Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-7567U – wydajność oraz specyfikacja

Intel Core i7-7567U to dość starej klasy procesor, który w porównaniu do obecnych modeli wygląda dość słabo. Jedynie dwa rdzenie z technologią Hyper-Threading sprawdzą się już obecnie jedynie w domowych, niezbyt wymagających zastosowaniach.

Opisywany tu układ został wypuszczony na rynek w czwartym kwartale 2016 roku. Stąd musimy spojrzeć na niego z perspektywy czasu. Choć taktowanie turbo, które wynosi aż 4,00 GHz, wygląda bardzo zachęcająco, to jednostka jest wyposażona jedynie w dwa rdzenie z technologią Hyper-Threading. Oznacza to, że sprawdzi się w zastosowaniach domowych, ale nie nadąży za najnowszymi grami czy programi do obróbki grafiki.

Intel Core i7-7567U – specyfikacja

Intel Core i7-7567U – zastosowanie

Z racji tylko dwóch rdzeni, głównym zastosowaniem tego układu są prace wykonywane w domu czy biurze na pakietach biurowych. Jedyny problem mogą sprawiać arkusze kalkulacyjne, jeśli chcemy analizować miliony wierszy jednocześnie. Dla Intel Core i7-7567U benchmark UserBenchmark pokazuje wskaźnik 72%, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tak wiekowy procesor.

Gorzej procesor wypada przy grach. Tutaj UserBenchmark pokazuje jedynie 64%. Powinniśmy dać radę pograć w starsze pozycje, które wymagają jedynie dwóch rdzeni, ale z pewnością problemem będą najnowsze produkcje. Uważajmy również na ustawienia – unikajmy maksymalnych.

Z pewnością jednak nie jest to propozycja dla analityków, grafików czy programistów. Obliczenia numeryczne będą wykonywać się bardzo wolno, a renderowanie grafiki 3D będzie wymagać od nas sporej dawki cierpliwości.

Intel Core i7-7567U – wydajność

Intel Core i7-7567U w testach Cinebench R15 uzyskuje 171 punktów w trybie Single-Core, co jest bardzo dobrym wynikiem nawet jak na obecny rok. Gorzej wygląda liczba punktów w trybie Multi-Core. Są to jedynie 423 punkty spowodowane niską liczbą rdzeni. Mimo to okazuje się, że mimo niezbyt zachwycających parametrów, procesor ten sprawuje się całkiem nieźle w zastosowaniach domowych czy biurowych.

Ilość technologii, które są obsługiwane przez procesor, jest o wiele mniejsza niż w przypadku młodszych modeli, ale procesor został już wyposażony w Intel Speed Shift czy Turbo Boost, choć niestety brakuje mu TSX-NI.

Jednakże Intel Core i7-7567U CPU przy benchmarku Passmark osiągnął 5867 punktów, co plasuje go wyżej od Intel Core i3-7100 dla komputerów stacjonarnych. Pamiętajmy o tym, że jest to układ z 2016 roku.

Intel Core i7-7567U – porównanie z innymi modelami

Z pewnością warto zobaczyć, jak opisywany tu układ radzi sobie ze swoimi rówieśnikami z serii i7 oraz i5. Warto również pamiętać, że wpływ na zakup Intel Core i7-7567U ma cena, a ta jest o wiele atrakcyjniejsza niż w przypadku świeżo wypuszczonych modeli.

Jak widać, w trybie wielowątkowym omawiany tu procesor jest najlepszym w swojej klasie. Taką liczbę punktów nieczęsto osiągają nawet najnowsze układy. Nieco gorzej prezentuje się Cinebench w trybie wielowątkowym. Oczywiście każdy procesor o większej liczbie rdzeni bez problemu go przegoni w wydajności, ale niewiele jest jednostek tego typu, które mogłyby zawalczyć z i7-7567U o palmę pierwszeństwa.

Intel Core i7-7567U – w jakich laptopach?

Z racji wieku nie ma wielu wyposażonych w Intel Core i7-7567U laptopów. Wyjątkiem jest jednak Apple MacBook Pro 13, który możemy kupić w wielu wersjach wyposażenia. To niewielkie urządzenia, doskonałe do podróży czy do pracy w kawiarni. W wersji standardowej wyposażone są w:

  • wyświetlacz 13.3 cala,
  • dysk SSD 512 GB,
  • 16 GB pamięci RAM.

Taki sprzęt dostępny jest za nieco ponad tysiąc dolarów. Mimo dość starego procesora, wysoka cena sprzętu gwarantuje jego wysoką jakość.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.