Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jagged Alliance: Rage! – wymagania sprzętowe

HandyGames przygotowuje kolejną odsłonę kultowej serii gier taktycznych Jagged Alliance.

Premiera gry została przewidziana na początek grudnia, jednak już teraz wiemy o niej sporo. Poznaliśmy także oficjalne wymagania sprzętowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie wskazać, jakie zestawy komputerowe okażą się wystarczające do obsługi tytułu.

Jagged Alliance: Rage! – ogólne informacje o grze

Studio przygotowujące grę, a więc HandyGames, ma na swoim koncie takie produkcje 1941 Frozen Front oraz 1944 Burning Bridges – są to tytuły przygotowane na urządzenia mobilne, dlatego można zastanawiać się, jak firma poradzi sobie z produkcją na komputery osobiste i konsole. Zapowiedzi i materiały filmowe pokazują jednak, że czeka nas ciekawy i ambitny projekt.

 • Producent – HandyGames
 • Wydawca – THQ Nordic / Nordic Games
 • Data premiery – 6 grudnia 2018 roku
 • Tryb gry – single player i multiplayer

Jagged Alliance: Rage! – fabuła, mechanika, detale

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii, do czynienia mamy ze strategią turową. Warto podkreślić, że gra stanowi spin-off całego cyklu, który zapoczątkowany został w 1996 roku.

Opowieść skupia się na wydarzeniach mających miejsce 20 lat po końcu historii przedstawionej w „jedynce”. Trafiamy bliżej nieokreśloną tropikalną wyspę, na której władzę sprawuje gang narkotykowy. Podczas rozgrywki będziemy sterować oddziałem najemników, których głównym zadaniem okażę się wyeliminowanie gangu i zaprowadzenie na wyspie spokoju.

Zadaniem wydaje się proste, jednak w rzeczywistości na graczy czekać będzie wiele trudności. Podstawowa związana jest z olbrzymią przewagą liczebną przeciwnika. Chcąc odnieść sukces, musimy opracować odpowiednią strategię, w ramach której wykorzystamy chociażby elementy otoczenia. Pod tym względem gra przypomina inna legendarną serię, a mianowicie Commandos.

Warto w tym miejscu podkreślić, że najemnicy wchodzący w skład naszego oddziału wyróżniają się nie tylko odmiennymi umiejętnościami, ale również cechami charakteru, które będą miały znaczenie podczas zmagań. Sterować będziemy mogli między innymi członkinią SWAT czy też byłym majorem Armii Czerwonej. Umiejętne wykorzystanie zdolności żołnierzy może przesądzić o naszym zwycięstwie.

Jagged Alliance: Rage! Zaproponuje tryb dla pojedynczego gracza, a także sieciową kooperację, przeznaczoną dla dwóch graczy.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41873177_2685174681576943_2978194657361526784_n.jpg?_nc_cat=103&oh=eeab10d5233fff4abbe92e7830aa5a67&oe=5C4DC50A

Jagged Alliance: Rage! – wymagania sprzętowe

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, gra została utrzymana w kolorowej, nieco komiksowej oprawie graficznej. Między innymi dzięki temu, wymagania sprzętowe nie są specjalnie wysokie. Oczywiście nie oznacza to, że produkcja będzie mogła zostać obsłużona na dowolnym sprzęcie.

Jagged Alliance: Rage! – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 6870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 15 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Jagged Alliance: Rage! – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 2.8 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 760/3GB, AMD Radeon R9 280X lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 15 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Jagged Alliance: Rage! – jaki komputer do gry?

Składając komputer do gry, powinniśmy skupić się przede wszystkim na karcie graficznej. 1 GB pamięci własnej to absolutne minimum, jednak warto zainwestować w coś więcej, by móc w sposób pełny poznać zaimplementowaną oprawę graficzną. Nie należy zapominać także o odpowiednim procesorze, najlepiej czterordzeniowym, a także o pamięci RAM. Kości 4 GB powinny wystarczyć, by móc cieszyć się płynną rozgrywką na niskich detalach graficznych. Zwiększenie szczegółowości grafiki będzie wymagać dołożenia kolejnych 4 GB.

Jagged Alliance: Rage! – jaki laptop do gry?

Analizując przedstawione wyżej wymagania, śmiało można stwierdzić, że z obsługą gry poradzą sobie konfiguracje za 2500-3000 złotych. 8 GB pamięci RAM typu DDR4, dwu lub czterordzeniowy procesor na poziomie modeli Intela siódmej lub ósmej generacji oraz przyzwoite karta graficzna z 2 lub 4 GB pamięci (np. Nvidia GeForce 940MX) wystarczą, by cieszyć się płynną, stabilną rozgrywką.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.