Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-grill-elektryczny-ktory-kupic-czy-warto/706/ 2020-10-12 12:54:25.000000

Jak wybrać grill elektryczny? Który kupić? Czy warto?

Grill elektryczny umożliwia przyrządzanie wielu potraw. Jak wybrać najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Grillowane potrawy mają wielu zwolenników i trudno się temu dziwić – są zdrowe i smaczne, a przy tym mogą być niskokaloryczne. Alternatywą dla grilla węglowego lub gazowego może być o wiele bardziej kompaktowy i wygodny w użytkowaniu grill elektryczny. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę i czy warto kupić sprzęt tego rodzaju?

Jak wybrać grill elektryczny?

Chcąc kupić grill elektryczny, warto przejrzeć ofertę tych urządzeń. Jest ona dość szeroka, a także zróżnicowana pod względem cen i parametrów. Rzut oka na dostępne propozycje pozwoli jednak w podjęciu decyzji, co do:

 • Ceny – koszt zakupu grilla elektrycznego jest ściśle powiązany z jego funkcjonalnością, marką i jakością wykonania. Mały grill elektryczny o niższej mocy i podstawowych parametrach można kupić za mniej niż 100 zł, ale urządzenia markowe, jak choćby grill elektryczny Tefal to już wydatek ponad 250 zł. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że grill tani w zakupie zazwyczaj nie oferuje tak dużej wygody użytkowania, jak urządzenia ze średniej i wyższej półki cenowej.
 • Preferowanej funkcjonalności – grill elektryczny może oferować wyłącznie standardową funkcjonalność, jak również dysponować wymiennymi płytami grzewczymi, pokrywą, regulacją temperatury i wieloma innymi udogodnieniami. Wybierając grill elektryczny domowy warto więc kierować się tymi kwestiami.
 • Rodzaju urządzenia – wśród grilli elektrycznych znajdziemy nie tylko grill stołowy, ale też grille elektryczne ogrodowe, które są zdecydowanie większe i zazwyczaj oferują wyższą moc, a także kilka innych rodzajów urządzeń, które mogą posłużyć nie tyle do grillowania, co do przyrządzania konkretnych rodzajów posiłków.

Polecane grille elektryczne

Rodzaje grillów elektrycznych

Oferta urządzeń elektrycznych do grillowania potraw jest bardzo szeroka, a wśród nich można wymienić kilka rodzajów grillów elektrycznych:

 • Grill elektryczny zamykany – taki grill elektryczny z pokrywą doskonale sprawdzi się zarówno podczas grillowania kiełbasek, jak również podczas przyrządzania panini na gorąco. Pokrywa może być nakładana lub dociskowa – szczególnie popularne są modele z pokrywą na zawiasach, która także wyposażona jest w element grzewczy, dzięki czemu potrawa jest grillowana z obu stron jednocześnie.
 • Grill elektryczny otwarty – w sprzedaży obecne są także grille o konstrukcji otwartej. Tak skonstruowany może być zarówno duży grill elektryczny do użytku domowego, jak również profesjonalny grill elektryczny gastronomiczny. Konstrukcja otwarta świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także na tarasie lub balkonie – taki grill elektryczny ogrodowy będzie działał podobnie, jak model gazowy (potrawa będzie grillowana tylko z jednej strony).
 • Grill z zestawem do raclette – szczególnie ciekawy rodzaj grilla elektrycznego, który może być użytkowany w domu lub w gastronomii. Jest to grill elektryczny stołowy, z którego korzysta się na bieżąco podczas posiłku.
 • Grill do kebaba – jeszcze jeden typ urządzenia do grillowania. To grill elektryczny zamykany, w którym można przygotować kebab.

Oferta tych urządzeń jest mocno zróżnicowana pod względem parametrów i funkcjonalności. Decydując się na zakup grilla elektrycznego warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy jest to urządzenie dedykowane do użytku domowego, czy też do gastronomii. Do użytku profesjonalnego najlepszym wyborem będzie grill elektryczny duży o wyższej mocy i szybszym działaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla elektrycznego?

Oferta grilli elektrycznych jest naprawdę dość szeroka i mocno zróżnicowana. By wybrać najlepszy elektryczny grill domowy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii technicznych:

 • Moc urządzenia – to jedna z kluczowych kwestii, która decyduje o tym, jak szybko nagrzeje się grill i jak wysoką sprawność działania zagwarantuje. Grille elektryczne mogą oferować moc od kilkuset do ponad 2000 W. Warto wybrać model o wysokiej mocy.
 • Możliwość regulowania temperatury – by wybrany elektryczny grill był wygodny w użytkowaniu i w pełni funkcjonalny, powinien oferować możliwość wyregulowania temperatury. Najczęściej będzie to regulacja kilkustopniowa, która jednak umożliwi dopasowanie intensywności grillowania do konkretnej potrawy.
 • Wielkość urządzenia – to może być kwestia decydująca, a szczególnie, gdy poszukiwany nie jest duży grill elektryczny na balkon lub taras, ale mały grill do użytkowania w kuchni.
 • Funkcje – domowy grill elektryczny może zaoferować jedynie podstawową funkcjonalność, jak również może być wyposażony w dodatkowe udogodnienia w postaci wyjmowanych i wymiennych płyt grzewczych. Wygodną opcją jest także nieprzywierająca powłoka oraz możliwość mycia niektórych elementów grilla w zmywarce.
 • Zabezpieczenia – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany grill kuchenny dysponuje wskaźnikiem gotowości, tacką ociekową i nienagrzewającą się rączką. Urządzenie powinno być także wyposażone w termostat i mieć bezpieczną konstrukcję, która chroni przed przypadkowym przewróceniem grilla.
 • Renoma producenta – wybierając grill elektryczny lub jakikolwiek inny sprzęt AGD warto zwrócić uwagę na markę urządzenia. Sprzęty topowych marek, jak choćby grill elektryczny Philips, Zelmer lub Bosch zazwyczaj okazują się bardziej dopracowane i funkcjonalne niż tanie sprzęty mało znanych firm.

