Udostępnij
Skomentuj

Jak klawiaturę podłączyć do PS5?

Zastanawiasz się nad podłączeniem klawiatury do PlayStation 5? Dowiedz się, w jaki sposób możesz to zrobić

Nie sposób przejść obojętnie obok konsoli Sony PlayStation 5, która zadowoli każdego, nawet wyjątkowo wymagającego gracza. To domowe centrum rozrywki doskonale dopasuje się do każdej przestrzeni, a dołączony do zestawu kontroler DualSense™ odpowie za intuicyjne i komfortowe sterowanie w czasie każdego turnieju. Jednak nowoczesny wygląd i uniwersalne możliwości, które daje to urządzenie, nie wykluczają innej opcji, z której korzysta i o którą zabiega wielu użytkowników – chodzi o możliwość podłączenia do PS5 klawiatury.

Polecane klawiatury gamingowe

W jaki sposób podłączyć klawiaturę do PlayStation 5?

Jak się okazuje, nie jest to zbyt skomplikowane, ponieważ żeby to zrobić, wystarczy w złączu USB umieścić odpowiednią, dopasowaną do tego końcówkę kabla lub specjalistyczny adapter. Sam proces połączenia zewnętrznej klawiatury lub myszki z konsolą przebiega bezproblemowo, a po ponownym zalogowaniu, dosłownie po kilku chwilach, Twoje urządzenie zostaje zauważone przez system i jest już gotowe do użytku. Nie musisz instalować dodatkowych sterowników ani specjalistycznego oprogramowania, wszystko odbywa się w przyjazny i intuicyjny sposób.

Co ważne, istnieje jeszcze inna forma połączenia wybranego przez Ciebie sprzętu z PS5., tym razem bezprzewodowa. Dzięki niej unikniesz niepotrzebnej plątaniny kabli. Wiele urządzeń, zwłaszcza tych najnowszych, posiada funkcje takie jak łączność Wi-Fi, które to umożliwiają. Jeśli zależy Ci na uporządkowanej przestrzeni, w której będziesz swobodnie się poruszać i grać tak, jak lubisz, skorzystaj z produktów, które dadzą Ci tę możliwość. Jednym z nich jest np. uniwersalna klawiatura Razer. To doskonała propozycja dla wymagających użytkowników.

Czy każda klawiatura pasuje do PS5?

Istnieje wiele rodzajów klawiatur, które różnią się między sobą ze względu na sposób działania, wygląd, przeznaczenie czy wyposażenie. Jeśli zastanawiasz się nad tym czy każda klawiatura będzie pasować do Twojej konsoli PS5, zanim wybierzesz najodpowiedniejszą z nich, zwróć uwagę na fakt, że istnieje kilka możliwych podziałów. Pierwszy, obejmujący kwestię budowy przycisków, wskazuje na trzy rodzaje klawiatur: klawiatury membranowe, klawiatury nożycowe i klawiatury mechaniczne. Brzmi to dość enigmatycznie, ale w rzeczywistości wynika z zastosowanego w niej mechanizmu działania.

W środowisku, dla którego najistotniejsze jest prowadzenie wielogodzinnych rozgrywek, największą popularnością cieszą się te ostatnie, ponieważ wyróżnia je wysoka precyzja i długa żywotność. Notabene klawiatura gamingowa, która jest przecież najdokładniej dostosowana do oczekiwań każdego gracza, również zalicza się do grupy sprzętów mechanicznych, charakteryzujących się specyficznym, dość wyróżniającym się wyglądem. Ciekawą propozycją w tym segmencie może być komfortowa i lekka klawiatura Logitech, która sterowanie czyni wyjątkowo łatwym.

