Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-9700K – wydajność oraz specyfikacja

Intel Core i7-9700K to najnowszy procesor z linii i7, który swoją mocą może dorównywać bez problemu modelom i9. Jego cena również jest atrakcyjna, co czyni go jednym z najciekawszych propozycji do domowych sprzętów.

Intel Core i7-9700K Octa Core 4.9GHz 12MB 14nm to model z 8 rdzeniami, choć co ciekawe, pozbawiony Hyper-Threading. Ma to swoje zalety i wady. Wysokie taktowanie z pewnością zadowoli niejednego gracza, ale również grafika komputerowego. Jego parametry są tylko nieznacznie gorsze od Ryzena 7 2700, co nie powinno być zauważalne przy standardowym korzystaniu ze sprzętu. Oparty na architekturze Coffee Lake, daje wiele możliwości konfiguracyjnych.

Polecane procesory

Intel Core i7-9700K – specyfikacja

Intel Core i7-9700K – zastosowanie

Ten procesor jest idealnym wyborem do domowych zastosowań dla użytkowników, którzy cenią sobie wysoką wydajność w całkiem atrakcyjnej cenie. Może w pełni konkurować z innym modelem i9-9900K, który dedykowany jest profesjonalnym graczom. Ten procesor charakteryzuje się nieco niższym taktowaniem, ale z pewnością wystarczającym do każdej wydanej obecnie gry PC.

Bez problemu procesor poradzi sobie z obsługą pakietów biurowych, odtwarzaczy wszelkich rodzajów czy przeglądarkami internetowymi. Możemy z wielu narzędzi korzystać jednocześnie bez utraty wydajności.

Narzekać nie powinni też graficy czy architekci, którzy potrzebują sporej mocy obliczeniowej, ale nie chcą wydawać kilkunastu tysięcy złotych na procesor o kilkudziesięciu wątkach. Kupując Intel Core i7-9700K, cena nie powinna przekraczać 2 tysięcy złotych. Intel Core i7-9700K BOX może być droższy o kilkadziesiąt złotych od pozostałych wersji.

Intel Core i7-9700K – wydajność

Testując Intel Core i7-9700K, benchmark Cinebench R15 Single-Core pokazuje 214 punktów. To tylko niewiele mniej od droższego o 500 złotych i9-9900K. W rankingu Multi-Core procesor osiągnął 1520 punktów, co jest dobrym wynikiem w komputerach o domowym zastosowaniu.

Dzięki kompatybilności z pamięcią Intel Optane, zyskujemy niesamowitą wręcz wydajność i szybkość pracy. Przetwarzanie wielowątkowe jest dodatkowo zwiększone przez zastosowanie technologii Intel TSX-NI.

To propozycja wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania, a z drugiej strony oferująca architekturę Coffee Lake, która oferuje wyższe taktowanie pamięci RAM. To i wiele więcej zapewnia o ponad 30% lepszą wydajność niż ten sam model z wcześniejszej generacji.

Intel Core i7-9700K – porównanie modeli

Sprawdźmy więc, jak wygląda porównanie Intel Core i7-9700K vs 8700K, a także nieco inny model – i7-8086K. Który z nich jest najwydajniejszy i najatrakcyjniejszy cenowo?

Ze wszystkich trzech modeli procesorów, i7-9700K wydaje się najlepszy w trybie wielokorowym, choć jest pozbawiony Hyper-Threading. W trybie Single-Core nieznacznie wyprzedza go model i7-8086K, ale jest to różnica wręcz niezauważalna. Prezentowane tu dla Intel Core i7-9700K testy jasno potwierdzają, że jest to doskonały model dla profesjonalnych graczy.

Intel Core i7-9700K – w jakich komputerach?

Dla Intel Core i7-9700K chipset powinien pochodzić z serii 300. Bardzo ciekawą propozycją dla graczy będzie zestaw, który składa się z:

Dla Intel Core i7-9700K chłodzenie powinno być najwyższej klasy. Szczególnie polecamy SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2. Za cały taki zestaw zapłacimy nieco mniej niż 6 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o Intel Core i7-9700K, to jaka płyta główna zostanie włożna do komputera nie będzie w wielkim stopniu oddziaływać na wydajność jednostki, stąd proponujemy stosunkowo tanie rozwiązanie. Dla Intel Core i7-9700K płytą główną może też być ASRock Z390 TAICHI ULTIMATE.

Bardziej kosztowną propozycją może być zestaw z kartą graficzną MSI GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC 8GB. Nie zapominajmy również o odpowiednio dużej pamięci dysku SSD.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.