Udostępnij
Skomentuj

Jak podłączyć soundbar do telewizora? Instrukcja krok po kroku

Soundbar umożliwia cieszenie się wzmocnionymi efektami dźwiękowymi, więc oglądanie telewizji dostarcza dodatkowych emocji.

Jak podłączyć soundbar do telewizora kablem optycznym?

Subwoofer do telewizora to zintegrowany system audio, który znajduje się w niewielkiej obudowie i stanowi cenny dodatek do używanego odbiornika. Dwa głośniki do telewizora to minimum, jednak w bardziej zaawansowanych wersjach występuje ich nawet dziewięć. Zapewniają dodatkowe źródło dźwięku, dzięki czemu oglądanie filmów czy sportowych rozgrywek dostarcza jeszcze większych emocji. Warto wiedzieć, jak podłączyć soundbar do TV i dekodera.

Polecane soundbary

Soundbar można połączyć z telewizorem przy pomocy kabla optycznego. To szybka i bezproblemowa instalacja, jednak kabel nie znajduje się w zestawie – nabywca musi go dokupić. W pierwszej kolejności należy wpiąć przewód do odbiornika w miejscu oznaczonym informacją „optical out”. Kolejny krok polega na wpięciu drugiej końcówki kabla do złącza w soundbarze z napisem „optical in” (znajdziesz go z tyłu urządzenia).

Aby soundbar pod telewizor zaczął działać, musisz wprowadzić zmiany w ustawieniach odbiornika. W soundbarze zmienia się na źródło D.IN, a z kolei w telewizorze należy odszukać ustawienia dźwięku. Po wejściu w odpowiednią rubrykę zmienia się opcję na „wyjście audio/optyczne”. Soundbar JBL do telewizora powinien od tego momentu działać bez zarzutów – to najszybszy i jednocześnie najmniej skomplikowany sposób.

Jak podłączyć soundbar do TV przez bluetooth?

Soundbar do telewizora Philips może zostać podłączony na wiele sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z Bluetooth. Ta technologia zapewnia wtedy doskonałą jakość dźwięku, a przy tym nie wpływa negatywnie na estetykę pomieszczenia za sprawą braku kabli. Głośnik pod telewizor wymaga użycia pilota albo wciśnięcia przycisku „źródło” na urządzeniu. Jeśli soundbar Bluetooth nie został wcześniej połączony z innym urządzeniem, zobaczysz napis „BT ready”. Ten komunikat oznacza, że wszystko przebiegło bez komplikacji.

Kolejny krok w podłączaniu soundbara 2.1 do telewizora to wciśnięcie oraz przytrzymanie przez około 5 sekund przycisku „źródło”, który znajduje się na listwie sterowania. W tym czasie powinna pojawić się informacja „BT paring”. Teraz wystarczy wejść w ustawienia na telewizorze i zamiast funkcji „wyjście dźwięku” skorzystać z opcji „lista głośników Bluetooth”. Kiedy pojawiają się dostępne urządzenia, musisz wybrać nazwę nabytego sprzętu. Ostatni krok polega na wybraniu przycisku „połącz” /„sparuj”.

Jak podłączyć soundbar do telewizora kablem HDMI?

Subwoofer LG do telewizora zapewnia doskonałą jakość dźwięku, co jest ściśle związane z zastosowaniem od dwóch do nawet 9 głośników. Jednak warunkiem używania i cieszenia się z efektów, jest właściwe podłączenie urządzenia. Możesz skorzystać z bardzo popularnego rozwiązania, czyli kabla HDMI. To metoda przewodowa, gdzie podłączenie urządzenia ogranicza się do wykonania kilku nieskomplikowanych czynności.