Klawiatury może dzielić również cena, producent czy sposób połączenia z urządzeniem. Droższe propozycje to najczęściej efekt wysokiej jakości materiałów i specjalistycznej technologii, dlatego jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie, nie daj się zwieść zbyt tanim ofertom. Poza tym, o ile Twoje peryferia zewnętrzne będą wyposażone w port USB lub będą obsługiwały opcje bezprzewodowej komunikacji, tj. Bluetooth, masz duże szanse na nawiązanie pomyślnej łączności z PS5. Pamiętaj jednak, że zgodność urządzeń zależy od wielu czasem niezależnych czynników.

Po co klawiatura do konsoli PlayStation 5?

Czy klawiatura jest niezbędnym elementem konsoli PlayStation 5? Nie, nie jest nawet koniecznym dodatkiem. Często pad w zupełności wystarcza. Jednak dla wielu użytkowników klawiatura zewnętrzna, właściwie dobrana, dopasowana do rodzaju i sposobu gry, może być ważnym usprawnieniem. Istnieją rozgrywki, w których łatwiej osiągnąć lepszy poziom i wyższe wyniki dzięki zastosowaniu takich peryferiów. Z tego powodu niektórzy gracze nie wyobrażają sobie prowadzenia turniejów bez ułatwień, które im daje korzystanie z takich urządzeń.

Ważne, żeby wybierać sprzęt, który będzie ze sobą kompatybilny. Informacji na ten temat szukaj w opisie produktów i w specyfikacjach technicznych. To oczywiste, że DualSense™ świetnie sprawdzi się w roli sterownika każdej rozgrywki, do tego został stworzony. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by swobodnie żonglować dostępnymi kontrolerami w taki sposób, by reagować na własne potrzeby i czerpać przyjemność z doskonałej zabawy, którą daje PS5. Poza tym zdarzają się gry, w których klawiatura jest lepszym narzędziem sterowania niż klasyczny pad.

Co zamiast klawiatury gamingowej do PS5?

Do sterowania konsolą przeznaczono, dołączony do zestawu, kontroler. To wyjątkowy i nowoczesny produkt, którego efekty dotykowe robią kolosalne wrażenie. Jednak, tak jak w przypadku PlayStation 4 pro, możesz skorzystać również z innych peryferiów. Wszystko po to, by grało Ci się dobrze, spokojnie i tak, jak lubisz. Warto też dodać, że w konsoli PS5 zagrasz w katalog gier z PS4! I choć rozwiązania gamingowe wydają się oczywistością, nie można zapomnieć o innym, wyjątkowo prostym sposobie sterowania, który umożliwia na przykład mysz do PS4.

Każda gra to szansa na zwycięstwo, a także spotkanie, którego celem jest rozrywka. Doświadczaj najwyższej jakości działań, która pozwala korzystać z rozwiązań stworzonych dla profesjonalnych graczy, którzy cenią proaktywne podejście do gier. Tak jak w PlayStation 4 Slim, będącej skondensowaną wersją konsoli PS4. Zanim zdecydujesz się na określony model, weź pod uwagę własne preferencje i dostosuj swoją decyzję do osobistych potrzeb. Na rynku istnieje szeroki wybór gamingowych myszy i klawiatur.

To oczywiste, że peryferia są ważne. Dzięki nim podniesiesz poziom każdej rozgrywki. Korzystaj z nich zgodnie z przeznaczeniem, pamiętając o tym, że możliwości sterowania masz znacznie więcej. Zwróć uwagę na kluczowe parametry, producenta i kompatybilność z PS5. Każdy element może mieć znaczenie i może wpływać na późniejszą eksploatację urządzenia, dlatego świadomie wybieraj to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Udostępnij
1,9
4 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

WIĘKSZOŚĆ gamingowych bezprzewodowych (dongle usb) klawiatur z playstation 5 nie zadziała w ogóle. Prawdopodobnie "wina" leży po stronie słabości systemu operacyjnego w ps5, który ma zbyt skromne sterowniki HID (czyli m.in. obsługujące myszy i klawiatury).
Specjalista Morele | 10:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.