Udostępnij
Skomentuj

Hoverboard, czyli elektryczna deskorolka. Jakie są jej zalety i wady?

Szukasz miejskiego transportu z elektrycznym napędem? Wypróbuj Hoverboard, czyli elektryczną deskorolkę.

Zalety i wady elektrycznej deskorolki

Hoverboard to deskorolka elektryczna z dużymi kołami, z tym że posiada dwa koła, a nie cztery jak w deskorolkach standardowych. Zazwyczaj sprzęty te są niewielkich rozmiarów i składają się głównie z postawy i czasem (w niektórych modelach) przymocowanego drążka, który pomaga w kierowaniu za pomocą nóg i balansu ciała. Hoverboardy to pojazdy elektryczne zasilane akumulatorem, więc wpisują się tym samym w ekologiczny, miejski transport.

Hoverboard, czyli indywidualny transport miejski

Hoverboard należy do pojazdów przyszłości, które kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu mogłeś oglądać w filmach science-ficton, gdzie zastanawiano się, jak kiedyś będzie wyglądał transport oraz komunikacja międzyludzka. Otóż ten czas nadszedł i masz obecnie możliwość przetestowania jednego z pojazdów przyszłości. Jedną z jego podstawowych zalet jest napęd elektryczny, na który obecnie stara się przejść każda branża transportowa. Problemy związane z ekologią należą do jednych z ważniejszych w XXI wieku i jeśli nie są Ci one obojętne, być może warto byś zainteresował się elektronicznymi pojazdami. Deskorolka na dużych kołach to hit sprzedażowy ostatnich lat. Między innymi ze względu na prostotę, jaką umożliwia w przemieszczaniu się, coraz więcej ludzi chce ją mieć. Posiadając ją, bardzo wygodnie dojedziesz do swojej pracy, nie przejmując się korkami oraz miejscem do parkowania. Ma bardzo dobry balans, dlatego z łatwością ominiesz przedmioty, przeszkody, innych uczestników ruchu. Powinieneś jednak brać pod uwagę, gdzie chcesz się dostać i jaka jest droga do danego miejsca. Bardzo duże wzniesienia oraz wertepy mogą być problemem dla niektórych hoverboardów, dlatego uwzględnij możliwości swojego środka transportu, zanim z niego skorzystasz.

Hoverboards to deskorolki na dużych kołach, co sprawia, że są dosyć wytrzymałe i potrafią poradzić sobie z nierównościami, ale najlepiej prowadzi się je po asfaltowym terenie. Zatem jeśli chcesz używać tego sprzętu w trudniejszych warunkach, lepiej zaopatrz się w egzemplarz z solidniejszymi kołami, zaprojektowanym specjalnie do tego. Niektóre hoverboardy posiadają zamontowany drążek, który jest ogromnym ułatwieniem przy utrzymaniu równowagi oraz w kierowaniu. Jeżeli planujesz używać go jako środka transportu, a nie tylko do rekreacji na świeżym powietrzu, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się właśnie w egzemplarz z drążkiem. Dodatkowym udogodnieniem w przypadku takich hoverboardów są możliwości zarządzania nimi przez aplikacje, co pomaga w przypadku kalibracji urządzenia, a nawet usprawnia sterowanie nim przez telefon. Waga samego hoverboarda zaczyna się od dziesięciu, a kończy nawet na kilkunastu kilogramach i wbrew pozorom ma to znaczenie. Po pierwsze, kiedy chcesz go wnieść do domu albo biura, czy też przewieźć innym środkiem transportu.

Po drugie, jego waga jest istotna w momencie, gdyby nagle Ci się rozładował i musiałbyś go nieść przez długi dystans. Do tego przydają się torby specjalnie zaprojektowane do przenoszenia deskorolek elektrycznych. Inną sprawą jest sam zasięg hoverboardów. Zazwyczaj producent podaje, że sięga on około 20 kilometrów, ale w praktyce dużo zależy od naszych umiejętności oraz wagi. Jeśli jesteś początkujący, Twój sprzęt rozładuje się szybciej, dlatego jeśli planujesz dłuższe eskapady, uwzględnij w nich możliwości swoje oraz swojego pojazdu.

Polecane deskorolki elektryczne

Hoverboard narzędziem dla specjalistów

Gadżet typu hoverboard doskonale nadaje się do miejskiego życia oraz urbanistycznej przestrzeni. Przydaje się także na zakupach, gdyż bardzo sprawnie wykonuje zakręty i radzi sobie w małych przestrzeniach, ale przede wszystkim podczas poruszania się nim, masz wolne ręce. Umożliwia to robienie zakupów i ułatwi pracę w takich zawodach jak kurier oraz magazynier. Hoverboard jest także doskonały dla operatorów i fotografów, ponieważ pozwala szybko przemieszczać się ze sprzętem filmowym, co sprawi, że Twoje zdjęcia będą płynne.

