Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i9-9820X – wydajność oraz specyfikacja

Intel Core i9-9820X to prawdziwy potwór wśród procesorów do użytku domowego. Obsługa 20 wątków równocześnie sprawia, że ciężko wykorzystać taką moc obliczeniową korzystając z komputera w standardowy sposób.

i9-9820X został wypuszczony na rynek w czwartym kwartale 2018 roku, ale po dziś dzień ciężko jest go zakupić w sklepie. Nic dziwnego – wykorzystanie takiej wydajności leży w większości przypadków poza możliwościami standardowego użytkownika. Patrząc na cenę, również należy wziąć głęboki oddech. Ten układ logiczny został wyceniony na prawie 4 tysiące złotych.

Intel Core i9-9820X – specyfikacja

Intel Core i9-9820X – zastosowanie

Choć naturalnie na tym procesorze można odpalić wszystko, nie polecamy go do zastosowań domowych. Będzie to zwyczajnie marnotrastwo mocy obliczeniowej i pieniędzy. Gracze też raczej powinni szukać czegoś innego – żadna gra nie wykorzysta 20 wątków. Lepiej więc skupić się na mniejszej liczbie rdzeni i nieco wyższym taktowaniu – choć naturalnie raczej żaden gracz na ten procesor nie będzie narzekał.

Intel Core i9-9820X z pewnością natomiast będzie cieszył się uwielbieniem grafików komputerowych i analityków dużych wolumenów danych. Nada się wszędzie tam, gdzie faktycznie przyda się obsługa 20 wątków. Renderowanie obrazów 3D będzie trwało dosłownie ułamek chwili. Kompatybilność z pamięcią Intel Optane jeszcze bardziej przyspiesza cały proces.

Tego typu procesor będzie również bardzo pożądany w zastosowaniach analitycznych. Urównoleglenie przetwarzania wielkich wolumenów danych znacząco skróci czas obliczeń. Jest to również zastosowanie, które pozwoli na zwrot wydatków poniesionych na układ.

Intel Core i9-9820X – wydajność

Jeśli chodzi o Intel Core i9-9820X, benchmarki nie są jeszcze ogólnie dostępne. Procesor ciągle jest badany, ale wstępne pomiary przynoszą całkiem obiecujące rezultaty. Na chwilę obecną nie możemy zaprezentować wydajności w liczbach.

Intel Core i9-9820X – porównanie modeli

Wypadałoby więc porównać osiągi i9-9820X z Threadripperem 1950X, a także z innym – najlepszym obecnie procesorem dla graczy.

Możemy jedynie porównać surowe liczby. Kierując się jednak doświadczeniem, Intel Core i9-9900K jest lepszy w trybie Single-Core, natomiast dla Intela Core i9-9820X testy powinny wyjść lepiej w trybie Multi-Core. Podobny wynik osiągniemy pewnie z Threadripperem. AMD od dawna specjalizuje się w procesorach wielowątkowych i chwilowo jest niepokonany przez niebieskich.

Intel Core i9-9820X – w jakich komputerach

Ten sprzęt nie jest tani. Decydując się na Intel Core i9-9820X, cena całego zestawu raczej przekroczy 10 tysięcy złotych. Przypominamy, że sama jednostka centralna kosztuje 4 tysiące. Ciekawym komponentem będzie płyta główna MSI X299 GAMING PRO Carbon. Do zestawu możemy dobrać kartę graficzną MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6 GB. Sprawdzić się może też Asus GeForce GTX 1060 6GB.

Do dużej ilości obliczeń nie zapominajmy o sporej ilości RAM-u. Procesor obsługuje 128 GB i warto to wykorzystać.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.