Udostępnij
Skomentuj

HP ProBook 445 G6 – recenzja, dane techniczne, czy warto?

Nowa generacja biznesowego laptopa ProBook 445 została wyposażona w procesory z serii AMD Ryzen 2000.

Do czynienia mamy z urządzeniem 14-calowym, które pozwala na komfortową pracę w różnych warunkach. Poza ultramobilnym charakterem, ma zapewnić przyzwoitą wydajność oraz dodatki, które okażą się przydatne w pracy.

HP ProBook 445 G6 – dane techniczne oraz cena

Jak to bywa w przypadku nowych urządzeń, na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych. Warto podkreślić, że różnią się one nie tylko pod względem podzespołów i wyposażenia, ale również ceny. Wszystko to sprawia, że warto przed wydaniem pieniędzy sprawdzić, na co się decydujemy.

HP ProBook 445 G6 – dostępne konfiguracje

Model 445 G6 jest laptopem typowo biznesowym. Wskazuje na to nie tylko specyfikacja, ale również zastosowane wyposażenie. Co ważne, producent pozostawił nam sporą swobodę wyboru, przygotowując wiele konfiguracji sprzętowych. Kolejnym atutem serii jest to, że oferowane na rynku modele nie są specjalnie drogie. Nawet najmocniejsze i najbardziej rozbudowane wersje nie powinny kosztować więcej niż 5 tysięcy złotych. Jest to więc doskonała okazja dla freelancerów i mniejszych firm, aby zaopatrzyć się w nowoczesny, przyzwoity sprzęt.

Oczywiście najpierw warto sprawdzić, czy na pewno spełnia on wszystkie te kryteria. Naturalnie, wiele zależy do wybranego modelu. Ich analizę warto rozpocząć od sprawdzenia możliwości procesorów montowanych w poszczególnych wersjach. Jak już zostało wspomniane, producent zdecydował się na układy AMD Ryzen, które są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników – zarówno ze względu na ich wydajność, jak i wysoką kulturę pracy.

Do wyboru mamy 3 modele. Największą wydajnością wyróżnia się AMD Ryzen PRO 7 2700U. Dysponuje on czterema rdzeniami i ośmioma wątkami logicznymi, dlatego bardzo dobrze sprawdza się podczas obsługi programów wymagających dodatkowe mocy obliczeniowej. Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 2200 MHz, jednak w trybie turbo może zostać podbita do poziomu 3800 MHz dla jednego rdzenia. Specyfikacja układu wskazuje również na 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz współczynnik TDP wynoszący 15 W.

Całość przekłada się wydajny procesor niskonapięciowy, który doskonale sprawdza się w zastosowaniach biznesowych, zapewniając przy tym wysoką kulturę pracy w trybie mobilnym. Potwierdzają to zresztą wyniki testów diagnostycznych, przeprowadzonych na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ uzyskał zaledwie 144 punkty, jednak w trybie wielowątkowym jego średni wynik wyniósł aż 640 punktów, co plasuje go w czołówce modeli niskonapięciowym.

Zobacz HP ProBook 445 G6

W nieco tańszych konfiguracjach sprzętowych montowany jest układ AMD Ryzen 5 PRO 2500U (znaleźć można go między innymi w konfiguracjach HP ProBook 445 G6 6EC88ES 14), także czterordzeniowy i ośmiowątkowy. Jego taktowanie mieści się w przedziale od 2000 MHz do 3600 MHz. Do tego dochodzi także 4 MB pamięci podręcznej. Parametry są więc niższe, jednak nie możemy mówić tu o znaczących różnicach. Kolejny raz, warto odwołać się do wyników testów Cinebench R15. Procesor uzyskał w nich kolejno 134 i 553 punkty.

