Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-depilator-ktory-kupic-czy-warto/449/ 2017-11-24 14:58:42.000000

Jak wybrać depilator? Który kupić? Czy warto?

Wybieramy najlepszy depilator!

Choć depilacja nie należy do najprzyjemniejszych czynności, wiele kobiet jest w stanie znieść odrobinę bólu na rzecz idealnie gładkich nóg.

Poszczególne modele depilatorów, które można zobaczyć na sklepowych półkach różnią się nie tylko designem, ale także sposobem działania. Jak wybrać depilator, by posłużył latami, a także powodował jak najmniej bólu?

Jak działa depilator?

Depilator jest podręcznym urządzeniem, który za pomocą głowicy umożliwia wyrwanie włosków z cebulkami. W przeciwieństwie do maszynek do golenia, efekt gładkości (w zależności od rodzaju włosów) może utrzymać się od kilku dni do 2-3 tygodni.

Zalety i wady depilatorów

ZALETY

 • efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej niż w przypadku innych domowych sposobów
 • są proste w obsłudze
 • rzadko powodują uczulenie skóry
 • jest to jednorazowy wydatek poczyniony raz na kilka lat

WADY

 • nie nadaje się do wszystkich rodzajów skóry np. do bardzo wrażliwej
 • zabieg jest bolesny i wiele kobiet nie może poradzić sobie z towarzyszącym bólem
 • po użyciu depilatora mogą powstawać podrażnienia na skórze
 • włosy po depilacji mogą wrastać w skórę

Rodzaje depilatorów

Producenci w celu usprawnienia pracy urządzeń, opracowali kilka typów głowicy, które różnią się między sobą budową. Wyróżnia się więc:

Depilatory z głowicą z pęset

Pęsety znajdujące się na głowicy, rozmieszczane są w większych odległościach, dzięki czemu sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. W zależności od modelu głowica może mieć od 18 do 40 par pęset.

Występuje tu prosta zależność: im więcej pęset, tym golenie jest dokładniejsze, a także szybsze. Należy jednak pamiętać, że przy wrażliwej skórze lub naprawdę rzadkim owłosieniu, depilator z 40 pęsetami może podrażnić naskórek.

Depilatory z głowicą z dysków

Dyski mogą być zbudowane z różnych materiałów. W ofercie można spotkać elementy:

 • ceramiczne – nie powodują alergii, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla skóry.
 • metalowe – mogą powodować podrażnienia, ale cena depilatorów jest niższa.

Głowice z dysków golą dokładniej, gdyż usuwają więcej włosów jednocześnie.

Nasza oferta depilatorów.

Jak wybierać?

Przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonego depilatora, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi pytaniami?

 • jaką mam skórę, wrażliwą czy normalną?
 • jakie mam owłosienie: mocne i gęste czy rzadkie i słabe?
 • czy jestem odporna na ból?

Te trzy z pozoru błahe pytania, pozwolą określić jaki typ urządzeń jest potrzebny, a także na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Czasem więcej, szybciej i mocniej nie oznacza lepiej, jeśli posiada się skórę wrażliwą podatną na podrażnienia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie depilatora?

Poniżej zostały zaprezentowane najważniejsze cechy oraz funkcje depilatora, które mogą wpłynąć na jakość depilacji, skalę wywoływanego bólu, a także samą dokładność pracy:

Głowica

Oprócz wyboru typu głowicy, warto sprawdzić, czy jest ona ruchoma lub specjalnie wyprofilowana. Dzięki temu golenie będzie dokładniejsze.

Regulacja prędkości

Niezwykle istotną funkcja w depilatorze jest regulacja prędkości pracy głowicy. Prędkość powinna być dostosowana do rodzaju skóry, a także rodzaju włosów. Im szybsze będą obroty, tym depilacja będzie nie tylko dokładniejsza, ale także bardziej bolesna. Z drugiej strony wolne obroty pozwolą uniknąć podrażnień na wrażliwej skórze. Dlatego warto wyposażyć się w depilator oferujący regulację prędkości, by dopasować ją do własnego ciała. Najczęściej urządzenia dysponują dwoma poziomami szybkości.

Możliwość mycia pod wodą

Dość istotną kwestią, która umożliwi zachowanie odpowiedniego poziomu higieny, jest możliwość mycia głowicy pod bieżącą wodą. Warto również wyposażyć się w depilator, którego obudowa jest całkowicie wodoodporna. Pozwoli to na przeprowadzenie mniej bolesnej depilacji na mokro np. pod prysznicem.

