Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-7560U – wydajność oraz specyfikacja

Intel Core i7-7560U to procesor oparty o architekturę Kaby Lake, który został wypuszczony w pierwszym kwartale 2017 roku. Jest nieco silniejszym modelem niż 7500U.

Układ wyposażony jest w dwa rdzenie z Hyper-Threading o taktowaniu bazowym 2,40 GHz, które mogą przyspieszyć nawet do 3,80 GHz. To całkiem przyzwoity procesor do zastosowań domowych, choć obecnie nie znajdzie wiele więcej zadań, w których się sprawdzi. Z pewnością jego mocną stroną jest wydajność i szybkość pracy jednego rdzenia, choć niestety tryb wielowątkowy pozostawia wiele do życzenia.

Intel Core i7-7560U – specyfikacja

Intel Core i7-7560U – zastosowanie

Obecnie Intel Core i7-7560U swoje zastosowanie znajduje głównie w użytku domowym. Nie powinniśmy mieć problemów z pracą na pakietach biurowych czy przy odtwarzaniu filmów i muzyki. Swobodnie będziemy mogli przeglądać Internet czy odbierać maile. Niestety zastosowanie tego układu na tym się kończy.

Gracze nie będą zbytnio zadowoleni tą jednostką. Intel Core i7-7560U w benchmarku UserBenchmark otrzymał jedynie 55% w zastosowaniach gamingowych. To bardzo mało i raczej niewystarczająco, by móc pograć nawet w starsze gry. Pozostaje nam więc rozrywka przy mało wymagających pozycjach internetowych lub bardzo starych grach stacjonarnych.

Jeszcze gorszy wynik układ uzyskuje przy zadaniach numerycznych czy graficznych. Z pewnością nie jest on skierowany do analityków czy grafików, którzy potrzebują dużej mocy obliczeniowej i sporej liczby rdzeni. Tym bardziej cena rekomendowana przez producenta wydaje się dość duża. Producent rekomenduje koszt ponad 400 dolarów.

Intel Core i7-7560U – wydajność

Architektura oparta jest o Kaby Lake, stąd musimy wziąć poprawkę na wydajność względem nowszych architektur. Intel Core i7-7560U processor 2.4GHz ma odrobinę niższe taktowanie od swojego kuzyna i7-7600U, ale za to obsługuje 64 MB pamięci eDRAM, dzięki czemu nadrabia szybkością.

Benchmark Cinebench R15 pokazuje 161 punktów w trybie Single-Core, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem, ale niestety już tylko 394 punkty w trybie wielowątkowym. To jedynie dwa punkty więcej niż uzyskał Intel Pentium G4600 w komputerach stacjonarnych czy Intel Core i3-8109U w urządzeniach mobilnych. To dość kiepskie osiągnięcie jak na procesor z serii i7.

Wbudowane GPU również nie zaskakuje. Choć mamy do dyspozycji dość przyzwoite jednostki obliczeniowe o taktowaniu sięgającym nawet 1050 MHz, to z drugiej strony nie zobaczymy wiele większej wydajności od starszego modelu Iris Pro 540.

Intel Core i7-7560U – porównanie z innymi modelami

Z pewnością warto zobaczyć, jak ta droga i7 prezentuje się w porównaniu z innymi procesorami swojej klasy. Szczególnie ciekawy będzie pojedynek Intel Core i7 7500U vs 7560U. Sprawdzimy również jedną z popularnych i5 do urządzeń przenośnych.

Wyniki mówią same za siebie. W porównaniu Intel Core i7-8550U vs Intel Core i7-7560U, ten drugi nie ma szans. Co ciekawe, cena lepszego układu jest niższa i jest on również bardziej dostępny. Z drugiej strony mamy układy, które są rówieśnikami opisywanego tu procesora. Wśród nich wypada on najlepiej, czy jednak czyni to z niego komponent warty zakupu?

Intel Core i7-7560U – w jakich laptopach?

Jest jeden dość znany laptop, który do dzisiaj gromadzi bardzo dobre opinie. Dell XPS 13 7th gen z Intel Core i7-7560U wyposażony jest dodatkowo w:

  • 16 GB pamięci RAM,
  • monitor 13.3 cali,
  • 512 GB dysku twardego.

Taki zestaw kosztuje obecnie około 1500 euro, nie należy więc do najtańszych.

Inną propozycją może być HP Spectre x2 12. W wersji c012dx otrzymamy:

  • 8 GB pamięci RAM,
  • ekran 12.3 cali,
  • 360 GB dysku SSD.

Cena tego laptopa to nieco ponad 1000 euro, a więc mimo wszystko całkiem sporo jak na sprzęt z procesorem z początku 2017 roku.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.