Udostępnij
Skomentuj

Jak stawiać PlayStation 5 ‒ pionowo czy poziomo?

To pytanie zadaje sobie każdy zainteresowany najnowszą konsolą od Sony. Dowiedz się, jak stawiać PlayStation 5.

Nowa konsola PlayStation 5

Najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych konsoli do gier ‒ PS5 ‒ została przygotowana w wyjątkowy sposób nie tylko pod kątem technicznym, lecz także wizualnym. Sprzęt ma interesujący, nowoczesny design, który przyciąga wzrok. Trzeba przyznać, że architekci Sony zachwycili swoim projektem fanów, natomiast sceptyków niewątpliwie zaintrygowali. Wzbudzili więc spore emocje w środowisku gamerskim, które z niecierpliwością czeka na prezentację i premierę sprzętu.

Oryginalny kształt konstrukcji PS5 sprawia jednak pewien problem. Spora grupa osób nie wie, jak urządzenie powinno być postawione na półce czy gdziekolwiek w domu — pionowo czy poziomo? Pytanie z pozoru wydaje się proste, ale patrząc na PS5 naprawdę trudno stwierdzić, która orientacja stanowi tę właściwą. Dzięki temu artykułowi dowiesz się więcej na ten temat, więc jeżeli planujesz zakup gadżetu Sony, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.

Polecane gry na PlayStation

Orientacja i położenie PS5

Być może kwestia ułożenia Sony PlayStation 5 nie jest najważniejsza, ale fakt, że tak wielu graczy szuka rozwiązania tego dylematu, pokazuje, że to istotne zagadnienie. Trzeba zaznaczyć, że nie chodzi tutaj tylko o wrażenie estetyczne, ale również o sprawność techniczną sprzętu. Przede wszystkim o działanie układu chłodzenia odpowiedzialnego za obniżanie temperatury konsoli w trakcie intensywnej rozgrywki. Każdy użytkownik zastanawia się, czy dane ustawienie nie spowoduje zakrycia elementów odpowiedzialnych za to zadanie.

Jeśli chodzi o wspomniany aspekt, sami pracownicy firmy Sony podkreślają, że dociera do nich wiele takich pytań. Dlatego jeden z nich postanowił niedawno rozwiać wątpliwości. Co zaskakujące, ten profesjonalny projektant nie wskazał jednej prawidłowej orientacji. Dla chłodzenia Sony PS5 nie ma różnicy pomiędzy poziomym i pionowym położeniem. W obu przypadkach urządzenie na pewno pozostanie sprawne i nie napotka trudności przy odprowadzaniu nadmiaru ciepła z wewnętrznych podzespołów.

Zdaniem konstruktorów, nawet jeżeli w pozycji poziomej przepływ powietrza jest nieco mniej efektywny, nie przekracza granicy błędu pomiarowego — nie należy się tym zatem zbytnio przejmować. Zarówno podstawową wersję konsoli, jak i PS5 Pro, wyposażono w system z aktywnym wentylatorem, która skutecznie spełnia swoją funkcję bez względu na ustawienie sprzętu. Możesz więc nie przejmować się pozycją PlayStation. Umieść konstrukcję tak jak chcesz i nie obawiaj się żadnych problemów technicznych.

Akcesoria do PlayStation 5

Ułożenie nie wpływa też na możliwość wykorzystania dodatkowych akcesoriów przygotowanych dla graczy przez firmę Sony. Oryginalnych padów do gry, pilota do sterowania urządzeniem oraz słuchawek użyjesz zarówno wtedy, gdy PS5 postawisz pionowo, jak i w sytuacji ułożenia sprzętu poziomo. Orientacja w żaden sposób nie zmniejsza zasięgu sygnału bezprzewodowego, a zatem bez przeszkód zintegrujesz każdy ze wspomnianych gadżetów z PlayStation 5.

Do dyspozycji masz jeszcze stworzoną z myślą o najnowszej konsoli kamerę HD. W jej przypadku to, jak położysz PS5, jest już ważniejsze. Pozycja pozioma pozwala bowiem umieścić sprzęt do nagrywania na PS5, a pionowa już nie. Tutaj wszystko zależy od tego, ile wolnej przestrzeni przeznaczysz na produkt Sony wraz z towarzyszącymi mu narzędziami pomocniczymi, które czynią rozgrywkę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Wielkimi krokami zbliża się premiera PS5 — kiedy dokładnie nastąpi oficjalny start sprzedaży urządzenia? Wydarzenie zaplanowano na 12 listopada w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz kilku innych państwach, a tydzień później prezentacji produktu od Sony doczekają się również konsumenci z innych regionów świata, w tym z Polski. Gracze na całym globie od dawna czekają na PS5 — 2020 rok dla nikogo nie jest łatwy, ale pokaz kolejnej odsłony PlayStation powinien poprawić gamerom humor.

Jakie innowacje wprowadza PS5? 8K to najważniejsza nowość, ponieważ konsola Sony według zapowiedzi będzie obsługiwać największą dostępną na rynku rozdzielczość wideo. Oczywiście w pierwszych miesiącach nie należy spodziewać się wielu tytułów w takim formacie. Jednak z czasem powstanie bez wątpienia sporo gier w 8K, które z powodzeniem uda się uruchomić na PlayStation 5 w najwyższej dostępnej jakości obrazu.

Na pewno interesuje Cię jeszcze kwestia kosztów związanych z zakupem PS5. Cena urządzenia Sony wyniesie w Polsce około 1900 złotych w opcji podstawowej oraz 2300 złotych w przypadku wersji z wbudowanym napędem optycznym Blu-ray. Trzeba zatem wydać sporo pieniędzy, aby cieszyć się możliwościami sprzętu w swoim domu, ale wydaje się, że naprawdę warto. Specyfikacja techniczna robi wrażenie, podobnie zresztą jak design oraz dodatkowe wyposażenie.

W najbliższym czasie nastąpi prawdziwa eksplozja zainteresowania PS5, więc jeśli chcesz go wypróbować, najlepiej zamów swój egzemplarz jak najszybciej. Niedługo po tym, jak tylko konsola zostanie oficjalnie zaprezentowana, pojawi się także w sklepie Morele. Jeżeli jesteś fanem wirtualnej rozgrywki, to PlayStation 5 powinno znaleźć się koniecznie w Twoim domu. Zapowiada się bowiem dużo nowości pod kątem wydajności, jak również pod względem jakości wykonania i designu. Przejrzyj inne artykuły w Morele, aby dowiedzieć się więcej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.