Najtańsze konfiguracje HP ProBook 445 G6 korzystają z możliwości układu AMD Ryzen 3 2200U, który dysponuje dwoma rdzeniami i czterema wątkami logicznymi. Jego taktowanie wynosi od 2500 MHz w trybie bazowym do 3400 MHz w trybie turbo. Korzysta także 4 MB pamięci podręcznej, współczynnik TDP pozostaje natomiast na niezmienionym poziomie 15 W. Układ sprawdzi się w ramach zastosowania podstawowego – w Cinebench R15 uzyskał 117 punktów w trybie jednowątkowym i 312 punktów w wielowątkowym.

Specyfikacja HP ProBook 445 G6 wskazuje również na wykorzystanie szybkiej pamięci RAM typu DDR4, która dobrze sprawdza się w omawianym zastosowaniu. Co ważne, pod obudową znalazły się dwa sloty, w których mogą zostać umieszczone kości o pojemności maksymalnie 32 GB,. Warto nadmienić także, że laptop korzysta z dysków SSD – mogą być to modele SATA III lub PCIe. Znacznie szybsze działanie zapewnią te drugie.

Każdy z trzech wymienionych procesorów dysponuje inną zintegrowaną kartą graficzną. Modele z układem Ryzen 7 pracują z wykorzystaniem jednostki AMD Radeon RX Vega 10, w przypadku procesora Ryzen 5 będzie to karta RX Vega 8, a w wersjach z Ryzen 3 jednostka RX Vega 3.

HP ProBook 445 G6 – wygląd

Jak na ultramobilny sprzęt przystało, otrzymaliśmy do dyspozycji lekki i smukły laptop, który bardzo dobrze sprawdza się w podróży. Bez większych problemów skorzystamy z niego w burze, na kanapie w domu, na ławce w parku czy też w restauracji lub kawiarni. Co jednak istotne, jest on nie tylko lekki, ale też wytrzymały i dobrze wykonany.

Obudowa została przygotowana z aluminium, dlatego wyróżnia się zadowalającą sztywnością w kluczowym miejscach, a więc w na panelu roboczym, wokół klawiatury, a także na klapie ekranu. Przekłada się to oczywiście także na odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ wszelkich czynników zewnętrznych. Na pochwałę zasługuje także prawidłowe spasowanie wszystkich elementów oraz nowoczesny design, oparty na srebrno-czarnej, matowej kolorystyce. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z naprawdę solidnym laptopem biznesowym.

Plus możemy postawić także przy zestawie portów. Znajdziemy w nim wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Warto wspomnieć także o tym, że port USB typu C obsługuje interfejs DisplayPort.

HP ProBook 445 G6 – matryca

Laptop występuje na rynku z matrycami typu SVA oraz IPS. Oba modele obsługują rozdzielczość Ful HD i wyróżniają się podobnymi parametrami technicznym. Choć kontrast jest zadowalający, tak pozostałe zmienne można określić mianem przeciętnych. Narzekać można przede wszystkim na niską luminancję, dochodzącą maksymalnie do poziomu 220 cd/m2, a także na skromne pokrycie kolorów na poziomie 62% w przypadku palety sRGB i 40% przy AdobeRGB. Uwagę warto zwrócić także na migotanie PWM, które może przeszkadzać użytkownikom o wrażliwych oczach.

Dokładność wyświetlania kolorów jest przyzwoita, co potwierdza średni błąd DeltaE2000 na poziomie 4,26 (idealnie to 3). Należy jednak podkreślić, że oba panele nie nadają się do bardziej zaawansowanej obróbki graficznej. Sprawdzą się więc wyłącznie w ramach użytku biznesowego i biurowego. Matowa powłoka ekranu sprawia, że można z niego korzystać na zewnątrz – warto jednak szukać zacienionych miejsc, ponieważ w pełnym słońcu widoczność jest mocno ograniczana.

HP ProBook 445 G6 – klawiatura i touchpad

Śmiało można stwierdzić, że przygotowany osprzęt spełnia wymagania stawiane przed urządzeniami biznesowymi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim podświetlana klawiatura wyspowa. Na pochwałę zasługują użyte materiały i przełączniki. Wszystko to sprawiło, że klawisze wyróżniają się wyraźnym skokiem i dobrą, sprężystą reakcją. Dzięki temu, korzystanie z klawiatury okaże się bardzo wygodne, także podczas pisania dłuższych tekstów. Wpływ na to ma również stosunkowo ciche działanie klawiszy – nie mamy tu do czynienia z głośnym stukaniem, które irytowałoby osoby znajdujące się w pobliżu.

