Udostępnij
Skomentuj

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie?

Nagrywanie rozmów telefonicznych bywa dość pomocne. Sprawdź, jakich aplikacji użyć, by wszystko zarejestrować!

Nagrywanie rozmów telefonicznych – zalety rozwiązania

Pierwsze pytanie, które z pewnością przychodzi Ci na myśl, brzmi nie tyle, jak nagrywać rozmowy telefoniczne, co czemu takie postępowanie ma w ogóle służyć? Przywołane rozwiązanie niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści. Przydaje się zwłaszcza osobom zabieganym i zapominalskim. Nie musisz już gorączkowo notować wszystkich ważnych informacji podawanych przez interlokutora (na przykład listy zakupów). Możesz wszystko zarejestrować i odtworzyć w dowolnie wybranej chwili. Oszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów. Wystarczy, że naciśniesz jeden mały przycisk w swoim smartfonie.

Polecane smartfony

Co więcej, nagrania rozmów telefonicznych prowadzonych z bankiem, kontrahentem albo sprzedawcą często są niezwykle pomocne w przypadku dochodzenia swoich praw wynikających z zawartej ustnie umowy kupna bądź sprzedaży.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną?

Wbrew pozorom, nagrywanie rozmowy telefonicznej nie jest żmudnym ani skomplikowanym procesem. Sposób postępowania zależy w dużej mierze od modelu posiadanego telefonu, a także systemu operacyjnego, w jaki wyposażono urządzenie.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na systemie Android?

Kluczem do sukcesu jest zainstalowanie w smartfonie odpowiedniego software’u umożliwiającego nagrywanie rozmów telefonicznych na Androidzie. W sklepie Google Play znajdziesz wiele różnych programów przeznaczonych do wspomnianych celów.

Nagrywanie rozmów Android: przykłady dostępnych aplikacji

  • ACR (Another Call Recorder). Największe zainteresowanie wśród użytkowników budzi aplikacja ACR (Another Call Recorder). Co zrobić, by z niej korzystać? Najpierw pobierz wspomniany program do nagrywania rozmów, a potem zainstaluj go w pamięci swojego telefonu. Następnie uruchom software i zapoznaj się z komunikatami widocznymi na ekranie. Nadaj aplikacji wszystkie niezbędne uprawnienia potrzebne do prawidłowego rejestrowania połączeń. Zezwól na dostęp do wolnych zasobów sprzętowych, mikrofonu oraz kontaktów figurujących w książce adresowej. Po poprawnym wykonaniu powyższych czynności ACR będzie gotowy do pracy. Wszystkie nagrane rozmowy telefoniczne zostaną zapisane automatycznie w pamięci Twojego smartfona.
  • FonTel – rejestrator rozmów To kolejna ciekawa nagrywarka rozmów telefonicznych, dostępna dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. Występuje w polskiej wersji językowej i działa na podobnych zasadach jak prezentowany wcześniej ACR. Ma prosty, intuicyjny interfejs, więc jej obsługa nie sprawia trudności nawet laikom. Nie tylko rejestruje połączenia wychodzące i przychodzące, ale również szyfruje zapisane pliki dźwiękowe, dzięki czemu nikt nieuprawniony nie uzyska wglądu w treść prowadzonych konwersacji. Twoje dane i inne wrażliwe informacje są odpowiednio chronione.

Android – nagrywanie rozmów: ile kosztuje?

Większość aplikacji do nagrywania rozmów telefonicznych na Androidzie jest darmowa w swojej podstawowej wersji. Nie musisz uiszczać żadnych należności za rejestrowanie połączeń. Płatne często okazują się natomiast dodatkowe udogodnienia, takie jak choćby przesyłanie plików dźwiękowych do chmury (na e-mail, dysk Google, OneDrive lub Dropbox) czy możliwość nagrywania rozmów telefonicznych w trybie ręcznym.

Program do nagrywania rozmów Android– jaki jest najlepszy?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Wiele zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, przetestuj przynajmniej kilka aplikacji do nagrywania rozmów telefonicznych. Android oferuje szereg różnych, choć zbliżonych pod względem funkcjonalności, propozycji. Jedne są bardziej, inne – mniej popularne. Sprawdź, który software najlepiej funkcjonuje na Twoim smartfonie.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na systemie iOS?