Hoverboard – oryginalny prezent

Deskorolka elektryczna stała się coraz częściej wybieranym prezentem na różne okazje i jest popularna bez względu na wiek. Dla ludzi dorosłych i aktywnych zawodowo może stanowić alternatywny środek transportu, ale nie tylko. Poruszanie się hoverboardem sprawia dużo przyjemności, dlatego sprzęt ten posłuży też do zabawy na świeżym powietrzu. Będzie to też świetny prezent dla dzieci na urodziny albo komunie. Jeśli chcesz sprawić radość dziecku, wręczając mu oryginalny prezent, zastanów się nad kupnem hoverboardu. Choć nie jest to jeszcze powszechne, hoverboard staje się alternatywą również dla seniorów, a konkretnie może odciążyć ich podczas zakupów. Dzięki aplikacji umożliwiającej sterowanie przez smartfon akcesorium przewiezie zakupione produkty, podczas gdy senior spaceruje spokojnie obok. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla osoby starszej, a fascynuje się ona nowymi technologiami, może być to ciekawy wybór.

Zasady bezpieczeństwa jazdy na elektrycznej deskorolce

Hoverboard jest bezpieczny, ale jak we wszystkim, musisz sam zachować ostrożność, znać swoje możliwości oraz przeznaczenie urządzenia. W zależności od mocy niektóre deskorolki elektryczne mogą osiągnąć nawet 20 km/h, ale jeśli jesteś początkujący, najpierw zaznajom się ze sprzętem. Wiele urządzeń ma blokadę prędkości i jeśli się do niej zbliżysz, zostaniesz o tym dźwiękowo poinformowany, a w konsekwencji automatycznie zwolnisz. W momencie, kiedy uznasz, że jesteś już wystarczająco sprawny, wyłącz to ograniczenie. Nauka podstaw jazdy trwa zazwyczaj do kilkunastu minut i już po tym czasie jesteś w stanie przemieszczać się hoverboardem, czerpiąc z tego niebywałą frajdę. Podczas nauki najlepiej zabezpieczyć się w ochraniacze na kolana, ważne także byś uczył się na równej powierzchni. Ochraniacze są ważne wtedy, gdy sprzętem zaczyna jeździć dziecko, w tym przypadku może przydać się też zwyczajny, dziecięcy kask rowerowy. Uważa się, że już od 4 roku życia dziecko jest w stanie uczyć się jeździć na hoverboardzie. Niektóre elektryczne jeździki mają zamontowane oświetlenie. Lampy z przodu mogą mieć zasięg do 5 metrów i rozświetlą Ci drogę wieczorem. Dodatkowo z tyłu mogą być zainstalowane lampy LED, które sprawią, że będziesz bardziej widoczny. Podobną funkcję pełnią światła na kołach, mogące świecić w trzech kolorach – niebieskim gdy jedziesz, żółtym gdy skręcasz i zielonym – gdy hamujesz. Kolor świateł zmienisz przy pomocy aplikacji w telefonie.

Jak długo będzie działać elektryczna deskorolka?

Hoverboards posiadają różny zasięg. Wacha się on od 10 do 20 km i oczywiście to jeden z aspektów wpływających na cenę. Jednak długość działania hoverboardu zależy również od Ciebie, od tego, jak i gdzie jeździsz. Bardziej doświadczeni użytkownicy są w stanie zajechać dalej, ponieważ nie eksploatują za bardzo swojego sprzętu. Hoverboard najlepiej radzi sobie na płaskich powierzchniach, dlatego używany w miejskiej przestrzeni, będzie działał dłużej. Ładowanie urządzenia trwa od jednej do trzech godzin i zależy od sprzętu, jaki posiadasz. Zazwyczaj dłużej ładują się deskorolki o większej wydajności. Na eksploatację sprzętu ma też wpływ Twoja waga, ponieważ kżdy model posiada swoje ograniczenia. Czasem jest to maksymalnie 70, a innym razem nawet 100 kilogramów. Pomimo że hoverboardy zazwyczaj wytrzymują ciężar większy niż ten, jaki podaje producent, kiedy decydujesz się na zakup własnego, weź pod uwagę zalecenia firmy. Jak przy każdym produkcie najlepiej zainwestować w sprawdzone modele, dlatego jeśli chcesz mieć własny hoverboard, zaopatrz się w taki, posiadający dobrą reputację. Nie zapomnij sprawdzić, czy zdobył on wymagane na terenie Unii Europejskiej certyfikaty.

Polecane artykuły
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.