Soundbar Samsung oraz kabel HDMI z reguły nabywa się w jednym zestawie, dlatego nie musisz pokrywać dodatkowych kosztów. Aby podłączyć kabel, wystarczy włożyć go do złącza HDMI ARC (telewizor) oraz wejścia HDMI OUT ARC w przypadku soundbaru. Kolejny krok polega na wyborze odpowiednich ustawień, dzięki czemu oba urządzenia mogą współpracować, a Ty i Twoi bliscy cieszyć się dźwiękiem jakości premium.

Do uruchomienia urządzenia soundbar LG należy wskazać źródło dźwięku HDMI, a z kolei w odbiorniku telewizyjnym odszukać funkcję „wyjście dźwięku”. Trzeba zmienić ją na wyjście HDMI. Ostatnia czynność to kliknięcie przycisku „połącz”/„sparuj” i od tego momentu można cieszyć się z urządzenia. Opisywane kroki nie zajmują więcej niż dwie minuty i jednocześnie nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami, co jest bardzo dużą zaletę.

Jak podłączyć soundbar do TV przez Wi-Fi?

Soundbar Sony łączy się przy pomocy Wi-Fi, dzięki czemu nie musisz używać dodatkowych kabli. Jednocześnie zapewnia o wiele szerszy zakres niż Bluetooth – musisz tylko właściwie zespolić oba urządzenia. Skorzystanie z tej opcji jest dostępne jedynie w odbiornikach, które zostały wyprodukowane po 2013 roku, dlatego datę produkcji koniecznie sprawdź w pierwszej kolejności.

Soundbar WiFi może zostać połączony z telewizorem, kiedy oba urządzenia mają aktywne Wi-Fi i od tego trzeba zacząć. Muszą nadawać na tej samej częstotliwości oraz zostać połączone z routerem. Jeśli podstawowe czynności zostaną wykonane, wciśnij przycisk „źródło” znajdujący się na soundbarze (najpewniej z tyłu). Wymagany jest wybór trybu Wi-Fi. Niektóre telewizory posiadają opcję automatycznego łączenia z routerem, a informacja o zmianie pojawia się na ekranie.

Jeśli zmiany nie zostaną zauważone, soundbar JBL musi połączyć z siecią Wi-Fi. Kolejny krok to zainstalowanie aplikacji SmartThings na urządzeniu. Po ukończeniu pobierania otwórz aplikację oraz skorzystaj z opcji „dodaj”, która została oznaczona znakiem plus. Jedną z ostatnich czynności jest wskazanie właściwego urządzenia, a następnie wybranie przycisku AV oraz wybranie marki soundbaru. W celu potwierdzenia wystarczy dotknąć soundbara. Teraz wystarczy wcisnąć Start oraz wskazać na lokalizację i pokój. W tym momencie dokonuje się połączenie i możesz korzystać z najlepszej jakości dźwięku.

Podłączanie urządzeń dodatkowych do soundbara

Soundbar Sony może zostać połączony z innymi urządzeniami. Użytkownicy najczęściej wybierają konsole. Dzięki takiemu połączeniu uzyskują doskonały dźwięk i dodatkowe efekty w trakcie zaawansowanych rozgrywek oraz przechodzenia różnych poziomów w skomplikowanych grach. Nie wymaga to wiele pracy i wiąże się z wieloma korzyściami dla miłośników gier. Konsola Xbox lub konsola PlayStation w połączeniu z głośnikami wprowadza odpowiedni nastrój i pozwala na przeniesienie się do świata gry.

Soundbar łączy się także z dekoderem, co zapewnia domownikom doskonałą rozrywkę. Można oglądać najlepszej jakości filmy albo rozgrywki sportowe, a najmłodsi użytkownicy ucieszą się z dodatkowych efektów w trakcie oglądania filmów animowanych, które potęgują wrażenia i zapewniają niezapomniane chwile. Odbieranie dodatkowych dźwięków i słyszane wyraźnie odgłosy sprawiają, że nie będziesz musiał chodzić do kina, gdyż dobrze dobrany soundbar pozwala stworzyć salę kinową w domu.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.