Plus możemy postawić także przy touchpadzie. Jego wymiary są jak najbardziej odpowiednie, to samo tyczy się jakości wykonania powierzchni oraz właściwości ślizgowych. Dzięki temu, możemy liczyć na wygodne i precyzyjne operowanie kursorem, a także na sprawną obsługę gestów wielopunktowych. Poza podświetleniem klawiszy, producent wyposażył swój sprzęt także w czytnik linii papilarnych. Innych dodatków biznesowych, takich ja modem WWAN, czytnik SmartCard czy też moduł NFC, nie stwierdzono.

HP ProBook 445 G6 – wydajność

Recenzja HP ProBook 445 G6 wskazuje na więcej niż przyzwoitą wydajność zastosowanych procesorów. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele AMD Ryzen 7 i 5, które bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniu biznesowym, gwarantując przy tym obsługę także bardziej wymagających narzędzi. Wszystko dzięki wysokim osiągom w trybie wielowątkowym.

Pod względem wykorzystywanych kart graficznych, wygrywa oczywiście procesory AMD Ryzen 7. Jednostka AMD Radeon RX Vega 10, jak na model zintegrowany, spisuje się bardzo dobrze. Zapewnia stabilne działanie w omawianych programach, a także pozwala na uruchomienie niektórych gier o niższych wymaganiach sprzętowych. Całkiem dobrze wypada także w testach diagnostycznych. W programie 3DMark 11 Performance GPU uzyskała średnią na poziomie 3507 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła aż 72586 punktów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów gier, które powinny zostać uruchomione na tej konfiguracji.

HP ProBook 445 G6 – wady i zalety

Przedstawianie najważniejszych atutów sprzętu warto rozpocząć od jego ultramobilnego charakteru. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze, bardzo dobrze sprawdzi się on w podróży i w wielu innych miejscach, niekoniecznie przy biurku. Do tego należy dodać także bardzo solidną, wytrzymałą obudowę, która także ma wpływ na jego wszechstronne zastosowanie.

Po stronie zalet sprzętu znajdą się także zastosowane podzespoły. Procesory AMD Ryzen, pamięć RAM typu DDR4, dyski twarde SSD – wszystko to tworzy wydajną, niskonapięciową specyfikację, która powinna zadowolić większość użytkowników biznesowych. Za co można jeszcze pochwalić producenta? Między innymi za atrakcyjny design, dobrze wykonany osprzęt i zamontowanie czytnika linii papilarnych.

Użytkownicy narzekają natomiast na przeciętnej jakości matryce, które nie pozwolą na półprofesjonalną obróbkę grafiki. W komentarzach znaleźć można również informacje o sporym nagrzewaniu się laptopa podczas pracy na wysokich obrotach, a także o tym, że wentylator bywa głośny.

ZALETY

 • Kompaktowe wymiary i niewielka waga
 • Wygodna praca mobilna
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bardzo przyzwoite procesory AMD Ryzen
 • Szybka pamięć RAM
 • Dyski twarde SSD M.2 PCIe
 • Atrakcyjny design
 • Dobrze wykonany osprzęt
 • Czytnik linii papilarnych

WADY

 • Przeciętne matryce
 • Laptop znacząco nagrzewa się podczas wykorzystania pełnej mocy
 • Wentylator bywa zbyt głośny
 • Brak wielu dodatków biznesowych

HP ProBook 445 G6 – podsumowanie, czy warto?

Do czynienia mamy z atrakcyjnym cenowo laptopem biznesowym, który kierowany jest do użytkowników ceniących sobie sprzęty mobilne. Jego wydajność wystarczy, aby zagwarantować przyzwoitą obsługę większości programów. Z pewnością warto zwrócić na niego uwagę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.