Udostępnij
Skomentuj

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – wymagania sprzętowe

Seria symulatorów lotniczych od 777 Studios powiększy się o kolejną odsłonę. Jakie są jej wymagania sprzętowe?

Gra ukaże się na rynku w tym roku, choć dokładna data nie została jeszcze potwierdzona. Id połowy lipca jest ona dostępna w ramach tak zwanej wczesnego dostępu. Warto podkreślić, że pierwszy raz twórcy zdecydowali się poruszyć tematykę I wojny światowej.

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – informacje ogólne o grze

Do tej pory kolejne odsłony serii skupiały się na drugim światowym konflikcie. Co ważne, każda gra wyróżniała się bardzo wysokim poziomem realizmu – sytuacja nie ulegnie zmianie, więc Flying Circus – Volume I nadal będzie wiernie odwzorowywał zachowanie samolotów i wszelkie historyczne wydarzenia.

  • Producent – 777 Studios
  • Wydawca – 1 C/Cenega
  • Data premiery – 2019 rok (wczesny dostęp od 18 lipca 2018 roku)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Polecane komputery gamingowe

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – fabuła, mechanika, detale

Jak już zostało wspomniane, w grze będziemy mogli wziąć udział w lotniczych potyczkach, które były rozgrywane w trakcie I wojny światowej. Twórcy opracowują modele maszyn wykorzystywanych w tamtych czasach przez dwie strony konfliktu, a więc ententę oraz państwa centralne.

Gracze będą mogli na własne oczy przekonać się, jakie samoloty brały udział w walkach. Podczas rozgrywki, zasiądziemy za sterami między innymi takich maszyn jak Bristol Fighter, Fokker DR.1 czy też SPAD 13 C.1. Firma 777 Studios w poprzednich odsłonach cyklu udowodniła, że wie, w jaki sposób należy podejść do tematu historycznych zmagań. Jej gry wyróżniają się wysokim stopniem realizmu, dlatego obsługa samolotów nie będzie tak łatwa, jak może się wydawać. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście rozbudowana oprawa graficzna, dzięki której gracze mogą poczuć się, jakby rzeczywiście brali udział w działaniach wojennych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że rozgrywka będzie odbywała się nad ziemiami Francji, a cała mapa ma mieć wielkość 100 kilometrów kwadratowych. Jak można wyczytać w opisie gry, została ona przygotowana zgodnie z oficjalnymi mapami oraz informacjami historycznymi. Podczas każdego lotu, będziemy mogli więc podziwiać autentyczne zabudowania oraz wojska lądowe, które zostały rozłożone przed tak zwaną ziemią niczyją – mowa o terenach znajdującymi się między okopami dwóch stron konfliktu.

Podczas starć, musimy zwracać uwagę na wiele istotnych czynników, związanych nie tylko z działaniem wrogich sił, ale również pracą maszyny. Ewentualne błędy mogą bowiem doprowadzić do katastrofy. Wzorem innych gier studia,  Flying Circus - Volume I zaoferuje nam dwa tryby rozgrywki – dla pojedynczego gracza oraz multiplayer, w ramach którego staniemy do walki w kooperacji z innymi graczami.

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – wymagania sprzętowe

Gry z serii Il-2 Sturmovik wyróżniają się również niezwykle realistyczną oprawą graficzną. Wrażenie robią zarówno przygotowane mapy, jak i modele samolotów. Wszystko to dodatkowo potęguje efekt. Warto jednak przy tym pamiętać, że obsługa tytułu wymaga skorzystania z bardzo wydajnego sprzętu. Obecnie znamy wyłącznie minimalne wymagania, jednak łatwo się domyślić, w jaki sposób będą prezentowały się wartości rekomendowane.

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – minimalne wymagania gry

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – potencjalne rekomendowane gry

  • Procesor: Intel Core i7 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – jaki komputer do gry?

Tytuł uruchomimy na komputerze średniej jakości. Nie musi być to sprzęt gamingowy za wiele tysięcy złotych. Zupełnie inaczej wygląda jednak sprawa z obsługą pełnej oprawy graficznej. Ta zapewne będzie wymagała skorzystania z komputera znacznie wydajniejszego. Warto skupić się przede wszystkim na doborze odpowiedniej karty graficznej. Jednostki z 4 GB pamięci własnej powinny okazać się wystarczające. Utrzymanie wysokiego poziomu klatek na sekundę zapewni nam również czterordzeniowy procesor oraz szybka pamięć RAM typu DDR4, najlepiej 16 GB.

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I – jaki laptop do gry?

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku laptopów. Modele za około 3000 złotych bez problemu poradzą sobie z obsługą niskich i średnich detali graficznych. Odkrycie pełnej szczegółowości okaże się jednak możliwe tylko wówczas, gdy postawimy na gamingową jednostkę GPU (także z 4 GB pamięci GDDR5), co najmniej czterordzeniowy procesor oraz sporą ilość pamięci RAM. Budżet w wysokości 4000 złotych powinien pozwolić na zakup takiej maszyny.

Il-2 Sturmovik – spolszczenie

Warto nadmienić, że Flying Circus - Volume I nie jest jedynym symulatorem tego studia. Seria składa się z wielu części, które traktują o różnych konfliktach i potyczkach, przeważnie związanych z II wojną światową. Co ważne, są to gry przygotowane przede wszystkim w języku angielskim, co dla wielu polskich graczy może być sporym problemem.

Obecnie nie dysponujemy żadnymi oficjalnymi informacjami związanymi z ewentualnymi przetłumaczeniem Flying Circus - Volume I i całej serii. Możemy jedynie skorzystać ze spolszczenia przygotowywanego przez fanów gier. Jak jednak można się domyślić, nie jest ono doskonałe.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.