Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-komputer-all-in-one-czy-warto-polecane-modele/657/ 2019-04-30 11:09:36.000000

Jak wybrać komputer All in One? Czy warto? Polecane modele

Oferta komputerów All in One jest dość szeroka. Który komputer wybrać? Czy warto kupić PC All in One?

Kompaktowe komputery All in One są ciekawą alternatywą dla klasycznych komputerów PC, jak również dla laptopów. To urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca, ale są w pełni funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Polecane komputery All-In-One

All in One PC – jak wygląda? Jak działa?

All in One PC to komputer stacjonarny, który wszystkie potrzebne do pracy podzespoły, jak procesor, karta graficzna, dysk twardy, pamięć RAM czy napęd, ma schowane w obudowie monitora. Jedynymi zewnętrznymi elementami, które należy podłączyć do komputera, są myszka oraz klawiatura. Takie rozwiązanie jest bardzo kompaktowe i estetyczne, ponieważ ograniczeniu ulega liczba kabli. Komputery All-in-One charakteryzują się również cichą pracą oraz niezłą wydajnością. Zdarzają się modele, które dobrze poradzą sobie nawet na biurku gracza.

Aby możliwe było zmieszczenie wszystkich niezbędnych komponentów w niewielkiej obudowie monitora, producenci korzystają z odpowiednich formatów podzespołów. Postępująca miniaturyzacja urządzeń elektronicznych jest sprzymierzeńcem komputerów tego typu.

Czy warto kupić komputer All in One?

Komputer PC All in One ma wiele zalet, ale też swoje słabsze strony, które warto poznać i przeanalizować jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie.

ZALETY

 • Kompaktowe wymiary – cały komputer PC jest sprowadzony do rozmiaru monitora.
 • Wyższa estetyka i ład w miejscu pracy – wokół komputera tego typu nie ma tak dużej plątaniny kabli, jak wokół standardowego komputera.
 • Nowoczesny, przyjemny design.
 • Niska waga całego urządzenia – łatwo przenosić je z miejsca na miejsce.

WADY

 • Wysoka cena wydajnych komputerów All in One.
 • Ograniczona wydajność.
 • Ograniczona możliwość wymiany podzespołów.

Komputery stacjonarne All in One mogą być dobrą alternatywą dla standardowych komputerów PC. To urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzą się w biurze i innych miejscach pracy, jak również w domu, gdyż zajmują niewiele miejsca, są estetyczne i wygodne w użytkowaniu.

Jak wybrać komputer All in One? Na co zwrócić uwagę?

Ze względu na zintegrowanie monitora ze stacją roboczą, użytkownik ma niewielkie możliwości wymiany komponentów. Dlatego też wybór komputera All in One powinien być przemyślany. Warto dokładnie zaznajomić się ze specyfikacją, dowiedzieć się jakich podzespołów użyto oraz jakimi parametrami charakteryzuje się komputer. Do najważniejszych kwestii, którym warto się przyjrzeć należą:

 • Zastosowany procesor – komputery kompaktowe już od dawna nie są urządzeniami o słabej wydajności. W tej kategorii urządzeń znajdziemy konstrukcje wyposażone w procesory Intel Core i5 oraz i7, ale też w słabsze jednostki. Wydajność procesora warto dobrać do indywidualnych potrzeb – wygodnie pracować można na procesorze dwurdzeniowym, ale do projektowania i gier przyda się mocniejszy wariant.
 • Karta graficzna – bolączką komputerów All in One jest fakt, że w wielu urządzeniach zastosowano karty zintegrowane. Jeśli zależy nam na możliwości korzystania z gier na komputerze tego typu, to warto poszukać modelu z wydajną kartą dedykowaną. Do standardowych działań w zupełności wystarczy GPU zintegrowane.
 • Dysk – warto zwrócić uwagę na jego rodzaj oraz pojemność. W wielu komputerach All in One są oferowane dyski HDD, ale znajdziemy również urządzenia wyposażone w szybkie dyski SSD.
 • Pamięć RAM – w wielu urządzeniach znajdziemy zaledwie 4 GB pamięci RAM, ale to wystarczy do pracy biurowej. Jeśli komputer All in One ma nam posłużyć do bardziej zaawansowanych działań, warto wybrać urządzenie wyposażone w 8 GB pamięci RAM lub więcej.
 • Złącza – warto upewnić się, czy wybrane urządzenie oferuje preferowane typy złącz i gniazd. Komputery All in One są kompaktowe, a to wpływa na liczbę oferowanych złącz.
 • Ekran – warto zwrócić uwagę na jego przekątną, rodzaj matrycy, a także fakt, czy jest to ekran klasyczny, czy może dotykowy.
 • Napęd optyczny – nie w każdym komputerze All in One go znajdziemy, ale w wielu urządzeniach umieszczono napęd slim lub szczelinowy.
 • System operacyjny – komputery All in One mogą być wyposażone w jedną z wersji systemu Windows, jak również w system MAC OS , ale są także urządzenia bez systemu operacyjnego.
 • Koszt zakupu urządzenia – to kolejna kwestia bardzo istotna przy zakupie komputera All in One. Ceny tych urządzeń są naprawdę zróżnicowane. Za najtańszy sprzęt tego typu trzeba zapłacić niespełna 1,5 tysiąca złotych, ale większość komputerów All in One to wydatek powyżej 2 tysięcy złotych, a najdroższe modele mogą kosztować kilkakrotnie więcej.