Zastanawiając się nad tym, jaki grill elektryczny wybrać, warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie, a także cenę urządzenia oraz renomę producenta. Tani grill zapewni bazową funkcjonalność, ale w wielu wypadkach okaże się w zupełności wystarczający do codziennego użytkowania. Osoby stawiające na najwyższą jakość wykonania i szerszą funkcjonalność, powinny jednak zwrócić uwagę raczej na średnią oraz wyższą półkę cenową.

Ile kosztuje dobry grill elektryczny?

Zakup grilla elektrycznego warto poprzedzić analizą kosztu takiego urządzenia. Oczywiście cena grilla będzie uzależniona od jego funkcjonalności, wielkości oraz renomy producenta. Można mieć pewność, że grill elektryczny Bosch lub Tefal będzie droższy niż grill elektryczny Severin lub Esperanza. Ile może kosztować dobry grill elektryczny?

Tanie grille elektryczne za mniej niż 100 zł zaoferują wyłącznie bazową funkcjonalność, będą miały również zazwyczaj niższą moc i niewielkie gabaryty. Ich estetyka najczęściej nie będzie szczególnie dopracowana, ale to dobry wybór np. do domku letniskowego. Grill za około 250 zł, jak choćby grill elektryczny Zelmer ZPR2000, zaoferuje moc 2200 W i aż 5 poziomów grillowania oraz wysoką jakość wykonania i nienaganną estetykę. Za nieco ponad 700 zł można kupić duży i zaawansowany technicznie grill elektryczny Tefal z serii Optigrill, a za profesjonalny grill elektryczny do użytku gastronomicznego trzeba jednak zapłacić ponad tysiąc złotych lub więcej. Ogrodowy grill elektryczny Weber to wydatek rzędu 1500 zł, choć są też modele kilkakrotnie droższe.

Taka rozbieżność cenowa powoduje, że wielu użytkowników zastanawia się nad tym, czy w ogóle kupić grill elektryczny czy warto wydać na niego kilkaset złotych. Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale oczywista, bo to zależy od preferencji użytkownika, jak również od jego przyzwyczajeń kulinarnych i zasobności portfela.

Czy warto kupić grill elektryczny?

Grille elektryczne cieszą się sporą popularnością i to zarówno, jeśli chodzi o grille elektryczne ogrodowe, jak i stołowe. Umożliwiają one szybkie i wygodne przyrządzanie zróżnicowanych potraw przy niewielkim użyciu tłuszczu. Są zdrowszą i czystszą alternatywą dla grilla węglowego. Przed zakupem warto jednak poznać kluczowe zalety i wady tych urządzeń, gdyż jeśli chodzi o grill elektryczny opinie użytkowników są korzystne, ale niektórzy zwracają uwagę również na pewne mankamenty tych sprzętów.

Zalety i wady grilla elektrycznego

 • Wygodne i szybkie przyrządzanie potraw bez użycia węgla lub dużych ilości tłuszczu.
 • Zdrowsze potrawy niż z grilla węglowego.
 • Grill elektryczny zajmuje niewiele miejsca i może być używany o dowolnej porze roku w domu, na balkonie lub tarasie.
 • To głównie grille kuchenne, które trudno użytkować na zewnątrz. Grille elektryczne ogrodowe wymagają z kolei doprowadzenia zasilania poza dom.
 • Zazwyczaj mniejsze pole grzewcze niż w grillach gazowych lub węglowych.

Grille elektryczne mają niezwykle wiele zalet, co potwierdzają również opinie o konkretnych modelach tych urządzeń. Przed zakupem warto więc przejrzeć recenzje i oceny. Pomocnym źródłem informacji będzie również zestawienie takie, jak grill elektryczny ranking, które wskaże te modele urządzeń, któ®e są wybierane najczęściej.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
4 oceny
3 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (3)

Kupiłam grill elektryczny ceramiczny gourmet max 2484 i po kilku użyciach mogę podzielić się swoją opinią. Gorna płyta ceramiczna od razu uległa odbarwieniu, co wygada jak jakieś wypalenie od srodka, plamy nie do usuniecia. Moc mojego grilla to 1800 W i sprzęt nagrzewa się bardzo szybko. Wyłącznik... o tym nie pomyślałam podczas zakupu na pewno by się przydał:-) Ruchoma pokrywa dopasowuje się do grubości potrawy, co jest fajne. Grill może być otwarty, rozłożony przez co ma większą powierzchnię grillowania lub zamkniety. Czyszczenie od razu po uzyciu za pomocą mokrej gąbki i tu możliwość rozłożenia grilla pozwala swobodne mycie obu płyt. Myślę że jeszcze lepiej jeśli płyty są zdejmowane, niestety w moim urządzeniu nie są. Piersi z kurczaka i warzywa przyrzadzane przeze mnie w ww. urzadzeniu były upieczone super. Poza przebarwieniami jestem zachwycona urządzeniem, przynajmniej na razie :-)
Miałem patelnie elektryczna, ale u mnie bardziej sprawdził sie grill elektryczny z morphy richards. Zdecydowane bardziej smakuja mi dania z grilla.
ja mam od niedawna grill clatronic i naprawdę fajna sprawa! :)
Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
Od 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni