Udostępnij
Skomentuj

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon?

Karta SIM jest niezbędna do wykonywania połączeń telefonicznych. Dowiedz się jak przenieść z niej kontakty.

Czym jest karta SIM?

SIM to skrót od angielskiego wyrażenia Subscriber Identity Module, które oznacza niewielką kartę identyfikującą abonenta. Urządzenie każdej osoby posiadającej swój własny numer telefonu musi być wyposażone w taką technologię, aby istniała możliwość wykonywania połączeń. Pozwala ona na ustalenie użytkownika danego smartfonu i przechowywanie różnorodnych informacji, a także zalogowanie się do sieci GSM – systemu udostępniającego opcję transmisji głosu oraz wysyłania wiadomości. Możesz zapisać je na zewnętrznym nośniku pamięci, jeżeli zaś chcesz zachować styczność z bliskimi, importuj kontakty.

Na powierzchni karty SIM zostały umieszczone pozłacane pola, które umożliwiają połączenie z obsługującym ją urządzeniem. W przeciągu ostatnich kilku lat znacznie zmniejszono wielkość tego obiektu ze względu na próby miniaturyzacji podzespołów znajdujących się w smartfonach. Obecnie najczęściej używane wersje to micro- lub nano- „simki”. Są wyposażone w pewien zakres pamięci, dzięki czemu mogą zapisywać numery telefoniczne oraz wiadomości. Przykładowo, w przypadku informacji, takich jak kontakty Samsung, można również zobaczyć, w jakim miejscu kontakty zostały zapisane – na nośniku przenośnym czy na komórce.

Rejestracja karty SIM

Ustawodawca naciągnął obowiązek rejestracji numeru na wszystkich abonentów na terenie kraju. Oznacza to, iż nie istnieje już możliwość wykonywania w pełni anonimowych połączeń – dane na „simce” zostają przypisane do indywidualnego i konkretnego użytkownika, tak samo jak kontakty na karcie SIM. Proces ten może odbyć się poprzez wysłanie wiadomości tekstowej SMS, w punkcie sieci komórkowej lub w kiosku, gdzie kupowany jest pakiet startowy. Podanie swoich informacji osobowych stanowi konieczny element przeprowadzanych czynności.

Polecane smartfony

Wymiana karty SIM

Jeżeli karta SIM uległa uszkodzeniu, została skradziona, zablokowana czy zgubiona można uzyskać jej nową wersję w punkcie obsługi klienta. Istnieje również opcja wymiany tego elementu urządzenia mobilnego na mniejszy lub większy model. Nie sprawia to jednocześnie, że nasz numer komórkowy zostanie zmieniony, jednak wszelkie dane, które nie były zapisane w kopii zapasowej, ulegną utracie, dlatego warto dowiedzieć się, jak importować kontakty z telefonu. Nabycie wspomnianej części smartfona wykonywane jest za okazaniem odpowiednich dokumentów identyfikacyjnych.

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon?

Importowanie kontaktów stanowi całkowicie zautomatyzowaną, nieskomplikowaną czynność. To, w jaki sposób przebiega ów proces, w pewnej mierze zależy od posiadanego urządzenia mobilnego. Poszczególne kroki instrukcji nieco inaczej będą wyglądać w przypadku smartfonów obsługujących system Android i iOS, jednak można dostrzec charakterystyczne podobieństwa wskazujące na prostotę przeprowadzanych działań. Precyzja instrukcji może także zmieniać się wraz z długością czasu, który minął od nabycia aktualnego telefonu.

W przypadku smartfona z systemem Android, po jego odblokowaniu należy wejść w opcję Kontakty. Zamieszczone są tam wszystkie wcześniej zapisane numery telefonów – początkowo można przejrzeć udostępnione informacje w celu ich aktualizacji. Następnie kopiowanie karty SIM odbywa się poprzez wybranie Ustawień. Kiedy zostanie rozwinięta lista możliwych do przeprowadzenia działań, trzeba kliknąć pole Import/eksport kontaktów. W dalszej kolejności ta pierwsza funkcja pozwoli Ci na efektywne zakończenie procesu.

Telefony obsługujące iOSa – iPhone’y – udostępniają możliwość zapisania numerów w analogiczny sposób. Wykonywanych czynności może być jednak nieco mniej. Kopiowanie kontaktów odbywa się za pomocą wejścia w ustawienia danego urządzenia mobilnego, a następnie, poprzez wybranie opcji Kontakty, zostanie rozwinięta lista zawierająca Sortowanie, Wyświetlanie, Nazwę skróconą, oraz Moje informacje. Funkcja, która nas interesuje, została zamieszona na jej końcu. Tutaj wystarczy już tylko w nią kliknąć.

Jak przenieść numery z jednego urządzenia na drugie?

Przenoszenie numerów z jednego smartfona na drugi można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuje Bluetooth, który umożliwia transmisję danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi znajdującymi się w bliskim położeniu. Aby dokonać kopiowania kontaktów Samsung zaleca wejść w miejsce, gdzie zostały one zapisane. Następnie, poprzez wybranie opcji Więcej w dolnej albo górnej części ekranu, trzeba wyselekcjonować interesującą nas funkcję. Wolno udostępnić wszystkie lub konkretne informacje zamieszczone na odpowiedniej liście.

Drugą metodą umożliwiającą kopiowanie numerów z telefonu na kartę SIM jest wysłanie wybranego numeru w wiadomości tekstowej. Po wejściu w rejestr, który je zawiera, należy kliknąć odpowiedniego abonenta. W dalszej kolejności powinno się posłużyć funkcją pozwalającą na nadanie SMSa. Zostanie on zmieniony na formę multimedialną, prezentującą udostępniane dane. Opcja ta jest polecana przy chęci podzielenia się pojedynczymi informacjami, ponieważ zajmuje więcej czasu i mogą być ponoszone pewne koszty, zależne od oferty sieci komórkowej.

Gdzie zapisywać kontakty telefoniczne?

Dane można zapisywać na „simce”, która wyposażona w pewien zakres pamięci, mieści w sobie udostępniane informacje. Trzeba jednak podkreślić, że w przypadku jej utraty, jeżeli to było jedyne miejsce, gdzie się znajdowały, można stracić wszystkie numery. Mogą one także być zarejestrowane na urządzeniu mobilnym. Warto wiedzieć, jak skopiować kontakty z telefonu na kartę SIM, aby mieć do nich dostęp po wymianie sprzętu, np. przy kupnie nowego modelu smartfona.

W celu uniknięcia utraty danych warto jest robić kopię zapasową. Co to dokładnie oznacza? Chodzi o importowanie kontaktów i różnorodnych informacji na dodatkowy nośnik pamięci. Może to być pendrive, laptop lub inne urządzenie, a także zewnętrzny dysk sieciowy. Również konto Google, zakładane wraz z adresem e-mail, pozwala na zapisywanie plików tekstowych, wideo czy innych, także numerów telefonicznych.

Zabezpieczenie danych na telefonie komórkowym

Zabezpieczenie danych na smartfonie może wydawać się czynnością o dość skomplikowanym przebiegu, jednak tylko pozornie. W rzeczywistości opisywany proces okazuje się stosunkowo prosty, należy jednak pamiętać o kilku krokach. Jak skopiować kontakty z SIM na telefon Android? Wygląda na to, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zapis na nośniku zewnętrznym, dysku sieciowym, jednak jeżeli celem jest zwykłe przeniesienie numerów komórkowych, warto bazować na funkcjach dostępnych w smartfonie.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.