Udostępnij
Skomentuj

Jak dobrać stolik pod telewizor?

Szafka pod telewizor LCD jest niezbędna, bo odbiornik powinien być na odpowiedniej wysokości.

Wymiary szafki pod telewizor powinny zależeć zarówno od rozmiaru odbiornika, jak i wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Jaką szafkę kupić? Oglądając ulubione filmy i seriale powinniśmy zadbać nie tylko o odpowiednią odległość od telewizora, ale także o optymalną wysokość telewizora na ścianie. Dobrze jest, gdy odbiornik znajduje się mniej więcej na wysokości naszych oczu. Wówczas oglądając telewizję nie męczymy się, a pozycja, w której spędzamy nawet kilka godzin nie będzie miała niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie, przynajmniej w zakresie wad postawy.

Rodzaje stolików pod telewizor

Odpowiednia szafka RTV pod telewizor LCD może być nie tylko potrzebna do postawienia tam odbiornika, ale ma także duży wpływ na ogólny odbiór i aranżację wnętrza. To po prostu pełnoprawny, praktyczny i mogący ładnie wyglądać mebel. Oczywiście można też przytwierdzić odbiornik do ściany za pomocą specjalnych uchwytów na telewizor. Wówczas także najczęściej tworzy się w ścianie specjalny otwór, którym warto poprowadzić kable. Robi się tak, by poprawić estetykę pomieszczenia i zniwelować niepotrzebną plątaninę, która często tworzy się właśnie za . Nawet tani stolik pod telewizor może dać dodatkowe możliwości. Jak dobrać stolik pod telewizor? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Mały stolik pod telewizor jest doskonałym uzupełnieniem całej aranżacji wnętrza w pomieszczeniu. Pełni nie tylko funkcję użytkową, ale może być po prostu ładnym meblem, na którym postawimy nasz odbiornik tv. Jeśli planujemy zakup tego typu przedmiotu, warto zwrócić uwagę na różne rodzaje stolików pod telewizor. Decyzję powinniśmy oprzeć o uwarunkowania mieszkania, w jakim chcemy dokonać zmian oraz charakter samego miejsca.

  • Stolik pod telewizor

To najczęściej spotykane, dłuższe lub krótsze stoliki. Zdarza się, że wyposażone są także w różnego rodzaju szafeczki i szuflady. Klasyczne stoliki wykonywane są z drewna lub sklejki, te nowoczesne z różnego rodzaju i kształtu metalu. Warto wziąć pod uwagę ich rozmiar – dobrze jest, jeśli po prostu pasują kolorem i kształtem do miejsca, w którym chcemy umieścić telewizor. W związku z tym pamiętajmy o nieumieszczaniu szafki z telewizorem na ścianie, na której znajduje się także kaloryfer.

  • Narożny stolik pod telewizor

Kiedy mamy niewielkie pomieszczenie, bardzo istotne jest odpowiednie wykorzystanie każdego centymetra. Warto rozważyć umieszczenie stolika z telewizorem w kącie pokoju, co pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz uniknąć wrażenia bałaganu w pokoju. Półki podnoszą wartość użytkową i sprawiają, że możemy umieścić tam na przykład książki.

  • Szafka RTV

To coś w rodzaju niskiej komody z miejscem na telewizor oraz różnego rodzaju szafeczkami i półkami, które pozwalają schować najpotrzebniejsze rzeczy. Stawiając w pokoju taki mebel otrzymujemy dodatkowe możliwości aranżacji wnętrza oraz sporą przestrzeń użytkową na książki, konsole do gier, piloty lub inne przedmioty. Szafka RTV to jeden z popularniejszych mebli w polskich domach.

  • Stolik z uchwytem na TV

Szafka z uchwytem na TV to rodzaj hybrydy, pomiędzy zwykłą szafką RTV, a specjalnym uchwytem. Najczęściej wygląda to tak, że telewizor umieszczany jest w specjalnej wnęce ze stelażem, który trzeba do niego po prostu przykręcić. W polskich sklepach występują różne rodzaje mebli, które mogą pełnić funkcję szafki na telewizor. Zdarzają się też takie, które łączą w sobie cechy zwykłych mebli oraz specjalnych uchwytów, które bardzo ułatwiają zaaranżowanie wnętrza. Przedstawicielem tego typu modeli jest . Łączy on w sobie funkcje zwykłego stolika oraz tradycyjnego uchwytu, który normalnie mocujemy bezpośrednio do ściany.

Polecane szafki RTV

Jaka jest optymalna wysokość stolika pod telewizor?

Co do wysokości stolika na telewizor powstało wiele teorii. Według wielu, powinien być on mniej więcej taki, by telewizor znajdował się na wysokości oczu z pozycji, w której będziemy go oglądać przez przeważającą większość czasu. Robiąc pobieżne rynkowe analizy, nietrudno zauważyć, że najniższe stoliki mają mniej więcej 30 cm. Zakres od właśnie 30, do około 50 cm wydaje się optymalny w kontekście oglądania telewizji z poziomu kanapy w salonie. Jednak wielu użytkowników woli umieszczać swoje telewizory nieco wyżej. Wówczas warto zwrócić uwagę już nie na stolik czy szafkę, ale po prostu uchwyt na telewizor, który pozwoli umieścić odbiornik w zasadzie na dowolnej wysokości.

A może uchwyt do telewizora?

Jeśli potrzebujemy maksymalnie ograniczyć ilość znajdujących się w pomieszczeniu mebli, możemy zastanowić się nad rezygnacją ze stolika pod telewizor. Wówczas w zasadzie jedynym rozwiązaniem jest zakup specjalnego uchwytu do telewizora, który zamocujemy w ścianie, na której ma się znaleźć odbiornik. Istnieją oczywiście różne typy uchwytów. Decyzję podejmujemy w zależności od tego, jakim dysponujemy telewizorem. Liczy się także charakterystyka pomieszczenia. Uchwyty mogą po prostu trzymać telewizor w jednej pozycji, ale także dopuszczać możliwość odchyłów i dostosowania położenia ekranu do własnych preferencji. Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Bardzo dużą popularnością wśród uchwytów do telewizora cieszy się model Art. TO solidna, stalowa konstrukcja, dopasowana do w zasadzie wszystkich dostępnych na rynku telewizorów, których rozmiar nie przekracza 60 cali. Telewizor z kolei nie powinien być cięższy niż 45 kg. Wiele zależy także od poprawności montażu. Ewentualne błędy mogą mieć wpływ na stabilność całej konstrukcji. Atutem tego modelu jest cena – uchwyt kosztuje niecałe 80 zł.

  1. Hama LCD/LED Premium Motion

To uchwyt wykonany z najwyższej jakości aluminium i stopów metali oraz tworzyw sztucznych. Zaletą, którą rozumiemy dopiero po dłuższym czasie użytkowania, jest bardzo dobra jakość i wytrzymałość na telewizorze mającym nawet 65 cali. Posiada on rotację w trzech płaszczyznach.

To uniwersalny rodzaj uchwytu, zapewniający szeroki zakres odchyleń, dzięki którym telewizor będzie doskonale wyglądał także z odległości. Model cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przede wszystkim ze względu na swój uniwersalny charakter, a oraz bardzo solidną jakość wykonania. Klienci nie mają żadnych powodów do obaw.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.