnik analizujący stan powietrza w pomieszczeniu.

Polecane artykuły
 

Okres grzewczy (jesień-zima) jest dla organizmu okrutny. Zbyt suche powietrze powoduje problemy z oddychaniem, z cerą, u niektórych pojawia się kaszel czy występuje osłabienie układu odpornościowego. Częściej jednak objawy chorobowe tłumaczy się wirusami, czy „sezonem na chorowanie”, niż szuka przyczyn bliżej – w zaciszu własnego domu. Tymczasem jakość powietrza, którym się oddycha w domu oraz poziom jego nawilżenia mają ogromny wpływ na działanie niemal całego organizmu. Suche powietrze oznacza szybsze wysuszanie i podrażnianie śluzówek, a co za tym idzie – częstsze infekcje. Także nadmierne łzawienie, przekrwienie czy szczypanie oczu to obrona przez wysuszonym powietrzem. Odpowiada ono również za kłopoty z koncentracją oraz niską jakość snu. Wszystko to sprawia, że warto w domu dysponować odpowiednim sprzętem, który w sposób skuteczny nawilży powietrze – nie tylko w okresie grzewczy, ale przez cały rok. Najlepiej w tej roli sprawdzą się oczywiście specjalne nawilżacze powietrza.

Nawilżacz powietrza – ranking

Warto zdać sobie sprawę, że podobnych urządzeń jest na rynku bardzo dużą. Różnią się one przede wszystkim budową, ale również sposobem i skutecznością działania. Zdecydowanie najtańsze będą produkty w formie nakładki, którą montujemy na kaloryferze.

Taki nawilżacz powietrza jest napełniany wodą, natomiast działa pod wpływem ciepła, powoli nawilżając powietrze. Jest to urządzenia tanie, jednak, jak można się domyślić, mało skuteczne. Jest w stanie „obsłużyć” bardzo ograniczony obszar, dlatego okaże się przydatne tylko w niewielkich pomieszczeniach, a do tego wymaga naprawdę gorącego kaloryfera Jeżeli zależy nam na wyższe skuteczności, powinniśmy decydować się na sprzęty podłączane do prądu. Ich podział dotyczy następujących rodzajów:

 • Nawilżacz parowy - w przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania, nawilżacz parowy potrzebuje do działania energii elektrycznej. Zgromadzona woda w pojemniku jest podgrzewana, a następnie wyrzucana w formie sterylnej, ciepłej mgiełki, w minimalnym stopniu podnoszącą temperaturę w pomieszczeniu. Warto podkreślić, że nawilżacze parowe nie tylko nawilżają, ale również oczyszczają powietrze, dlatego są polecane przede wszystkim do pokojów dziecięcych oraz osobom, które dodatkowo chcą mieć możliwość przeprowadzania inhalacji. Po stronie ich wad należy natomiast zapisać dość wysoki pobór energii elektrycznej, a także niewielki wzrost temperatury panującej w pomieszczeniu. Na rynku widać spore zróżnicowanie cenowe, jeśli chodzi o ten rodzaj nawilżaczy. Najtańszy można kupić już za niecałe 50zł. Przykładem może być nawilżacz powietrza Remax Lante Series czy niewiele droższy Esperanza Cool Vapor. Będą to urządzenia podstawowe, ale bardzo dobrze spełniające swoje zadania. Z kolei na tych, którzy chcieliby nawilżacz z funkcją oczyszczania, znajdą się droższe modele, np. Philips Combi 2w1 lub Boneco S200.
 • Nawilżacz ewaporacyjny - po uruchomieniu pochłania (zasysa) powietrze z pokoju, które jest nawilżane, a następnie wypuszczone w postaci chłodnej mgiełki na zewnątrz. W przeciwieństwie do urządzenia parowego, powietrze nie jest podgrzewane. Tutaj także można wybierać zarówno spośród tańszych, jak i droższych modeli. W granicach 400 – 600zł można wybrać np. nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar, a można także sroższy model z oczyszczaczem, np. Ideal AW 60.
 • Nawilżacz ultradźwiękowy - Urządzenie wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody i tym samym wytworzenia mgiełki. W zależności od wykorzystanego mechanizmu, para może być podgrzewana lub pozostać chłodna. Wiele modeli jest wyposażonych w higrometr, który odpowiada za mierzenie stopnia nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Co ważne, wspomniane fale ultradźwiękowe są słyszalne dla zwierząt, dlatego praca urządzenia może być dla nich męcząca. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem sprzętu.