Rodzaj zasilania

Jak obecnie niemal każde niewielkie urządzenie elektryczne, tak i depilator umożliwia wybór rodzaju zasilania depilatora. Na rynku można spotkać trzy rozwiązania:

 • sieciowy – wymaga podłączenia do gniazdka, ale dzięki temu są lekkie. Świetnie sprawdzają się w domu lub w miejscach, gdzie nie ma problemu z dostępem do gniazdka.
 • akumulatorowy – są ciężkie, ale także bardziej mobilne. Tego typu depilatory są uniezależnione od gniazdka, nie ogranicza je również przewód. Problemem jest natomiast możliwość rozładowania się akumulatorów w najmniej oczekiwanym momencie.
 • combo, czyli akumulatorowo-sieciowy – jest to depilator łączący cechy obu powyższych rozwiązań.

Estetyka i budowa

Jako że depilatory są urządzeniami przeznaczonymi dla kobiet, producenci starają się przygotowywać konstrukcje atrakcyjne wizualnie. Ma w końcu spodobać się osobom wyczulonym na kwestię estetyki. Dodatkowo warto sprawdzić, czy depilator nie ma zbyt wymyślnych kształtów, gdyż może okazać się, że manewrowanie takim urządzeniem jest bardzo kłopotliwe i niekomfortowe.

Dodatkowe nakładki

 • nasadka goląca – pozwala przygotować ciało do depilacji. Goli dłuższe włosy mierzące ponad 1,5 mm. Nadaje się również do golenia wrażliwych miejsc, które nie mają zostać poddane zabiegowi depilowania. Działa bardzo podobnie jak golarka elektryczna.
 • nasadka łagodząca do depilacji miejsc wrażliwych – jeśli depilacja sprawia ból, można nałożyć specjalną, plastikową nakładkę, która zakrywa część pęset, a tym samym zmniejsza częstotliwość wyrywania włosów.
 • nasadka chłodząca – daje uczucie chłodu na depilowanej skórze. Dzięki niej zabieg staje się mniej bolesny.
 • nasadka do peelingu – zapobiega wrastaniu włosków w skórę. Po depilacji należy zmienić nakładkę i wykonać nią peeling.
 • rolki masujące – jak sama nazwa wskazuje masują depilowaną skórę, co zmniejsza ból i poprawia komfort.

Funkcje depilatorów

Aby depilacja była jeszcze bardziej komfortowa, można zakupić depilator wyposażony w poniższe funkcje:

 • podświetlenie – przydaje się, szczególnie w ciemniejszych pomieszczeniach. Oświetla depilowaną część ciała, co pozwala na dokładniejsze przeprowadzenie zabiegu i wyłapanie pojedynczych włosków.
 • silence – większość depilatorów pracuje głośno, co w dłuższym czasie może zmęczyć. Włączenie funkcji silence redukuje generowany hałas.
 • nawiew powietrza – chłodzi depilowaną skórę, redukując w ten sposób odczuwany ból.

Dodatkowe akcesoria

 • głowica chłodząca – jest to pojemnik ze specjalnym płynem, który należy przed użyciem zamrozić. Podczas depilacji podłącza się go do depilatora. Jego zadaniem jest mocne schłodzenie depilowanej skóry, dzięki czemu odczuwa się mniejszy ból, a zabieg jest bardziej komfortowy.
 • rękawica chłodząca – jest to woreczek, w którym znajduje się specjalny płyn przeznaczony do zamrożenia. Przed zabiegiem skórę masuje się rękawicą, dzięki czemu jest ona mniej wrażliwa na ból.
 • pędzelek – służy do wyczyszczenia głowicy z zabrudzeń i włosków.

Jaki producent ma najlepsze depilatory? Które depilatory są dobre i polecane?

Najpopularniejsi z producentów depilatorów to m.in. Braun, Philips, Remington, Beurer, Kalorik, Rowenta. Każdy z opisanych producentów ma w ofercie zarówno lepsze jak i gorsze depilatory. Zobacz ranking depilatorów w naszym sklepie, aby sprawdzić co jest aktualnie popularne.

Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Ze wszystkimi problemami klasycznego depilatora radzą sobie depilatory IPL, takie jak na przykład Panasonica - depilacja z nim to całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg. Dawno nie miałam już problemu z wrastającymi włoskami czy podrażnieniami od kiedy używam ES-WH90 do depilacji światłem, na dodatek owłosienie jest coraz rzadsze.