Nagrywanie rozmów telefonicznych na smartfonach Apple przebiega inaczej niż w przypadku Androida. Okazuje się dużo trudniejsze i z reguły bardziej kosztowne. Zdecydowana większość aplikacji przeznaczonych do rejestrowania połączeń, jeśli nie wszystkie, jest płatna. Występuje wyłącznie w rozliczeniu abonamentowym. Na korzystanie z oprogramowania musisz wydać sporo pieniędzy. Usługa TapeACall Pro: Call Recorder to wydatek rzędu kilkunastu dolarów miesięcznie i nie daje stuprocentowej gwarancji, że proces nagrywania rozmów w komórce przyniesie oczekiwane rezultaty.

Co zatem pozostaje użytkownikom iPhone'ów? Rejestrowanie połączeń przychodzących i wychodzących za pomocą urządzeń zewnętrznych, na przykład tabletów bądź dyktafonów. Włącz tryb głośnomówiący w swoim smartfonie, a następnie uruchom nagrywanie rozmowy na wspomnianym sprzęcie. Pamiętaj, by dobrze zgrać obie czynności w czasie. W tym wypadku refleks stanowi więcej niż połowę sukcesu.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na systemie Windows?

Nagrywanie rozmów w telefonie z Windowsem również nie należy do najłatwiejszych. Co prawda platforma ma wbudowaną funkcję rejestrowania połączeń, ale nie wszyscy użytkownicy smartfonów mogą z niej korzystać. W grupie wykluczonych znajdują się posiadacze modeli z systemem Windows Phone w wersji 8.1 i niższej. Problem polega również na tym, że opisywane oprogramowanie w zasadzie zniknęło z rynku, przestało być rozwijane. Użytkownicy nie mogą więc liczyć na aktualizację systemu.

Nagrywanie rozmów: Samsung z Windowsem 10 Mobile

Wejdź w menu smartfona i wybierz zakładkę „Ustawienia”, a następnie włącz opcję nagrywania rozmów głosowych. W kolejnym kroku zdecyduj, które aplikacje będą zarządzać zarejestrowanymi połączeniami. Możesz sięgnąć po oprogramowanie domyślne, czyli wbudowany rejestrator głosu. O prawidłowym uruchomieniu usługi świadczy komunikat „Nagraj” widoczny podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Pliki dźwiękowe są zapisywane w folderze zlokalizowanym w pamięci smartfona.

Czy nagrywanie rozmów jest legalne?

Zastanawiasz się pewnie, czy nagrywanie rozmów telefonicznych na Androida, Windowsa albo jakikolwiek inny system jest zgodne z prawem. Obowiązujące przepisy nie dają jasnej odpowiedzi na postawione pytanie. Wręcz przeciwnie – pozwalają na dość szeroką interpretację rozporządzeń.

W świetle kodeksu karnego nagrywanie rozmów w telefonie komórkowym, tych, w których sami uczestniczymy, nie jest traktowane jako przestępstwo. Podobnie do wspomnianej kwestii odnosi się kodeks prawa cywilnego, choć Artykuł 23 jednoznacznie stwierdza, że dobra osobiste człowieka są pod szczególną ochroną państwa.

A zatem, czy można nagrywać rozmowę telefoniczną prowadzoną z przyjacielem, członkiem rodziny lub kimś zupełnie obcym? Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich osobistych intencji i tego, jak zamierzasz posiadany materiał wykorzystać. Na wszelki wypadek zawsze warto poprosić interlokutora o zgodę na zarejestrowanie połączenia i wyjaśnić mu powody takiego postępowania.Wówczas unikniesz ewentualnych nieporozumień i konfliktów z prawem. Pamiętaj o jednej istotnej kwestii – nagrania zdobyte nielegalne nie mogą być dowodem w postępowaniu sądowym.

Udostępnij
3,3
5 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

NP. TO COŚ NIE DZIAŁA I ŻADNE INNE NIE ZNALAZŁEM ŻADNEJ DZIAŁAJĄCEJ, NAWET ZAPŁACIŁEM I NIC. Ze Sklepu Play pobierz aplikację o nazwie Nagrywanie rozmów – ACR.
Żadna aplikacja zainstalowana w telefonie z androidem 9 i wyższym nie zadziała bo google zablokowało możliwość nagrywania rozmów.
Specjalista Morele | 17:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.