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Na rynku znaleźć można również specjalne modele wyposażone w jonizator. Na jakiej zasadzie działają? Podczas pracy, nawilżacze generują jony ujemne (aniony), które neutralizują jony dodatnie (kationy) zawarte w powietrzu.

Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na skuteczne oczyszczenie organizmu. Jony dodatnie źle wpływają również na nasz organizm (mogą prowadzić do niedotlenienia), dlatego dysponowanie takim sprzętem okaże się korzystne w sposób podwójny. Źródłem szkodliwych jonów są wszelkie urządzenia elektroniczne (stąd też mówi się o elektrosmogu),, np. kineskopy telewizorów, ale także mniej oczywiste produkty, np. soczewki aparatów fotograficznych, a nawet zegarki jonizujące materiałami luminescencyjnymi.

Nawilżacz powietrza – jak wybrać?

Skoro wiemy już, jakie typy urządzeń występują na rynku, możemy przejść do najważniejszych parametrów technicznych, które decydują o ich możliwościach. Ich przeanalizowanie jest konieczne, jeśli zależy nam na zakupie sprzętu dostosowanego do naszych indywidualnych preferencji.

 • Wydajność. Absolutnie najważniejszy parametr. Co istotne, podawany jest on na dwa sposoby. Pierwszy, bardziej powszechny, dotyczy powierzchni nawilżania, a więc obszaru, który zostanie nawilżony przez urządzenie. Najczęściej wartość prezentowana jest w metrach kwadratowych. Pod tym względem urządzenia dostępne na rynku są niezwykle zróżnicowane. Wymienić możemy bowiem modele przeznaczone do niewielkich pomieszczeń (są w stanie nawilżyć powierzchnię do 10 metrów kwadratowych), a także takie, które poradzą sobie z kilkoma pokojami lub całym mieszkaniem czy też domem jednorodzinnym. W ich przypadku powierzchnia nawilżania może wynieść od 15 do nawet 300 metrów kwadratowych. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. W przypadku nawilżaczy parowych, spotkać możemy się również z parametrem określanym jako wydajność parowania. Określa on, ile zostało wytworzonej pary w podanym czasie. Najczęściej parametr ten wyznaczany jest w ml/h lub w litrach na dobę. Przy 40 m2 powierzchni, wystarczy nawilżacz o pojemności 5-6 litrów na dobę. Warto wiedzieć, że nawilżacz parowy, dedykowany do większych pomieszczeń, równie dobrze poradzi sobie z nawilżeniem małego pokoju, jednak nie działa to w drugą stronę. Dlatego chcąc używać nawilżacza w różnych pomieszczeniach, należy brać pod uwagę metraż największego pokoju i nim się sugerować przy zakupie odpowiedniego urządzenia.
 • Moc. W tym przypadku mamy do czynienia z parametrem, który informuje nas o ilości energii pobieranej podczas pracy sprzętu. Warto pamiętać, że urządzenia o wyższej mocy są w stanie szybciej nawilżyć powietrze, dlatego mogą działać krócej. Warto wziąć to pod uwagę i, z racji oszczędności, nie decydować się na siłę na modele o niewielkiej mocy. Rozbieżność jest dość duża - od urządzeń o mocy poniżej 50W, np. nawilżacz Overmax OVH-AERI 6.0 po takie o mocy powyżej 200W, np. Beurer  LB 88.
 • Pojemność zbiornika na wodę. Większy pojemnik pozwoli na rzadsze uzupełnianie zbiornika wodą. Najczęściej wydajniejsze modele, mają większy pojemnik, choć niestety zdarzają się wyjątki. Dużą pojemność (7l) posiada np. nawilżacz powietrza Boneco S450.
 • Filtry. Dla zwiększenia higieny, w nawilżaczach bardzo często montuje się filtry, które dodatkowo rozszerzają zakres działania sprzętu. Wymienić możemy między innymi filtr węglowy, który redukuje przyjemny zapach, usuwający kamień filtr ceramiczny, a także niezwykle popularny filtr HEPA, skutecznie usuwając z powietrza alergeny i drobinki kurzu.
 • Hałas. Jest podawany w decybelach. Oferowane nawilżacze przeważnie nie są zbyt głośne, jednak zawsze warto to sprawdzić. Do wyjątkowo cichych urządzeń należy  nawilżacz King Home (25dB).
 • Funkcje i wyposażenie dodatkowe. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim higrometr, który analizuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu i na tej podstawie reguluje pracę nawilżacza. Co więcej, niektóre modele pozwalają również przeprowadzić procesor inhalacji (przydane dla osób, które mają problemy z zatokami lub chorują na astmę) bądź aromaterapii, w ramach której wykorzystywane są specjalne olejki zapachowe.

