Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

InSomnia: The Ark – wymagania sprzętowe

Pod koniec września swoją premierę miała nowa gra RPG akcji. Jakie komputery uporają się z jej obsługą?

Za jej przygotowania odpowiada niezależne studio MONO – jak wskazują opublikowane materiały, gra została utrzymana w stylu dieselpankowym. Jej największą siłą ma być dynamiczna rozgrywka i wciągająca historia.

InSomnia: The Ark – ogólne informacje o grze

Biorąc pod uwagę zastosowane mechaniki, stylistykę oraz oprawę, można śmiało stwierdzić, iż gra stanowi niejako połączenie serii BioShock z cyklem Metro i Fallout. Wszystko to zostało okraszone nieco komiksową grafiką.

  • Producent – MONO
  • Wydawca – HeroCraft
  • Data premiery – 27 września 2018 roku
  • Tryb gry – single player

InSomnia: The Ark – fabuła, mechanika, detale

Fabuła skupia się na dalekiej przyszłości i dalekich podróżach kosmicznych. Rozgrywka odbywa się na stacji kosmicznej Object 6, która została stworzona dla ratowania ludzkości. Ruszamy w bardzo długą podróż kosmiczną, której efektem ma być znalezienie planety zdatnej do zasiedlenia.

Historia skupia się na członku wyprawy, który zmaga się z chorobą psychiczną. Jak się okazuje, cel misji jest inny, niż można było przypuszczać. Naszym celem będzie odkrycie prawdy. Wzorem wielu innych gier RPG, rozgrywka w dużej mierze opiera się na eksploracji. Cały czas przebywamy na zamkniętej stacji, co wiąże się ze specyficznym, nieco dołującym klimatem.

W trakcie gry przyjdzie nam realizować sporo misji fabularnych oraz zadań pobocznych. Warto przy tym podkreślić, że w wielu misjach przyjdzie nam użyć siły, by rozprawić się z wrogami. W tym celu do dyspozycji zostały nam oddane różnego rodzaju bronie ręczne oraz palne. Co ważne, dbać musimy nie tylko o przetrwanie w walce, ale również o to, aby nasza postać nie była głodna, posiadała dostęp do tlenu czy też odpowiedniego schronienia.

Rozwój postaci odbywa się poprzez zdobywanie elementów wyposażenia i korzystania z perków. Co ważne, rozgrywka w Insomnia: The Ark jest nieliniowa, dlatego wiele zależy od naszych decyzji, a także od tego, w jaki sposób postanowimy wykonać poszczególne zadania. Warto podkreślić, że w grze zaimplementowano także system craftingu, który pozwala nam na wytwarzania rozmaitych przedmiotów.

https://images.morele.net/news/2021/12/11841/11841_2188444154475851_5d07000626_b.jpg

InSomnia: The Ark – wymagania sprzętowe

Jak już wspomnieliśmy, gra bardzo przypomina inne produkcje przygotowane w klimatach postapo. Twórcy zdecydowali się na przygotowanie nieco komiksowej oprawy, która jednak prezentuje się całkiem przyzwoicie. Warto zwrócić uwagę na przygotowanie lokacji – często one ciemne i ponure, co bardzo dobrze współgra z fabułą. Żeby się w nią zagłębić, potrzebujemy naprawdę solidnego sprzętu, ponieważ gra wyróżnia się wysokimi wymaganiami.

 InSomnia: The Ark – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Quad Core 2.5 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 760/AMD Radeon R7 360 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 12 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

InSomnia: The Ark – jaki komputer do gry?

Przedstawione wymagania dotyczą uruchomienia gry na niskich detalach graficznych, dlatego można się domyślić, jakiego sprzętu potrzeba, by odkryć pełen potencjał gry. Konieczna będzie przede wszystkim niezwykle wydajna karta graficzna, wyróżniająca się przynajmniej 4 GB pamięci własnej. Dobrym wyborem okażą się z pewnością jednostki z serii Nvidia GeForce GTX 10.

Do tego dochodzi procesor, który powinien być co najmniej czterordzeniowy. Chcąc zyskać gwarancję w pełni stabilnej, płynnej rozgrywki, należy zdecydować się na modele najnowsze, na przykład układy Intela z siódmej i ósmej generacji lub procesory AMD Ryzen. 8 GB pamięci RAM (najlepiej typu DDR4) to absolutne minimum, jeżeli nie chcemy zmagać się ze spadkiem klatek na sekundę.

InSomnia: The Ark – jaki laptop do gry?

Z obsługą gry na wysokich detalach graficznych poradzą sobie laptopy z przedziału cenowego od 4 tysięcy złotych. Powinny dysponować gamingowym, czterordzeniowym procesorem oraz wydajną kartą graficzną. Polecane są między innymi modele AMD Radeon RX oraz GeForce GTX 10.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.