Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Celeron G3900T - wydajność oraz specyfikacja

Intel Celeron G3900T to procesor idealny do większości zastosowań biurowych. Choć ciężko od niego wymagać udźwignięcia wymagających gier, to z pewnością ten produkt oparty na technologii Skylake nie zawiedzie tych, co poszukują dobrego i taniego procesora.

Z pewnością nie będzie miał problemów z udźwignięciem programów biurowych czy narzędzi do przeglądania Internetu. Procesor Intel Celeron G3900T 2.6GHz to doskonale wymierzony kompromis pomiędzy jakością a ceną. Jest idealnym wyborem dla osób, które nie szukają mocnego sprzętu, a stabilnego i bezawaryjnego.

Intel Celeron G3900T – specyfikacja

Intel Celeron G3900T – zastosowanie

Procesor Intel Celeron G3900T swoją premierę miał w czwartym kwartale 2015 roku. Nie należy więc oczekiwać od niego najnowszych technologicznie rozwiązań. Z pewnością jednak wystarczy do domowych zastosowań.

Dwa rdzenie o taktowaniu 2,60 GHz sprawdzą się również do obsługi aplikacji graficznych czy nawet 3D – choć warto pamiętać, że z renderowaniem bardziej wymagających obrazów, mogą sobie już nie poradzić. Jeśli chodzi o Intel Celeron G3900T, chipset posiada dość archaiczny już układ graficzny. Z pewnością jednak koniecznie trzeba zauważyć, że jest to układ bardzo energooszczędny.

Intel Celeron G3900T - wydajność

Cinebench R15 przydziela mu standardowo 198 punktów przy bazowym taktowaniu wielowątkowym. Możemy nieco podnieść osiągi procesora poprzez zmianę taktowania magistrali BCLK, ale czy w układzie za niecałe 200 złotych warto to robić?

Dzięki architekturze Intel 64 zauważamy znaczną poprawę wydajności poprzez przydzielanie pamięci wirtualnej większej niż 4 GB. Intel SpeedStep z kolei pozwala na wykorzystanie pełnych zasobów przy minimalnym nakładzie energii, który jest zależny od obciążenia procesora.

Przy Intel Celeron G3900T testy wydajnościowe wychodzą na tyle dobrze, że będziemy mogli na nim pograć w kilka ciekawych pozycji. Niestety nie będą to wysokobudżetowe, nowe gry, ale znajdziemy znane tytuły, które odpalimy – choć nie na najwyższych detalach. Należą do nich:

  • Alone in the Dark: Illumination,
  • Civilization V,
  • City of Titans.

Mamy dobre wieści również dla posiadaczy procesora Intel Celeron G3900T i GTA 5. Średnia wartość FPS przy przyzwoitej karcie graficznej wynosi około 29 klatek. To dość mało i chwilami widać niewielkie zacięcia, ale w ogólności gra nie powinna sprawiać problemów na najniższych wymaganiach.

Intel Celeron G3900T – porównanie z innymi modelami

A jak układ sprawdza się w porównaniu z innymi modelami podobnej klasy? Szczególnie ciekawe są wyniki Intel Celeron G3900T vs Pentium G4400.

W porównaniu widzimy różnice między opisywanym procesorem a Pentiumem G4400, który jest nieco młodszym układem, bo pochodzi z pierwszego kwartału 2017 i nieco starszym Celeronem G1840 – drugi kwartał 2014. Wszystkie trzy układy mają bardzo podobne parametry wydajnościowe. Zwróćmy jednak uwagę, że choć Pentium ma wyższe taktowanie, to jego cena jest dwukrotnie droższa i jest bardziej prądożerny. Z kolei cena obu Celeronów jest bardzo do siebie zbliżona przy praktycznie takich samych parametrach technicznych i minimalnie lepszej wydajności na rzecz G3900T.

Intel Celeron G3900T – w jakich komputerach?

Intel Celeron G3900T, choć ma już swoje lata, w dalszym ciągu jest całkiem dobrą propozycją dla komputerów domowych, które mają obsługiwać programy biurowe, niezbyt wymagające narzędzia graficzne i proste gry. Z pewnością jednak nie jest to pozycja dla zaprawionych graczy czy grafików komputerowych. W swojej cenie i przy swojej jakości jest to jeden z najlepszych procesorów obecnie dostępnych na rynku.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.