Który nawilżacz powietrza wybrać?

Biorąc pod uwagę informacje podane powyżej, ostateczny wybór będzie zależny przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Modele parowe będą bardzo skuteczne, jednak pamiętać należy o tym, że podnoszą temperaturę powietrza. Jeśli będzie to dla nas problem, powinniśmy decydować na nawilżacze ewaporacyjne. Sprzęty ultradźwiękowe zapewniają nam natomiast bogaty wybór funkcji regulacyjnych. Niezależnie od tego, czy wybierze się nawilżanie ultradźwiękowe czy nawilżanie parowe, należy pamiętać o systematyczności korzystania z urządzenia, bo tylko ona zapewni dobre efekty.

Oczywiście nie możemy zapominać także o cenach. Jak już wspomnieliśmy, najtańsze będą nawilżacze tradycyjne (od kilku do kilkunastu złotych za sztukę). Urządzenia parowe i ewaporacyjne kosztują od około 100 złotych, a ultradźwiękowe od 50 złotych – w ich przypadku modele rozbudowane będą jednak bardzo drogie. Oczywiście niezależnie od wybranego rodzaju nawilżacza, nie powinniśmy zapominać o najważniejszych parametrach technicznych.

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Na rynku dostępne są nie tylko nawilżacze, ale również oczyszczacze, które jednak mogą również obsługiwać funkcję nawilżania. Są to urządzenia, które powinno znaleźć się w domu każdego alergika i astmatyka, ale także w mieszkaniach, gdzie np. przebywają zwierzęta domowe. Oczyszczacz powietrza pozwoli również pozbyć się bakterii, wirusów czy pleśni.

Na działanie oczyszczacza powietrza może składać wielostopniowa filtracja powietrza. Jednak każde urządzenie zasysa powietrze do środka, by tam zostało oczyszczone za pomocą specjalnych filtrów. Niektóre modele są wyposażone w funkcję jonizacji czy też we wspomaganie procesu poprzez wykorzystanie lamp UV.

Jeżeli chodzi o dobór oczyszczacza, powinien on przebiegać w podobny sposób, jak przy okazji zakupu nawilżacza. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jego wydajność, liczbę stopni oczyszczania, wykorzystywane filtry, a także dostępność ewentualnych dodatków, takich jak chociażby czujnik analizujący stan powietrza w pomieszczeniu.