Komputer All in One czy laptop – co wybrać?

Osoby zainteresowane kompaktowymi rozwiązaniami komputerowymi słusznie zastanawiają się, czy wybrać komputer All in One czy laptopa. Obie opcje są godne polecenia, gdyż oba rodzaje urządzeń można kupić zarówno w wersji budżetowej, jak i bardzo zaawansowanej. Co wybrać?

 • Do pracy – praca biurowa i związana z obsługą podstawowych programów i aplikacji nie generuje potrzeby posiadania nadzwyczajnie wydajnego komputera. W tym wypadku dobrym wyborem będzie zarówno komputer All in One, jak i laptop.
 • All in One do biura – to komputer, który nie musi charakteryzować się wysoką wydajnością. Za jego zakupem przemawia jego estetyka oraz zdecydowanie wyższa ergonomia pracy niż w przypadku laptopa.
 • Laptop do biura – także nie musi zawierać najbardziej wydajnych podzespołów. Za jego zakupem przemawia mobilność i możliwość użytkowania w różnorodnych okolicznościach. Jeśli pracujemy głównie przy biurku, warto postawić na komputer All in One, a jeśli zdarza nam się wyjeżdżać na spotkania i chcielibyśmy mieć przy sobie różnorodne materiały i pliki, to warto postawić na laptopa biznesowego.
 • Do domu – w wielu domach stosowane są komputery PC, ale ich mankamentem jest fakt, że zajmują dużo miejsca i trudno uniknąć sporej ilości kabli. Z tego właśnie względu popularne w mniejszych mieszkaniach i w domach miłośników ładu stają się komputery All in One, które zajmują niewiele więcej miejsca niż przeciętny monitor komputerowy, jak również kompaktowe i mobilne laptopy.
 • Komputer All in One do domu – to dobry wybór, gdy zależy nam na ergonomii pracy i dobrej wydajności urządzenia, ale mobilność nie jest priorytetem.
 • Laptop do domu – będzie świetnym wyborem dla osób, które lubią korzystać z komputera w różnych zakątkach domu i cenią opcję zabierania go ze sobą poza dom.
 • Dla gracza – kluczowa jest, w tym wypadku, wydajność urządzenia i oferowane parametry, jak również indywidualne preferencje użytkownika i rodzaj rozgrywanych gier.
 • Komputer All in One dla gracza – wśród urządzeń tego typu znajdziemy dość wydajne konstrukcje, ale trudno o typowo gamingowe komputery All in One. Przewagą urządzeń All in One jest możliwy większy ekran niż w laptopie i lepsza ergonomia, ale za to w wielu komputerach tego typu zastosowano słabsze lub zintegrowane karty graficzne.
 • Laptop dla gracza – wśród laptopów ze średniej i wyższej półki cenowej znajdziemy wiele modeli gamingowych, dedykowanych graczom. Laptopy bywają wyposażane w coraz wydajniejsze procesory i karty graficzne, jak również w coraz większą pojemność pamięci RAM, co przekłada się na bardzo dobre wyniki w grach.

O tym, czy lepszym zakupem okaże się komputer All in One, czy laptop, decyduje wiele kwestii, ale najważniejszą są oczekiwania użytkownika i jego preferencje. Komputery kompaktowe All in One mają swoich zwolenników i mogą być wygodną alternatywą dla komputerów stacjonarnych PC, jak również dla laptopów. Jeśli postaramy się o dobór urządzenia o dobrych parametrach, powinniśmy być zadowoleni z jego działania i możliwości, jakie zaoferuje.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
4,9
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)