Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i3-7167U - wydajność oraz specyfikacja

Sprawdzamy możliwości niskonapięciowego układu Intel Core i3-7167U. Jakie jest jego zastosowanie?

Procesory z serii i3 mają zagwarantować niewielki pobór energii przy zachowaniu co najmniej przyzwoitej wydajności. Często są montowane w tanich konfiguracjach sprzętowych, co jednak nie oznacza, że nie zagwarantują stabilnej obsługi wielu zróżnicowanych programów. Warto sprawdzić, czy z i3-7167U jest podobnie.

Intel Core i3-7167U – specyfikacja

Liczba rdzeni
2
Ilość wątków
4
Bazowa częstotliwość taktowania
2800 MHz
Częstotliwość taktowania w trybie turbo
brak
Zintegrowany układ graficzny
Intel Iris Plus Graphics 650
Odblokowany mnożnik
Nie
Pamięć podręczna L3
3 MB
Architektura
64 bit
Proces technologiczny
14 nm
TDP
28 W
Zastosowane technologie
Enhanced Intel SpeedStep, Execute Disable Bit, Intel Insider, Secure Key, Thermal Monitor, Turbo Boost 2.0, Visualization for Directed, Visualization Technology, vPro, OS Guard

Intel Core i3-7167U – zastosowanie

Układy CPU z omawianej kategorii znajdują zastosowanie w naprawdę wielu laptopach. Mowa tu o urządzenia z praktycznie każdej półki. Wynika to z dwóch rzeczy – pierwsza związana jest z niskim poborem energii, natomiast druga z utrzymywaniem wydajności na przyzwoitym poziomie. Oczywiście procesory i3 są słabsze (czasem dużo słabsze) niż modele z rodziny i5 czy i7, jednak w ramach konkretnych zastosowań często okazują się być w sam raz.

Mowa tu między innymi o laptopach ultramobilnych, które mają zapewnić obsługę wielu programów biznesowych i multimedialnych, a do tego utrzymać wysoki komfort obsługi także w podróży. Są to przeważnie sprzęty lekkie i kompaktowe. Takie procesory jak Intel Core i3-7167U sprawiają, że ich możliwości nie odbiegają specjalnie od tego, co oferują na laptopy bardziej stacjonarne.

Ze względu na ceny laptopów z omawianym układem, są one często kupowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa, którym nie zależy na wszystkich „bajerach”, jakie można znaleźć w sprzętach za 5-6 tysięcy złotych. Jego osiągi zapewniają jednocześnie stabilną obsługę programów biurowych, a także niektórych narzędzi graficznych i projektowych.

Do tego wszystkiego należy dodać również laptopy przygotowywane dla użytkowników domowych, którzy szukają stosunkowo taniego urządzenia, pozwalające na komfortowe przeglądanie zasobów internetowych, oglądanie filmów czy też uruchomienie kilku gier, mało wymagających pod względem sprzętowym. Zapewnia to także zintegrowana karta graficzną. Mowa tu o jednostce Intel Iris Plus Graphics 650, dysponującej taktowaniem rdzenia od 300 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 1000 MHz w trybie turbo. Powinna poradzić sobie nie tylko z grami, ale również programami graficznymi.

Intel Core i3-7167U – wydajność

Chcąc sprawdzić realne możliwości procesora, warto przeglądnąć nie tylko jego specyfikację techniczną, ale również wszelkiego rodzaju recenzje oraz testy wydajnościowe.

Rzetelnych danych dostarcza platforma Cinebench R15, na której układ i3-7167U uzyskał średnią na poziomie 120 punktów w trybie jednowątkowym i 306 punktów w trybie wielowątkowym. Jak na model z tej półki cenowej i jakościowej, są to bardzo przyzwoite rezultaty.

Intel Core i3-7167U – porównanie z innymi modelami

Uzyskane dane warto porównać z kilkoma innymi procesorami. Dzięki temu łatwo sprawdzimy, czy omawiany układ rzeczywiście jest wart zainteresowania czy może lepiej rozglądnąć się za czymś innym, lepszym.

Intel Core i3-7167U – w jakich komputerach?

Choć nie możemy mówić, że mamy do czynienia z procesorem z wysokiej półki jakościowej, z pewnością i3-7167U okaże się odpowiedni do obsługi wielu programów biznesowych i multimedialnych. Bardzo często jest on montowany w tanich urządzeniach dla małych i średnich firm, a także dla użytkowników domowych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.