Polecane artykuły
 
Kategoria: Poradniki
Data: 18.04.2019
Social
4,9
17 ocen
18 komentarzy
Moja ocena
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Filip
w każdym tekście jaki czytam o nawilżaczach powietrza jako wade podają głośność, ale to chyba tylko dlatego że jakąś wadę trzeba wymyślić, autorzy albo bezmyślnie od siebie kopiują to. mam nawilżacz ewaporacyjny Oskar z firmy Stadler Form i on wcale nie jest głośny. co wiecej ma nawet tryb nocny aby można było przy nim spać.
(0) (3)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-01-10
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Czareczek
Strasznie grzeja u mnie w domu i mam mega suche powietrze, kupiłem takie urzadznie po wyglądzie zby pasowąło do pokoju. Oskar nawilżacz - bardzo fajna sprawa bo cichutki i zabija bakterie podobno
(0) (3)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-01-15
Loli
Chyba jakiś spamik nam sie tu wdał . Aż śmiesznie sie to czyta
(2) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-07-10
Marek
Nawilżacz to podstawa na zimę, od razu lepiej się oddycha :) U siebie mam Gotie, mały, ładny, no i przede wszystkim nawilża ok :)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-10-19
Maja
Mi Oskar się spalił po chyba 2 latach... Dodatkowo tak zasmrodził pokój dziecka - jestem przerażona na myśl, jakie związki wdychała z palonego plastiku. Mieszkamy w nowym bloku, z 2017 roku i nie ma opcji, żeby w sieci coś było nie tak. Z resztą z żadnym innym sprzętem nie mamy problemu. Jak działał, był w porządku, choć trochę duży jak dla mnie. Bardzo cichy, to potwierdzam. Ale nie nazwałabym go trwałym produktem.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-01-20
Anna
Od zawsze tak jest, kiedy urządzenie jest cicho to nie działa. Mam nawilżacz Oskar i zużywa niewiele wody - dużo mniej niż deklarujecie. Jak działa cicho to nieskutecznie.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-09-27
Arowana14
Nie wiem jaki jest najlepszy ale ja mam w domu oczyszczacz i nawilżacz marki stadler. Oczyszczacz sprawdza się super, Victor - to jest właśnie mój ulubiony sprzęt w domu :)
(0) (1)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-01-23
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
M a gda
Jaka nazwa oczyszczacza
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-08-30
HaniaT
Ja skusiłam się na Oskara od stadler Form bo widziałam jak on pracuje u koleżanki - byłam w szoku, że takie niepozorne urządzonko będzie tak dobrze działać!
(0) (1)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-02-17
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Laura
coraz częściej o nim słyszę, właśnie wśród znajomych też się pojawia i chyba się na niego skuszę niedługo bo ma się pojawić na świecie Maleństwo :)
(0) (1)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-05-24
Ula
hm, to chyba dobrze, że go kupiłam bo trochę się wahałam i miałam na oku inny model ale mąż stwierdził, że ten będzie dużo lepszy
(0) (1)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-05-25
ehe
hmmm, jeden od stadler foam o ktorym piszecie to koszt 600 zł(ma dwa poziomy pracy :P), , drugi 1400 , szkoda że nie ma przekroju, tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-08-19
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
koko
Ja osobiście posiadam nawilżacz firmy Berdsen ( model BH-210) i za tą cenę jestem na prawdę zadowolona. Dla mnie bardzo ważna była jonizacja wody dodatkowo jeśli chodzi o poziomy można je samemu ustawić
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-10-16
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Misiek
Ja od siebie mogę polecić gotie gna-250. Bardzo ładny i do tego niedrogi.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-11-10
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Krzych
kupiłem ultradzwiękowy eldom ,niby chwalony w necie , ale moim zdaniem wydajność tragiczna . Mam higrometr i nawilżenie powietrza w pokoju nic się nie zmieniło mimo ,że pracował dwie doby .
Te ultradzwiekowe sa tylko dla ozdoby....
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-11-30
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
ms
Chyba firma stadler zatrudniła dość słabych troli bo nie powinno pisać się tyle kupionych komentarzy na raz pod jednym artykułem bo aż śmiesznie to wygląda.
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-01-11
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Luli
Ja korzystam akurat z Sharpa (UJ-GC20E-B), którego tu niema. A szkoda. Jestem z niego bardzo zadowolona. No i muszę przyznać, że w porównaniu do tych tutaj wygląda mniej jak typowy nawilżacz
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-04-13
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
XmateuszX
Co ranking, to zupełnie inna opinia. Na stronie obo zupełnie odradzają nawilżacze ultradźwiękowe, bo do tych trzeba lać wodę destylowaną, co średnio kosztuje 100 zł miesięcznie + dźwiganie. Jeśli nalejemy wody z kranu, to w powietrzu znajdzie się "kamień".
Dlatego warto brać ewaporacyjne. I tu znowu w zestawieniu na Morele brakuje Klarta Humea. Ponoć jeden z ciekawszych. Nie ma też nawilżacza Xiaomi Evaporative. Dla miłośników marki - jak znalazł.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-11-05
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.